1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קיבלתי המלצה מהרופא המנתח שלי ואני מטופל במרפאת כאב, מה אני עושה?

הנושא בפורום 'קנאביס רפואי - כללי' פורסם ע"י מכור לנרגילה, ‏5/7/16.

1. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    להציג למרפאת כאב את ההמלצה ולחכות להמלצה גם שלהם?
    או... אשמח לדעת מה אתם ממליצים לעשות בלי מרפאת הכאב?

ד"א קראתי אצלכם באתר, שהרופא המנתח שהמליץ על הקנאביס צריך למלא טופס למשרד הבריאות, זה נכון או שהבנתי לא טוב? כי הרופא שהמליץ לי רק הביא לי סיכום לאחר הפגישה שהוא ממליץ ולא יותר. אשמח להסביר יותר מפורט.
    תודה על העזרה.

#1 מכור לנרגילה, ‏5/7/16
    נערך לאחרונה ב: ‏5/7/16
  2. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    זה שהוא המליץ זה מצוין אבל הוא חייב גם למלאות את הטופס אונליין של משרד הבריאות ולשלוח להם דרך האינטרנט, כמו כן הרופא צריך לדעת שאתה תצתרך לבוא אליו כל שלושה חודשים למעקב, אל תטרח לבקש ממרפאת הכאב שהם ימליצו כי הם בכוונה לא עושים כך אבל אתה כן תצתרך לדבר עם הרופא במרפאת כאב שיתן מכתב חוות דעת( תגיד לו משרד הבריאות שלח אותך אליו לקבל חוות דעת ותבקש ממו שאם הוא לא יכול לשלוח את ההמלצה לפחות שיכתוב שהוא לא רואה שום דבר פסול ברופא שהמליץ לך, זה מה שהיה אצלי) ועוד דבר שהוא החסם בין הגדולים היא האם מעל שנה טופלתה במשככי כאבים חזקים לא אקמול. כמו ליריקה טרמדקס ועוד אחרים, אם כן אז סבבה תפעל לפי מה שרשמתי, אם לא אתה לא תקבל אישור אלה לאחר שתנסה כמה תרופות למשך שנה לפחות(במקרה הזה תבקש מהרופא שהמליץ שירשום לך תרופות.
    תהליך ארוך ולא נעים אבל ככה זה.

3. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6

תודה רבה על התגובה!
    אני לוקח ליריקה 600 מ"ג ביום ואף רופא כבר לא מוכן לרשום לי יותר כי זה הגבול. והתרופה כבר מתחילה להפסיק להשפיע ובגלל זה שורפות לי הרגליים מאותו הרגע רצוף! וזה בלי קשר לזה שכל פעולה גורמת לשרפה שוב להופיע!
    ובכללי אני לא יכול לשבת או לעמוד וכו'...
    ואני גם לוקח טרגין! 20 מ"ג ביום, שגורם לי לבעיות לוואי קשות כמו בעיות בנשימה ועוד,
    אני מעל 3 שנים במרפאת כאב ללא הצלחה, וכבר עברתי את כל הזריקות והבדיקות האפשריות, חוץ מעירוי עם לידוקאין/ליקודאין! ופה זה חשוב, אני עוד לא הראתי למרפאת כאב את ההמלצה, אתה ממליץ לעשות את הטיפול בלידוקאין שזה כל שבוע עירוי לדם במרפאת כאב, או ישר להראות להם ?
    ד"א הרופא המנתח (זה שהמליץ) אמר לי לעדכן אותו מה קורה!
    השאלה, מה אתה ממליץ כשאתה רואה את כל התמונה ???

4. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    כשאני רואה שעברתה טיפול, אני לא התכוונתי שאתה צריך מינונים גדולים אפילו אתה לא חייב לקחת באמת את התרופות האלה, השאלה האם כל הטיפול בתרופות האלה יש לך קבלות אישורים? האם זה היה מעל שנה? אם כן רוב העבודה עשיתה. תלך למרפאת כאב שלך תבקש מכתב חוות דעת( לא משנה ירצה לתת לא ירצה לתת אתה תכתוב למשרד הבריאות שהלכתה) כנראה הרופא במרפאת כאב ממש לא יתלהב ממך וממה שאתה צריך, תגיד לו שיש לך רופא כבר שמוכן להמליץ ושהוא רק צריך לתת לך חוות דעת שהוא כביכול לא יכול לתת מלצה וןשהוא לא רואה למה הרופא המנתח שאחרי לתחום שממנו אתה סובל לא יכול לתת המלצה זה מספיק.
    אתה צריך ללכת או לדבר עם הרופא מנתח שחוץ מהמכתב המלצה לטיפול שגם ישלח דרך האינטרנט בקשה לטיפול בקנאביס ושידפיס לך כדי שתשלח להם את כל המסמכים בדואר לאחר מכן.
    תאסוף מסמכים וקבלות ואישורים על כל התרופות והטיפולים שעברתה עד עכשיו.

כמו כן כדי לחסוך לך זמן ולחסוך לך דחייה או שתיים בבקשה ממליץ לקבוע תור לפסיכיאטר שיתן לך חוות דעת לגבי שימוש בקנאביס( זה באמת שטויות ולא נורא כמו שזה נשמע, אתה מגיע שואלים אותך דקה שתיים שאלות כלליות כדי לראות שאתה בסה"כ בסדר ושאין לך איזה משו נפשי ומדפיסים מכתב לוקח איזה חמש דקות סהכ) אני ממליץ על זה מנסיון כי לאחר ויש לך הכל הם עדיין יטרטרו אותך ויבקשו מכתב מפסיכיאטר ומרופא במרפאת כאב.

אתה אוסף את המסמכים לגבי התרופות שלקחתה, הבעיות שמהם אתה סובל ואיזה טיפולים עברתה, ביחד עם מכתב מרופא במרפאת כאב, ביחד עם ההמלצה של הרופא מנתח, ביחד עם הטפסים שהרופא מנתח מילא ושלח למשרד הבריאות( טפסי הבקשה לטיפול בקנאביס) , ביחד עם המכתב מפסיכיאטר ולכל זה אני ממליץ בחום גם לרשום מכתב בכתב שלך אישי אליהם בו אתה תספר קצת מה מו מי וכמה רע עושות לך התרופות שאתה לוקח.

כל זה אתה שולח בדואר אקספס רשום עם אישור קבלה לכתובת שלהם בירושלים ומתייבש חודש חודש וחצי אבל במקרה שלך לדעתי יש סיכוי טוב מאוד שיאשרו לך את הבקשה כבר בפעם הראשונה שתשלח אם תאסוף טוב את כל המסמכים שרשמתי לך. מקסימום יטרטרו אותך עוד פעם או פעמיים ויעכבו אותך בחצי שנה זה המקרה הגרוע ביותר.

5. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    ובכל מקרה כל שאלה אחי שאתה רוצה לשאול או להתייעץ אני פה.

6. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    תודה רבה על העזרה!!! לא האמנתי שאקבל כזאת עזרה!

בגלל כל תופעות הלוואי וזה שהליריקה כבר מפסיקה להשפיע ביקשתי להפגש עם פסיכולוג, כי ממש קשה לי עם כל הקושי הכאב והלחצים שזה גורם לי... ואני הרגשתי שאני חייב לדבר עם מישהו... אז קבעו לי תור ראשוני לאיבחון אצל פסיכיאטר באמצע החודש הזה,
    יש לך טיפ מה עדיף שאני אגיד לו/לה בפגישה הראשונה? כלומר להתמקד בבעיות הרפואיות בלי להזכיר את החוות דעת לקנאביס או גם להזכיר את המלצה לקנאביס, אשמח לחוות דעת ממך...

בקשר לתרופות, רשום לי בכל טופס לאחר בדיקה של רופא מקופת חולים, שניסיתי למשל את התרופה butrans או gabapentin ועוד 2-3 תרופות, שהם גרמו לי לתופעות לוואי בנשימה לכן הפסקתי את השימוש בהם...

שאלה חשובה... אני הולך להתלונן על תופעות הלוואי של הטרגין...בפני מרפאת הכאב וגם לגבי הליריקה שמפסיקה להשפיע, הם כנראה יגידו לי להפסיק לקחת את הטרגין, זה יהיה עדיין בסדר? אבל בלי קשר אל תשכח שהתרופה lyrica כבר לא משפיעה עלי כמו שצריך ואי אפשר לעבור את המינון של 600 מ"ג ביום... אז מהבחינה הזאת אולי באמת הקנאביס יכול כן לעזור איפה שהליריקה כבר לא משפיעה!
    נ. ב אני לוקח את הטרגין כבר כמה חודשים וזאת תרופה שלא לוקחים אותה קבוע לכן יצטרכו ככל הנראה להוריד לי אותה מתי שהוא.
    בקיצור, בלאגן!

7. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    קודם כל הייתי מתרחק מהתרופות האלו וקונה בשוק השחור קנאביס אם הכאבים קשים, אני גם לקחתי ליריקה ותרופות דומות לשלך והיה לי קשה לנשום הרגשתי כמו זומבי מהלך עייף לא עצמי. התרופות האלה זה משהו מסוכן לא הייתי נוטל כאלה כנויות קשות כמו שאתה לוקח. לגבי הפסיכיאטר תדבר על מה שמפריע לך, לפי מה שאתה אומר התרופות מפריעות לך שזה מעולה לספר לו על כך רק מה שלא מעולה לדבר איתו על בעיות נפשיות או דברים כאלה זה יכול להיות חסם לאישור. לאחר שתלין על הבעיות עם התרופות תגיד שאתה בתהליך של בקשה לטיפול בקנאביס וכי אתה לא מוכן לקחת יותר את התרופות כי לא עושות כלום, תגיד לה שאתה צריך בכל מקרה חוות דעת שאתה יכול להשתמש בקנאביס אז תבקש ממנה. לגבי האישורים של התרופות תוציא מהקופת חולים שלך דוח תרופות שנרכשו על ידך. ולגבי זה שאתה רוצה להתלונן זה מצויין לעשות להם בלאגן הם מבינים הרבה יותר טוב ככה, זה בשום דרך לא יפגע בך בזה שאתה רוצה לנסות את הקנאביס אלה ההיפך.
    ואני לא רואה בעיה שתפסיק לקחת בכלל את כל התרופות, במידה ויש לך קנאביס שברשותך(בלי אישור רפואי), אחרת אם תפסיק ליטול אותם ואין לך קנאביס זה כנראה ישפיע עליך כל הכאבים וכל ההתמכרות לתרופות האלו.

NightHawk אוהב/ת את זה.
  8. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    סיכמת לי את הבעיות והפתרונות בצורה יוצאת מן הכלל!!!
    המון המון תודות על התשובות המפורטות ועל כל הטיפים!!!

רק שאלה אחרונה:
    אם יצוצו לי בעיות אחרי שאעשה כל מה שאמרת... אני אוכל להגיב כאן? או לפתוח אשכול חדש?
    (כמובן שאני מקווה שהכל ילך חלק)

9. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    כן בטח תרגיש חופשי אחי.

10. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    היי מה נשמע?
    יש עידכונים..
    הרופא המומחה רשם למשרד הבריאות את ההמלצה טופס 106 נראה לי והביא לי העתק למשלוח, ואני מחכה עכשיו לטפסים של הנפקות תרופות שרכשתי, תודה רבה לך על העזרה בפעם הקודמת.

יש לי כמה דברים שאני צריך הבהרה לגביהם, הראשון זה לגבי עניין הפסיכיאטר, אמ רע ת לי להביא אישור מפסיכיאטר שאין לי בעיות נפשיות, אבל אתה צריך לדעת שאני מטופל אצל פסיכולוגית מתלמדת במרפאת כאב, השאלה היא, הם זה יכול להשפיע על האישור? אני לא אושפזתי בחיים מבחינה פסיכיאטרית, אבל מה כן, הצמידו לי פסיכולודית בגלל שקיבלתי התקף פניקה במרפאת כאב מיד לאחר טיפול בלידוקאין...
    ובנוסף, האם אני יכול ללכת לפסיכיאטר פרטי ולהגיד לו שיבדוק אותי וירשום לי המלצה ?

השאלה השניה זה לגבי מרפאת כאב, הם אמרו לי שהם לא מתעסקים בזה ולא קשורים לזה ואני מניח שגם הם לא יביאו לי שום אישור שכזה שאין להם התנגדות שאני אקבל...

11. NightHawk

NightHawk קנאביסט

לייקים:
    24
    קודם כל, כל הכבוד ל Coldtouch על העזרה, אני אענה לך על מה ששאלת מהניסיון שלי....

לגבי הפסיכיאטר, זה בסה"כ כסת"ח. אתה קובע תור דרך המוקד של הקופה, מגיע לאיזה פסיכיאטר משועמם (או שלא? :rolleyes: ) אתה אומר לו שאין לך שום רקע של בעיות נפשיות, ולא לאף בן משפחה שלך... הקטע שהיה לך במרפאת כאב לא אומר כלום, מניסיון אין לי מושג איך לא התחרפנתי על הרופא המשועממת והחסרת כל תכלית שהיית שם... בכל אופן וזהו אתה מקבל את האישור מהפסיכיאטר שהכל בסדר.

ד"א ראוי לציין שיש דווקא קשר דיי ודאי בין אנשים עם בעיות נפשיות "מורדמות" ובין אפשרות להצטה של משהו לאחר עישון מסויים (או מסיבי)... בכל אופן מדובר כנראה באחוז קטן מאוד באוכלוסיה. כמו כן יש תופעות של לוואי מוכרות כמו פרנויה שסאטיבות עם אחוזי THC גבוהים ו CBD נמוכים יוכלים לגרום... אבל בסה"כ אחרי שהגוף מפתח סיבולת יהיה קשה לרגש אותך...

לגבי השאלה השנייה שלך, זה לא אמור להפריע להם, אני פשוט עקפתי אותם בעזרת רופא אחר.

בהצלחה בדרך לאישור!

12. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    שלחתי לך הודה בפרטי תודה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!