1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

Air Pots - עושה פלאים לצמחים שלכם

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י woogs, ‏5/3/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני רוצה לשתף אותכם בניסיון שיש לי עם הרעיון שעומד מאחורי ה - Air Pots על נענע שגדלה אצלי.

קודם כל אני אסביר טיפה על Air Pot - החברה עם הפטנט המקורי טוענת שהחורים הקטנים והצורה המיוחדת של העציץ (למרות שהאחרון נשמע לי יותר כמו טריק שיווקי, ובמיוחד אחרי הניסיון שאני הולך לפרט עליו תיכף) גרומים ליותר אוויר להכנס לאדמה, וכשקצה של שורש פוגע באותה נקודה שחשופה לאוויר הוא מתחיל למות וע"י זה שולח מסר לצמח לייצר עוד שורשים מאותו "שורש מרכזי",
    באופן אישי - אני חושב שההסבר הזה קצת מנופח מידי - שוב - זה עניין שיווקי, ובפועל מה שאני מאמין שקורה זה פשוט - החורים עוזרים לאדמה להתייבש יותר מהר, וככה בסה"כ גורמים לחילוף חומרים יותר גבוה בצמח - מה שמוביל לצמיחה מואצת ובריאה יותר (של השורשים ושל הצמח עצמו).

אז הניסיון שלי -
    לפני שנה בערך שתלתי כמה ייחורים של נענע בעציץ רחב ונמוך יחסית שהתפתחה לה יפה ונחמד ובקצב אחיד.
    לפני חודשיים בערך ראיתי שהנענע קצת האטה את קצב הגדילה שלה לאחר שהיא מילאה כמעט את כל העציץ, והצמיחה החדשה שהתקבלה (נענע שולחת שלוחות מתחת לאדמה ומוציאה מה שנראה כמו צמחים חדשים) הייתה נענע עם עלים קטנים מאד שמהר מאד הצהיבו.
    עוד דבר שהתחיל לקרות בערך באותו זמן, אולי קצת לפני זה שהאדמה התייבשה הרבה - הרבה יותר לאט.
    חשבתי לעצמי - טוב בטח אין לה יותר מקום בעציץ וצריך להעביר אותה לעציץ גדול יותר או לקרקע, ואז נזכרתי - שלא מזמן קראתי על מישהו שניסה בפעם הראשונה את ה - Air Pots (המקוריים) ואמר שזה פשוט עשה לו פלאים - הצמחים גדלו הרבה יותר מהר, יותר גדול והיו יותר בריאים וחסינים למחלות וחוסרים.
    אז חשבתי לנסות את זה בעצמי, אבל המחירים של העציצי אוויר האלה הם די יקרים וזה היה בעיה בשבילי, אז באתי עם פתרון אילתורי ---
    לקחתי את העציץ ועשיתי לו בערך 35 חורים בהיקף, בגבהים ורווחים אחידים יחסית, בעזרת מברג וברנר פשוט.
    התוצאות היו מדהימות - תוך יומיים - האדמה שהייתה כ"כ רטובה כבר במשך שבוע או אולי קצת יותר התייבשה לגמרי, הצמחים הקטנים גדלו כל כך ביומיים האלה שהם כמעט הכפילו את הגודל שלהם - שלקח להם 3-4 שבועות להגיע אליו,
    אחרי שבוע כל העציץ התמלא בנענע ירוקה ויפייפיה, הצמחים הגדולים והוותיקים יותר בעציץ הוסיפו לעצמם עוד 3-4 סטים של עלים פשוט ע-נ-ק-י-י-ם, והוציאו ענפים עם עלים ענקיים ויפיפיים, פשוט מטורף !
    לצערי אין לי תמונות של לפני ואחרי להראות לכם, ובדיוק אתמול העברתי את הנענע לקרקע כי כבר באמת לא היה לה יותר מקום בעציץ, אבל אני ממליץ לכל אחד לנסות את זה.

אני לא באמת חושב שיש טעם להוציא 70 שקל על עציץ בודד של 20-30 ליטר זה נראה לי די אידיוטי, אבל מי שיש לו את הכסף ומותגים יפים עושים לו את זה שיהנה,
    אבל מה שחשוב לי להגיד זה שגם מי שאין לו את הכסף הזה יכול להשיג את אותן תוצאות מטורפות בדיוק ע"י שינוי קטן בעציץ רגיל, מברג פיליפס (או כל חתיכת מתכת עגולה אחרת, שהקוטר שלה צריך להיות לא יותר גדול מקוטר של עט ממוצע (אני מדבר על העט עצמו ולא על החוד שלו) וברנר, או לחילופין מקדחה - או כל דבר אחר שנראה לכם שיעשה את העבודה, פלוס לא יותר מ-18 דקות פנויות לכל עציץ.
    שימו לב: הקוטר של החורים צריך להיות לא יותר גדול מקוטר של עט ממוצע, לא של החוד, אלא של העט עצמו - משהו בין חצי ס"מ - לס"מ 1 .

וכמובן שתעלו תמונות של הלפני ואחרי כדי להרשים את כולם [:

תהנו.

2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אחי אני לא מכיר את הair pot אבל אני מכיר שיטה אחרת שנשמעת די דומה אבל הרבה יותר זולה.
    אני שותל בעציצים מבד, אפשר גם בכיף להכין לבד מגינס ישן.
    הבד נותן לאוויר לחדור ועושה את האפקט שהזכרת למעלה.
    אני אישית גם הופתעתי לטובה.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עושה פלאים לצמחים שלכם,
    עושה כאב ראש למגדל.
    ניסיון יפה woogs.

אתה פירטת יתרונות,
    תן לי לעזור לך להרחיב על הנושא ולהוסיף חסרונות:
    - קושי בהעברה של צמחים מעציץ קטן לעציץ גדול.
    - קל למזיקים לחדור לקרקע.
    - הפות עדין יחסית לעציצים סטנדרטים ויכול להישבר\להרס בקלות.
    - האדמה יכולה לברוח מאוד בקלות.
    - לא נוח לאיחסון, דורש התעסקות לפני קיפול.
    - הפות מאוד יקר!

אתה רוצה לאוורר את האדמה?
    תוסיף ורמיקוליט כמו בנאדם.

#3 אגרונום, ‏5/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏5/3/14
  4. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    נשמע מעניין :) תודה על המידע אחי.

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה מדבר על ה - smart pot ?
    שמעתי עליו, הבנתי שזה באמת ממש ממש טוב יותר מעציצים רגילים.
    האמת שראיתי כמה יומני גידול של בחור מאיזור קליפורניה המיוערת שמגדל כבר המון המון שנים, הוא מגדל בכאלה דברים אבל ענקיים, אני מדבר איתך בקוטר של 2 מטר (עומק מפתיע האמת, משהו כמו 30-40 ס"מ הייתי אומר) וגודלים לו שמה עצים מזויינים ! פשוט מאסיביים !
    כמה הם עולים בארץ הדברים האלה ?

קח את זה בקלות אחי.

#5 woogs, ‏5/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏5/3/14
  6. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    פות!!!!!!!!! או אני אוהב פות

הוא רק הביא את החסרונות בairpot מה בולשיט הבנאדם מבין בעיניין ולא יעבוד עלייך, הוא לא אמר שמה שרשמת לא נכון הוא בסך הכל הביא טענות נגדיות שלא סותרות את המידע שלך.
    השכלתי אבל אחרי שקראתי את התגובה של אגרונום הבנתי שתכלס עדיף להשאר עם העציץ הרגיל והסטנדרטי, תודה רבה על השיתוף אחי! :)

7. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    woogs אין לי מושג כמה זה עולה בארץ, האירופה זה עולה 2 יורו ל16 ליטר ו1.5 יורו ל12 ליטר.
    וכן כנראה הכוונה לSMART POTS.
    אגרונום מה אתה חושב על הגידול במיכל מבד?

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מיכל בד?

אני חושב הם מאוד נוחים (אם יש ידיות אחיזה).
    יש אפשרות להרגיש את מצב האדמה אם הבד דק מספיק.
    מאוורר טוב את הקרקע ועוזר לה לנשום.
    חילחול טוב של המים.

לפעמים השימוש במיכל בד הוא חד פעמי.
    מיכל בד קצת מלכלך כשמתעסקים איתו (אני אוהב להיתלכלך באדמה ובוץ!)

אני מאוד אוהב אותם.
    אבל זאת בעיקר דעתי הסובייקטיבית.
    כמו שאני אוהב ורמיקוליט על פני מצעים אינרטים אחרים.

9. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    כן זה די חד פעמי אבל זה ממש זול, וגם עשוי מחומר ממוחזר.
    ואזה קטע שאתה מציין את הידיות אחיזה כי היה לי ויכוח על העיניין עם חבר (שרצה לחסוך חצי יורו).
    ואני חייב לציין שאני ממש רואה את הצמחים מגיבים טוב למיכל :)

10. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
  11. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    smart pot בחירה מעולה לאדמה לדעתי, איירפוט בחירה מצויינת למצע קוקוס/פרלייט.

12. anonimi

anonimi חבר חדש

לייקים:
    5
    ועכשיו גם יש את הדגמים עם הידיות בארץ..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!