1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התקף חרדה \ קוצר נשימה בעקבות עישון?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י naor5563, ‏26/8/16.

1. naor5563

naor5563 חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום לכולם,
    נרשמתי במיוחד לפורום ע"מ לשאול את השאלה הזו.

לפני כשבוע ביום שבת עישנתי על בטן ריקה גו'ינט ירוק למהדרין. פעם ראשונה של ירוק ללא ערבוב.
    קבלתי סטלה רעה מאוד, הלב שלי דפק בטירוף והייתי בטוח שאני הולך למות.הזעתי, התקשיתי לנשום ולאחר כמה שעות הסטלה ירדה אבל קשיי הנשימה נשארו. עד עכשיו כשאני מדבר או כותב על החוויה הזו [כמו עכשיו] הדופק של עולה והקושי נהיה רציני ואני מרגיש לא מפוקס בכלל.

עכשיו אני שבוע אחרי אותו ג'וינט, ועדיין קשה לי לנשום נשימות עמוקות, אני מרגיש כאילו ג'ולה תקועה לי בגרון.
    הייתי בבדיקות שהראו שיש לי 99 חמצן, הלב פועם בסדר ואין בעיה שנראית לעין, אבל עדיין קשה לי לנשום ולפעמים באים פתאום התקפים של קושי רציני ואני חייב להסדיר נשימות. אחרי דקה של ספורט, אני מרגיש שאני הולך להתעלף ולא מצליח לנשום [בד"כ בכושר בסדר גמור]

רציתי לשאול האם מישהו חווה זאת בעבר,
    מה הדרכים להתמודד והאם למישהו יש כיוון במה מדובר?

תודה-רבה

#1 naor5563, ‏26/8/16
    נערך לאחרונה ב: ‏26/8/16
  2. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    התקף חרדה שגורר אחריו חרדה למשך זמן מסויים. קרה לי.

התחושה הזאת של לב דופק מהר\קוצר נשימה\קשה לנשום\גולה בגרון - התקף חרדה בסה"כ. וזה יכול לגרום לך ממש להאמין שאתה מקבל התקף לב\נחנק או משהו בסגנון..זה מה שקורה כשמעשנים יותר מדי בלי סיבולת
    גם לי זה קרה - והתסמינים נשארים לפעמים גם לחודש. חודש שלם עד שאתה תתאפס על עצמך מהנושא הזה.
    אם תנסה לעשן שוב סיכוי סביר תקבל עוד התקף כזה.

המלצה? תפסיק לעשן עד שזה עובר לך. ועד שזה עובר לך תעשה דברים מרגיעים. אל תעבוד כל היום (אלא אם כן אתה מעדיף כסף על בריאות נפשית..) צא לים, תרגע. זה עובר בסוף.

כשזה יעבור. תתחיל בלעשן מעט. כאילו אתה מעשן מתחיל..

אם מעשנים הרבה ברמה מוגזמת זה קורה. פשוט התקף חרדה שמשאיר לך טראומה חרדתית לאיזה חודש..

3. naor5563

naor5563 חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה-רבה על התגובה אחי. האם קרה לך ממש אותו מקרה? קושי נשימתי ברמה יומית [כל היום קשה לנשום, לפעמים התקף קשה יותר]. בלילה טיפה נרגע אבל גם לפעמים קם מחוסר יכולת לנשום.

תשמע, אני לא אדם לחוץ בד"כ, אבל הדבר הזה מטריד אותי מאוד מכיוון שזה כבר איתי עוד מעט שבוע...
    עוד יומיים אני טס לחו"ל לשבוע ואני ממש שוקל לבטל את החופשה בגלל הדבר הזה.

4. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    אם קיימת היסטוריה של מחלות נפש במשפחה, ממליץ להפסיק באופן כללי.

5. naor5563

naor5563 חבר חדש

לייקים:
    1
    לא שידוע לי. בד"כ אני לא מגיב כך לקנאביס, ואני לא מעשן מתחיל. משום מה הפעם הגוף שלי קיבל את זה בצורה קשה.

6. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    אם כך במקרים כאלו לשתות המון מים, לאכול ארוחה מלאה, אפילו אם זה ג'אנק פוד. להתקלח, לצחצח שיניים וללכת לישון. הכי חשוב זה בעצם לשתות ולאכול. על בטן ריקה זה לא הכי טוב, במיוחד שמדובר בירוק נקי.
    להבא לאכול ולשתות לפני עישון. בכל אופן ממליץ להניח בצד את הירוק לשבוע שבועיים הקרובים לפחות. לעשות קצת מדיטציה. להתחיל לעשות קצת ספורט, הליכות קצרות על מנת לחזק את הריאה והלב.

7. naor5563

naor5563 חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה חבר, ללא ספק אקח פסק זמן
    מקווה שיעבור לי.

nimrodg אוהב/ת את זה.
  8. קנגורו2

קנגורו2 חבר חדש

לייקים:
    1
    קרה לי עם סיגריות
    הגיע הזמן להפסיק לעשן סיגריות אם אתה מעשן אותן

9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מדובר בחרדה ולא מעבר.

זה קרה לי אחד לאחד.
    אם יש לך חופשה ואתה לא רוצה לבטל, תנסה לבקש מהרופא קלונקס או משהו בסגנון (לא להשתמש יותר מדי ולא להשתמש אם לא חייב!). זה יכול לעזור לטווח קצר אתה תרגיש הקלה משמעותית מאוד.

המלצות אחרות? תחייך הרבה. מדיטציה. שירים.

פשוט תעשה מה שעושה לך טוב.
    תוך שבועיים זה יעבור.

cannabisnaut אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!