1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חייב עזרה - תופעה מוזרה...

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י momo25, ‏23/6/15.

1. momo25

momo25 חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום חברים, זה יהיה קצת ארוך ע"מ למנוע שאלות בתגובותיכם ולתת כמה שיותר מידע בהודעה הראשונה.
    שאלה היפותטית - נגיד והייתי מגדל 2 שתילי קנאביס בגידול אינדור בתוך ארון בגודל 60\80\140, אחד נורת'רן לייט אוטומטי ואחד סתם זרע שמצאתי בקססה. כבר לאחר שבועיים הזרע ה"צבר" הראה סימני ניקביות יפים וודאיים ולאחר קצת יותר מחודש גם הנורט'רן לייט האוטומטי הראה סימני נקביות ודאיים. כיום בגיל 6 שבועות הנורט'רן לייט האוטומטי התחיל להראות בנוסף לסימני הנקביות במפרקים העליונים סימני זכריות במפרקים שמתחתיהם. התופעה לא מופיעה בכל חלקי הצמח אלא פה ושם...
    התמונה נראית מוזר ואיני יודע מה לעשות עם אותו הצמח. קשה לי להבין ממה נגרמה תופעה זו.

כמה פרטים נוספים:
    *הצמחים היום כבר בשלים לפריחה לפי גילם (6שבועות) גודלם והשערות הלבנות שצצות לאט לאט בכל מקום.
    *ביצעתי שבירות קלות לחלק מהענפים בשני הצמחים ע"מ לפתוח את הצמח לשטח רחב יותר כשבוע לפני הופעת הסימנים הזכריים
    *ביצעתי טופניג לצמח האוטומטי וFIM לצמח ה"צבר" באותו היום של השבירות (שבוע לפני הופעת הסימנים הזכריים)
    *גזמתי מספר עלים מתחתית הצמח שהסתירו את האור והיו מיותרים\יבשים באותו יום.
    *אין זכרים בסביבה!
    *הזרע יובא מאמסטרדם
    *התאורה בארון הינה נורת מטל הליד 150W שדולקת 24\7 מהיום הראשון שנבטו.
    *היה שתיל שלישי, נוסף בתחילת הגידול אך בצער רב הוא נשבר עקב טעות בעוצמת הרוח.
    *שתיל זה יצא מהארון עוד לפני שהראה סימני מיניות כלשהם.
    *איני משתמש בדשנים פרט לדשן הומוס אורגני.
    *הארון מאוורר והטמפרטורה בו עומדת תמיד בין 25-30 מעלות ולחות של בין 35-60 אחוז
    *השקיה מתבצעת פעם בכמה ימים

האם קיימת אופציה שצמח יצא זכר בחלקו האחד ונקבה בחלקו האחר?
    אשמח להמלצות מה לעשות (קחו בחשבון שפשוט לוותר עליו זו אופציה אחרונה)
    כיום בצמחים בגיל שישה שבועות בדיוק ונראים טוב, אצרף תמונות של התופעה ותמונות של הצמחים עצמם.
    זוהי הפעם הראשונה שבה (היפותטית) אני מגדל, ואשמח להערות\עצות בכללי...
    תודה חברים...
    IMG_0572_800x600.jpg
    אפשר לראות את השערות הלבנות היפות בחלקו העליון של הגבעול, ואת ה"אשכים" הרעים בחלקו התחתון... IMG_0575_800x600.jpg IMG_0577_800x600.jpg
    זהו הנורט'רן לייט היקר מלמעלה

IMG_0579_800x600.jpg
    וזהו הצמח ה"צבר" מלמעלה

IMG_0581_800x600.jpg IMG_0582_800x600.jpg IMG_0583_800x600.jpg IMG_0574_800x600.jpg IMG_0574_800x600.jpg IMG_0583_800x600.jpg IMG_0582_800x600.jpg IMG_0581_800x600.jpg IMG_0579_800x600.jpg IMG_0577_800x600.jpg IMG_0575_800x600.jpg IMG_0572_800x600.jpg

2. mogli

mogli קנאביסט

לייקים:
    36
    היי ידידי
    אז ככה הנורטן לייט יצא הרמי מה שאומר בשפה שלנו דו מיני ..
    אם אתה אומר שזה מופיע רק בכמה מוקדים מסוימים אני ממליץ לך בחום להוריד אותם עם פינצטה כפפות וקופסה קטנה { קופסה של פילים} ממש בעדינות שלא ידביקו עוד מוקדים... עכשיו יש לך 3 אפשרויות או להוציא את ההרמי\נורטרן החוצה לטבע,במידה ואין לך אפשרות לעקוב כל יום ולהוריד ידנית את כל הבננות ..{אם בחרת להוציא לטבע תדאג להרחיק את ההרמי לפחות חצי קילומטר ממקום הנקבות} מניסיון עדיין יכול להדביק במרחק כזה )
    או לעקוב אחרי הפריחה כל יום ולהוריד כל מוקדי פריחה זכרית סלקטיבית בלי להתיאש..
    או להשאיר את זה ככה ואם הזמן שני הנסיכות יהפכו להיות הרמי מלאי זרעים בסוף הפריחה .....בכלל לא מומלץ !

ממליץ לך להתחיל אם השיטה הסלקטיבית אם יש לך אפשרות כזו לך על זה ואז תראה לאן זה מתקדם ..

3. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    הרמי יכול להפרות את הפרחים של עצמו ושל נקבות אחרות ואז תקבל פרחים פחות טובים ומאות זרעים.
    גם אם תעקור את האיברים הזכריים שאתה רואה, ישארו אחרים מוסתרים בתוך הפרחים.
    אם אתה לא רוצה וויד מלא זרעים תרחיק את הצמח הזה ומהר.

4. mogli

mogli קנאביסט

לייקים:
    36
    @BlackGhost עשיין יש אפשרות להכניס את הצמח לסוג של סטרץ ולהחזיר אותו להיות נקבי סיכויים קלושים אבל עדיין אפשרי אם קצת מזל וזה הרבה תלוי באיזה רמה הם נדבקו והכי חשוב באיזה שלה פריחה התחלת לזהות אותם ..
    לפי מה שהתמונות הללו מראות זה רק ההתחלה של הפריחה מה שאומר שעדיין אפשרי לעשות את זה גם אם אתה שבועים בתוך הפריחה ורק התחלת לזהות פונפונים . לוקח להם לפחות שבועים+ להתחיל ליצר אבקנים בתוך הבננות

5. nisimcohenbar

nisimcohenbar חבר חדש

לייקים:
    0
    חברה בבקשה תעזרו זה ממש דחוף העלתי פוס תכנסו לגידול מתחילים הכותרת ״ תצילו אותיייייי אותוו ״ נא לעזור לי אני חייב תשובות לשאלות שלי היום

6. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    לא סובל כאלו הודעות!
    ההודעה לא קשורה לפה, מציע לך לא לעשות ספאם ולעשות בלאגן בפורום.

7. momo25

momo25 חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה על התגובות חברים! בינתיים בודדתי את הממזר\ה והסרתי כל "אשך" נראה לעין (לא מעט עבודה) לצערי במקומו החדש שעות האור שיקבל הצמח יהיו דלות מאוד אבל אין לי ממש ברירה... נקווה לטוב ונעדכן בתוצאות!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!