1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות סביב קציר

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏30/5/14.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    היי,
    אני בדיוק לאחר סיום קציר של הגידול הראשון שלי. בשבת קטפתי פרח קטן וייבשתי בתנור, ופה ושם עישנתי אותו השבוע. הייתי מרוצה מהתוצאה ולכן נתתי לו עוד כמה ימים בחוץ, ואז אתמול בערב הכנסתי לחושך ל24 שעות והערב קטפתי. הזן שגידלתי זה Sweet Tooth auto בעציץ עם אדמה; למדתי המון בדרך ועשיתי לא מעט טעויות, אבל התוצר הסופי יצא סבבה וזה הרי מה שחשוב בסוף.
    כמה שאלות בנושא הקציר, שכמובן עדיף אם הייתי שואל קודם, אבל נפיק לקחים לקטיף של הצמח השני..:
    1. מתנצל אם זו שאלה טפשית, אבל איזה עלים מסירים ואיזה, אם בכלל, משאירים בקציר? ברור לי שאת עלי הנפה הגדולים מסירים וגם את אלו התלת שפיציים מהפרחים הסרתי, את אלו החד-שפיציים הבינוניים שבפרחים קיצצתי בזהירות ואת אלה הקטנים עם ההרבה שרף - חלק קצצתי קצת למיצוי וחלק השארתי. ניסיתי להפעיל הגיון בריא על פי כמות השרף שעל כל אחד מהם. הקטנים עם השרף זה כבר חלק מהפרח? לקצוץ את מה שהשארתי או להשאיר ככה?
    2. אחרי ה24 שעות בחושך צצו כמה ״בננות צהובות״. לא יכולתי להשאיר עוד בחושך כדי שיגדלו קצת כי הייתי חייב לקצור היום. שמתי אותן בתחתית הארגז לייבוש ואז אנינרוצה לנסות לחלץ מהן קצת אבקנים, ולנסות להפרות את אחד הפרחים הקטנים בצמח שני שיש לי; הוא כעת מתחיל את שיא הפריחה - Jack Herrer auto. הוא שבועיים וחצי בערך בפריחה, אני מאמין שיש לו עוד שבוע וחצי - שבועיים לקטיף. האם זה מספיק זמן שהפרחים שאנסה להפרות יגדלו זרעים? איך יודעים שהם מגדלים זרעים? הבננות הצהובות בנות יום - יום וחצי, חלקן צהובות וחלקן פחות, כולן קטנות למדי אבל באחת מהן ראיתי בפנים שני מקלות שאני מניח שהם האבקנים; אז אני מקווה שזה בסדר.
    3. שאלה לא לגמרי קשורה - לגבי מיצוי העלים לחשיש. השתמשתי בשיטה של לערבב בבלנדר עם מי קרח ואז להקפיא לחצי שעה, לנער טוב ואז לסנן במסננת ופעם נוספת בנייר פילטר של קפה. הבעיה היא שזה לוקח שעות... זה אמור לקחת כל כך הרבה זמן? בקצב שזה מטפטף ייקח לו כל הלילה לסנן נוזל של חצי קערה בינונית של עלים וכמה פופקורנים... מהשיטה של הגז מצתים אני מעדיף להתרחק, נראה לי מסוכן מדי.

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    שמן ריק סימפסון
    עדיין לא מאוחר

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בהתחלה לא הבנתי למה הכוונה אבל קראתי קצת ואכן נשמע אחלה דבר... להפעם כבר מאוחר אבל לגידול הבא אני מניח שאגדל צמח גדול יותר ואז יהיה יותר עלים למיצוי. זה בעיקרון הרעיון של השיטה עם הגז מצתים נכון? טוב כשיהיה רלוונטי אני אחקור את זה ואלמד איך ומה עושים.
    מה לגבי שני הדברים האחרים ששאלתי? איזה עלים מסירים ואיזה אם בכלל משאירים, ולגבי עניין ההפריה של הצמח השני באבקנים מהבננות הצהובות שצמחו על הצמח הנוכחי?

#3 Hizky434, ‏30/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏30/5/14
  4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לא אחי זה לא מאוחר,
    קח את כל העלים, ואת כל הסבטוחה שיש לך שמה עם הפילטר קפה, וכל מה שלא הצליח וכן הצליח וגזם שעוד לא השתמשת בו.
    קח את כל זה,
    קנה בקבוק 96% אלכוהול
    ותעשה כמו שהיא מראה פה -
    [video=youtube;0sGWxz0DMSI]https://www.youtube.com/watch?v=0sGWxz0DMSI[/video]

5. piro

piro קנאביסט

לייקים:
    0
    למה השמן הזה טוב?
    ואיך משתמשים בו?

6. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    מצטרף לשאלות
    אם אתה רוצה לשמור את הפרחים לעישון ולמצות לשמן רק את העלים, האם אתה שם גם את אלו שלא נראים "מסוכרים" כי יש בהם חומר שלא נראה לעין או שזה בזבוז זמן?
    האם אפשר להפוך את השמן ל edible כמו עוגיה איכשהו?

#6 deleted, ‏30/5/14
  7. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    עזוב אותך מהעלים, האוצר האמיתי שיש לך זה הבננות. חבל שלא חיכית שהן תגדלנה ממש.
    בכל גידול אני מחכה לבננות האלה בקוצר רוח, לא תמיד הן מופיעות. אם היית מודע לחשיבות שלהן לא היית קוצר.
    מילא...בפעם הבאה..
    בהצלחה עם כל השאר.

8. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    גם לי יצא פעם אחת בננות כאלו, אחפש תמונה. התייעצתי פה בפורום, ולפי התגובות חשבתי שאני טועה...
    דוקטור פרח, האם תואיל להסביר מה הן, ולמה לחכות כשהן מופיעות, למקרה שאתקל בהן שוב ?
    תודה

#8 רונזו, ‏30/5/14
  9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    דווקא הייתי מודע לחשיבות של הבננות להפריה בשיטת rodelization. פשוט הייתי חייב לקצור אתמול מסיבות אחרות. כמה זמן לוקח להן בד״כ להבשיל? עד כמה אמורות לגדול?
    כמו שאמרתי בתוך אחת מהן ראיתי בוודאות שני מקלות אבקנים... אני אנסה לאבק עם חלק מהם פרח או שניים מהצמח השני שיש לי - Jack Herrer auto. אם יתפוס, נהדר, אשתול בהקדם צמח נוסף של sweet tooth וביתר הבננות אפרה גם אותו ואז אין לי בעיית זרעים לחצי חיים בקצב שאני מעשן; ואם לא יתפוס - נלמד לפעם הבאה. את הצמח השני אשאיר יותר זמן לתת לבננות שלו להתפתח, אולי רק חלק מהפרחים, נראה.
    איך יודעים שההאבקה תפסה ושהפרח התחיל לגדל זרעים? יש איזו אינדיקציה נראית לעין לכך? כמה זמן לוקח לפרח לגדל את הזרעים, במידה וההאבקה תפסה?

10. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    על מה אתם מדברים איזה בננות? אפשר תמונה?

11. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מקווה שמצליחים לראות את הבננה המזדקרת.

קבצים מצורפים:

• image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 102.4
      צפיות:
      70
  12. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    אבל אני עדיין לא מבין על מה מדובר ומה ועושה, אשמח אם מישהו יודע

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    פרח של זכר זה מה שזה

14. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    מה ???
    זה הופיע בסוף שבוע 8 לפריחה, אחרי 24 שעות חושך

15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קורה ...

16. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הבננות הן פרחים זכריים עם גנטיקה נקבית, שהצמח מוציא עקב סטרס בנסיון להפרות את עצמו. כיוון שהגנטיקה הבסיסית שלהם היא נקבית הרי שאם מפרים איתם פרחים נקביים רגילים, נקבל זרעים שהם faminised only. גם לי הם הופיעו על צמח בן 9 שבועות אחרי 24 שעות של הצמח בחושך.
    לקחתי כמה בננות קטנות כאלו אחרי יומיים ייבוש, פוררתי אותם ופיזרתי על שני פרחים בחלק התחתון של הצמח השני שלי שכעת בשיא הפריחה, הקולות בשלב שהן מתחילות להתנפח ומתחילות להפיק ריח כייפי... ראיתי שבין הפירורים היו בוודאות כמה מקלות של אבקנים, למרות שאני לא יודע כמה אבקנים והאם בשלים מספיק להאבקה... עשיתי נסיון; השאלה איך אני יכול לדעת שההאבקה תפסה? יש איזו אינדיקציה לכך שהצמח מתחיל לגדל זרעים? וכמה זמן צריך לתת לו להצמיח את הזרעים לפני שאפשר לקצור? כמה זמן לוקח לזרעים להבשיל?

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כשהזרעים בצבע כהה הם בשלים.
    בד"כ לקראת סוף חייו של הצמח.

18. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה אגרונום על התשובה, וכולם פה על ההתייחסויות.
    הצמח שעליו בוצעה ההאבקה הוא סאטיבה דומיננטי, אוטומטי (Jack Herrer auto כאמור); האבקנים, אם היו והבשילו, מקורם בSweet Tooth auto שהוא אינדיקה דומיננטי. הג׳ק הרר זה הזרע סאטיבה דומיננטי היחיד שהיה לי, ככה שהייתי שמח לקטוף לפחות חלק ממנו בזמן - שלדעתי זה לקראת שבת הבאה, ולא מאוחר מדי כדי להנות מהשפעה קלה וממריצה יותר. האם זה בסדר לקטוף בשבוע הבא את יתר הפרחים או אפילו רק את חלקם, ואת הפרחים שניסיתי להאביק להשאיר עד שהפרח מתחיל להגיע לסוף חייו? האם להכניס את הצמח ל24 שעות חושך ואז לקצור את רוב הפרחים, ולאחר מכן להחזיר את הצמח עם הפרחים והעלים שנשארו חזרה לשמש? או שבמצב כזה עדיף לוותר על ההחשכה ל24 שעות לפני הקציר?

19. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אם יש לך אפשרות להשאיר חלק מהפרחים (בדרך כלל משאירים את הנמוכים יותר), כך שהם ימשיכו לצמוח ואולי לספק לך את הזרעים המיוחלים.
    בננות זו השיטה האהובה עלי לייצור זרעים והכי טוב בזה שזה מבטיח כמעט לחלוטין גידול חופשי מזכרים בפעם הבאה.
    השאלה היא רק האם הבננות שלך היו בשלות והאם ההפריה הצליחה. אבל את זה תדע בעוד כמה ימים כנראה.
    המון הצלחה חיזקי.

20. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה! ננסה ונראה.
    אני מניח שלא כדאי להכניס את הצמח ל24 שעות חושך לפני הקציר של הפרחים העליונים? וגם מניח שעדיף להשאיר לפחות חלק מהם ולא רק שני הפרחים התחתונים שהאבקתי, כדי שהצמח לא ייכנס ליותר מדי סטרס?
    בכל אופן אנסה להפעיל הגיון בריא כמו שעשיתי עד כה, בתקווה שאצליח, ואם לא אז לומדים לפעם הבאה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!