1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מי ברז וייבוש - גרילה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י GanjaLegalizator, ‏9/5/14.

1. GanjaLegalizator

GanjaLegalizator חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן, מישהו יכול להסביר לי עד כמה ולמה מזיק לצמח השקיה במי ברז שלא עמדו בחוץ יומיים שלושה ? מה הסכנות של הכלור לצמח ?
    אני מגדל גינה כבר כמה שנים ולעולם לא חשבתי שהמים מהצינור בגינה יכולים להזיק משהו .. אשמח לפירוט
    עוד משהו, כרגע אני בגרילה וחשבתי על דרכים יצירתיות לעשות את תהליך הייבוש בשטח - אשמח לרעיונות כי כמו שזה נראה בחום של ספטמבר-אוקטובר (קציר) יהיה מאוד בעייתי לבצע את התהליך ובית כרגע זה מחוץ לפרק .. מקווה שעד הקציר הפינה הזאת תייסגר אבל לכל מקרה אשמח להצעות. תודה

2. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    הרעיון הוא שהחומציות באדמת הצמח לא תהיה מופרזת עקב הכלור שנמצא במים, לכן מעמידים את המים על מנת שהכלור יתנדף.
    בעיקרון להעמיד אותם שעה שעתיים אמור להיות בסדר.
    בצמחים שאני גידלתי לא העמדתי את המים והכל היה בסדר, ההבדל בחומציות לא היה קריטי וההשפעה הייתה בעיקר ע"י הדשנים.
    עוד נקודה היא שבמקומות מסוימים בארץ יש מערכות צנרת מיושנות עם משקעים של ג'יפות שונות ומשונות ויש בניינים שבהם הפילטרים מוחלפים אחת לאף פעם לכן הכלור הוא עוד כלום ביחס לרעלים שמצטברים במים, אם אתה גר באיזור שבה הצנרת מפוקפקת אז מומלץ להעמיד את המים ואם יש לך מערכת סינון מי שתיה (אוסמוזה הפוכה וכדו') בבית, עדיף.

בקשר לייבוש, אפשר לייבש בחוץ אבל מומלץ שיהיו תחת הגנה של רשת, לתלות גבוה ולהרחיק מעשבים אחרים בשביל למנוע הדבקה של כנימות ופיכסות אחרות.
    אני מביא לך פה את ה-Worst case scenario לכן תבדוק שדברי רלוונטים D: .

#2 dwarfskiller, ‏9/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/5/14
  3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אפשר להגיד שכלור הוא לא רע אבל גם לא טוב.
    הוא הורג חיידקים - טובים ורעים,
    מנגד - אם יש מזיקים באדמה הוא יהרוג אותם, אבל גם אם יש תולעים אדומות שהן טובות לצמחים הוא יזיק להם (למרות שאולי בכמויות כמו שיש בברז זה יהיה זניח לשני הצדדים).

בחנויות פרחים נוהגים לשים כמה טיפות של כלור בוואזות של הפרחים כדי להרוג בקטריות.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין שום בעיה במי ברז.
    לא ישפיעו על חומציות הרקע וגם לא יגרמו להרג המוני של כל החיידקים הטובים.
    מצד שני, גם לא יהרוג את את המזיקים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!