1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתכנן לבנות חדר גידול בעצמי, תגידו לי מה תעדכם..

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏27/11/13.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אהלן ח'ברה.. אחרי הכישלון של גידול outdoor ראשון החלטתי לא לוותר ולנסות לגדל כמו שצריך...
    עכשיו, התקציב שלי דל עד אפסי, אני לא מצפה לגידול הכי איכותי שיש, אבל שייגדל משהו.. חחח הקטע של הגידול כבר ניהיה בשבילי אתגר אישי, זה כבר פחות בשביל לעשן אלה בשביל שאני יוכל להגיד "סוף סוף גידלתי משהו שנותן בראש!!" כי כרגע מה שייצא לי ייצא די הרוס, אבל כנראה בגלל איכות הזרעים שנלקחו מקססה.. בקיצור נמעיט בדיבורים וניגש לעניין...
    הכסף היחיד שאני הולך להוציא יהיה על -
    זרעים
    דשן
    מנורה hps 250w (אך ורק המנורה עצמה).
    בית מנורה רגיל.

את הרפלקטור אני מאמין שאני יוכל לבנות לבד עם חתיכת ברזל דקה, ועלייה לשים נייר כסף.. את הארון אני גם ייבנה לבד וייצפה אותו בנייר כסף.. יש לי בערך 6 מאווררים של מחשבים שאני ייתלה אותם בתוך הארון ובעיקרון זה הבסיס לא?
    אני ייבנה את הארון שיתאים ל-2 שתילים, הארון יהיה בגובה 150 ס"מ (זה מה שאני יכול..), וברוחב מספיק בשביל 2 עציצים של 10 ליטר...

תגידו לי בבקשה, מה שאמרתי זה מספיק? אני רוצה רק את הדברים הבסיסיים ביותר בלי כול המודדי חומציות והלחות וכול הדברים האלה... למרות שאם הם לא עולים יותר מידי אז אני יכול להזמין אותם.. אבל בגדול זה נראלכם בסדר?
    הבעיה היחידה שלי היא של תיזמון המנורה... בגלל שלא יהיה לי את המכשיר הזה שאני יכול לשים כמה זמן המנורה תדלוק אני ייצטרך לעשות את זה בצורה ידנית (לכבות ולהדליק את המנורה..) אבל אפשרי לקנות דבר כזה בנפרד?
    אשמח לעזרה!

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    לדבר הזה קוראים טיימר שמתזמן את השעות פעולה והפסקה של המנורה - ואפשר לקנות אותו בכל חנות גידול או ברשתות של חנויות ACE ... זה לא בעיה.
    אבל אתה בטוח ש6 מאווררי מחשב ישמרו על המקום מקורר? כי הנורה שהזכרת פולטת לא מאט חום שעלול להרוס את הצמח.

בעיקר בגידולי ארון (שנסגר בלילה או כשיש אורחים), חשוב מאוד להתקין ונטה - או מאוורר פליטה/מאוורר יניקה/מפוח שימשוך
    אוויר החוצה מהארון (בעיקר מאזור המנורה שמשחררת המון חום לארון), ובכך יאפשר כניסת אויר צונן מחוץ לארון.
    כדאי יותר להשתמש בשתי וונטות ולהתקינן באופן הבא:
    בחלק העליון של הארון, (Uptake) ומכניסה אוויר לתוך הארון, והשנייה מותקנת הפוך (Intake) אחת מותקנת בתחתית הארון
    היא מושכת החוצה את האוויר החם מתוך הארון. ככה יש תנועה של אוויר חדש בארון כל זמן שהאור דולק.
    בחושך האוורור פחות חשוב - כי הצמחים לא עושים פוטוסינתזה - אבל עדיין כדאי.
    מומלץ להתקין את הוונטה בגובה הנורה או למעלה ממנה - שם נוצר ומצטבר הכי הרבה חום.
    בנוסף כדאי לשים גם מאוורר קטן בתוך חדר הגידול ולכוון ישירות על המנורה/קצוות הצמח גם בכדי ליצור תנועה של אוויר
    בחדר וגם כדי לקרר את אזור המנורה.

וונטות מיוחדות שמשמשות למטבחים ולתעשייה - ושואבות ים אוויר בדקה נקראות באנגלית Exhaust Fan ,בתרגום חופשי:
    מאווררי פליטה/התרוקנות, מפוחים (למשקיענים ביניכם - זה הכי מומלץ). כמובן תלוי בגודל הארון/חדר שמגדלים בו וכמות
    הצמחים/אורות.
    חפשו חנויות המוכרות מאווררי פליטה ויניקה למטבחים ומקומות ציבוריים.

3. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
    לא הבנתי מה אתה בדיוק מתכוון לעשות עם המנורה?

4. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    לפי מה שאני יודע המנורה חייבת משנק ומצת.
    הונטה שמוציאה אויר צריכה להיות למעלה.
    חור כניסה של אויר למטה ולא חייב ונטה אבל אפשרי.
    החום עולה למעלה ולכן החלק העליון יותר חם.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!