1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתקן ציפה/Isolation tank

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י פטריה צבעונית, ‏17/3/17.

1. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    זה אומנם לא סם פסיכדלי אבל באוכלוסייה הפסיכדלית כמו עוד טכניקות אחרות כמו הקרנה אסטרלית או נשימה הולוטרופית, גם הטכניקה הזאת מקושרת לחוויה פסיכדלית ושינויי מצבי תודעה, מה גם שמי שהמציא את המיכל הזה היה מדען ופסיכונאוט רציני בשם ג'ון לילי שהיה מבצע ניסויים ונכנס לתוך המתקן בהשפעת חומרים פסיכדליים.

מישהו פה שמע על זה/התנסה בזה?
    אני מתכנן להתנסות בזה בקרוב, יש מכון שנקרא "גלים" באיזור בני ברק ששם זה נמצא. נשמע כמו משהו מעניין.

אעלה לפה מידע על המתקן לכל המעוניין.

ג'ו רוגן מדבר על המתקן :

כתבה של VICE :

כתבה של עידו הרטוגזון על ההתנסות מהחוויה:
    https://hartogsohn.com/2011/07/12/isolation-tank/

מידע מויקיפדיה :
    https://he.wikipedia.org/wiki/מכל_ציפה

CostaElMalek אוהב/ת את זה.
  2. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    מכיר, אף פעם לא התנסיתי.

ממליץ לצפות בסרטון הבא של Adam מ- PsychedSubstance. הוא מתנסה במיכל הזה פעם כשהוא פיקח ושוב לאחר שעישן, לא מטורף אבל מעניין.

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  3. Av1s

Av1s חבר חדש

לייקים:
    11
    רק תיקון קטן, הקרנה אסטרלית לא שייכת לעולם הפסיכדלים, קצת יותר עמוק מזה.

4. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    בתור בן אדם שחווה LSD,ועושה מדיטציות ובאמת מנסה להתעסק ברוחניות כמה שאפשר,אני יכל להגיד לך שאני מרגיש שהכל מתקשר חבר.
    ברור שאתה לא נכנס לטריפ פסיכדלי בזמן מדיטציה,אבל אתה כן מגיע למקומות אחרים,אותו דבר בזמן טריפ.כשאומרים "לעבור לעולם אחר" בזמן טריפ זה נשמע די שטחי,אבל זה נטו ככה.זה עולמות אחרים אחי,מימדים אחרים.בסופו של דבר זה עניין של תודעה ורוחניות,וזה בדיוק הדברים שמקבלים תאוצה אדירה בזמן טריפים פסיכדליים.

5. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    Smoke some DMT

6. weed smoker

weed smoker קנאביסט

לייקים:
    98
    וואי אחי אתה חייב לראות את הסדרה The O.A חלק מהסדרה מדבר בערך גם על זה

7. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    אתה קצת מגזים אחי...
    עם כל הכבוד לפסיכדלים ולחוויות המדהימות שהן מספקות, בסופו של דבר מדובר בשינוי זמני שנוצר במערכות הכימיות העדינות של המוח. ובמילים אחרות: הכל מתחיל ונגמר בתוך הדמיון שלך...

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  8. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    שמעתי וקראתי על מתקן הציפה ועל החוויה המעניינת שהוא מספק, אפילו ללא צריכת פסיכדלים.
    לפני שאתה הולך להתנסות בזה, יש משהו מאוד פשוט שאתה יכול לנסות אצלך בבית ושמבוסס על אותו העקרון של Sensory Deprivation שמספק המיכל.
    תגגל "Ganzfeld hallucinations"

בהצלחה

9. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    ראיתי כבר את הסירטון של אדם מ-psychedsubstance. ערוץ טוב

יש דרך באמת מדעית להוכיח שתחת טריפ של DMT לדוגמא אתה לא מגיע באמת לאיזשהם עולמות אחרים? מישהו יכול להוכיח שמה שאנחנו חויים תחת חמשת החושים שלנו זאת האמת האבסולוטית? או שאולי המוח מגן עלינו מלהוציא מעל פני השטח מידע שלא "רלוונטי" לחיים שלנו פה בכדור הארץ?
    נושא הזוי לגמרי לשיחה אני יודע...

ו-OFF TOPIC

מצאתי את הסירטון הזה של משפחת סימפסון-הומר וליסה במתקן הזה.
    התגובה של הומר בסוף הסירטון. כמה צפוי:D:D:D

10. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    לא. כמו שאינך יכול להוכיח שיש קנקן תה שחג סביב מאדים וכפי שאינך יכול להוכיח שהיקום הוא סה"כ סימולציית מחשב מתקדמת במחשבו של חייזר דמוי ספגטי הנמצא אי שם ביקום מקביל...

11. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    אני חושב ששניכם מתכוונים לאותו הדבר. לא חושב ש- Dolta באמת התכוון לעולמות ומימדים אקסטרניים, הוא זרק שם את המילה תודעה, מספיק בשבילי כדי להבין שהוא התכוון למיינד של עצמו :cool: אבל הייתי משמיט את המילה "רוחניות" בכל אופן... מילה כל כך לא ברורה.

"אני" ו-"עולמות אחרים" הן חוויות סובייקטיביות, משהו שלמדע אין שום קשר אליו.

ממליץ לצפות בסרט What The Bleep Do We Know, קצת חפירה פיזיקלית אבל בסופו של דבר אפשר להסיק שמה שאנו תופסים דרך החושים שלנו זו אשליה אחת גדולה. מה יש שם "בחוץ" באמת? מישמש אחד גדול.

ואין ספק שהמוח שלנו בנוי בצורה שבה אנחנו מוגבלים כדי שנוכל לתפקד כפי שאנחנו מתפקדים עכשיו.

שולגין (המדען) אמר פעם (במילים אחרות) שייתכן שבעבר הרחוק כולנו היינו בטריפ מתמיד, אך עם השינויים שחלו בהתפתחות שלנו היינו צריכים לזנוח את החלקים האלה בנו כדי שנוכל לעבור כביש בבטחה בלי להתקע ולהתלהב מהאורות של הרכב שמתקרב (לכן הקולטנים במוח עדיין שם, בלי מה שיממש את התכונות הפסיכודליות).

12. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אולי השינוי הזה זמני מבחינה של איזה חומר נמצא אצלך במוח באותו רגע,אבל הוא קבוע לחלוטין באיך שהוא משפיע על הבן אדם.
    :)

13. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    והשינוי הקבוע הוא לא במוח גם כן? אז מה הוא האדם?

14. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    את זה אני יכול לקבל, אם כי זוהי "תופעה" שאינה ייחודית לפסיכדלים. גם חווית הקפה ששתית בבוקר או הרמזור שחצית לפני 20 שנה שינו באופן זמני את המבנה הכימיקלי במוח, דבר הבא לידי ביטוי בצורה כל כך עדינה עד כי אין אנו מבחינים בה.
    מה שמיוחד בפסיכדלים הוא האינטנסיביות של החוויה ("דחיסה" של שינויים ותפיסות חושיות לתוך מאורע בודד בן כמה שעות), שגורמת לך להגיב באופן כמעט מיידי- ולכן השינוי יותר מורגש.

אך בגדול- כל דבר שלא הורג אותך, משנה אותך.

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  15. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    לא שאני שולל אפשרות לקיומם של מימדים מקבילים או מציאות רוחנית, אך בהיותי מטריאליסט ואדם הנסמך יותר על המדע, אני מודה שקשה לי לקבל תפיסה שאינה מצייתת לכלליה הנוקשים של הדוקטרינה המדעית המשמשת לי כרציונל.

16. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    הייתי עונה על השאלה הזאת שלעניות דעתי האדם הוא אקזיסטנציאל - היינו סך כל החושים, החוויות, הזכרונות וכיו"ב הנובעים מקיומה של תודעה. מהי תודעה? אל תשאל אותי כי אין לי את התשובה... :)

17. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    היא אולי אינה ייחודית לפסיכדלים בגלל החומרים שיש כיום.אני לא יודע לגבי DMT ופטריות,אבל לפי התגובות של " פטריה צבעונית" וצחי,אני די רואה שהם בראש שלי.יש לפסיכדלים אפשרות לפתוח דלתות ולהביא למקומות מאד עמוקים.

@צחי ,התכוונתי לכך שההשפעה של LSD נשארת לתמיד.אני לא יודע אם המוח שלי נראה אותו דבר או לא,אבל אני מרגיש את השינוי אצלי לחלוטין.

וקוסטה,בקשר למה שכתבת - " אני מודה שקשה לי לקבל תפיסה שאינה מצייתת לכלליה הנוקשים של הדוקטרינה המדעית המשמשת לי כרציונל " ,ממה שאני חוויתי,יש הרבה מעבר למדע.דברים מדעיים אפשר להסביר,את מה שחווים בזמן טריפ LSD (או כל פסיכדלי חזק אחר) / בזמן מדיטציות ופעולות בסגנון,אי אפשר להסביר.זה קורה לך במוח,אבל זה הרבה מעבר לזה אחי.

18. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    זו הייתה יותר אמירה מאשר שאלה, ואני מסכים איתך לגבי כך שהאדם הוא סך כל החוויות שלו, כל עוד ההגדרה היא של האדם במובן הפיזי.

אני לא אוהד גדול של מושגים כמו "מציאות רוחנית", העולם מאוד מאורגן, עם תבונה אדירה, גם אם יש דברים שאנחנו לא מבינים עדיין אין זה אומר שיש מציאות רוחנית, דהיינו " דבר שהוא מעל הטבע", אלא זה פשוט טבע שהוא לא בתפיסה שלנו עדיין אם בכלל.

ולגבי הכללים הנוקשים, ברגע שיש אסכולה או פרסונה כלשהי שיש לה כללים כאלו, אני נוהג להתרחק מהן כמו אש :confused:

19. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    אכן פסיכדלים הם כלים שיכולים להביא למקומות מאוד עמוקים וחבויים, אני נוטה יותר לומר את זה על DMT ופטריות מאשר אסיד, למרות שאני לא יודע מה זה אסיד באמת.

לגבי ההשפעה שנשארת או לא, אם המוח שלך כביכול לא משתנה, אבל "אתה" כבן אדם משתנה, אז איפה השינוי הזה תופס? באוויר? בנשמה? וודאי שלכל שינוי יש ביטוי פיזי.

לגבי אם יש מעבר למדע או אין, שוב, המדע לא מתעסק בנושא הזה בכלל, או יותר נכון בקושי, וגם איפה שהוא מתעסק זה רק בהיבטים הפיזיים והאמפיריים, מה שלא ניתן למדידה - לא נחקר ולא מעניין.

20. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    איני אמרתי שאני נצמד לכל אספק מדעי, נוקשה ככל שיהיה (עובדה שאיני שולל אספקטים אחרים, פחות "מדעיים" למציאות), אך תפיסתי, המדע הוא נקודת מוצא די סבירה בכל הנוגע לנסיונותינו כבני אדם להסביר את העולם.

אני לא אוהד גדול של מושגים כמו "מציאות רוחנית", העולם מאוד מאורגן, עם תבונה אדירה, גם אם יש דברים שאנחנו לא מבינים עדיין אין זה אומר שיש מציאות רוחנית, דהיינו " דבר שהוא מעל הטבע", אלא זה פשוט טבע שהוא לא בתפיסה שלנו עדיין אם בכלל.

שנים שאני טוען את אותו הדבר ואנשים מסתכלים עלי כעל לא שפוי. נכון, גם אם קיימת "נשמה" או משהו שיכול להסביר את התודעה, אין זה אומר שזוהי מציאות "על טבעית" אלא חלק מהטבע שאין בידינו את הכלים המדעיים להסביר אותו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!