1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה דחופה חברים

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י dani008, ‏24/4/14.

1. dani008

dani008 חבר חדש

לייקים:
    0
    יש לי חדר גידול 80 על 80 מנורת נלג היפיפיות שלי בנות חודש בערך אבל יש לי בעיה העלים יש להם בקצוות צבע צהוב חום כזה גם העלים הבוגרים וגם בישנים תודה לעונים 20140423_134725.jpg 20140423_134809.jpg 20140423_134905.jpg

2. שימי

שימי חבר חדש

לייקים:
    0
    ככל הנראה דישון יתר.. כמה אתה מדשן?

3. dani008

dani008 חבר חדש

לייקים:
    0
    אני כבר לא מדשן הרבה זמן כי אמצרו לי פה בפורום להשקות עם מים מזוקקים כי היה לי עודף מלחים משהו כזה אז לא דשנתי איזה שלושה שבועות בערך

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה מאוורר טוב את החדר ?
    מה הטמפ' ?
    בלי קשר לקצוות השרופים, שלא נראה כאילו זה בעיה רצינית בינתיים
    נראה כאילו יש לך בעיה של חום,
    או של עודף\חוסר בהשקייה
    אני מדבר על העלים העליונים שהם מתקפלים ככה ..

תשמע תנסה להפעיל את ההיגיון ולשחק עם מה שנראה לך שצריך לשחק,
    אבל מה שלא תעשה תעשה את זה בעדינות .

5. dani008

dani008 חבר חדש

לייקים:
    0
    הטפרטורה משחקת לפעמים 27 לפעמים 28 מעלות הלחות שלי קרגע עומדת על 38 אחוז המנורה במרחק מהצמח של 40 סנטימטרים החדר מאוור טוב השקייה אני משקה מתי שיבש לגמרי בערך ליטר מים מזוקקים אבל עוד דבר שלא ציינתי יכול להיות בגלל שהשבוע הברתי אותם לעדנית יותר גדולה וקניתי חול עם קופוט של הומוס

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יכול להיות שבגלל המעבר,
    אם הוספת הומוס אל תדשן בכלל בזמן הקרוב, סביר להניח אפילו שלא תצטרך לדשן כל הגידול ...

לגבי ההשקייה - לא צריך לתת לאדמה להיות ממש אפר יבש, מה שנקרא באנגלית bone dry
    אתה רוצה גם פחות או יותר לתת לצמח איזה שהיא שיגרה, אז תמדוד מתי האדמה מתייבשת בעומק של 7 ס"מ אחרי ההשקייה האחרונה,
    נגיד עברו 4 ימים - אז כל 4 ימים תשקה,
    תשתדל להשקות לאט לאט - בטיפטופים, רצוי אפילו למשך איזה 10 דקות, כמות של בערך ליטר-2 לעציץ בגודל 20 ליטר.
    אתה יכול לעשות טפטפת אם תיקח בקבוק מים ישן ותעשה לו בפקק כמה חורים בגודל של מחט תפירה,
    אתה יכול לבנות לו איזה מעמד מחומרים פשוטים שתמצא בבית וככה לא תצטרך להחזיק אותו במשך 10 דקות או כמה שזה לא יהיה (האמת שזה לא ממש משנה, מה שמשנה זה הכמות של המים, התדירות של ההשקייה וזה שלא תיתן את כל הכמות בבת אחת).

לגבי הלחות - היא קצת נמוכה, אבל זה לא משהו שנראה לי אמור לגרום לך בעיות, זה לא נמוך בצד הקריטי של הסקאלה,
    מה שממליצים זה בין 40-60 אחוז לחות בשלב הגדילה, ובין 20-40 בפריחה, ככה שאתה בסדר.

מה שכן נראה לי גורם לך לבעיה עם העלים זאת המנורה כי אני רואה שאתה משתמש בHPS שהיא חמה מאד.
    זה נראה לגמרי כאילו חם לצמח באיזור הזה,
    מה שאתה יכול לעשות כדי לבדוק את זה זה לשים את היד שלך 2-3 ס"מ מעל החלק הכי עליון של הצמח למשך כמה שניות - אם אתה מרגיש חום - זה מה שמרגישים העלים שם ובגלל זה הם מתקפלים ככה,
    מה שתעשה במקרה כזה זה פשוט להגביה את המנורה כמה ס"מ וכל פעם שים את היד כמו קודם עד שלא תרגיש הבדל בטמפ' בין החלק הכי עליון של הצמח, לבין נגיד - אם תשים את היד בגובה העציץ.

7. dani008

dani008 חבר חדש

לייקים:
    0
    אני חושב שאני ינסה לעלות קצת את המנורה ומאיזה סיבה לא כדי להשקות בבת אחת את העציץ

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    כמו שאמרתי לך
    בן אדם צריך לשתות במומצע ליטר - ליטר וחצי מים ביום רגיל, בלי לעשות יותר מידי פעילות גופנית ובטמפ' נורמלית (30 מעלות+-),
    אתה לא תשתה ליטר וחצי ב3 שניות נכון ?
    אתה תשתה אותו בערך ב 5-6 כמה כוסות מים שזה לא יהיה במשך כל היום ..
    אותו דבר עם הצמח.

יש הרבה סיבות ללמה, אבל מה שבטוח זה שלא כדאי להגזים,
    כמו שאמרתי - תשתמש בהיגיון ותהיה עדין .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!