1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צמח אוטומטי - נבט בן 3 שבועות עדיין מאד קטן

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏27/6/14.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    התחלתי לפני 3 שבועות את הגידול של הצמח השלישי שלי. זה Royal Dwarf מהאתר seedcity.
    הנבטתי על מגבות נייר לחות, וכעבור 3 ימים שמתי את הנבט בכוס חד פעמית עם ניקוז, עם מצע קוקוס. הושקה בשבועיים הראשונים במי תמ"י 4 שהושרו ליממה ללא דישון, בשבוע האחרון מושקה במי מזגנים בתוספת דשן בריכוז נמוך (150 ppm בערך). חומציות נבדקת מדי השקיה ומאוזנת לPH=6.
    הצמח היום בן 3 שבועות מרגע שהחלה ההנבטה, יש לו 4 עלים שלמים (אצבע אחת כל אחד) והתחלה של עוד עלים תלת - אצבעיים במרכז. הבעיה שהוא נורא נמוך, 3-4 ס"מ גג. זה אמור להיות צמח מאד נמוך אבל הוא נראה לי קטן מדי ל3 שבועות, במיוחד לאור זה שגדל במצע הידרופוני. ביומיים האחרונים החל להופיע גם כתם חום בהיר על אחד העלים, בשליש החיצוני שלו, לא שינוי חד בצבע כמו כשקצה העלה נשרף מעודף דשן; הכי זה היה נראה לי כמו חוסר מגנזיום אז מאתמול הוספתי לתמיסת ההשקיה קצת מלח אנגלי.
    תמונות אני אנסה להעלות מהבית, אני לא יודע להעלות מהטלפון.
    1.השאלה אם לדעתכם קצב גדילה כזה הוא סביר?
    2.יש לציין שהצמח נמצא בשמש ישירה בשיא שעות החום ובשבוע האחרון היו באיזורי 35-40 מעלות, ובשבוע הבא לא הולך להיות פחות חם... יכול להיות שהחום מעכב את הצמיחה? ואם כן האם החום רק מעכב את הצמיחה (צמח אוטומטי כאמור) והצמח ייכנס לפריחה מאוחר יותר מהלו"ז האוטומטי שלו, או שפשוט יגדל קטן ויתחיל להפריח בגודל קטן?
    תודה!
    3. בצמח השני שגידלתי גם התפתח לאט בכוס החד פעמית. בגיל 3 שבועות (כשהיה בערך בגודל של הצמח הנוכחי, די קטן) העברתי אותו לעציץ הסופי וזה כן נתן לו דחיפה בקצב הצמיחה. השאלה אם לדעתכם כדאי להעביר את הצמח כעת כשהוא קטן לעציץ הסופי (18 ליטר בשיטת Hempy Bucket עם מצע קוקוס) או שלתת לו להמשיך להתפתח ורק כשיהיה שתיל מעט יותר מפותח להעביר?

#1 Hizky434, ‏27/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏27/6/14
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. יכול להיות שקצב הגדילה מעט איטי.

2. החום לא יעקב את הצמיחה. רק יכעודד אותה (בהנחה שהטמפרטורה הממוצעת היא בסביבות 30 מעלות)

3. הצמח יכנס לפריחה לפי פרק הזמן שעבר מנביטה (גיל). לא לפי התפתחות.

4. העברה כשהצמח כ"כ קטן אינה יכולה לשנות יותר מידי.

מה הלחות?

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הגידול הוא גידול חוץ... הטמפרטורה הממוצעת היא אולי 30 מעלות כשעושים ממוצע של יום ולילה, אבל ביום הממוצע הוא סביב 30-35 מעלות אצלינו. בימים מסויימים יותר.
    לפי WindGuru הלחות באזורינו נעה בממוצע בין 20 ל 40 אחוז במהלך היום, ובין 40 ל 60 אחוז בלילה.

כשכתבת שאם הנבט כל כך קטן העברתו לעציץ גדול לא תשנה - האם כוונתך לזה שעדיף להשאיר אותו עוד כמה ימים בכוס החד פעמית, או שזה לא יזיק לנסות להעביר אותו לעציץ הגדול? אם זה לא יכול להזיק מדי להעביר צמח כשהוא עדיין קטן יחסית, אני מעדיף להעביר כבר עכשיו... השאלה אם זה עשוי להזיק לו או לעכב עוד יותר את צמיחתו.
    לא מצליח להעלות תמונה עדיין, אנסה יותר מאוחר כשאגיע הבייתה.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא יזיק להעביר אותו לכלי יותר גדול.
    אני מאמין שגם לא ישנה הרבה אם השורשים לא מפותחים.

הטמפרטורה מצויינת.

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בסדר, השריתי קוקוס ל12 ליטר בתמיסה עם 200 ppm (הצמח כרגע מושקה בסביב 150 ppm) ו PH=6. בערב אשטוף 5 ליטר היידרוטון ואשים הכל בהמפי באקט שהכנתי הבוקר, של סה"כ 18 ליטר. למטה ההיידרוטון עד קצת מעל חור הניקוז, ומעל קוקוס (אולי אערבב בקוקוס גם קצת היידרוטון). אשאיר את זה ככה ל24 שעות ומחר בערב אעביר אותו

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!