1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קירור

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י GreenA, ‏7/9/19.

1. GreenA

GreenA חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברים
    אני מגדל בתוך ארון עם מנורה HPS 100w
    כרגע יצא לי גבעול קטן (3 ס"מ) יש לי משם חום ולחות, רוב הזמן החום עומד על ממוצע 29 מעלות ולחות של 44, קראתי שצריך קצת יותר אבל שמתי 2 כוסות מים וזה תא כל כך עוזר מה אפשר לעשות?
    בנוסף אני רוצה לקרב את המנורה עוד קצת לצמחים אבל לפי המד מעלות זה מתקרב כבר ל35 אז אני לא עושה את זה (יש אוורור)
    השאלה עם מקרר אוויר כמו זה יעשה את העבודה והאם זה תקין בכלל להכניס את זה https://s.click.aliexpress.com/e/lNi4akwG

אשמח אפילו לעזרה בטלגרם למי שיכול

#1 GreenA, ‏7/9/19
    נערך לאחרונה ב: ‏7/9/19
  2. החיים זה לא הכל

לייקים:
    2
    מכשיר אדים קרים בסופר פארם בערך 200 שקלים

3. GreenA

GreenA חבר חדש

לייקים:
    0
    זה בנוסף מקרר את האיזור?

4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    כשהצמחים ממש ממש קטנים הם עדיין לא צריכים הרבה אור כי הם עדיין לא יכולים "לקלוט" הרבה אור.
    טמפרטורה - באופן אידיאלי קאנביס צריך 30 מעלות. תכלס, 27-32 זה תחום מצויין להיות בו. עכשיו זה לא זמן לקנות מזגן - אנחנו בסוף הקיץ ועוד חודשיים כבר תצטרך לחמם את החלל במקום לקרר אותו.
    לחות - נכון, בצמיחה באופן אידיאלי כדי להיות על בערך 65% פלוס מינוס, אבל זה ממש לא נורא אם אתה לא שם.
    לחות נמוכה זה רק אומר שהצמח מתייבש מהר יותר וצריך להשקות קצת יותר. לחות גבוהה לא משנה בצמיחה, בפריחה אם אתה מעל 60% צריך להיזהר מעובש.
    לא הייתי משתמש במכשיר אדים קרים בכלל, השינוי שתראה בכמות\איכות היבול הוא זניח. הייתי שם דגש יותר גדול על השקיה\דישון נכונים והרבה תאורה טובה.

5. החיים זה לא הכל

לייקים:
    2
    יעקב מבין יותר קח את עצותיו

6. GreenA

GreenA חבר חדש

לייקים:
    0
    הטמפרטורה שלי ממוצע של 28-29 כזה אבל אם אני שם את היד ליד הפרחים לא חם בכלל, אפשרי לקרב את המנורה? 100w hps

7. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    באיזה מרחק המנורה עכשיו ?
    יש גבול כמה אפשר לקרב את המנורה לצמח (בלי קשר לטמפרטורה) - אם המנורה תהיה קרובה מידי היא תפלוט יותר מידי קרינה שתתחיל "לשרוף" את הטופים.
    אף פעם לא עבדתי עם HPS אז אני לא יודע מה המרחק האידיאלי - אבל אני די בטוח שאין בעייה עם מרחק של 30 ס"מ.

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  8. GreenA

GreenA חבר חדש

לייקים:
    0
    המרחק כרגע בערך 10 סנטימטר מהקצה (הם הוציאו עלים ראשונים לפני יומיים)

9. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    10 ס"מ זה ממש מעט. כמו שרשמתי קודם, אף פעם לא עבדתי עם HPS, אבל אני די בטוח שזה מרחק קטן מידי. בתור התחלה הייתי מעלה את המנורה ל 30ס"מ מעל הצמחים שנבטו.
    @Amitos מה דעתך ?

10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    100W HPS מפיקה פחות קרינה מנורת לד 20W לקריאה שגם ככה לא עושה יותר מדי אור. 10 ס"מ זה בסדר, אפילו לא בטוח שחם מדי שם. אם אני יכול להמליץ דבר למגדל הוא רכוש נורת גידול מתאימה, כמובן בהתאם למגבלות, לא עקבתי.

11. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    HPS זאת לא נורה שמתאימה לגידול ? הייתי בטוח שזה מה שהיה לפני שהטכנולוגיה של הלד נכנסה....
    נו טוב...רשמתי קודם שאף פעם לא השתמשתי ב HPS.....

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נורת לחץ גבוה יכולה להתאים לגידול אם היא מספקת מספיק קרינה. היא בכל מקרה לא יעילה.
    כשמדובר ב-100W זה בהחלט לא נורה מתאימה לגידול בגלל כמות הקרינה הדלה שהיא מפיקה. כזכור צמח בוגר יכול לספוח כ-1000umol, בעוד שנורה כזו יכולה להפיק 200umol במקרה הטוב, כשהמרחק הוא 10-20 ס"מ לכל היותר מצמרת הצמח - שלא להזכיר את ירידת היעילות לשאר חלקי הצמח - מה שהופך אותה ללא רלוונטית. נורת 600W זה כבר סיפור אחר, היא יעילה בחצי מטר, ומפיקה את אותה כמות אור שתפיק נורת לד עם צ'יפlm301b בהספק של 260W. אותה כמות אור בפחות חשמל הופך נורה ליעילה, להבדיל מנורת לחץ גבוה. כהערת אגב אומר גם ששטף האור איכותי יותר, לא רק כמות הקרינה שהנורה מפיקה - השטף כמובן נרשם בזכות ללד.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!