1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס בשוק השחור צריך לרדת ל-30 ש"ח לגרם, המצב הקיים פשוט בלתי נסבל

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י מואב122, ‏2/5/18.

1. מואב122

מואב122 חבר חדש

לייקים:
    2
    אני רוצה לדבר על טלגראס.
    טלגראס ופלטפורמות מקבילות פתחו את השוק ואפשרו לרכוש קנאביס בקלות בנוחות יחסית. זה גן עדן של ממש. אתה פותח את הערוץ המקומי שלך ובכל דקה קופצות לפחות 2 מודעות שמציעות קנאביס איכותי. לא פתחת שעה? כבר יחכו לך מאות הודעות. כיף לא נורמלי. המחירים גם הם לאט לאט יורדים, למשל אפשר למצוא לא מעט סוחרים שמציעים קנאביס ב65 לגרם. מה הבעיה? שזה לא מספיק.

כפי שאני רואה את זה קנאביס איננו בילוי של סוף שבוע אלא צורך רפואי. זה לא בקבוק יין משובח שפותחים בסוף שבוע. אני כמובן מכבד את אלו שממתינים עם העישון שלהם לסוף השבוע, אבל רוב האנשים שאני מכיר לא ממתינים עם העישון שלהם לסוף השבוע, האם אפילו לא ממתינים עם זה לערב. הם פשוט מעשנים כל היום, כי הם צריכים את זה.

הבעיה היא שברמת המחירים הנוכחית אני לא מכיר כאלו שמסוגלים להתמודד עם זה.

נניח שמדובר בצריכה "ממותנת" יחסית של 20 גרם לחודש. גם במחיר זול יחסית של 60 לגרם העלות החודשית תעלה לצרכן 1200 ש"ח. זה המון גם למי שמרוויח מעל החציון.

רוב האנשים מעשנים לממצוע 30 גרם לחודש שזה כבר 1800 ש"ח, שזה אפילו לא כולל הוצאות נלוות נוספות כמו משלוח למשל.

קנאביס זה לא בילוי, זה צורך. לכן הדבר ההיגיוני זה שיווצר איזושהו "סידור" בין הצרכן לסוחר שבו הצרכן (או המטופל) מתחייב לקנות לאורך כל השנה, ובהתאם הסוחר מוריד את המחיר.

הבעיה היא שמדובר בעבירה על החוק, ולכן רוב הסוחרים ובצדק לא מסוגלים לחשוב שנה קדימה, זה מובן מאליו.

אבל זה לא רק הסוחרים שמסוגלים לשנות את המצב אלא גם אנחנו, הצרכנים. אנחנו צריכים להחליף דיסקט. אנחנו לא יכולים לבוא בטענות לממסד שרודף אחרי הצמח ומחשיב אותו לסם מסוכן, בעוד ואנחנו באופן ההתנהלות שלנו נוהגים בו כבסם מסוכן.

קנאביס זה לא בילוי, קנאביס זה תרופה. תרופה לא אמורה לעלות כל כך יקר.

אין אף מדינה בעולם (עד כמה שאני מכיר) שהמחיר כל כך גבוה לגרם.

עכשיו החכמים מביניכם יגידו "נו מה אתה רוצה? הכל פה יקר", האמת שזה נכון, ובכל זאת.

אפשר גם להגיד שהרדיפה של הממסד בישראל הרבה יותר גבוהה ממדינות מערביות אחרות, גם זה נכון, ובכל זאת.

בסופו של דבר תאמינו או לא הכל מתחיל ונגמר בצרכן. אני לא מכיר אף שוק, שחור או לא שחור שהמחירים נקבעים לפי עלות ייצור, החזקה, שינוע, וכיוצא בזה. כל סטודנט מתחיל בכלכלה מבין שזה ממש לא ככה. מחירו של כל מוצר נקבע בהתאם למה שהצרכן מוכן לשלם, מכאן והלאה החלטתו של היזם לעשות את החישובים שלו האם כדאי לו להיכנס לעסק.

חבריי הצרכנים (לא סטלנים, צרכנים), הכל מתחיל ונגמר בנו.

טלגראס היא מהפיכה מבורכת, אבל הגיע הזמן להבין שיש לנו הרבה יותר כוח ממה שאנחנו חושבים ולעבור לשלב הבא.

בהצלחה לכולנו

2. Eytan

Eytan חבר חדש

לייקים:
    1
    צריך אחד,שכשהוא יאמר לא קונים שבועיים,אף אחד לא קונה,או חודשיים,
    אח"כ אפשר לעשות גם לכל צורך אחר שנזדקק לאחדות

3. Micrograms

Micrograms קנאביסט

לייקים:
    21
    מחירים כאלה תקבל רק עם לגליזציה או אם תקנה ישר כמות ומצטער לנפץ לאופטימים שפה את החלום אבל פה בארץ זה לא יקרה ואנחנו נהיה האחרונים לעשות. תגדל לבד ותהנה מ3-5 שקל לגרם, זה הפתרון הכי אידיאלי במצב הנוכחי למי שמעשן קבוע. אחר כך אם תרצה תמכור לחברים שלך ב30 שקל לגרם. אחרי כמה ימים(במקרה הטוב) שתגמר לך האספקה תשאל את עצמך למה למוכר ב30 שאותם הפראיירים ישלמו גם 60-80 ובכל זאת יקנו כאילו אין מחר.
    הרוב פה זה עסקים אז אל תתבאס יותר מידי לגבי המחירים, תגדל לעצמך.

#3 Micrograms, ‏4/5/18
    נערך לאחרונה ב: ‏4/5/18
  4. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    גם לדעתי המחיר מטורף, ובכלל, כל הסיפור של טלגראס, המחתרת וערוצים מקבילים הוא כל כך לרעת צרכני הקנאביס.
    אני ממש שונאת את ההתעסקות עם הסוחרים. אני לא מדברת על השליחים, אלא על מי שמעלה את המודעות עם התמונות היפות ובסוף גם סופר את הסכומים האבסורדים שאנחנו משלמים.
    אני מאמינה שהפתרון הוא לא בחרם צרכנים. לא תתפתח פה מחאת הקוטג' של הקנאביס. כן אפשר לדרוש ממדינתנו המופלאה לאמץ מדיניות שתואמת את העולם הנאור, ולאפשר לנו לגדל בשקט ובלי להוציא סכומי עתק ולחזק פשע.
    ומי שלא רוצה לגדל, נניח, שיקנה בקופישופ. וכל הסיפור סביב הצמח יפסיק להיות אישיו. תודעת כל העולם משתנה עכשיו סביב הקנאביס. אנשים מתחילים להבין שעבדו עלינו הרבה שנים. זה לא סתם מסוכן. זה גם לא סוכריות וצריכות להיות הגבלות וחינוך וכדומה. אבל חלאס. תפסיקו להפוך אותי לעבריינית בעל כורחי.

5. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    אם אנחנו, האזרחים הפשוטים וה"רגילים", נדע להתאחד ולדרוש מדיניות של לגליזציה כזו או אחרת, שמאפשרת גם צריכה, גם גידול עצמי וגם רכישה מוסדרת, כולל פיקוח ובקרה, אני מאמינה שנגיע לזה.
    אומרים שיש במדינה לפחות מליון איש שצורכים קנאביס בקביעות. אני לא מדברת על בעלי הרישיונות, שהם אנשים חולים, שצורכים תרופה. אני מדברת על אנשים רגילים, נורמטיבים, בוגרים, שבוחרים מרצונם החופשי לצרוך צמח.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!