1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס למוח המתבגר?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י dakingdaniel, ‏23/11/13.

1. dakingdaniel

dakingdaniel חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום שלום
    אני בן 17, ואני נוסע לאמסטרדם .
    לא נוסע במכוון לעישונים.
    שאלתי כזאת... התעלמו מהעובדה לשרוב הקופי שופס יש שומרי ראש המבקשים תז.
    האם עישון קנאביס בגילי הינו מזיק ברמה שעדיף לא להשתמש בו עד גיל 25+?
    ראיתי מחקרים שפורסמו ומישהו מהרשות למלחמה בסמים אומר שהנזקים לנוער אכן גדולים מאוד, אך מי שמתחיל בגיל 25-30 הנזקים מזעריים.
    אשמח לדעת, כי בכל זאת אני רוצה להישאר צלול ובריא.
    תודה ושבוע מקסים :)

2. קליט

קליט חבר חדש

לייקים:
    0
    אין שום נזק ממשי הקנביס לא פוגע בגוף הוא פוגע בהתפחות המוח (רק לנערים שהמוח שלהם עוד לא היתפתח ) וגם זה לא הוכח
    למרות זאת אני יכול להבטיח לך שגם עם תעשן 30 פעם לא יהיה לך נזק בכלל בשביל להגיע לנזק כזה גם כשאתה נער צריך לעשן המון ולתקופה ארוכה מאוד

3. קליט

קליט חבר חדש

לייקים:
    0
    לעוד משהו בחיים אל תאמין לרשות למלחמה בסמים כול מה שהם אומרים זה שקרים וזה לא מבוסס על מחקרים .

4. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    הרעיון כי קנאביס מזיק למוח המתפתח מבוססת על מחקר והנחה מוטעים ומטעים.
    המחקר הנ"ל, אשר בוצע בעיקרו ע"י ד"ר קלר, מראה שינויים במרכז החישה וקליפת המוח הקדם-מצחית שאכן מובילים לנזק קוגניטיבי בקרב עכברי מעבדה. העניין הוא שהנזק במחקר נעוץ אך ורק בקנאבינואיד מלאכותי בשם 'WIN 55,212-2' ולא קנאביס. זה מוכיח שקנאבינואידים מלאכותיים מסוימים אכן מסוכנים לאדם, ובעיקר בשלב הינקות (בו בדקו את השפעת הקנאבינואיד).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23822952

במחקר גם בדקו את השפעת THC לבדו, אך מדובר ברכיב המבודד לבדו ולא במנגנון הקנאביס השלם (וחשוב לציין כי קנאבינואידים שונים ואף רכיבים נוספים בקנאביס מפצים אחד על השני), בשלב ינקות מוקדם במיוחד ובריכוזים הגבוהים להחריד גם עבור אדם מבוגר. וגם אז לא הוכיחו נזק, אלא שינוי. הנזקים למרכז החישה לא התרחשו כלל, ואף הוצגו מדדים משופרים. שינוי כלשהו בוצע בקליפת המוח הקדם-מצחית, ובהתבסס על ההנחה המקובלת כי פגיעה בקליפת המוח הקדם-מצחית מובילה לעליה בפעילות הדופמינרגית, אשר מקושרת לתנאים המובילים לסכיזופרניה, הסיקו כי שימוש מוקדם בקנאביס מגביר את הסיכויים לחלות בסכיזופרניה. אך, וזה "אך" חשוב, ישנו מחקר נוסף מאת ד"ר בלומפילד אשר קובע כי קנאביס, בניגוד לציפיות, מפחית פעילות דופמינרגית, וכך למעשה עושה את הפעולה ההפוכה משהסיקו.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23820822

אם אכן ישנו נזק למוח המתפתח, עדיין לא גילו אותו.
    טיול נעים. :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!