1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

lowryder2 הפסיק לצמוח?!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י lowryder, ‏9/4/15.

1. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    1.אהלן חברים! אני מגדל את הצמח LOWRYDER2, על עדן החלון... והעניין הוא שעברו כבר חודשיים והוא רק 10 סנטימטר... והוא כבר מתחיל לסיים את שלב הפריח שלו. התחלתי לחשוב איך זה ייתכן, וניראלי שמצאתי את הבעיה... הריי לLWRYDER2 יש זמן צמיחה מוגבל, כי הריי זה צמח אוטומטי... ובהתחלה שתלתי אותו בכוס מפלסטיק... בערך כמה שבועות... ולדעתי זאת הייתה הטעות! כי הריי הוא לא יכל לצמוח בשטח כלכך קטן (בתוך כוס) והזמן עבר... ואז רק אחרי 3 שבועות העברתי אותו למיכל גדול יותר... אבל הוא עדין לא צומח... ונשאר אותונ גובה... וכבר מסיים את שלב הפריחה! אז כנירא הבעיה הייתה שביזבזתי בעצם את זמן הגדילה שלו, כש הוא היה בתוך כוס פלסטיק?האם ייתכן ש זאת הבעיה? אולי פשוט הייתי צריך לשתול אותו ישירות למיכל הגדול מלחתחילה? (אשמח לתשובה מפורטת.)
    2. עברו כבר חודשיים... והצמח כ10 סנטימטר... והוא כמעט סיים את שלב הפריחה (לדעתי) כי יש הרבה שיערות חומות... ויש גם לבנות... אבל איך אני יכול לדעת מתי לקצור אותו?
    תמונה שווה אלף מילים:
    http://jpg.co.il/view/5526a1c5c2bcf.jpg/
    http://jpg.co.il/view/5526a1c5ce685.jpg/
    http://jpg.co.il/view/5526a1c5db0de.jpg/
    http://jpg.co.il/view/5526a1c5e4bc7.jpg/
    http://jpg.co.il/view/5526a1c5e4bc7.jpg/

3. שאלה ש לא קשורה לנושא: יש לי צמח זכרי שאני מגדל בגידול גרילה... ולפי מה שהבנתי אפשר לעשות ממנו חמאה לא רעה... השאלה: האם אני מכין את החמאה מהצמח הזכרי ישר קטוף מהשדה, או שצריך לייבש אותו קודם? כי הריי זה לא פרחים....

תודה מראש!!

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סיפקת לו תנאים גרועים. כוס פלסטיק, עדן חלון. בתנאים כאלה לא תקבל צמח מרשים. צמח צריך הרבה אור וטמפרטורה מתאימה.

אני לא חושב שיש לך מה להשקיע בזכר. אתה לא תקבל ממנו כלום.

אני אשמח לראות תמונות קצת יותר ברורות של שני הצמחים מהצד.

3. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    האמת ש לא התבטאתי נכון... קודם כל לא התכוונתי ל אדן החלון... התכוונתי לזה ש הוא עמד אצלי במרפסת ויש שמה המון שמש! תמיד! וזה צמח ש הוא אוטומטי.... הוא אמור לגדול מצויין בתנאים הללו... והוא היה בתוך כוס פלסטיר 3 שבועות, ואז העברתי אותו לדלי גדול יותר בהרבה. והטמפרטורה מצויינת כרגע בחוץ.. אז מה הבעיה לדעתכם?...:ואגב אני אשמח אם תענו לי על כל השאלות :)))

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תמונה של בית הגידול בבקשה.
    ועל איזה שאלות לא עניתי לך?

5. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    1.היי אגרונום... איחרתי קצת עם התמונות... אבל עדיף מאוחר יותר מאשר אף פעם ;)
    העיניין שצילמתי רק את הצמח LOERYDER 2 שגדל אצלי בבית על המזגן..(כי הצמח השני שתול רחוק בגידול גרילה)... ויש שמה המון שמש... כמו מרפסת קטנה =)))
    תמונה: http://jpg.co.il/view/552938395a4df.jpg/
    תמונה2: http://jpg.co.il/view/552938396c87c.jpg/
    אז מה הבעיה ו למה הוא הפסיק לצמוח? אולי בגלל שבזבזתי את זמן הגדילה שלו בהתחלה, בכוס פלסטיק? ניראלי פשוט הייתי צריך לשתול אותו ישירות לדלי גדול יותר? ישמצב ש זאת הסיבה? כי יש לו אדמה טובה... הרבה שמש! ומים! אז מה עוד הוא צריך?
    2. אזזזז מתי אני יכול לדעת שאפשר כבר לקצור אותו? כי יש הרבה שיערות חומות... אבל יש גם לבנות... למרות שיותר חומות.
    3.לגביי הצמח הזכרי... שמעתי שגם ממנו אפשר להכין חמאה.. אומנם לא כזאת חזקה אבל גם משו... אז השאלה העיקרית היא: האם צריך לייבש את הזכר לפניי שעושים ממנו את החמאה? כי הריי לזכר אין פרחים... אז חובה לייבש?
    תודה מראש!!!!!

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הוא הפסיק לצמוח כי הוא פורח.
    הוא קטן!

בפעם הבאה כדאי שתשתול אותו ישר בעציץ הסופי. יכול להיות שקצת קר לו בעונה הזאת של השנה. מתי שתלת אותו?
    אני לא יודע למה הכוונה בכוס פלסטיק. היא היתה שקופה? היו לה חורי ניקוז?

אתה צריך להסתכל במיקרוסקופ על הטריכומות של הצמח (הגדלה פי 50 - 100). כשהן בצבע ענבר כדאי לקצור את הצמח.

אם הזכר שלך בגודל של הצמח הנוכחי לא תקבל כלום.

7. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה רבה על התשובות שלך! אבל יש לי עוד כמה שאלות חשובות:
    1. למה בכוס פלסטיק? כי רציתי שהוא יתחזק קצת... ואז לשתול אותו בדלי יותר גדול... אבל לדעתי עשיתי טעות, והייתי צריך לשתול ישר בדלי גדול נכון? (וכן לכוסות היו חורי ניקוז)
    2.אין לי מיקרוסקופ... אבל הבנתי שאפשר גם דרך צבע השיערות... או כש 80 אחוז מהשיערות בצמח חומות אז אפשר ליקצור לא ככה? ו אגב לפי מה הבנתי ש קוצרים את ה lowryder2 אחרי 9 שבועות מזרע לקציר... וכבר עבר אפילו יותר זמן, והצמח כבר לא צומח ויש עליו פרחים וחלק עם שיערות חומות,(הרוב חומות) וחלק קטן לבנות... אבל העניין שהעלים שלו כבר מתחילים להיות צהובים ובקצוות סגולים... מה זה אומר? ומתי אני יכול לקצור אותו כבר? כי כבר יש לי הרגשה שצריך... למרות שחלק מהשיערות עוד לבנות... אבל חלק קטן.
    3. הזכר שלי הוא לא בגודל הנוכחי. קודם כל זה זן אחר... והוא גודל בחוץ בגידול גרילה... והעניין שהוא כבר יותר ממטר. אז הבנתי שאפשר לעשות ממנו חמאה... אבל השאלה העיקרית: האם לייבש אותו לפניי או שלא? כי הריי אין לו פרחים!!!!
    *והאמת שסיפקתי לצמח את תנאי הגידול הדרושים, ואפילו יותר מזה.... אבל כנירא שטעיתי בעיניין של הכוס פלסטיק... אבל חוץ מיזה יש לו הרבה שמש... ו מים, וכבר לא כלכך קר... ברור שיש גשמים מדיי פעם, אבל אני מכניס אותו הביתה כש יש גשם. אז אני לא כזה הבנתי למה הוא הפסיק לצמוח... אבל כנירא זה בגלל הכוס פלסטיק?!

אגרונום תודה רבה לך מראש! מוריד בפניך את הכובע,....... ואת הפייסל ;)

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. תמיד עדיף לשתול בעציץ הסופי. למרות שנראה לי שהסיבה העיקרית שהוא צמח כ"כ לאט היא הטמפרטורות הנמוכות שיש בחוץ.

2. הבנת לא נכון. אתה חייב מיקרוסקופ או זכוכית מגדלת.

3. אם אין לו פרחים איך אתתה יודע שהוא זכר? ואם הוא זכר, אי אפשר יהיה לעשות ממנו חמאה.

בהצלחה בגידול הבא!

9. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    1. אבל הטמפרטורה לא כזאת נמוכה כרגע.. וזה גם זן אוטומטי.. ולפי מה שהבנתי האוטומטים הם הכי חזקים ועמידים...אז איך ייתכן?
    2.לגביי מיקרוסקופ, איפה אני יכול להזמין אחד,ואיך בידיוק עם זכוכית מגדלת אפשר להחליט מתי לקצור? הריי במדריך של הקציר היה כתוב שאפשר גם לפי ה"עין", בעצם כש רוב השיערות, (כ70-80%) היו חומות, אז בעצם אפשר לקצור?...
    3. ואני יודע שהוא זכר כי יש לו המון פינים זיכריים.... אז איך ייתכן שבמדריך: "זכויות הגבר במשפחה", היה כתוב שאפשר לעשות גם מהזכר חמאה... :/
    4. אז איך כרגע אני יכול לדעת מתי לקצור את הקטנציק?..

10. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115

ידידי היקר, הארגונום כאיש מדע מובהק (לפי תשובותיו) הולך תמיד בדרך המדעית ולכן ימליץ לך (ובצדק !) לבדוק לפי המיקרוסקופ, אבל אם אין לך אחד אתה יכול לקבל אינדיקציה פחות מדוייקת מאשר המיקרוסקופ, אבל עדיין אינדיקציה לא רעה.

עניין המיקרוסקופ מומלץ אך לא חובה, העניין הוא אינדיקציה מדוייקת יותר.

לפי התיאור שלך הגיע הזמן לקצור !!

בהצלחה איש יקר

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    או שתקטוף פרח קטן, תייבש אותו מהר בתנור בטמפרטורה של 40 -50 מעלות צלסיוס ותטעם.
    פתרון מצויין לכל הדעות.

אתה יותר מוזמן להשקיע ולראות אם ניתן לקבל מהזכר חמאה עם האפקט הרצוי.
    אבל מאיזה איבר בדיוק?

12. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    1.למה לקטוף פרח קטן ולייבש בתנור? מה זה ייתן לי? זאת תהייה טעימה רעה, כי הריי קנאביס אמור להיות מיובש ומיושן כראוי.
    אז מה ההיגיון פה? :/
    2.ובמדריך "זכויות הגבר במשפחה" כתוב שלזכר בכל זאת יש אחוזי thc כלשהם, אמנם קטנים אבל בכל זאת משו....
    הריי עשו לזה מדריך.. והיה כתוב במדריך ש כן אפשר לעשות ממנו את החמאה... הריי לא יכתבו סתם.. ו אני עדיין לא מבין, האם צריך לעשות את החמאה מהזכר כש הוא מיובש, או שאפשר גם כש הוא טרי ורק נקטף??..

תודה מראש חברים :)))))

13. GanjaFarmer

GanjaFarmer קנאביסט

לייקים:
    13
    תוריד תזכר הוא יהרוס לכל מי שמגדל בסביבה

14. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    אני יודע חחחחחח... קראתי את כל המדריכים כבר... אני שתלתי אותו בנפרד, הרחק משאר הצמחים...
    ו אני אשמח אם מישו יענה לי בפירוט על השאלות שלי!... תודה רבה לכם מכל הלב!!!

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כמות החומר הפעיל בזכר היא כמעט אפסית. בנוסף, כמות טריכומות מאוד נמוכה. ככה שגם אם תייבש את כל הצמח ותעשה ממנו מיצוי אתה לא תקבל אפילו עשירית גרם.

ייבוש מהיר כדי לדעת אם יש מספיק חומר פעיל בצמח. אם הסטלה טובה סימן שהפרח מוכן.

נכון לעכשיו, אני מציע לך לרדת מהמדריכים האלה. הם לא מדוייקים ב 100%.

16. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    חברים! האמת שיש לי שאלה לגביי הייבוש... אני רוצה לייבש את העציץ בתוך קופסא... אבל צריך חושך וצריך אוורור.
    העניין שאני לא יודע איך לעשות את האיוורור... ראיתי כמה מדריכים פה וביוטוב... ופשוט עשיתי חורים בקופסא, והשארתי את המכסה פתוח.
    האם כל זה מספיק? כי לפי דעתי יש מספיק חושך בקופסא. אבל העניין ש אני מפחד שדרך החורים ודרך המכסה הפתוח, ייכנס טיפה אור. זה לא כזה נורא נכון...? וגם שמתי את הקופסא במקום דיי חשוך ועם אוורור... אז הכל בסדר?

17. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    לא נורא אם יהיה מעט אור על הפרחים בזמן הייבוש. אם עשית חורים בקופסא ויש אוויר נע בחלל אז נראה לי שתהיה בסדר :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!