1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה | כמה שאלות על אוהל ומנורות.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Weedzy, ‏28/1/17.

1. Weedzy

Weedzy חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חברים.
    אני מעוניין לגדל משהו בסגנון של Blue Dream או White Widow.
    הכמות פחות מעניינת אותי ויותר מעניינת אותי האיכות (למרות שהייתי שמח ל100-150 גרם במחזור גידול [3-4 חודשים ? ])

השאלות שלי הן כאלו :
    1) מה ההבדל בין גידול צמח אחד לכמה צמחים אם בסופו של דבר זה כביכול תוצר למטר רבוע.
    2) האם ScrOG מתאימה לגידול של צמח אחד ובכלל האם יש צורך בScrOG וקשירות כשמדובר בעציץ אחד ?
    3) מהו גודל הארון המומלץ לעציץ אחד חשבתי על 120X120 וגובה 200 בישביל מראש לא להסתבך ולתת זרימת אוויר טובה וסביבת עבודה מרווחת.
    4) איזה נורה עדיפה למצב כמו שאני מתאר (הן במקרה של עציץ בודד והן של 2-3 [בהתייחסות לשאלה 1])
    האם עדיף נורות LED או שילוב של HPS וMH - נצא מנקודת הנחה שהתקציב הוא לא הבעיה הכי גדולה (בטווח ריאלי).
    האם יש הבדל משמעותי בין גידול עם LED לHPS ? , בתפוקת הפרחים והן בנוחות שעבודה עם לד יכולה להביא מבחינת בעיות לחות ואוורר.
    ואם כן איזה הספק מנורות בכלל צריך לגידול שכזה, הן מבחינת לד ומבחינת HPS וMH (שאני אוכל לקבל קצת פרספקטיבה).

כמו שאתם רואים יש לי ים שאלות ומחסור גדול בידע,
    אשמח לתשובות מחברה מנוסים.
    תודה.

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    1. זמן גידול - אתה צודק שזה נמדד במ"ר - אך 2 צמחים ימלאו מ"ר מהר יותר.
    2. כן.
    3. הגזמת.
    4. טעם וריח.. לטעמי LED. מקרב אותך ליחס וואט:גרם ממש צמוד. אין בעיות חום. ספקטרום מלא.
    כמובן אם מדובר על משהו מוכר ואמין.

3. Weedzy

Weedzy חבר חדש

לייקים:
    0
    נצא מנקודת הנחה שאני רוצה לגדל 200 גרם יבש של White Widow נקבי במחזור גידול;
    מהוא לדעתך גודל אוהל הגידול אותו אצתרך לקנות, שלא יהיה ממש צפוף מדי אבל גם לא אחד שיאבד אפקטיביות יתר על המיידה.
    ומהו ההספק שדרוש לגידול כזה, הן במנורה של Led והן מבחינת מנורת HPS&HM.
    לפי מה שראיתי לד דורש יותר מרחק מהצמח מאשר לחץ גבוהה, זה הגיוני בהתחשב בעובדה שלד מפיק פחות חום ?.

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא יודע איפה אתה קורא את השטויות האלה.
    אתה יכול לקרב לד גם 10 ס"מ מעל הצמח - אבל הדבר לא יהיה אפקטיבי מבחינת ערבוב צבעים.
    הגובה המומלץ הוא בד"כ בין 30-45 ס"מ מעל הצמרת.
    אם אתה רוצה לגדל X כמות - אתה כבר מתחיל לא טוב!

5. Weedzy

Weedzy חבר חדש

לייקים:
    0
    הבנתי, אני מתנצל וחוזר בי.
    לכמות אין משמעות אלא יותר להיקף הגידול (עציץ אחד, או 2 בו זמנית [אחד מועשר THC אחד CBD]).

אני רואה שהגובה של כל זן וזן יחסית משתנה אבל ההכללה היא ל3 קטגוריות, Short, Medium,Tall.
    אני רואה שרוב הסאטיבות הם בתחום הבינוני גבוהה ורשום שהן יכולות לנוע בין 1.5 ל1.8 מטר (או אפילו 1.8 עד 2.2), הגיוני בגידול ביתי ?
    בגידול ביתי אני יכול לשלוט לחלוטין על הגדילה-פריחה ?
    לדוגמה ניקח חלל של 1.85 מטר גובה;
    נוריד 5 סנטימטר מרחק של הלד מגג האוהל, 10 סנטימטר הלד עצמו, ו40 סנטימטר מרחק של הלד מהצמח.
    עציץ מוגבה קצת מהרצפה- 10 ס"מ, העציץ עצמו עוד 15-20 סנטימטר כביכול (?).
    אם לא שכחתי כלום בחישוב נשאר לצמח שלנו רק מטר גובה לגדול בו ?.
    האם החישוב תיאורטית כביכול נכון ? או שאני בכלל לא בכיוון ולא ככה עושים.

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    זה לא נכון.
    בשביל לגדל במ"ר עליך לפרוש רשת.
    את הרשת פורסים בין 20-25-30 ס"מ בהתאם לגובה החלל ולזמן שאתה מכנן לגדל.
    אתה "תופר" את הצמח על הרשת עד שהיא כמעט מלאה ואז מפריח..
    סה"כ נשאר לך המון גובה בחלל.
    כמובן שאמליץ על אינדיקות - מעולות לגידול פנים.
    לגבי הTHC והCBD - אין לכך משמעות. אל תקנה זן שכולו CBD, ואל תצפה לקבל את הנתונים של הTHC.
    אלו דברים שבודקים רק במעבדה ויש כ"כ הרבה משתנים שאני אצטרך לבזבז את כל היום בשביל רק להגיד אותם.

7. Weedzy

Weedzy חבר חדש

לייקים:
    0
    תאמת שאני חושב על סאטיבה בגלל שאני מחפש משהו שלא ידביק אותי לספה או יגרום לי להיות ישנוני, אלא דווקא יפיח בי חיים ויגרום לי להיות אנרגטי (עישון בבוקר לדוגמה)
    לא אומר שאין אינדיקוט כאלו, ואני יוצא מהכללה שאני רואה בהרבה מקומות שאינדיקה היא משהו יותר לערב-לילה.

האם יכולה להיווצר בעיה בגידול 2 זנים שונים מאותו סוג שניהם סאטיבה או שניהם אינדיקה.
    או יכולה להיווצר בעיה בגידול 2 זנים שונים מסוגים שונים, אחד אינדיקה השני סאטיבה ?

או שהכל תלוי בשיטת העבודה והפריסה שלי ואין סיבה שצמח אחד יסתיר צמח אחר וימנע ממנו אור אם אני עובד נכון (בפחד שאחד יגדל יותר מהר ואחד יותר לאט וכו.)

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לגדל אינדיקה וסאטיבה תחת אותה רשת תהווה בעיה.
    אני חייב לומר, כנראה יחלקו עלי ה"מבינים הגדולים", אני לא מאמין בחארטה הזה של אינדיקה סאטיבה.
    זה נטו תלוי בך.
    אינדיקה וסאטיבה זה צורת הצמיחה ותו לא! אין קשר בין ה-היי שאתה יכול לקבל, זה כבר תלוי בטריכומות ויש כאלו שיבררו לפי סוג הזן.
    סאטיבה - דומה בצורתו לעץ, צומח לגובה ובעל מרווח רחב במפרקים.
    אינדיקה - בעל מבנה שיחי, נמוך יותר בעל מרווח קטן מאוד במפרקים כך שאם תפרוס אותו למשל יצאו לך המון ראשים.
    סטלה? כנס לאתר leafy, תרשום את שם הזן שאתה רוצה להזמין ותראה מה גולשים אומרים עליו ומה ההשפעות שרשום לגביו.
    אני מדגיש משהו מאוד חשוב שקראתי במאמר של Trichome
    "בקולורדו יש 300 סוגים שונים בעלי אותו שם שנקראים בלו ברי. המשמעות היא - ש299 מהם פשוט לא בלו ברי".
    מזה אומר? אתה יכול להזמין זן מסוים בעל השפעות X. מה שתקבל בפועל הוא 1/300 הזן המדובר וההשפעות שלו 300*300 מה שרשום..
    בקיצור, בלי לאכול תראש שלא תתפלפ - קנאביס עושה סטלה? איזה סטלה? סטלה.
    לא ספה ולא במבה.. תלוי עם מי תשב ובאיזה גישה ומכשיר תעשן את זה כמובן גם כמות ריכוז החומרים הפעילים במה שגידלת שזה כבר תלוי בהרמה מאוד משתנים.

9. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    תזהר מנושא תכנון התאורה.
    זה הפקטור החשוב ביותר.
    ואם אתה בוחר בכיוון של לד, אתה צריך לכוון ליצרנים המובילים אחרת תתאכזב.
    לד פשוט נחות משמעותית מנל"ג (HPS\MH)

10. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    לד נחות משמעותי? אז למה אומרים שלד יותר אפקטיבי מבחינת הספקטרום?

11. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    תחת רשת אחת ( סקרוג) לגדל שני זנים שונים, ובטח אינדיקה וסאטיבה יהיה לך בעייתי. גם קצב הצמיחה, וגם צורת הצמיחה שונות, ולא תוכל להכניס לפריחה בנפרד, פחות מומלץ.
    לגבי תאורה, זו ההחלטה החשובה ביותר, תראה מה אתה מעדיף, לא תקבל תשובה חד משמעית, זה כמו אייפון ואנדרואיד, יש מאמינים אדוקים לכל אחת מהדתות. מציע לך לראות את שתי מערכות התאורה, ולהחליט למה אתה מתחבר יותר.
    ועצה אחרונה, זה מצויין לכוון גבוה מבחינת היבול הסופי, אבל לגדל זה משהו שמתבסס על נסיון. אתה תראה שהמחזור הראשון יהיה שונה מהשני וכך הלאה, אני מציע לך להתחיל עם צמח אחד, לעשות לו קשירות, פחות להתעסק במחזור ראשון עם טכניקות גידול, ולהבין מה מתאים לך , יש המון אפשרויות לשדרג , אבל אין כמו להתחיל מהבסיס, וללמוד.
    שיהיה בהצלחה!

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    Old school
    כמו לשכנע את סבתא שלי במשהו שהיא נעולה לגביו..
    סבתא, יש היום מכוניות!
    תעזבי את הסוסים.

לעניינינו, אני מצאתי שלד עובד יותר טוב.. אין כמו הנסיון.
    אגב, הנושא הזה מתפתח משנה לשנה ויותר מגדלים עוברים ללדים..
    אני מאמין שב-10 שנים הקרובות הרוב הסופי של המגדלים יגדלו בלד.

Asan24 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!