1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

דיון - force ego loss/death

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י Emit, ‏29/1/17.

1. Emit

Emit חבר חדש

לייקים:
    10
    אז לאחרונה כל כמה שבועות אני אוכל ושמתי לב שבפעמים האחרונות אני מגיע למצב של ego loss/death כל פעם (כבר 3פעמים ברצף) ואני חושב שזה בגלל שאני עושה את אותו הדבר בטריפים לאחרונה (אני עושה את זה בחושך מוחלט בחדר ולאחר כמה שעות פותח את הפלאפון ורואה סרטונים שמובילים ל ego death) כמו:

וכל פעם אני מגיע למצב של ego death..

2. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    למה אתה עושה את זה?
    מה אתה מרגיש שאתה חושב שאתה חווה מוות אגו?

3. Emit

Emit חבר חדש

לייקים:
    10
    אין אני, ההרגשה היא שאני וכלל האטומים סביבי הם אותו הדבר וזה מתבטא גם בראייה שלי, מהסתכלות על היד אני לא "מזהה" אותה והיא שוות ערך לכרית, לשמיכה או לקיר שאני רואה. גם עברתי כמה דברים שהייתי קורא להם מיסטיים כמו לראות מול עיניי את היקום "מתפצל" ל2 ולראות את כל גופי מורכב מאטומים (בנוסף לכל הדברים סביבי) מה שהראה לי עד כמה כולנו באמת אותו דבר.

4. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    זה דברים שקורים בטריפים,ויזואלים,לאבד את עצמך וכו'.אני לא חושב שזה מוות אגו.מוות אגו זו חוויה מאד קשה ואלימה הייתי אומר,לא חוויתי אותה,אבל התקרבתי פחות או יותר לזה,וזה מהדברים הקשים יותר שעבתי בחיים,בטח שלא הייתי רוצה להתקל בה שוב,אבל אם זה קורה,אז ככה זה צריך להיות,בכל אופן לא הייתי יוזם אותה.

להכנס לטריפ בחושך מוחלט זה סבבה,אבל לראות סרטונים בשביל להגיע למוות אגו,לא יודע,אני לא חושב שסרטון באמת יכל להביא אותך למצב כזה.אני באחד הטריפים שלי הייתי הכי מאושר בעולם וחמש דק' אחרי זה הייתי שבור לחלוטין.לא עשיתי שום דבר מיוחד,פשוט שמעתי מוזיקה,וזה קרה.

שולגין אוהב/ת את זה.
  5. Emit

Emit חבר חדש

לייקים:
    10
    אני לא אומר שהסרטונים גרמו לזה אני אומר שאולי סדר הפעולות גרם לזה, ואני בטוח שזה היה ego loss אני לא זיהיתי שום דבר וlitterly לא היה לי concept של אגו פשוט שכבתי שם בלי יכולת להבחין את עצמי מהעולם.

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא חווית מוות אגו ואני מאחל לך לא לחוות אחד כזה. זה סיוט של 8-10 שעות שבו אין לך שליטה על שום איבר בגוף ואפילו המחשבות הן לא שלך. חוויתי את זה פעמיים בחיי ועל אף זה שלא הייתי חוזר אחורה ומבטל את החוויה, אני לא מאחל את זה לאף אחד.

7. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    רק בגלל שאצלך זה התרחש באופן מסוים, או לאורך זמן מסויים לא אומר שזהו כלל ברזל... יש הרבה משתנים וכל מקרה לגופו.

8. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא רק אצלי, אצל כל מי שצרך LSD וחווה מוות אגו. זה שאתה לא חווית את זה לא אומר שאני יוצא דופן, זה אומר שעדיין לא הגעת למקום הזה.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ego_death

9. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אמרתי לך ,לאבד את עצמך זה משהו די שגרתי בטריפ.זה גם לא בהכרח יהיה מלווה בתהליך קשה.זה פשוט עולה ועולה ואתה נאבד.יש הבדל בין זה לניתוק מוחלט.שוב,לא חוויתי את זה,אבל הרגשתי עקצוצים של התופעה,וזה מחריד,אין לך לאן לברוח.אז תחשוב מה קורה בתופעה המלאה.

10. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    דווקא ממה שקראתי הבנתי שזו חוויה ביזארית ושונה ביותר אבל רעה? O_O
    קראתי לא מעט רפורטס על אנשים שמנסים להגיע למוות אגו ועל ניסיונות לתאר את החוויה של אנשים שמספרים שניהיה להם מאוד טוב אחרי שהם חוו את המוות הזה.

11. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא אמרתי שלא הפקתי מזה שום דבר, להיפך, האסימונים הכי משמעותיים נפלו לי בשני הטריפים האלה. אבל החוויה עצמה מבעיתה. הרבה מעבר לחרדה ופחד. התחושה היא שאתה נמצא בגיהנום בתוך סיוט מתמשך בזמן שאתה מוקף בהזיות בלתי נתפסות. זו חוויה קשה שלא חוזרים ממנה אותו אדם, לטוב ולרע.

12. goga

goga חבר חדש

לייקים:
    20
    כשיצא לך לעבור את זה היית לבד או עם מישהו שהשגיח עלייך?

13. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    היו לי מספר חוויות שאפשר לתאר אותן כמוות אגו, אבל שתי חוויות שממש הרגשתי שהאגו שלי נתלש ממני בעוצמה החוצה.

בפעם הראשונה זה קרה לי במסיבה. הייתי עם חבר ומוקף מאות אנשים. חצי מהחוויה נמחקה לחלוטין והתעוררתי לתוך מציאות שונה כעבור 10 שעות. לא הבנתי איפה אני נמצא ואיך הגעתי לשם. התחלתי לחזור לעצמי רק אחרי מספר שבועות, כאשר בזמן הזה שמעתי וראיתי דברים בעוצמה של פי כמה מהמצב הרגיל.

בפעם השניה הייתי עם החברה בבית. אני זוכר כל פרט ופרט. בשלב מסויים החברה נעלמה בתוך המדבר שהייתי בו ולמרות שבמקום מסויים היתה בי ידיעה שהיא בבית לידי, הייתי כל כך עמוק בתוך המדבר הזה שחוץ מיצורים בגובה עשרות מטרים שמטילים אימה, ושמיים בצבע אפור אדום, לא ראיתי שום דבר אחר. הכל כמובן, בעיניים פקוחות, בזמן שאני בסלון. שמעתי אותה מדברת איתי לסירוגין, אבל לא ראיתי אותה. זה נשמע כמו קול שמגיע מהשמיים ואין לי שום דרך להגיב מפני שאני אפילו לא מבין מה הוא אומר.

למי שראה את "החומה" של פינק פלויד ומכיר את הסצינה של הפטישים הענקיים, זה בדיוק המקום שנמצאים בו, זה בדיוק מה שרואים בעיניים פקוחות. לא דומה, לא מזכיר - בדיוק זה! הכל מועצם לגודל מוגזם ורק אתם הופכים להיות בגודל של סיכה.

להמחשה, אלה בדיוק ההזיות שמתגלות במצב הזה:

#13 שולגין, ‏30/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏30/1/17
    doltaraneik אוהב/ת את זה.
  14. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    ואו
    שמע זה מטורף.חוסר אונים פשוט.סצינה גדולה אבל מפחידה באותה המידה.מסקרן אותי לדעת למה התופעה הזו מרגישה כל כך רע אחרי שהאגו משתחרר.הרי השלב של התנקות האגו הוא כביכל הקשה,המלחמה הזו שיש.אבל אחרי שהוא עוזב,מה קורה שם בעצם?למה זה מרגיש רע?

15. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    כי כל החיים מלמדים אותך שמפלצות יש רק באגדות ופתאום אתה מגלה שהן קיימות פה, בעולם הזה. אנחנו פשוט לא רואים אותן במצב הרגיל שלנו. אין לי באמת דרך לתאר את זה טוב יותר מהקליפ של פינק פלויד. זה לא דמיון, הכל אמיתי והכל נמצא מול העיניים שלך. אני יכול להבין למה אנשים נדפקו כל כך קשה (סיד בארט) ומעולם לא חזרו לעצמם.

אני באמת מקווה שכל אלה שצורכים היום חומרים אחרים ומרגישים גיבורים אחרי שהם ראו כמה צבעים או עברו איזה פליפ שמלווה בהתקף חרדה, לא יתקלו יום אחד בחומר האמיתי ויצרכו את המינון שהם רגילים לצרוך מהזוועה שמסתובבת בחוץ. זה לא יגמר טוב. אין ריספקט לחומר הזה, אין הערכה לעוצמה שלו ואנשים בטוחים שהם בלתי מנוצחים.

צריך לזכור שאנחנו כלום. האגו שלנו הוא שבר כלי שנשען על חוקים שהכתיבו לנו מהילדות. ברגע שהחוקים האלה מתבטלים, האגו פשוט מת, מה שמביא אותנו למצב של חוסר אונים ואי יכולת להתמודד עם המצב.

16. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    שוב פעם לגבי הכל אמיתי אני לא מסכים איתך, אני לא אומר שזה לא אמיתי אני רק לא קובע עובדה שזה בטוח אמיתי, שוב פעם לשאלה האם בן אדם שחושב שהוא דולפין בדלקה (ויש כאלה וגם מחשבות יותר ביזריות) הם באמת דולפינים? אז במציאות אולי האמתית הם באמת דולפינים? עזוב את הקטע שנתקעתי על זה, זה סתם לגבי מהי אמת, מהי בכלל אמת? זה שאלה פילוסופית מאוד עמוקה שאין עליה ממש טובה. דיואי אמר שאפשר להתקרב לאמת אבל אף פעם לא באמת להגיע אליה והדרך להתקרבות היא חלק מהמטרה של צמיחה ופריחה.

LSD הוא טוב ויפה אין ספק אפשר להגיע איתו לרמות הרבה יותר גבוהות אבל לא בגלל הדברים האמיתיים שאתה רואה אלא בגלל היכולות שלו להגיע לנבכי הנפש או אצל פרויד ללא מודע (הוא לא השתמש במושג תת מודע אלא לא מודע). המחסומים שנמצאים בסמוך למודע פשוט מתפוררים ואפשר לראות את האמת שלך עצמך יותר לעומק ולא כולם אוהבים את האמת שנמצאת בתוכם, או את הדימויים ששוכנים עמוק בתוך הסתמי שלהם (אם כבר פרויד), זה יותר הגיוני, הדימויים של מפלצות יכולים להיות באותה מידה "הרעיונות של הסתמי" שהם דחפים פרמיטיביים ראשוניים, כזכור פרויד אמר שניתוח חלומות הוא אחד מהדרכים הטובות ביותר לחשוף את הלא מודע. אז אני אומר ש-LSD עושה את זה הרבה יותר טוב.

מומין טרול ו-cannabisnaut אוהבים את זה.
  17. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    סתם לדוגמא עד כמה זה אמיתי?

סכיזופרניה קטטונית

"תסמינים מוטוריים של קהות וקיפאון שיכולים להתחלף בריגוש ובפעילות מואצת ואלימה, הדומה למצב מאני פסיכוטי שבו יש סכנה אובדנית וסכנה לפגיעה באחרים".

הסבר אפשרי: דרך לשמור על חוויה קבועה לנוכח ההצפה החושית והחרדה. אנשים אלו יכולים להיתקע באיזושהי תנוחה במשך שעות ואף ימים ללא תזוזה ולעיתים בלי שליטה על הסוגרים. אנשים אלו מתנגדים בעקשנות לשינוי התנוחה שלהם, הם לא אוכלים ולא נענים לשום בקשה, כאילו הם לא שומעים אותך אבל לאחר היציאה מהמצב הקטטוני הם יודעים להגיד מה אמרת להם. התמונה של קטטוניה יכולה להתחלף בבאת אחת למצב הפוך של ריגוש יתר ואז נראה את אותם אנשים בלחץ לפעילות כמו קפיץ שכווצו חזק חזק ואז הרפו אותו. ככל שהסכיזופרניה קשה יותר החזרה לבסיס רחוקה יותר, כל התקף הוא לא טוב. זו סכיזופרניה שהמאפיין המוטורי בה מאוד מודגש, כלומר העניין הזה של קטטוניה שהרבה פעמים מתחלף בתנועתיות מאוד מוגזמת.

בואו נסתכל על הסימפטומים השליליים

אחד הגורמים שהתחילו להסתכל עליהם זה גורמים נוירולוגים: לפעמים שיש מצמוץ מאוד חזק של העניים זה עשוי להעיד על בעיה מוחית. אצל סכיזופרנים יש מצמוץ אדיר בעניים ולכן יכול להיות שיש להם תקלה במערכת המוחית. יש סכיזופרנים שנתקעים ברמה המוטורית והם לא זזים. שבן אדם לא זז יש לו תקלה במערכת המוטורית.

יש סוג של סכיזופרניה שנקראת: סכיזופרניה קטטונית - שזה תקיעות מוטורית. כלומר הסכיזופרן ממש לא זז. המערכת נתקעת. הסכיזופרן יכול להיות במצב של קטטוניה במשך ימים ארוכים.
    על הלוח רואים תמונה של סכיזופרן במצב קטטוני והוא יושב בצורה מאוד מוזרה במשך שבוע.

אתם אומרים מה אי אפשר להזיז אותו? אז כן אפשר להזיז אותו ולהושיב אותו כמו שצריך אבל ברגע שהושבנו אותו כמו שצריך הוא ישר חוזר לתנועה המוזרה הזאת שהוא ישב בה.

הסכיזופרניה הקטטונית נובעת מאוסף של גירויים חיצוניים ופנימיים. ברגע שהמערכת מופצצת גם מבחוץ וגם מבפנים אז הסכיזופרן לא יודע לסנן את הדברים. הוא לא יודע מה אמיתי ומה לא אמיתי. המצב הקטטוני זה סוג של התנתקות מהעולם החיצוני. אני אסתכל רק על הרצפה ואני אשאר תקוע בעולם הפנימי שלי כדי שלא אהיה ספוג במלא גירויים וככה לא אאבד את עצמי לגמרי. אחרי שהוא יוצא מהדבר הזה אתה שואל אותו "למה הייתה ככה"? ויש להם הסברים מוזרים. כמו למשל שאם הוא היה זז המטאור שמחוץ לכדור הארץ היה מפוצץ את כדור הארץ וככה למעשה הוא הציל אותנו. כלומר הייתה לו סיבה לשבת ככה. זה הפנוטיפ (מה שרואים) אצל סכיזופרנים.

דברים לא רחוקים מתרחשים גם בדלקות, אז שוב הכל אמתי? ויש דימויים הרבה יותר מטורפים אצל סכיזופרנים, אז עד כמה מה שהם חווים אמיתי? שאתה מכניס אותם לתוך מכונת דימוי מוחי רואים את כל החלקים עובדים (כלומר הם באמת חווים את מה שהם אומרים שהם חווים). שוב פעם כמה מזה אמיתי? כמה מזה אמיתי על LSD? איזה חוויות אמתיות ואיזה לא? למה של חלק החוויות מאוד אמתיות (כמו אצלך) אבל חלק אחר ישמע פשוט חולני והזוי גם אם הוא יספר לך (למשל "אני המשיח ובאתי להציל את העולם - בעת שהוא מטופטף על LSD).

אתה מכיר את הסיפור של השוטר שאכל 10000 טיפות LSD כאשר הם פשטו על מעבדה? הכניסו אותי שבוע לחדר ילדים עם מלא ציורים של מיקי מאוד וכד' והוא ראה את כולם כל הזמן מדברים איתו באופן מטורף, אז מיקי מאוס אמיתי? מבין את הכוונה שלי? דרך אגב אם אתה לא מכיר את הסיפור עם השוטר (היה בנשיונאל ג'אוגרפיק בתכנית על סמים - אבל לא סמים בע"מ אלא משהו דיי ישן) אשלח לך, זה פרק מאוד מעניין, מדברים שם על הסגולות של פסילוסיבין להפיג לזמן ארוך מאוד מגרנות וכד'.

18. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אין סיבה שתסכים איתי, אתה לא במקום שלי, לא חווית את מה שאני חוויתי ואתה לא חי את החיים שלי. אני גם לא מצפה שתבין את זה. אתה תמיד לוקח את הדיון למקום פסיכולוגי\פילוסופי ולא פתוח לאפשרות שיש גם חלק רוחני שאינו מושתת על חוקים. יצא לך לראות את הסרט What the Bleep Do We Know? תצפה בו, הוא ישחרר אותך קצת מהמקום שאתה תקוע בו :)

#18 שולגין, ‏30/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏30/1/17
  19. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    סכיזופרניה היא בעיה נפשית, או לפחות היתה בפעם האחרונה שבדקתי. איך זה קשור לדיון?

אמיתי מבחינתי זה כל דבר שאני מסוגל להפוך אותו למוחשי. פסיכולוגיה לא יכולה לקבוע מה אמיתי בשבילי, אבל רוב בני האדם מאמינים שכן ולכן רובם חיים כעדר ותמיד צריכים שמישהו יוביל אותם. אני לא במקום הזה חבר יקר, אני במקום שהאמת שלי יוצרת את המציאות ואני חי לפיה. עד היום היא לא איכזבה אותי ואני מצליח לתמרן מצויין על אף היותי "לא נורמלי". זה מה שהופך אותי לאדם מאושר, זה מה שהביא אותי למקום שאני נמצא בו. אני עושה בדיוק מה שאני אוהב ואני מכניס מספיק כסף בשביל להגשים את החלומות שלי.

אם הייתי חי לפי האמת של כולם, לפי איך שאתה מגדיר את זה, הייתי היום אומלל ותפרן. למה לי לחיות בעולם כזה?

20. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    ראיתי אותו מזמן מזמן ולא פעם אחת אני ממש לא נעול להפך ההודעה שלי משקפת פתיחות, אתה יכול להבין מההודעה שאני לא מגביל את עצמי במונח אמת

מומין טרול אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!