1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כיוון לגידול פטריות מאסיבי

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י gilkant, ‏2/2/17.

1. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28
    אשכול זה לא מיועד למתחילים !!!
    יש אשכול אחר שפתחתי בפורום שנועד לגידול למתחילים.
    לאחר שהתנסינו בשיטת ה pf tek שתיארתי באשכול הקודם אנסה לתאר פה שיטה לגידול מאסיבי.
    נותן תפוקה שגדולה בהרבה מהשיטה ההיא.
    מיועד לצרכנים כבדים.
    קצת התקשיתי למצוא טקים פשוטים בעיני שאני מכיר אבל אנסה לתת כיוון כללי לפחות.
    לפי הקישור. הכנת צנצנות שיפון.
    https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/2589172/fpart/1

זרעי שיפון ניתן להשיג בחנויות טבע.
    צריך צנצנות זכוכית של ליטר עם מכסה מתכת.
    אני משתמש בצנצנות של tester's choice.
    היות שהמיסיליום נושם צריך להכין פילטר במכסה שמעביר גזים וחוסם זיהומים.
    אני מכין את המכסים קצת שונה ממה שכתוב במאמר.
    הפילטר נכין מנייר tyvek . ניתן לרכוש בארטא למשל. עושים חור ולאחר מכן סותמים אותו בנייר טייוק שמדביקים עם סיליקון. צריך שיהיה סיליקון עמיד חום.
    אני עושה חור אחד באמצע בגודל כ 3 סמ. מעדיף באמצע כי בתוך המכסה יש ציפוי פלסטיק לבן שאני מחורר ולכן גם אם הציפוי יסתובב החורים תמיד יהיו זה מתחת לזה ויאפשרו מעבר אוויר.
    כמו כן עושים חור קטן להזרקה וחוסמים אותו בסיליקון. למעשה בחור כשמכניסים ומוציאים את המזרק החור נאטם בחזרה. ( self healing).

בעיקרון שוטפים את השיפון.
    משרים 6-12 שעות את השיפון במים. מבשלים.
    (אגב אני משתמש במקום מים בקפה חלש, ומוסיף רבע כפית גבס . מוסיף תזונה.)
    שמים במסננת שיתאדה כדי שלא יהיה רטוב מידי.
    מכניסים לצנצנות ואז מכניסים את הצנצנות לסיר לחץ לחיטוי.
    מוציאים וכשהן מתקררות מזריקים ממזרק נבגים ומערבבים היטב.
    משאירים למיסיליום להתפשט.
    לאחר שהתפשט לגמרי (fully colonized) רצוי לחכות עד שבוע לוודא שהתפשט גם בפנים.
    להמשך לשלב הפרי אפשר לבחור בשתי שיטות.
    Casing או spawn to bulk(monotub).

Monotub נותן משמעותית הרבה יותר תפוקה. אבל אולי פעם ראשונה עדיף לעשות casing אולי קצת יותר קל.

ל casing נשתמש לכל צנצנת בתבנית בגודל של עוגת הבית בערך. נשים לתוכה חתיכות מייסיליום ונכסה בשכבת ורמיקולייט רטוב.
    לא מצאתי טק כמו שאני משתמש אבל זה כיוון. פה מתואר קייסינג לpf tek אבל זה דומה לשיפון.
    https://www.shroomery.org/51/Easy-Casing-Method
    מכסים בנייר כסף שמים במקום לח (שקית עם כוס מים) ומחכים 3-5 ימים עד שיש מיסיליום בורמיקולייט.
    אחר כך שמים באוהל לחות שזה מקום של כ 100% לחות ושיש בו אור ומחכים לפירות. לאוהל לחות אני לוקח קרטון מצפה מבפנים בניילון ושם כוסות מים. מלמעלה מכסה בניילון שקוף לאוור.
    יש כמה נגלות כשבין נגלה לנגלה מרססים עם שפריצר מים את הורמיקולייט. אסור שהורמיקולייט יתיבש.

השיטה השנייה נקראת spawn to bulk.
    צריך סיבי קוקוס וורמיקולייט.
    יש להכין monotub שהוא אזור הגידול.
    https://www.shroomery.org/10677/Monotub
    עושים חורים בקופסא שניתן לאטום ב polyfil. Polyfil בארץ נקרא אקרילן וניתן גם להשיג בארטא.
    זה גם פילטר שמעביר גזים ולא לחות.
    הכנת המצע במונוטאב כיוון:
    https://www.shroomery.org/10858/How-to-do-Coir
    תביאו בחשבון שלבנת קוקוס בטק הזה זה כ 650 גרם.
    סיבי קוקוס קונים בחנויות הידרו.
    להכנה ב monotub . מערבבים ורמיקולייט קוקוס מים ומיסיליום בתוך monotub.
    המצע ב monotub מספק לאוויר לחות. לכן אין צורך לשים אותו באוהל לחות.מצריך פחות תחזוקה מ casing כי לא צריך לאוור ולדאוג ללחות.
    מכסים את ה monotub שיהיה חשוך ואוטמים את החורים של הפוליפיל עם ניילון או משהו. צריך מעבר אוויר מועט בשלב זה.
    מחכים שהמיסיליום יתפשט. כשבועיים.
    מוציאים את הפלסטיק מהחורים שיהיה רק אקרילן.
    חושפים לאור.
    מחכים לפרות.
    בין נגלה לנגלה לרסס במים.

#1 gilkant, ‏2/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏25/3/17
    flox אוהב/ת את זה.
  2. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    דבר ראשון, כל הכבוד על ההשקעה, הבטחת לכתוב וכך עשית

דבר שני, כמה שאלות וההערות:

לא הבנתי את העניין עם הציפוי מכסה שהסברת. אני משתמש בצנצנות של ליטר עם מכסה מתכת שקניתי ממוזלים.

לא ידעתי שאפשר להשיג tyvek בארץ, אני פשוט ממלא את החור בפוליפיל ואם משתמש במזרק, אז מזריק ישירות לתוכו.

ואיך אתה מדביק אותו? עם צנצנות מייסון שיש בחו"ל זה די פשוט, נועלים את המכסה, אבל איך עושים את זה עם צנצנת רגילה?

לגבי הגבס, מלבד מינרלים הוא גם מאפשר לשיפון לא להידבק אחד לשני ונשאר מופרד.

סיר לחץ, כמה psi וכמה זמן?
    אצלי זה שעתיים לפחות ליתר ביטחון (כי ין לי מד לחץ..)

מלבד השיטות שהצעת, אפשר spawn to bulk למגש ואותו להכניס ל sgfc.

לגבי הכוס מים, דיברנו על זה בעבר. למה אתה לא עובר לפרלייט? היתרונות ברורים.
    ב shroomery שימוש בכוס עם מים כבר יצא מהתקן.

לגבי ההמתנה למייסיליום בשיפון. ב pf זה נחוץ, השיפון יש סיכון שיצאו פינים לכן הרוב בshroomery לא מחכים אלא פשוט שרואים 100& מעבירים ל fruiting.

בגדול המדריך הזה עם קריאת פרטים יותר ספציפיים למי שמבין כבר - יכול להוות נקודת פתיחה טובה.

כל הכבוד *thumbs up*

3. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28
    1. במכסים של testers choice יש ציפוי פנימי. תסתכל פעם. אני מציין testers choice כי זה צנצנת מאוד נפוצה בארץ בנפח של ליטר. אני כל פעם לוקח מהחברים שלי בעבודה שמסיימים קפה. קצת מגמגם כששואלים אותי למה זה.
    2. נכון , אפשר עם פוליפיל (אקרילן ) כמו שאתה אומר
    3. כפי שציינתי, במכסה מתכת, אני מדביק את ה tyvek עם דבק סיליקון עמיד חום. זה נדבק.
    4. סיר לחץ בלי מד לחץ נשמע מוזר. אפילו בסירים הזולים שאני קונה יש כפתור אדום כשמגיע הלחץ המתאים קופץ בעקרון 115 psi אבל לא צריך לחשוב על המספר הזה אם הכפתור קופץ הלחץ בסדר. נדמה לי שממליצים 90 דקות אחרי שהגיע ללחץ המתאים. אם כי אישית אני עושה גם רק 60 דקות בלי בעיות.
    5. לגבי ההמתנה של שבוע, אני אומר כי היה לי פעם מקרה לא נעים, שמבחוץ נראה בסדר, ובפנים לא היה עדיין מוכן.

#3 gilkant, ‏2/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏3/2/17
  4. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!