1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות/גידול שני

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י SaTLaTiMe420, ‏4/3/17.

1. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    זה גידול שני שלי הראשון היה בתוך ארון עם ציוד זול יחסי מנורה 250w ומשנק אנולוגי וזרע מקססה חח אין לי מושג איך הוא שרד בכלל.
    אני לא מגדל כדי לסחור אני מגדל להנאתי וכדי להתמקצע בגידול (כמובן ליפני קראתי ספרים מאמרים ,מדריכים והתייע
    צתי עם אנשים שמבינים) וכי יש מישהו במשפחה כולל אני שזקוק לתרופה הטבעית הזאת.
    ככה אני עוד מעט עובר לשלב הגדילה 9 עציצים 4 אמנזיה 4 ג'ק הרר ו1 קריטיקל הוזמנו מseedsman הסט אפ שלי : אוהל של סיקרט ג'רדין 1.20×1.20×1.85 ,מנורה 600w sun muster duel spectrum , משנק דיגיטלי 660w, רפלקטור משולש ומפוח TT silent 500 מק"ש(הוא לא כזה שקט עם למישהו יש טיפים להשקיט אותו יותר אשמח) וכמובן כל הדברים הקטנים .

כמה שאלות אם כבוד ותיקי הפורום ואנשים בעלי ניסיון רב יוכלו לעזור לי:

*שתלתי את רוב הצמחים באדמה של דשנית, 1 בקוקו פרלייט ו1 באדמה של דשן בשחרור איטי(בטעות), זה אומר שכאשר אני יעביר את הנבטים לעציץ גדול יותר אצטרך להשתמש באותה אדמה של העציץ הנוכחי?

*האוהל גידול נמצא בתוך חדר 3×4 יחסית גדול, חלונות סגורים אבל יש מזגן לא תיהיה בעיה עם תחלופת אוויר ?

*המפוח צריך לפעול 24/7?חייב ונטה לכניסה אוויר?משתיקי מפוח ושרשור מבודד באמת עוזרים בהפחתה של הרעש משמעותית?

*מתי להוסיף CO2 לאוויר ? הבנתי שבטמפרטורות ולחות מסוימות הוא לא יעיל בכלל, קיצור מישהו יכול לפרט לי קצת על הנושא?

*איזה דשנים אתם ממליצים לי (יש תקציב) ומה לדעתכם יותר טוב אורגני או מינרלי?

*ההבדל בזנים לא יצור בעיה בהעברה מגדילה לפריחה ולבוסט של הפריחה שבועיים ליפני הסוף ?

באיזה עדניות הכי כדאי לי לעבוד כרגע קניתי מרובעות גדולות אבל ממש בא לי על האייר פוט כדאי לקנות אותו מה ההשלכות שלו חוץ מזה שהאדמה מתייבשת במהירות והייתם ממליצים עליו?

זהו כנראה יהיו לי עוד שאלות בעתיד (רק ככה לומדים) באמת באמת תודה לעונים אתם עושים חסד ומי יודע אולי זה יהיה לטובתכם בעתיד!
    מוציא לחלל החדר
    חלון מטר על מטר
    הבנות שלי.

#1 SaTLaTiMe420, ‏4/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/3/17
  2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    1. לגבי החלפת מצע הגידול באמצע - באופן כללי האידאל יהיה מין הסתם להישאר עם אותו מצע גידול לכל אורך המחזור אבל במידה וכן תחליף את המצע סביר להניח שהצמחים ישרדו את המעבר.

2. לגבי תחלופת האוויר - החדר נעול אבל המפוח מוציא אוויר לבחוץ? אני מאמין שתהיה בסדר.

3. לגבית שעות העבודה של המפוח - מומלץ שהוא יהיה דלוק 24 שעות. לא חייב ונטה או מפוח נוסף לכניסת אוויר, בהחלט מומלץ. ויש הבדל ניכר בין רעש של מפוח פועל ללא שרשור (איך בדיוק הוא מוציא אוויר? מחובר ישירות על החלון?) לבין רעש של מפוח עם שרשור מחובר אליו.

4. לגבי CO2 - לא הייתי ממליץ לך להתעסק בזה בגידול שני, אלא אם כן בא לך להשקיע אלף-אלפיים שקל (לפחות) במערכת וויסות ובקרה מקצועית שתוכל לנטר את כמות הפד"ח באוויר באופן מדויק. אתה כן יכול ללכת על אופציות אחרות וזולות יותר, אבל סביר להניח שההשפעה תהיה במקביל.

5. לגבי הדישון - advanced nutrients או house & garden נותנים תוצאות לא רעות, אבל בתכלס כמעט כל דשן שתמצא בחנויות השונות יספק לך תוצאות ראויות.

לגבי הסוגיה אורגני או מינרלי - דשן "מינרלי" הוא תוצר של סנתוז חומרי גלם המצויים בטבע לכדי מינרלים וחומרים נוספים שיהיו בצורה הכימית הזמינה ביותר לצמח. דשן "אורגני" לעומת זאת יהיה מעט קשה יותר להגדרה, אך באופן כללי ניתן לומר כי דשן זה מגיע בצורה גולמית יותר (קרי דומה יותר לצורתו הטבעית) והוא למעשה צריך לעבור תהליך של פירוק במצע הגידול על מנת שהקנאביס יוכל לצרוך אותו.

בנושא זה אין נכון או לא נכון ומדובר בהעדפותיו האישיות של כל מגדל. עם זאת יש לזכור כי דשן אורגני עלול ליצור משקעים וסתימות בצנרת ולכן לא מומלץ להשתמש בו במערכות השקיה אוטומטיות. כמו כן ההתנהלות עם דשן אורגני נחשבת למעט מסורבלת יותר מדשן מינרלי בעקבות המרקם הסמיך והריח הלא נעים.

יש הטוענים כי דישון עם דשן אורגני משפר את טעמו של התוצר הסופי אולם סוגיה זו נתונה למחלוקת. בנוסף על כך ובניגוד למה שרבים נוטים לחשוב - אין כל הוכחה שצריכת קנאביס (או למעשה כל תוצר חקלאי אחר) שהוזן בדשן אורגני יהיה בריא יותר.

6. בנוגע לבעיה עם הבדלי הזנים - סביר להניח שתשים לב להבדלים בדפוסי הצמיחה ובעיקר בזמן ואופן הפריחה בין הצמחים, ככה זה שמגדלים מספר זנים שונים במקביל אבל באופן כללי זו לא אמורה להיות בעיה רצינית מידי...

אתנול אוהב/ת את זה.
  3. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    הייתי ממליץ לך להוסיף עוד קצת תאורה לחלל גידול כזה גדול.
    בנוגע לאוורור - איך אתה מוציא את האוויר מהחלל? אם המפוח פשוט זורק את האוויר מהאוהל לתוך החדר והחלונות סגורים זה הרבה פחות יעיל, זה פשוט כמו מאוורר שמערבל את האוויר בתוך החדר והאוהל, אני ממליץ לך לחבר למפוח שרשור שיוציא את האוויר מהחלון, אתה יכול לאטום את החלון ככה שרק השרשור יהיה בחוץ. אם יש עוד חלון בחדר תפתח אותו טיפה, חריץ קטן שיאפשר כניסה של אוויר טרי. השרשור גם ישקיט קצת את המפוח.

4. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    1.תודה.
    2.הוא מוציא אוויר מהאוהל לחלל החדר.
    3.כמובן שיש שרשור אני שואל לגבי שרשור מבודד כי מה שיש לי כרגע זה שרשור פשוט.
    4.למה לנתר ?דווקא הבנתי שכמה שיותר פחמן יותר טוב...תקן אותי אם אני טועה.
    5.אחי אין צורךך לצטט מהספר של קרנה דברים כמו שאמרתי עשיתי את המחקר שלי ויש לי מושג מה זה מינרלי ואורגני שאלתי את דעתך ובמה אתה משתמש .אם יצא לך לגדל בשניהם במקרה.
    6.תודה.

ויש לי עוד שאלה הראשונה שרציתי לשאול ושחכתי אם איסה עדניות כדאי לי לעבוד כרגע קניתי מרובעות גדולות אבל ממש בא לי על האייר פוט כדאי לקנות אותו מה ההשלכות שלו חוץ מזה שהאדמה מתייבשת במהירות והייתה ממליץ עליו?

לחלל גידול 1.2×1.2×1.85 להוסיף עוד חוץ מה600w ל9 צמחים? אם כן אז כמה אחי?
    לצערי יש חלון אחד אבל גדול וכן כמו שאמרת המפוח מחובר לשרשור וזורק את האוויר בחדר.

אני מוסיף קצת תמונות שתבינו על מה מדובר.

5. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    אני הייתי מוסיף עוד נורה של 400, אם תוסיף פחות מזה זה גם סבבה, אם יש לך אפשרות מבחינת הטמפרטורה להוסיף עוד 600 זה בכלל להיט.
    כמו שאמרתי, היעילות של המפוח מאוד נפגמת פה, מה הטעם לזרוק את האוויר שיוצא מהאוהל לתוך החדר שבו הוא נמצא? ככה האוויר שנשאב לתוך האוהל זה אותו אוויר שנזרק ממנו, זה אותו דבר כמו לשים מאוורר מאוד גדול בתוך האוהל.
    תפתח את החלון, תאטום אותו (אפשר עם ניילון למשל) ותעשה פתח באיטום שיתאים להוצאת השרשור.
    אם החלון מאוד גדול תעשה עוד פתח קטן באיטום, רצוי בפינה מרוחקת מהשרשור, שיכנס קצת אוויר טרי לחדר.

6. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    יש לי את המנורת נל"ג 250w נוסיף אותו בתקווה ששניהם לא יזללו חשמל יותר מידי, ותראה הוספתי תמונות למעלה אני יעשה את מה שהמלצת ולגבי כניסת אוויר מזגן לא מספיק בישביל אוויר חדש?

7. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    התמונות נראות אחלה, אם תוסיף את ה250 זה יהיה מעולה.
    המזגן רק מקרר את האוויר, אבל הוא לא תחליף להכנסת אוויר. ד"א, כרגע אין צורך במזגן, אני פשוט כיוונתי את שעות האור ללילה והשארתי את החלון פתוח לרווחה, נכנס יופי של אוויר קריר מבחוץ וזה חוסך באנרגיה ועלויות חשמל, כשיגיע הקיץ אני אעשה כמו שאמרתי לך ואאטום את החלון.
    יש לך חלון הזזה שזה מעולה, אתה יכול לאטום צד אחד שלו כמו שאמרתי ולהוציא משם את השרשור ומהצד השני שלו להשאיר חריץ פתוח שיכנס קצת אוויר.

8. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    כן רק הבעיה זה השכנים וכל מי מסתכל לעבר החלון

9. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    נכון, אם החלון של החדר נמצא במקום מאוד בולט לעין מבחוץ ואפשר בקלות להסתכל פנימה עדיף שתאטום את החלון, כמו שאמרתי.

10. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    כאילו לשים ניילון שחור או שמיכה שחורה ולעשות חור שדרכו יעבור השרשור?זה לא שקוף/חשוד קצת?ויכניס מזיקים גם?

11. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    שמיכה זה לא אטום, עדיף ניילון עם מסקנטייפ חזק וטוב.
    ולא, זה לא חשוד, אף אחד לא יעיף אפילו מבט שני כדי להבין מה בכלל הוא רואה. ואיך בדיוק אמורים להכנס ככה מזיקים לא הבנתי.

12. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    מפתח הכניסה של האוויר הרי אמרת לעשות בחלון גם לכניסת אוויר...ואני גר במקום קטן של אנשים סקרנים

13. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    חריץ שיכנס אוויר... מה לעשות, צריך אוויר, גם כשאתה נכנס אתה יכול להביא איתך מזיקים, אז לא תיכנס?

14. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    קניתי בסוף ערכת דשן של dutchpro כמו שהמוכר המליץ לי נקווה לטוב, ומישהו יודע מה הטמפרטורת מים המושלמת להשקיה?

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אין כזו. טמפרטורת המים משתנה ברגע שהם נוגעים באדמה.
    מעבר לכך שזה זניח לא להתמהמה ולהוסיף מים חמים מדי או קרים מדי, הכל בפרופורציה של טמפרטורת החדר/חוץ.

בגידול הידרו למשל DWC טמפרטורת המים היא קריטית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!