1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הדלקת אורות בחלל הגידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י סוסו, ‏17/3/17.

1. סוסו

סוסו חבר חדש

לייקים:
    5
    היי

בחלל גידול אנחנו מנסים לתת לצמחים הרגשה של חוץ, עם תאורה נכונה ולחות נכונה ואוורור וכו'... כשמגיעה השעה שהאורות נדלקים בחלל, זה לא קצת פתאומי לצמח? הרי בטבע יש זריחה, זה תהליך שקורה לאורך הרבה זמן.
    בחלל גידול בבת אחת בום... יש איזושהי השפעה על הצמח?

שאלה שנייה שאני חייב להוציא מהסיסטם, שאלה של סטלנים רצח - האם תאורטית אפשר לעשות סוג של דישון עלווה באמצעות מכשיר אדים? להכין תמיסה ולהפיץ אותה עם מכשיר האדים...? אני לא הולך לנסות, סתם מעניין אם זה בעצם יכול בכלל לעבוד

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא, הוא מתעורר בקצב שלו.

לא עלווה, שורשים.
    זה נקרא פוגפוניקה -
    http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2016/05/פוגפוניקה-גידול-קנאביס-על-ערפל/

אני די בטוח שאם תערבב תמיסת דישון ומכשיר אדים אתה פשוט תהרוס את המכשיר מהמלחים שיצטברו לך שם.

3. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    השאלה שלך לגבי זריחה ושקיעה מאוד עניינית ועולה בכל הפורומים הגדולים.
    ומגדלים רבים (כולל החתול של השכן) שבונים לעצמם את מערכות תאורה DIY
    מוסיפים בקרים שנמספקים את הפונקציאונליות הזאת.

לדוגמה הבקרים של חברת Coralux
    ה-Storm וה-Storm X.

ניתן כמובן גם לבנות לגמרי לבד על בסיס Arduino אבל זה דורש קצת הבנה באלקטרוניקה בסיסית
    וקודינג.

ב-Storm ניתן לשלוט בפרמטרים כמו שקיעה, זריחה, עננים, ברקים (ועוד)

לגבי דישון דרך מכשיר אדים, זה אפשרי ולא רק לצורך דישון עלוותי אלא גם למערכות Aeropinics
    הבעיה היא שרוב מכשירי העדעם הקרים מבוססים על Ultrasonic (כלומר יש פלטה קטנה שרועדת בתדר מאוד גבועה שמפרקת את טיפות המים הגדולות לטיפות מאוד קטנות שהן בעצם עדים) וכל עוד נשתמש במי אוסמוזה
    או במים מספיק נקיים הכל יהיה בסדר אבל ברגע שנוסיף דשנים (או מלחים אחרים) הפלטה הקטנה תתכסה
    בשכבה של מלחים והיעילות תרד. אתה יכול להקפיד על ניקיון יסודי אבל בסופו של דבר המכשיר עדים ישווק חיים.

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לגבי התאורה אתה צודק, במגדלים בפנים הכל הרבה יותר ''חד'' גם מבחינת תאורה וגם מבחינת תנאי גידול הכל הרבה יותר קיצוני מבטבע. אין לי תשובה מדעית אבל אני חושב שזאת גם הסיבה שבפנים הוא יהיה מוכן יותר מהר, הכל קורה בבום ואין את ההתארכות/התקצרות של היום כמו בטבע.
    לגבי דישון עלוותי עם מכשיר אדים זה אפשרי אבל קצת טריקי.. דבר ראשון לא כל האלמנטים יכולים להקלט טוב בעלווה, דבר שני לא כל דשן מתאים לעמוד במיכל מים, בנוסף אתה צריך לקחת בחשבון את הדישון שהוא מקבל מהשורש, בקיצור לא הייתי נכנס לזה בכלל חח
    *מדבר מנסיון עם פוגפוניקה*

5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא יודע עם איזה אולטראסוניק עבדת אבל שלי סיים יותר מחצי שנה של עבודה בכבוד, אחרי שהמים והדשן עשו בו חור והוא עדין עובד ומוציא את אותה כמות אדים. 14דולר כולל שנאי:) שווה כל שקל

6. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    אפשר הסבר איך הצמח לא ניזוק מזה? הרי המכשיר אדים מוציא אדים, אדים זאת לחות שמתיישבת על העלים והעלים אמורים להישרף כתוצאה מזה אפקט כמו השפרצה של מים עם מנורה עובדת.
    איך מונעים את זה?

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    בתגובה הזאת התכוונתי דווקא לאוטראסוניק שישב בבית שורשים, לא השתמשתי בו לדשן את העלווה, מהסיבות שציינת אני לא אוהב לרסס על העלים כלום בשום שלב.
    אבל לשאלתך, הדישון העלוותי נעשה בשעות החושך או ממש לפני כיבוי האור, יש גם תוספים שעוזרים לשיטוח הדשן על העלווה ולקליטה מהירה יותר שלו.(יש אפילו מוצר כזה כחול לבן של KF)

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
  9. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    נחמד לגלות משהו חדש.
    אני בכלל התכוונתי לאנשים שמשתמשים במכשיר אדים להוספת לחות לחלל. אף פעם לא הבנתי איך הצמח לא ניזוק :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!