1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בהקמת מערכת

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י xtazon, ‏4/4/17.

1. xtazon

xtazon חבר חדש

לייקים:
    8
    היי חבר'ה! הגיע הזמן להעלות הילוך, קניתי זרעים ועברה לה תקופת הרגיעה, עכשיו הגיע שלב התכנון.
    השטח שאני חושב עליו (לפחות כרגע) הוא 60X60, נורת נל"ג של 250W כבר יש לי (דואל ספקטרום של סאן מאסטר).
    השאלות שלי כרגע הן-
    1) לבחור מה לגדל מבין הזרעים, אני רוצה לגדל 2 זנים שונים במקביל (כולם נקביים), מה הכי מתאים-
    Jack Herer
    Trinity Kush
    Tutankhamon
    Green Crack
    Blue Dream
    Pineapple Express
    2) אפשרי בכלל לגדל 2 זנים שונים באותו חלל ובאותם תנאים?
    3) חלל של 60X60 מתאים לזה? (מבחינת גובה אם זה משנה אין לי הגבלה של ממש).
    4) תכנון האוהל- אשמח לסקיצות כלשהן מאיפה להתחיל, אני אבנה אותו לבד.
    5) רשימת ציוד- זה הציוד שאני חושב שיספיק, אשמח אם תעברו עליו ותתנו הארות\הערות.
    לאוהל- מיילר ושרשור- כמה מטר יספיק לי לשרשור?, מד לחות וטמפרטורה כבר יש לי- אני שוקל לקנות את המפסק מאליאקספרס שמפעיל ומכבה בהתאמה לחיווי.
    לתאורה- משנק ומצת ל-400W (גם נל"ג וגם מ"ה) לטובת שדרוג עתידי במידה וארצה, רפלקטור קולטיוב ומפוח להוצאת אוויר (כמה מק"ש?)- הכניסה תהיה פאסיבית.
    השקיה ודישון- אני אצטרך כלים כלשהם למדידת חומציות\קשיות מים וכו', או שכרגע זה אפשרי בלי? אני מעדיף לעשות את הגידול הראשון כמה שיותר פשוט. מבחינת דישון- אני לא מעוניין לשפוך על זה אלפים, חשבתי על סדר גודל של 400 ש"ח. מה יתן לי מענה בסכום הזה לכל אורך הגידול? או שאני תמים? :)
    לעציץ- מצע אדמה של הידרושופ החום, ומבחינת נפח העציץ, מה הנפח שאצטרך ויתאים לחלל שלי לגידול 2?
    אני מקווה שכסיתי הכל, מצטער על החפירה ותודה למי ששרד את התופת כדי לעזור.

2. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    תקרא על כל זן מאיפה שהזמנת את בזרעים צריך להיות פרטים על הזנים כמו גובה באינדור,אם זה סאטיבה או אינדיקה, אפילו שיטות גידול ממולצות וככה תדע מה לגדל ביחד.
    כן אפשרי רק שים לב שהן יהיו בערך אותן גובה , סאטיבה עם סאטיבה אידניקה עם אינדיקה.
    כן אחי אתה יכול להכניס לחלל הזה2 עציצים גדולים או אפילו 10 קטנים תלוי בשיטת הגידול.
    פשוט מאוד, תעשה מסגרת עץ בגדלים הרצויים תכסה עם דיקטים תעשה חור למטה לכניסת אוויר ובצד השני חור למעלה ליציאת אוויר , חור נוסף לכבלים , שים צירים לדלת, תצפה עם מיילר וזהו או שתחפש מדריכים בגוגל.
    2 מטר שרשור במקסימום יספיק לך אבל זה תלוי איפה אתה ממקם את הארון גידול ככה שהשרשור שיוצא יזרוק את האוויר לבחוץ, מפסק אתה מתכוון לטיימר?אם כן אז זה עולה 20 שקל אחי יש גם בטמבור את זה,מפוח 250 מקש יספיק לך, כן אחי מומלץ מד חומציות ובמידה ואתה עובד עם קוקו פרלייט מומלץ גם מד מוליכות, אם זה אדמה של הידרושופ "החום" זה קוקו פרלייט, מבחינת דשנים אני ממליץ לך dutchpro 350 שקל לאורך כל הגידול, מבחינת נפח העציצים תלוי בכמה זמן אתה רוצה לגדל עם תקופה ארוכה קח 25 ליטר אם בזמן קצר 15 ליטר מקסימום.

xtazon אוהב/ת את זה.
  3. xtazon

xtazon חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה רבה אחי, כמה שאלות ברשותך
    לגבי גידול של 2 זנים אתה ממליץ בעיקרון לבדוק מה הגובה שלהם ועל פי זה לקבוע?
    לגבי שיטות גידול, אשמח אם תרחיב מעט מה הכוונה?
    מד חומציות יש לי, איך זה בא לידי ביטוי בעבודה עם ההשקיה? מה התוצאה הרצויה ואיך אני מגיע אליה אם המים אצלי לא טובים?
    לגבי מפוח, אמרת 250 מק"ש אמור להספיק. אם אני ארצה בעתיד להוסיף פילטר פחם זה עדיין מספיק או שצריך חזק יותר? יש איזה כלל אצבע בנוגע לתחלופת אוויר ביחס לנפח האוהל?
    ושאלה אחרונה, אמרת שאם הגידול יהיה ארוך אז 25 ליטר יספיק ואם קצר אז 10 ליטר. גידול ארוך יתן לי יותר יבול? יבול יותר בריא? מה היתרון שלו וכשאתה אומר ארוך, כמה שבועות יותר בפועל של גידול זה יוצא?
    תודה רבה

4. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    בכיף, פשוט אחי תגדל סאטיבה עם סאטיבה, אינדיקה עם אינדיקה.
    יש הרבה שיטות גידול שנועדו למצות את הפוטנציאל של הצמח ליבול, לדוגמא scrog( מסך של ירוק) אתה פורס רשת מעל הצמח ועם הגדילה משחיל ענפים ברשת עד שכל הרשת מכוסה https://i.ytimg.com/vi/41URvzOaKcY/maxresdefault.jpg
    וכשאר אתה מפריח נוצר לך מסך של פרחים .
    יש גם sog (ים של ירוק) הרבה עציצים קטנים שאתה משאיר אותם לזמן קצר לתקופץ הגדילה בערך שבוע וישר מעביר חהפרחה ויוצא לך ים קולות http://www.ilovegrowingmarijuana.co...2014/04/sea-of-gree-sog-marijuana-growing.jpg

ועוד טכניקות ושיטות יש ים מדריכים.

מצוין, אתה מכין דלי מים מהברז להשקייה נותן למים איזה 24 שעות לעמוד כדי לאדות את הכלור מוסיף את הדשנים מערבב ואז מכניס את המד למים ובודק את החומציות שלהם אם גבוה מידי תוריד בעזרת אבקה או נוזל יעודי שנמכר בחנויות הגידול אם נמוך מידי אתה יכול להוסיף עוד מים מהברז. אמרנו שיש לך קוקו פרלייט סימן שאתה צריך חומציות שנעה בין 5.5-6.0.
    https://growshop.co.il/מדריך-להתאמת-האוורור-לחלל-הגידול/ אם תסתבך תגיד.

גידול ארוך בהחלט יתן יותר יבול אין קשר לבריאות , כמה שיותר שבועות גידול יותר יבול (כמובן עד שהצמח מגיע לפוטנציאל הסופי שלו בגדילה הוא לא יגבהה יותר) פשוט כשהוא נמצא יותר זמן בגדילה הגזע והענפים מתחזקים יותר ויכולים להחזיק משקל רב יותר וגם מתרחב יותר, יותר ענפים -יותר פרחים .

xtazon אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!