1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה ממבינים בלבד !

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Mkush, ‏22/4/17.

1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא, אבל זה בהחלט מעלה את ערכי המוליכות. גם באדמה ניתן לדשן יותר, למה להגביל כשאפשר פשוט לא להגביל.
    אין מה לפתח את הדיון, זה עובדתי וכל דבר שתגיד נגד העובדה הזאת יהיה בגדר דעת מיעוט ושוב, לא רלוונטי.
    שתוק.

ד"א, לכל המעוניין ולמי ששלל אותי בפוסט זה כולל רבנו מורנו - הבעיה שלו נפתרה לאחר הוספת בורון יזומה כפי שהומלץ.
    מעניין מה יש לכם להגיד,אלו ששוללים אותי בעקביות נמרצת, לומר הפעם.

2. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    אקוופוניקה לא מתאימה לקנאביס? למה לא... אם יש לך בריכה שהיא מלאה בדגים מעל חצי שנה.. יש לך את כל הבקטריות וכל מה שצריך שיצא לך צמח של אליפויות עולםם.. לוקח תאדמה באיזי, תהיידרו בכיףף.. וכל הפוכופוניקות למינהן :) אין כמו אקוופוניקה. וגם אפשר לעשות את זה בגידול פנים, לתת לדגים ולאצות להנות חצי שנה ואז לשים צמחים.

3. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    אמיתוס. דשן זה לא אוכל אנחנו לא מנסים לתת כמה שיותר אלא במידה הנכונה. ועבודה עם מיי ברז ודשנים עדיין שמה אותנו הרבה מתחת רמת מליחות שהיא בעייתית. באוסמוזה נשתמש רק כאשר איכות המים גרועה מאוד מה שפשוט לא קיים בארץ.
    אני פשוט לא מבין מה הקשר בין דעת רוב להיות הדעה נכונה. תיקרא את הפוסט הנעוץ של אגרונום על מיתוסים בעולם הגידול הוא בדיוק מדבר על זה.
    עולם מגדליי הקנאביס עושה המון דברים נכונים חלקם מגניבים וממש כיפיים, וגם מאמין בהרבה שטויות. אוסמוזה היא אחת מהן. מה עוד אוטומטים הם זנים קטנים שנותנים יבול נמוך באיכות נמוכה. נורות נלג יוצר טובות מלד, בוסטרים גורמים לפרחים להתנפח להמשיך???

ולמה לדבר לא יפה למה להגיד שתוק? אלו רק דעות בסוף כל אחד עושה מה שהוא רוצה.

אומנות הגידול הסיבה שאקוופוניקה לא מתאימה לקנאביס היא שדרישות החנקן של הקנאביס גבוהות יותר ממה שהדגים יכולים לייצר. כלומר הם יכולים לייצר אמוניה בכמות כזאת אבל אז המים בהם הם חיים יהפכו לרעילים מידי עבורם והם יחלו וימותו. מעבר לזה דרישות חנקן כאלו דורש לצופף כמויות גדולות מאוד של דגים על שטח מאוד קטן בערך פי ארבע ממה שמקובל בעבודה עם מערכות אקוופוניות. בקיצור זה יהיה התעללות בדגים.

קואלה אוהב/ת את זה.
  4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    זה ממש כך.

במינון הנכון. במי אוסמוזה אתה יכול לעלות מינונים. אני חולק עליך כי עובדתית אני עושה את זה ממחזור למחזור.
    אני לא מאמין בדיוות.
    עם כל הכבוד לכבודו ברוך שמו הוא אגרונום/חקלאי, על כל מאמר מדעי יש מאמר אחר שסותר אותו. איך תחליט מה נכון ומה לא? מה יותר טוב ומה לא? תנסה בעצמך. אם "תנסה בעצמך" זו תשובה שתספק אותך, אז ניסיתי בעצמי.
    אני לא איש האקדמיה שזורק מספרים לאוויר, אני איש השטח שבודק בעצמו בשביל להחליט.
    יש 2000 שיטות גידול וכל מגדל בסוף עושה מה שטוב לו, אוסמוזה טובה עובדתית ועם זאת אני לא ממליץ לאף אחד בארץ לקנות מערכת כזו ואני אפילו מוריד אנשים מהעניין מהסיבה הפשוטה שזה מסבך את ההליך, ומי שלא מבין מה טוב באוסמוזה גם לא יכול להפיק טוב ממנה. זו בדיוק הרמה בין מגדל מתחיל למגדל מתקדם. אנחנו לא בתחרות אבל יש מגדלים מתקדמים יותר עובדתית. כמו כרטיס מסך למחשב מסוג X שיריץ משחק חזק מסוג Y. ובכל זאת יש כרטיס מסוג XX שעולה פי 2 שיריץ את המשחק חלק יותר. תגיד ש- XX לא טוב? עובדתית XX יותר טוב, השאלה למי ומה הצורך שלך והשימוש שלך בו.
    מקווה שהייתי ברור בנושא, אין צורך להרחיב. דעות שונות זה מקובל, אבל אתה צריך להבין מה אומרת ההגדרה של דעת מיעוט ולמה קשה לשלוף אותה כקלף משכנע.

שיניתי גישה כמו שהוא ביקש, בלי להרחיב כמו שאני מרחיב איתך, סיכמתי בשתוק.
    בפורום אנונימי מה שעושה אותך לאמין/מבין הוא המוניטין שאתה צובר במשתמש שלך. עם כל הכבוד, אני לא חושב שכל משתמש שייצא על סבתא שלי צריך לקבל תגובה אחרת, בטח שזה מגיע מאחד שאני רואה כאן פעם ראשונה.

Eff אוהב/ת את זה.
  5. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    אתה כאילו מביא תדוגמאות?
    כי לפי מה שאני זוכר פעם ליפני כ10 שנה לא היה הרבה זנים של אוטומטיים וכן הם היו יבול נמוך ואיכות נמוכה
    אותו דבר בקשר ללד פעם ליפני כמה שנים הטכנולוגייה של הלדים הייתה נמוכה
    ונורות לחץ היו בהרבה יותר טובות

חחחחחח תעשה יומן צד אחד מי אוסמוזה וצד שני מים מהברז
    אפשר לקרוא את המאמר הזה שאמרתה?והוא מכוון לצמח הקנאביס?או שזה מאמר כללי

6. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    קודם כל אם 99% ממגדלי הקנאביס מגדלים על מיי ברז איך דעתו של מי שמגדל על אוסמוזה יכולה להיות דעת הרוב?
    אני גידלתי על מיי ברז עברתי לאוסמוזה וכבר לפניי שנים זרקתי אותה.
    לא ראיתי את התוצאות שדיברת עליהם אלא להיפך הרבה פחות בעיות של חוסרים.
    אתה משתמש הרבה במילה "עובדתית" זאת מילה מאוד מעניינת. אז בוא אני אראה לך איך אפשר בדיוק להשתמש בנתונים שלך ולאגיע ל"עובדות" אחרות...
    אמרת שראית עם מיי אוסמוזה יבול יותר יפה ואיכותי. אז בוא אני אראה לך שתיי דרכים בדיוק להסתכל על זה ולאגיע למסקנות הפוכות. האחת יותר מפרגנת לך מהשניה.
    אז אני מניח שגידלת על מיי ברז ואז עם הזמן קראת או ראית ברשת אנשים שעובדים עם מיי אוסמוזה וממליצים. אז אמרת סבבה בוא נפנק את הצמחים. ובאמת המחזורים שלך הלכו והשתפרו. מה שלא לקחת בחשבון שההשתפרות אולי קרתה מזה שאתה השתפרת קיבלת יותר ניסיון למדת לעצב את הצמח יותר טוב עשית פחות פאדיחות, הגבת לבעיות יותר מהר, למדת לעבוד יותר נכון עם התאורה... בקיצור התוצאות השתפרו ולא בגלל האוסמוזה.
    הפרשנות השנייה הפחות מפרגנת היא שהאוסמוזה לא משפרת לך אלא היא פשוט מצילה אותך!. אתה מאמין בלתת לצמח כמה שיותר דשנים כלומר שעבדת עם מיי ברז אתה כל הזמן מגיע קרוב למצב של המלחת הקרקע או לעודפים. כאן באה האוסמוזה ומצילה אותך כי היא מאפשרת לך לעבוד בצורה לא נכונה אבל עדיין לא להתקרב להמלחה.
    ראית אותם נתונים עובדות אחרות...

צמחים לא אוכלים דשן ועל זה אין ויכוח. הדבר היחידי אבל היחידי שאנחנו מגדלים ביתיים לעשות זה לדאוג שהוא יהיה בטווח הנכון וביחסים הנכונים. לא יותר מידי ולא פחות מידי. מה שמבחינתנו יתבטא בצמח רענן מרוק ובריא בלי סימניי עודף או מחסור. כאשר הצמח בריא וירוק לתת לו יותר דשן במקרה הטוב לא יעשה נזק במקרה היותר סביר פשוט יפגע.

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    99% נוסעים על משפחתיות ו1% נוסעים על פרארי. אין ויכוח מה יותר טוב.
    עובדתי מה שיש מתחת למנוע והביצועים שנוכל לחלץ משם.
    מקווה שאתה בסדר עם אנלוגיות כי אני לא אוכל לשכנע פרד.
    אני אראה לך 2 עובדות.
    1. אתה לא יודע מה עשיתי וכמה, אני עובד עם חללים שונים בנכסים שונים ולפעמים גם בערים שונות ובכל מקום יש את הציוד שלו. עובדתי? אוסמוזה אכן מניב בצורה ייחודית והדבר היחיד ששונה זה המים. גם בתנאים זהים.
    להוציא מתכות ולהכניס ניטראטים באופן ישיר לצמח מבלי להמליח את המצע זה WIN WIN WIN, זה שאתה לא רואה את הנתון הזה כעובדתי הנושא מבחינתי סגור ואין טעם להמשיך לדון איתך לגביו.
    2. תודה על הטיפים לגידול קנאביס. אני לא רוצה להתייחס לכל אחת מהשטויות שרשמת החל מהפרשנות השניה שלך כי זה יותר מדי לרשום.
    בוא נסכם שלא מלמדים סעודי למצוא נפט :)

8. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    שייח' קאלמג

9. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    צודק אין על מה להתווכח אוסמוזה לא נותנת כלום לצמח.
    הצמח יכול לספוג ניטראטים עד כמות מסוימת מעבר לזה זה נטו עודפים. מיי אוסמוזה אינם תורמים לתהליך.
    מעניין שהחלטת שיש לך הרבה ניסיון. ושלאחרים אין. אז זהו שלא.

שוב כל מגדל שרוצה לבזבז את כספו שיילך ויקנה מערכת אוסמוזה.

ורק מגדליי אוסמוזה תומכים באוסמוזה. מוצר שאם היה לו איזה תועלת היה הרבהניותר פופולארי

קואלה אוהב/ת את זה.
  10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יצא לך פעם לגדל עציץ שלושה חודשי צמיחה באדנית מעל 40 ודישון 3EC שבנגר יוצא פחות מערך זה בכל השקיה? הצמח כן צורך.
    אני יודע מי אני, מה אני, ויש מוניטין. אני גם יודע לסמן מה לא רלוונטי ומי לא רלוונטי לוויכוח.
    חוץ מהכינוי שלך כאן אני לא יודע כלום עליך, אז מן הסתם הדברים שאתה אומר מקטלגים אותך.
    אם אתה אומר שטות אתה מקוטלג מבחינתי כאחד שאומר שטויות.
    מצטער אם אתה מרגיש שזה אישי אבל עצם המשכיות הוויכוח איתך והשאלות שאתה שואל גורמות לי לענות עליהן בצורה שאתה מבקש.

יש שלבי גידול - החל ממתחיל ועד אחרי מתקדם.
    כנראה שאתה איפשהו באמצע ושם זה נתקע.

אתה יכול להגיד "למה אתה צריך מי אוסמוזה בישראל, הערכים כאו נמוכים" ואני לא אחלוק עליך.
    אבל להגיד שהיא לא מועילה ושזה בזבוז ושכל מי שקונה אותה פראייר (בלה בלה) זה כבר גורם לי לקטלג.

11. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    לדשן ב3ec מרגע חרגע זה נעשה יותר טוב.
    לפעמים אתה יודע סייג לחוכמה שתיקה וככל שאתה פותח את הפה רק רואים כמה מעט אתה מבין.
    צמח קנאביס אסור! אבל פשוט אסור לו להיות במליחות מעל 2.5 מעל הרמה הזאת מים פשוט לא יוכלו להיכנס לתוך הצמח אלא להיפך ייצאו מתוך הצמח החוצה. כמו שחשבתי מה שמציל אותך זה מיי האסמוזה והעובדה שהמחזורים שלך קצרים. במים רגילים ובמחזורים ארוכים פשוט היית רוצח את כל הצמחים שלך.

ברור שאתה לא יודע עלי כלום זה פורום אנונימי. אם יודעים עליך משהו כאן זה מה שבחרת לספר בין אם זה נכון ובין אם לא.

אה וכמובן שכחתי להגיד שבמיי אוסמוזה צריך לעבוד בצורה מיוחדת זה כמובן קשקוש מוחלט. ממלאים מים במיכל מוסיפים דשנים ומאזנים בדיוק אחד לאחד רק שצריך לרוב להוסיף קל מג או יסודות מיקרו כי בזבזנו זמן מים וכסף על להוציא אותם מהמים. ועכשיו אנחנו מבזבזים כסף על להחזיר אותם למים.

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מקובל.
    שתוק.

בדיוק, בשביל תוצאות טובות יותר.
    אמרתי לך, ניתקעת אי שם באמצע, מה אני מתווכח איתך? הדיון נגמר. הפסקתי להגיב לך החל מרגע זה.

13. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    @Amitos ניסוי הבא 4 עציצים מושקים במי אוסמוזה, 4 עציצים מושקים במי ברז.
    אני אישית עם מי אוסמוזה כי אני פשוט אוהב להתחיל מEC0.0 ולדעת מה יש לי במים.

14. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    ברוך השם שהפסקת להגיב תחסוך מכולנו את השטויות ותפסיק להטעות אחרים.

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא עושה ניסויים טמבלים לאנשים טמבלים.
    זה כבר מוכח והוכח בעבר.
    כל חמרמיר שיגיד שהשמש זורחת במערב נצטרך להוציא מצפן?

Bo0mhs1 ו-WindForce אוהבים את זה.
  16. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

הפוסט הנעוץ של אגרונום על מיתוסים - חלקו נוגד כל מדריך גידול, וכל פוסט מקצועי בתחום כולל ספרות מקצועית.
    בוא נקח דברים פה בפרופורציות

17. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה מעניין שאתה מציין את זה, כי דווקא את הספרות המיקצועית זה לא נוגד.
    אבל אני פשוט מניח שאתה כותב את זה מבלי באמת לבדוק את הספרות המיקצועית ולכן זה נראה לך "חריג".

אם אתה מעוניין להעלות טיעוניים נגדיים מגובים אני אשמח לנהל איתך דיון מקצועי ולהסביר לך היכן אתה טועה.

19. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    bushbush

99 אחוז מהמגדלים בעולם על מי ברז ? איזה ברז ? מה רמת המוליכות במיים בארהב קנדה ואירופה ???
    שימוש במי אוסמוזה\מזגנים חד משמעית עדיפים, בעיקר בארץ.
    הנסיון האישי שלך מעניין אך לא מדעי מספיק.
    הנושא מאוס כבר.
    יצרני הדשנים עצמם, מדריכי גידול, ספרי הידרו בכל השפות, ומומחים בעל שם עולמי ממליצים על מי אוסמוזה.
    שחרר גבר

20. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

אגרונום,

סוכם עם המנהלים פה כבר מזמן שתרד ממני.
    אז רד ממני.

תודה.
    אבקש לא לפנות אלי.
    ( יש פה באתר קרוב לעשרות בקשות שלי אליך לא לפנוצת אלי. גם לא בפרטי)
    get a life

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!