1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ראשון ;)

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י rancool10, ‏25/2/14.

1. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל שלום לכולם ;)
    הזמנתי חבילת זרעים מאוריגינל סנסיבל, הזמנתי 10 זרעי ביג בנג אוטומטיים וקיבלתי אחד מתנה El Alquimista אוטומטי
    שמתי אותם בצמר גפן ב 24/02 ורק מחכה שיצאו כבר
    הכנתי מצע גידול מ2/3 תערובת גידול ו1/3 קומפוסט ו11 עציצים של 8 ליטר כל אחד
    עטפתי את כל הקירות מסביב בנייר כסף כי לא היה לי כל כך תקציב להשקיע ברפלקטור מקצועי
    בינתיים מחכה לתוצאות הזרעים וקחו בינתיים כמה תמונות להתחלה

מבטיח לעדכן אתכם בכל דבר בהמשך התהליך :)

#1 rancool10, ‏25/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏27/2/14
  2. Baluka

Baluka חבר חדש

לייקים:
    0
    יפהה!!! כל הכבוד! הדרך עוד ארוכה אני ימשיך לעקוב, ללמוד ולעזור איפה שאני יכול :)

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בהצלחה... [:

4. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התמיכה חבר'ה, אשמח לקבל כמה עצות בתור מתחיל מקווה להצלחה :d

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי סלח לי, ראיתי את התמונות וישר הנחתי שאתה יודע מה אתה עושה אז לא ממש קראתי את ההודעה,

קודם כל להנביט בצמר גפן זה רעיון גרוע,
    זה לא שעועית, וסביר להניח שמה שיקרה זה שהשורשון שיצא לך יתפס בצמר גפן ויהיה לך מאד קשה להוציא אותו בלי לפגוע בו,
    אז דבר ראשון תעביר את הזרעים לנייר סופג !

הדרך הנכונה לעשות את זה זה לקחת נייר סופג, להרטיב אותו במים שעמדו 24 שעות (או מים מזוקקים, או מי מזגן, או כל מים בלי כלור, למרות שהכי עדיף מזוקקים בגלל שהם מים נקיים ממתכות כבדות וזבל אחר), לא יותר מידי שיטפטף כמו משוגע, אלא רק מספיק כדי שיהיה רטוב, תפזר עליו את הזרעים, תקפל לחצי, שים בתוך שקית סנדוויץ מקופלת, או עדיף אם יש שקית עם זיפ לוק שאפשר לאטום, ושים במקום חמים כמו ארון בגדים.
    תבדוק את השקית כל כמה ימים לראות שהנייר לא התייבש, ואם הוא מתייבש תן עליו כמה שפריצים של מים נקיים.

ברגע שיצא שורש קטן, תן לו להגיע לאורך של 1-2 ס"מ ואז אתה יכול לשתול.
    אתה עושה את זה ע"י דחיפת אצבע לעומק של 1.5 ס"מ באדמה, אני רואה שהכנת עציצים גדולים, בשלב הזה אני מאד ממליץ לך לארגן אותה כמות של עציצים קטנים (או אפילו כוס חד פעמית לא שקופה!) כי אתה פשוט הולך לבזבז הרבה מים בצורה הזאת,
    אז אתה עושה גומה קטנה עם האצבע, מרטיב את האדמה (אם מדובר בעציץ קטן בגודל של כוס חד פעמית אז כמות מים של בערך שליש-חצי כוס זאת הכמות), מניח את הזרע בעדינות עם השורש כלפי מטה והראש כלפי מעלה, מכסה באדמה (מפזר ממש כמו מלח מלמעלה) ונותן עליה כמה טיפות טובות של מים נקיים (חשוב מאד - בשלב הזה אל תקשה ממש, חשוב שתטפטף בעדינות כי אחרת אתה יכול לגרום לזרע לצוף וזה יעשה לך בעיות, כמה טיפות או כמה שפריצים משפריצר יעשו את העבודה).

עכשיו תוך כמה ימים הזרע אמור להציץ מהאדמה בצורת נבט,
    במשך כל הזמן הזה אם הגעת למצב שהאדמה מתייבשת (ואסור שהיא תתייבש יותר מס"מ וחצי בעומק שבו נמצא הזרע) אתה משפריץ עליה כמה שפריצים טובים.
    חוץ מזה כדי להאיץ את התהליך כדאי לשמור על טמפ' של 28 מעלות (מה שאומר מזגן כמעט באופן קבוע).

אני לא יעבור איתך עכשיו על כל התהליך של הגידול, זה יספיק לך לכמה שבועות הקרובים,
    ותשאל שאלות ותמשיך לעדכן - זה חשוב וטוב.

עוד דבר אחד שהייתי ממליץ לך זה לצפות את הקירות במיילר (הניילון הרפלקטיבי שמוכרים בחנויות גידול), הנייר כסף בגלל כל הקיפולים שלו לא עושה את העבודה בצורה טובה כמו המיילר (לא שיש לי נסיון, אבל אפשר להבין את ההיגיון שעומד מאחורי זה), וזה לא הרבה יותר יקר, וחוץ מזה זה נראה הרבה יותר מקצועי [:

בהצלחה חבר.

6. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובה קודם כל! תן לי לתקן את עצמי, שמתי בתוך נייר סופג בין שני פיסות נייר פשוט רטובות, כתבתי צמר גפן כי לא היה לי כל כך כוח להסביר בדיוק מה עשיתי, אדע לפעם הבאה לפרט :)
    קראתי המון על הנושא ואני בטוח בעצמי בכל מה שאני עושה אבל תודה בכל זאת אני מעריך מאוד!
    וכתבתי שאין לי כל כך תקציב כרגע לכל המיילרים והרפלקטורים אז פשוט עטפתי מה שיכולתי בנייר כסף, חוץ מזה שהחדר גידול הזה זה יותר נכון מרפסת, שברוב השעות של היום מלאה בשמש.

7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קודם כל ברכות !

גם אני מגדל ביג בנג אוטומטי, למעשה ממש בשלבים האחרונים (היומן פה - יומן גידול ירושלמי)

תהנה מהזן הזה. אמנם אין בו עוצמות THC כמו בזנים אחרים, אבל הוא ממש ביג בנג - המפץ הגדול, מתפרש לכל הצדדים ומוציא פרחים יפים לרוחב, לא רק לאורך. תנובה יפה.

גם אני לא הוצאתי כסף על כיסוי רפלקטורי. זה באמת יקר מדי. הנייר כסף נתן לי תוצאות מצוינות, מקופל או לא. רק שלפי מה שאני רואה חסר לך עוד גליל או שניים להשלמת הציפוי של הקירות.

לפי מה שאני רואה, מדובר בחלל גידול במרפסת. הייתי ממליץ לקנות מסקינג טייפ שחור גדול ורחב, ולאטום את כל הפתחים מהם יזלגו אור או קור (אם זה מרפסת). הצמח זקוק לחשיכה גמורה בשעות המנוחה, ומלבד זאת איטום טוב גם לא יסגיר אלומות אור שעלולות לזלוג החוצה בשעות החשיכה ולעורר חשד. לא אמרת באיזו תאורה אתה משתמש, אני השתמשתי ב-250 HPS ל-4 עציצים, שזה קצת נמוך, אבל עם ציפוי טוב של חלל הגידול קיבלתי תוצאות טובות. לכמות העציצים שלך תצטרך לפחות 2-3 מנורות כאלה.

אגב, למה התחלת עם כל כך הרבה עציצים? לא עדיף להתחיל בקטן יותר עם 2-4 עציצים ולmבור ניסיון לאחר הגידול הראשון?

8. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    כן אני מכיר את היומן שלך ועקבתי אחרייך פשוט לא הגבתי ולא כתבתי שום דבר ותודה
    אני עדיין לא בטוח אם אני אגדל עם מנורות או לא כי המרפסת הזאת מפוצצת בשמש ברוב שעות היום, בערב ובלילה המרפסת חשוכה לגמרי כי כל הסביבה חשוכה ואין פנסי רחוב בצד של הרחוב הזה , וכן עוד לא סיימתי עם הנייר כסף, חסר לי איזה גליל ואני אסיים.
    ולמה התחלתי עם כל העציצים? כי אני כנראה אעבור דירה עוד כמה חודשים ולא יהיה לי מקום טוב כמו זה.

9. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    נראה מעניין, אמשיך לעקוב, לייעץ ולעזור כמו שהחבר'ה מעליי רשמו :)
    אני אתן לך טיפים משלי :p

לתת אהבה קודם כל ולהגיד לה כמה שהיא יפה וצומחת יפה.

כשאתה משקה בשלב מאוחר יותר [צמיחה], תשקה מהלב ועד שיוצאים מים מהחורים בעציץ (אם אין חורים אז לעשות) ולהשקות רק כשהאדמה יבשה בעומק של קצת יותר מחצי אצבע.

למרות ש-8 ליטר זה סבבה אבל שתדע שלא יצא לך מזה צמח מאסיבי וגדול (אם זאת המטרה בגלל גובה או אנארף, אז סבבה), בגידול פנים עציץ של 15 ליטר אמור להביא תוצאות סבירות וטובות (מבחינת יבול), אם אתה אומר שהצמחים יקבלו את התאורה מהשמש אז זה אומר שהם יקבלו תאורה טבעית מה שאומר שיש להם פוטנציאל להיות ממש גדולים וחבל שאתה מגביל אותם לעציץ קטן שבסופו של דבר יגרום לנעילת שורשים בגודל מסוים והוא יותר לא יגדל אבל מצד שני יש לך כמה עציצים אז אני מניח שזה בסדר (אם אתה חושב על סחר אז עדיף כמה שיותר יבול).

כמו שרשמתי מעל, אם יש לך בעיה של גובה ואתה לא רוצה שיצמחו גבוה, אז כדאי שתדע שכשאתה מכניס את הצמח לפריחה הוא מגדיל את עצמו פי 2 ולפעמים יותר אז תגדל עד גובה מסוים לפי הפריחה כדי שתהיה בטוח שהוא לא יעבור את הגבול שאתה רוצה.

אם אזכר בעוד משהו אני ארשום בשמחה, ואל תתבייש לשאול :p

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    רן קול - קח בחשבון שהזן הזה אוהב 16 שעות אור ו-8 שעות חושך בצמיחה. לא תתקרב לזה אם אתה סומך רק על השמש, במיוחד עכשיו שהימים עדיין קצרים.
    בכל מקרה, אל תשכח אחרי ההצצה לתת להם תאורה של 24 שעות למשך כעשרה ימים. אפשר עם נורת פלורסנט רגילה, אומרים שאור לבן עדיף. קח כמה נורות כאלה, הן מאוד חסכוניות (28w) ולא תרגיש את זה.

חייזר - זה זן אוטומטי, הוא לא יכול "להכניס אותו לפריחה" - הוא יכנס לפי הזמן שלו :)

באשר לגובה: יצאו לי 3 עציצים בגובה של 55-65 ס"מ, זה הממוצע (לגידול פנים, אולי גידול חוץ יהיה קצת יותר). יצאה לי גם אחת שהיא סטייה גנטית, והגיעה לגובה של 1.05 מטר, אבל זה נדיר.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    rancool10,

דבר ראשון שיהיה לך המון בהצלחה.

לא הבנתי כמה נקודות, האם זה גידול חוץ או פנים?
    כי אם זה גידול חוץ, אתה בהחלט יכול להשאיר זן אוטומטי בחוץ לאורך כל הגידול. אין צורך להשלים לו שעות תאורה.

איך אתה הולך להשקות 10 עציצים?
    אני מקווה שיש לך מערכת טפטפות או צינור, אחרת יקח לך קצת זמן להשקות את כולם.

נראה לי שילך לך מאוד בקלות כי דאגת לדשן את הקרקע מראש עם קומפוסט.
    אני מקווה שהאדמה מספיק מאווררת לאחר הוספת הקומפוסט.

שוב, בהצלחה!

12. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    זה גידול חוץ, בתוך מרפסת, עטפתי בנייר כסף פשוט בתקווה שזה יעזור, וזאת גם לא השקעה גדולה מידי (בדיוק כמה שקלים אחרי הכול (;
    את הסט הראשון והשני של העלים אני אעביר להם את הזמן מתחת לכמה נורות cfl ואז אעביר אותם לעציצים הגדולים כמו שבתמונה.
    התכוונתי להכין מערכת קטנה מ11 ראשי בקבוקים(ישמשו כמשפך), לחבר צינור לכל בקבוק ולהוביל צינור לכל עציץ איזה 2 ס"מ מעל האדמה עם כמה חורים טובים.
    את התערובת הכנתי מעצה שלך שראיתי בפורום, התכוונתי להוסיף עוד שליש ורמיקוליט עד שהגעתי למשתלה, בהתחלה המוכר אמר שאני לא באמת צריך אותו, ואחרי שהתעקשתי איתו הוא חיפש ואמר שבדיוק נגמר לו במחסן אז אמרתי לעצמי יאללה פסדר..
    תודה!

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תחליף את הוורמיקולייט בטוף, יש בכל משתלה.
    קח פטיש ותפורר אותו - יעשה את אותו הטריק של הוורמיקוליט.

הרעיון עם הבקבוקים נחמד, יש לי הצעה לשיפור אבל -
    תתארגן על כמה טפטפות (כאלה שמשמשות לשים טיפות על הלשון), תוריד להם את הראש גומי הזה שמשמש לשאיבה של הנוזל ותחבר את הפתח הרחב לאותו צינור (צינור אקווריום לדוגמה),
    תקע את הטפטפת בתוך האדמה ויש לך מכשיר אדיר שמטפטף כל הזמן מים לאדמה, ככה לא תצטרך להשקות בכלל וזה גם אחלה פיתרון לימים שלא תהיה בבית.
    ויש לך "בלומאט" מאולתר -
    http://www.hydrogrow.co.il/products/86443

14. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    חשבתי על זה אבל זה תסביך עכשיו לערבב את כל האדמה שוב, אני אחזור על זה עוד ואולי אני יעשה את זה בסופו של דבר..
    לא הבנתי כל כך על איזה טפטפות אתה מדבר אבל חקרתי קצת את העניין של הטפטפת כשרציתי לעשות גידול חוץ באיזה פינה אבודה, והבנתי שהצמח לא צריך שכל הזמן האדמה תהיה רטובה אלא הוא גם צריך קצת מצב יבש, (בלי להגזים, פשוט שלא יהיה רטוב ולח כל הזמן), אז אני מעדיף כל יומיים~שלוש תלוי באדמה, להשקות איזה חצי ליטר~ליטר וזהו, והמשפכים יעשו את העבודה מצוין לדעתי, אבל בכל זאת תודה על הרעיון!
    והיום הרטבתי עוד קצת את הנייר וראיתי כבר נבטים קטנים קטנים מתחילים לצאת, לקראת הערב אני אעלה תמונה.

15. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב אז עדכון 27/02
    יצאו 9 זרעים מתוך 11 והשניים הנותרים כבר בדרך,
    שמתי אותם בתוך כוסות חד פעמיות עם האדמה וקצת מים ובתוך קופסת קרטון ונורת CFL אחת ככה עד שהם יציצו.. (אין לי תמונה כי שכחתי לצלם, מחר אני אצלם ואעלה תמונה)

והעציצים שמחכים

#15 rancool10, ‏27/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏27/2/14
  16. chip

chip חבר חדש

לייקים:
    0
    הם כבר נראים ממש מוכנים לשתילה :) בהצלחה!

17. Roni_

Roni_ קנאביסט

לייקים:
    3
    איזה כיף לראות אותם נובטים!
    תמשיך לעדכן ותזכור רק להשקיע ,
    תתן לצמח אהבה ואני בטוח שהוא יספק אותך לאחר הקציר :)

18. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    עדכון 02/03
    שלום לכולם :) היום בבוקר בדקתי מה שלום השתילים
    החמודים יצאו החוצה וחלקם אפילו הורידו כבר את קליפת הזרע,
    קחו לכם כמה תמונות, מחכה שהמביני עניין יגידו שיגיד אם הם בריאים לגמרי או לא ;)

בקשר לשניים האחרים (הזרעים) הם לא נבטו אז הכנסתי אותם לכוס מים, אחד מהם שקע ואחד מהם עם עזרה זעירה שלי שקע, מחכה שינבטו, אם לא נראה כבר מה אני אעשה.. אולי אני אשלח הודעה לSSC נשאל אותם מה אפשר לעשות בעניין.

#18 rancool10, ‏2/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏2/3/14
  19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    מזל טוב!
    אתה יכול בעדינות להסיר את הקליפה.
    ואתה יכול גם בכיף להוריד את כל הנייר כסף כי את זה שמים רק שיש נורה, השמש זה כמו מיליון נורות (פעם ראשונה שאני כותב שמשהו חזק פי מיליון ואני לא חושב שאני מגזים).
    בהצלחה!

20. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אין לך מה לשלוח להם הודעה על כזה דבר, הם לא ממש אחראיים לדברים האלה... רוב הזרעים שלהם נובטים ואולי חלק קטן מאוד לא וככה זה בטבע אתה לא יכול להכריח אותו לנבוט זה כמו להכריח מישהי לא להיות לסבית או מישהו לא להיות הומו וזה גם לא ממש תלוי במישהו.
    חוץ מזה, בהצלחה בהמשך הגידול ותמשיך לעדכן :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!