1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איך יודעים לזהות זני גידול?...

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י אדל, ‏20/5/17.

1. אדל

אדל חבר חדש

לייקים:
    1
    הזמנתי מאתר seedsman זרעים של Durban Poison שאמור להיות מעורר וממריץ (לטיפול בתסמונת התשישות הכרונית). קבלתי מהם גם מתנה - זרעים של White Widow. שתלתי אחד מכל זן. ה- White Widow אין שום השפעה ממשית עליי. ניסיתי את ה- Durban Poison שאמור להיות סאטיבה ולהפתעתי הוא הרדים אותי. הצמח היה נמוך יותר עם עלים רחבים והפרחים הם יחסית גדולים, ומבירור היום, אני מבינה זה סימן לאינדיקה...?! יכול להיות ששלחו לי את הזן לא נכון?.... o_O

אחרי גידול והמתנה של כמעט חמישה חודשים, כ"כ מתסכל!!! :(

2. מגדל אנונימי

מגדל אנונימי קנאביסט

לייקים:
    40
    באחד האתרים רשמו את זה:

Though it's a (normally) pure Sativa, most versions finish fairly quickly and don't stretch like crazy. Many claim the real South African Durban Poison is very racy and finishes as long as 120 days, but that's not the case for the versions available in seed form (Afropips and African Seeds seems to be the longest to finish).

תנסי להשוות תמונות של הזן למה שיצא לך..

אדל אוהב/ת את זה.
  3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    בהרבה מקרים השמות שהחברות זרעים נותנות לא קשורות בכלל לגנטיקה האמיתית של הזרע, ובהרבה מקרים אין שום קשר לסאטיבה או אינדיקה פשוט אי אפשר לסמוך על כלום ממה שרשום שם, מאותה שקית של חמישה זרעים מאותו זן קיבלתי 5 פנוטיפים שונים, איך אפשר לגדל לעצמך תרופה על סמך הנתונים האלה באמת..
    אם את רוצה למצוא זן ספציפי שיעזור לך לטיפול באיזו מחלה אני ממליץ לך להזמין הרבה זנים ולעשות סלקציה עם ייחורים, אני יכול לפרט יותר אם עוד חמישה חודשים של גידול באים בחשבון...

אדל אוהב/ת את זה.
  4. אדל

אדל חבר חדש

לייקים:
    1
    עוד חמישה חודשים באים בחשבון... (המחלה לצערי לא עושה סימנים של היעלמות מזה שנים), אבל יש לי מרחב גידול מוגבל...
    אין טעם פשוט להזמין מספק אחר?

5. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    סעי לדרבן....הם גדלים שם בטבע ,תאספי לך מלא זרעים ותתחילי לעשות סלקציה
    :)

#5 ההולנדי המעופף, ‏22/5/17
    נערך לאחרונה ב: ‏22/5/17
  6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני יותר התכוונתי שהיא תזמין כמה זנים שונים, תנביט את כולם, תיקח ייחורים בודדים מכולם ותפריח את הייחורים כדי לדעת איזה אחד שתיים מכל הזנים שיש לה הכי טוב לה ואת כל השאר להעיף, בשלב הזה היא תוכל לרוץ על הזן הזה ולגדל עוד קבוצת זנים שונה בשביל למצוא עוד זן או שתיים מתאימים...

7. אדל

אדל חבר חדש

לייקים:
    1
    הי hydrotony,
    אשמח מאוד לפרטים... והאם אפשר לעשות את זה במרחב גידול מוגבל (אוהל)?

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    בוודאי.
    את תיהי צריכה שתיים או שלושה חללים נפרדים, אחד גדול להפרחה ושתיים קטנים יותר לגידול האמאות והייחורים.
    השאלה כמה זנים את רוצה וכמה גרם את מתכננת כל כמה זמן..?

9. אדל

אדל חבר חדש

לייקים:
    1
    הי, תודה..
    נראה לי זן אחד או שניים יספיקו, וגם עציץ או שניים נראה לי יכולים להספיק לחצי שנה לפחות...
    אגב, אני מבינה שאין כ"כ בארץ את הזנים דורבן פויזון וגרין קראק?

#9 אדל, ‏10/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏10/6/17
  10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא יודע לגבי מה ניתן להשיג בארץ, אני ממליץ להזמין מחברת זרעים מוכרת בחול..
    לפי מה בחרת דווקא את הזנים האלו?
    ממליץ לך לחפש עוד שניים שלושה זנים דומים בשביל אופציה לסלקציה..
    השלב הראשון יהיה להנביט כמה זרעים מכל זן ולתת להם לצמוח, כשיהיה מאיפה תקחי כמה ייחורים מכל צמח, צמיחה זריזה של שבוע או יותר ויאלה לפריחה..
    בזמן שהייחורים יפרחו תטפחי את כל האמאות כמו שצריך כי כל אחת מהן יכולה להיות האמא שתרצי להמשיך איתה..
    אחרי שתקצרי ותייבשי את "הטעימה" הזאת מכל זן תדעי מה הכי מתאים לך ולטיפול או התמודדות עם המחלה שלך..
    את הזן או שתיים או השלוש זנים שתאהבי תשמרי ואת כל השאר פשוט תעיפי או תעבירי למישהו..
    מעכשיו יהיה לך אמאות מהגנטיקה שמתאימה לך שמהן תורידי ייחורים לפי הצורך..
    חשוב מאוד לשמור על סדר ושמות או תיוגים של כל האמאות והייחורים שלהם, שלא יהיה בלבול כואב בעתיד..

אדל אוהב/ת את זה.
  11. אדל

אדל חבר חדש

לייקים:
    1
    מצאתי את השמות של הזנים האלו באתר https://www.leafly.com/start-exploring/stay-productive.
    הם כותבים על כל זן בדיוק מה האפקט שלו, ויש להם קטגוריות לזנים עם אפקטים שונים.
    לא ידעתי שאפשר להפריח בשלב כ"כ מוקדם... אנסה... מקווה שיביא לתוצאות הרצויות.
    תודה על העזרה :)

hydrotony אוהב/ת את זה.
  12. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אין היום אינדיקה או סאטיבה של 100%
    המראה החיצוני היא האפשרות היחידה לשער איזה אחוז שולט בזן.

בצמח הקנאביס יש 526 קנבינואידים ידועים לאדם היום. כל מחזור גידול (גם אם תגדלי בדיוק את אותו הזן) אחוזי הקנבינואידים משתנה וגם אם אלו אותם זרעים בדיוק שגידלת לפני חצי שנה, אם תגדלי אותם היום את מעשנת משהו אחר לגמרי.

אחוזי לחות, מים, סוג אדמה, טמפרטורה וכו' משנים את הזן לחלוטין בתהליך הגידול גם אם אלו אותם זרעים בדיוק! גם אם אלו אותם ייחורים בדיוק אם תגדלי אותם ב2 חללי גידול שונים אחד במרכז ואחד בצפון התוצאות יהיו שונות לחלוטין.

2 הקנבינואידים הכי מפורסמים הם THC וCBD אבל מניסויים שמתרחשים היום ניתן לראות שבלי שיתוף פעולה משאר הקנבינואידים 2 המפורסמים האלו לא עובדים.

יש להם תלות אבסולוטית בשאר האלמנטים בצמח ולפעמים אלמנטים אחרים הם אלו שהורגים תאים סרטניים ללא קשר לCBD.

בקיצור, אנחנו רק מתחילים להבין מי נגד מי.
    נותנים שם לזן ואומרים לנו כמה אחוזי THC ואחוזי CBD יש בהם ואנחנו בטוחים שזה נתון מדעי של 100%.
    זה שקר.

אדל אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!