1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עשה זאת בעצמך cob200W

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י CobKits, ‏15/5/17.

1. CobKits

CobKits חבר חדש

לייקים:
    4
    היי חברים, הכנו מדריך קצר כיצד להרכיב קיט COB. בדוגמא זו השתמשנו בנורות מסוג citizen אך העיקרון דומה בכל קיטי הcob.
    נשמח להערות הארות או תיקונים, על מנת שהמדריך יוכל ללוות גם את מי שאין לו ידע טכני מקדים.

הקדמה:
    נורה – לכל נורה 2 חיבורים, פלוס ומינוס.את הפלוס נזהה באמצעות סימון ה "+" ואת המינוס נמצא באלכסון לפלוס. לנורה עוד 2 חורים שמשמשים לקיבוע הנורה אל גוף הקירור (במקרה שלנו, זה כיור החום)

כיור חום – כיור החום מספק קירור פסיבי לנורות, הקירור מתבצע ע"י פיזור החום אל הכיור. למרות שכיור החום מוגדר כקירור פסיבי, בגופי תאורה גדולים, מומלץ לכוון מאוורר לעבר הכיורים על מנת להאריך חיי הנורות. חשוב לשים לב, כאשר מצמידים את הנורה אל כיור החום חובה להשתמש במשחה\פד טרמי על מנת להוליך את החום מהנורה לכיור.

דרייבר -כאשר נשתמש בדרייבר ללא דימר, יהיו לו שתי יציאות, input וoutput . ה input יתחבר לשקע שיתחבר לחשמל,ה output יתחבר לנורות כל צבע של כבל מייצג +,- או הארכה ניתן יהיה לזהות אותם ע"פ הכיתוב על הדרייבר(תמונה תעלה בהמשך).

תושבת נורה – תושבת הנורה תופסת את הנורה, ותפקידה להקל עלינו בחיווט הנורה. מוליכי התושבת יישבו בהתאמה על מוליכי הנורה (לפי פלוס על פלוס מינוס על מינוס) וכאשר נצטרך לחווט את הנורה, נחבר את הכבל למקום ייעודי שברגע שנצמיד אליו את הכבל, הוא "יתפוס אותו". בנוסף תושבת הנורה מתאימה לתושבת הרפלקטור וכך כל חיבורי הנורה אסתטים ומקצועיים.

תושבת רפלקטור – תושבת הרפלקטור תשב על הנורה בהתאמה (שימו לב לסימונים, פלוס על פלוס, מינוס על מינוס.) תפקיד התושבת, הוא לתפוס את הרפלקטור בהברגה

רפלקטור – תפקידו לפזר את האור בצורה טובה. הוא מתחבר לתושבת בהברגה.

https://anonimag.es/image/JT9s52a

Potter ו-אמנות-הגידול אוהבים את זה.
  2. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    דברים כאלה צריך לנעוץ, אולי קצת יותר תמונות יעזרו למבינים איך נראה כל דבר

3. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ישר כח.. כל הכבוד על היוזמה

4. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    היוזמה הבאה ייבוא של חלקים בהתארגנות של החברים + הרכבה
    ומשלוח כ"א לפי הזמנתו.
    מי שמרכיב ושולח יתוגמל
    (כמובן שהכתובת למשלוח תהיה למישהו אחר).
    נעשה חיפוש אחר המרכיבים בנפרד נוכל להרכיב לכל אחד את העוצמה שצריך.

5. CobKits

CobKits חבר חדש

לייקים:
    4
    היוזמה כבר נלקחה, תודה שהעלת את זה (; אנחנו עדיין בתהליכי הקמה).
    יש אתר עם מחירים מעודכנים ליחידים. אם תהיה דרישה ותהיה סבלנות(להזמין מראש ולנהל מלאי של מוצרים כ"כ יקרים מעלה את המחיר), נוכל לשמור על עלות הוגנת לכולם.
    cobkits.co (מי שרוצה ליצור קשר עדיף כרגע בפרטי)
    כדי להרכיב את הקיט למנורה צריך אישור מכון התקנים, וזה משהו שמעלה את עלות הייצור וכמובן את המחיר.
    לכן העדפתי(בינתיים) להכין מדריך (אעדכן אותו עם הזמן) ואעלה בקרוב עוד.

כמובן שבין אם תחליטו לרכוש עצמאית או איתנו, נשמח לעזור,ללוות ולייעץ. בסופו של דבר, מתעסקים עם חשמל ולא כדאי להקל ראש בזה.

נ.ב 1
    -----
    מקווה שלא עברתי על כללי הפורום בכך שכביכול פרסמתי את האתר. אם זה מפריע למישהו, אני מצטער ואמחק את ההודעה.

נ.ב 2
    יצרנו קשר עם חברה שמפתחת נורות COB במיוחד לצרכי גידול (בשונה ממנורות cree או citizen הסטנדרטיות שבאות בגוון מסויים, ואחוז משמעותי מהאנרגיה שהן מספקות הצמח לא משתמש בו) הם שלחו לנו נורות שכרגע נמצאות בשלבי בטא אצל החברה שמפתחת אותן.
    אנחנו מחפשים מישהו מנוסה, שיוכל להתנסות בהן בתמורה לחוות דעת מקצועית שתשמש גם אותנו וגם את החברה.
    פרטים נוספים על הנורות בהמשך
    אם מישהו מעוניין,כמובן בצורה אנונימית, פרטים נוספים בפרטי

WindForce אוהב/ת את זה.
  6. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    חשוב לציין נתונים על הקיט שאתם מוכרים ושהוא מתאים ל0.36 מ"ר-
    24000 לומנס, ( נלג 250 מוציאה 32000 ) .
    לוקס ב60X60 - יהיה 66666 24K/0.36M^2
    PPFD ב60 על 60 930 שזה אחלה.

לוקס ב90X90 - יהיה 29630 PPFD יהיה 415 שזה חצי ממה מקובל

לא מבין למה להשתמש בציפ כזה ישן , אותו סטאפ עם Bridgelux VERO29 (3500K 80 CRI D) יתן 43000 לומנס ( ב90 על 90 יתן 740 PPFD )

בקיצור ב1800 שקל מקבלים כפול אור + מסילות נרומליות

"יצרנו קשר עם חברה שמפתחת נורות COB במיוחד לצרכי גידול"

COB זה אור כחול במקור שהדבר הצהוב שאתה רואה זה פולימר שמסנן את האור, בגלל זה COB בגוונים כחולים נותנים יותר אור.
    COB זה לא מתכונן ומתואם לגידול, ואם תשאל את CREE או BRIDGELUX הם לא יבינו מה הקטע.

הנורות לד הכי יעילות בעולם לגידול הם לא COB אלא XPG-3 ו XPE של CREE אם תקח 50W COB מול 50W XPG-3 תקבל בCOB בערך 11000-13000 לומנס ובXPG-3 תקבל 30000-36000 לומנס .

pioneer ו-Potter אוהבים את זה.
  7. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    אני קונה רק ב shmiled.co.il ;)

8. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    קודם כל הרבה פירגון על ההסבר המפורט .. תורם המון
    אז על בסיס האינפורמציה שרשמת לגבי הנורות הכי יעילות בעולם אם אני אגיע ל 200W עם הXPG-3 אקבל תפוקת לומן כמו של נורת 1000W HPS ... תקן אותי אם אני טועה..
    אני משער לעצמי שהחום שמופק מהם לא מתקרב בכלל לרמה של החום שמופק מה 1000W HPS ... נשמע ממש מעניין

שמיל החתול אוהב/ת את זה.
  9. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    pioneer אוהב/ת את זה.
  10. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176

כבר חשבו על זה לפניך , 530W לד שנותן יותר אור מ1000 נלג של גביטה
    http://www.cree.com/led-components/media/documents/HorticultureReferenceDesign.pdf

עדיף לא להריץ את הציפים על1.4 אמפר אלא על 1.05 כדאי לקבל יחס חום/אור סביר.
    החיסרון היחיד בסטאפ הזה שאין אדום רחוק ואולטרא סגול (שבקלות אפשר להוסיף)

את האמת שאני בתהליך של עיצוב קיט להרכבה עצמית של 150W שמתבסס על ההדגמה הזאת (כמובן שיראה יותר טוב ויהיה קירור יותר טוב) שימכר דרך אחד האתרים הגדולים.

חוץ מזה אני מנסה לארגן הנחה לחברי הפורום, אז אם מישהו קונה באחד האתרים הגדולים שידבר איתי.

Potter אוהב/ת את זה.
  11. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    שמיל אנחנו צריכים שתהפוך לויטלי הישראלי ותתחיל לייצר מנורות קסטום, כל הידע הזה מתבזבז ;)

12. CobKits

CobKits חבר חדש

לייקים:
    4
    1. באמת חשוב לציין. אבל כמו שראית, האתר בהקמה, וזו יוזמה שרק יצאה לדרך.
    2.א. הצ'יפ לא ישן, זה gen 6
    ב. כי הוא זול יחסית לאחרות ככה אפשר להשקיע בכיור חום למשל שהוא קצת over qualified.
    ככה, כאשר יצאו דגמים טובים יותר (כמו עם ה"חברה שמפתחת cob במיוחד לצרכי גידול") מי שחשב על זה לפני, יוכל להחליף רק את הנורות מבלי להחליף את שאר הסט.
    ג. אותנו זה לא מעניין איך נראות המסילות. המטרה שלנו היא לאפשר לכל אחד לקנות את המנורה הכי טובה שהוא יכול להרשות לעצמו.
    בהמשך יהיו עוד סוגים, כל אחד יבחר לפי שיקול דעתו ולפי עומק הכיס שלו. אנחנו כמובן, נשתדל לתת מס' אופציות ממצא כדי שהצרכן הרגיל לא יצטרך לעשות דוקטורט
    3. "
    COB זה אור כחול במקור שהדבר הצהוב שאתה רואה זה פולימר שמסנן את האור, בגלל זה COB בגוונים כחולים נותנים יותר אור.
    COB זה לא מתכונן ומתואם לגידול, ואם תשאל את CREE או BRIDGELUX הם לא יבינו מה הקטע.
    " ההסבר היפה שרשמת לא ישנו את העובדה שcitizen מפתחים Horticulture COB , מצרף שקופית ממצגת שהם שלחו לי.
    https://anonimag.es/image/JT9sKrJ אם מישהו רוצה את המצגת המלאה, אפשר בפרטי.
    ואם מישהו מעוניין להתנסות בהן, גם.

4. הנורות לד הכי יעילות בעולם זה דבר זמני. הטכנולוגיה משתנה ומתפתחת כל הזמן . אי אפשר לדעת לאיזה כיוון הטכנולוגיה תתפתח ולכן, העדפנו להשקיע בתשתית. תסכים לא תסכים זה עניין של השקפה.
    5. גם אם תשים באוהל שלך את המנורה הכי טובה בעולם או אפילו את השמש, אני מבטיח שזה לא ישנה הרבה אם שאר התנאים שלך חרבנה.

13. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176

2. הציפ ששמתי לך עולה 25$ ונותן כפול אור.

3 מכיר את הסדרה שלהם-
    https://www.endrich.com/fm/2474/CITIZEN HORTICULTURE COBS FOR PLANT GROWING.pdf

עדיין הציפים שם לא מוציאם כמות אור כמו הXPG-3 והספקטרום שהעלת לא שונה מכל COB אחר-
    https://cdn.shopify.com/s/files/1/1054/8752/t/1/assets/promo_image_1.jpg?11898316689194416642

4 עדיין כמו שהסברתי לך COB זה אור כחול עם פילטר, תמיד ירד כמות פוטונים בגלל הפילטר.

קח את הCOB הכי טוב בסדרה שלהם- http://www.tme.eu/en/Document/3f6fe574d565240841dc290356cc620b/CLU05H-170/400.pdf

מוציא 83 לומן לוואט במצב מקסימלי

קח את הXPG-3
    http://www.cree.com/led-components/media/documents/dsXPG3.pdf
    אם תריץ אותו במצב מקסימלי תקבל 190 לומן לוואט

אז בנתיים הטכנולוגיה לא השתנתה.

5 .מה הקשר?

Potter אוהב/ת את זה.
  14. CobKits

CobKits חבר חדש

לייקים:
    4
    סורי, היה לי קצת שבוע עמוס.
    אם קיים בתגובות שלך קמצוץ של רצון טוב, מעריך אותו מאוד, אבל לא שאלתי מהן הנורות היעילות בעולם, לא ביקשתי שיעור על מה זה COB וגם לא ביקשתי חוות דעת על המוצרים שאני מוכר.
    למה?
    כי זה לא מעניין כרגע, וזה גם לא כ"כ קשור.
    מטרות האשכול היו סה"כ להנחות את חברי הפורום כיצד להרכיב מנורות לד מסוג COB, וגם על הדרך, להראות לחברי הפורום שיש אלטרנטיבה טובה למנורות יקרות\בזבזניות וכמובן לפרסם את עצמי.
    נכון שהדוגמא התייחסה לנורות מסוג clu048 של citizen ונכון שזה לא הנורות הטובות בעולם, אבל אני אגלה לך סוד.
    גם אם האנשים שישתמשו במדריך ירכיבו נורות vero,cree או כל מותג אחר, העיקרון נשאר זהה.
    עכשיו ברשותך, תן לי להכיר לך את חוק 80 20 או חוק פארטו
    בגדול מה שהוא אומר, ש80 אחוז מהעבודה יכולה להעשות ב20% מהמאמץ.
    ז"א אחד מהדברים שחוק פארטו מאפשר לנו להבין הוא החשיבות של המיקוד - להיות ממוקד בדברים החשובים באמת, אלה שיוצרים את הערך ואת הניצול הטוב ביותר של הזמן שלנו, של הכסף שיש לנו, של האנרגיה שלנו . (ציטטתי מפה)

אם ניישם את החוק בעולם גידול הצמחים, יש הרבה משתנים שיכולים להשפיע על התוצר הסופי, אז להשקיע את הכי טוב שלנו בתאורה, לדעתי, זה בזבוז (אני אומר לך את זה ואני עוד מרוויח מתאורה)
    ספציפית ל"מה הקשר"
    נגיד ו הנורות שהצעת טובות יותר ב20% מהמנורות האחרות
    למרבית המגדלים גם ככה יקח הרבה עד שיצליחו לממש את מלוא הפוטנציאל של המנורות, יש עוד הרבה פרמטרים שמשפיעים על התוצר הסופי והרבה טכניקות להגדיל את הייבול.(אם יש פה מגדל מנוסה שטוען אחרת, אשמח לשמוע)
    לכן, אם תחליף גם למנורות הכי טובות, ולא תשלוט על שאר הפרמטרים שמשפיעים על התוצר הסופי, לא תוכל גם ככה להנות ממלוא הפוטנציאל שהן יכולות לתת לך.
    לכן, בגידול ירקות לצריכה לביתך, לדעתי, אין צורך להגזים בחשיבות המנורות.
    לסיכום החפירה:
    אם תלך לשוק, כל בעל דוכן יגיד לך העגבניות שלי הכי טובות והכי טעימות, בפועל, כמעט לא משנה איפה תקנה, השקשוקה תצא כמעט אותו הדבר ואף אחד לא יבחין בהבדל.
    ---------------------------
    עכשיו, לעניין
    קודם כל, כאשר אנחנו מדברים על נורות לגידול צמחים, לדבר במושגים של lumens זה בכלל לא רלוונטי, מטעה, ועם קצת חוסר זהירות, אתה עלול לבזבז ללקוחות שלך הרבה כסף.
    למה?
    העין האנושית רגישה לצבעים מסויימים, מאשר צבעים אחרים.
    וכשמודדים אור שהעין האנושית יכולה לראות, מדברים במושגי lumens
    צמחים לאומת זאת, משתמשים בחלק אחר של הספקטרום, לא בחלק שנמדד בלומן
    בוא נקח לדוג' את הגרף של מה שהעין האנושית יכולה לראות:
    http://www.npl.co.uk/upload/img/spectral-response.jpg
    אפשר לראות שהעין האנושית יותר רגישה לגוונים של ירוק וצהוב מאשר לגוונים של אדום וכחול(אגב, אומרים שאנחנו רואים יותר גוונים של ירוק, כי בבסיס, בני האדם הם יצורים של טבע והטבע מכיל המון גוונים של ירוק)
    אז,אם נמדוד בלומן, חמישה וואטים של אור ירוק, יתנו יותר לומנים מחמישה וואטים של אור כחול
    אם תרצה להרחיב את הקריאה, חסכתי לך את החיפוש בגוגל (משם גם לקחתי את ההסבר)
    https://www.scribd.com/document/236496108/Lumens-vs-PPFD
    אני ממליץ לך גם לקרוא על איזה גוונים צמחים אוהבים.
    עכשיו, לגבי הצ'יפים שהעלתי, (אלו החדשים של citizen), בוודאי שהם שונים מכל COB אחר. קודם כל, גם הצ'יפים הרגילים(אלו שכביכול לא מיועדים לצמחים) שונים אחד מהשני (תוכל לראות שיש להם גוון 3000K 3500K 5000K וכו')
    ספציפית מה שאני העלתי, אם היית באמת מסתכל על הגרף, היית רואה שהן לא מוציאות אור בין ~480 ל560~ ננו (האור שפחות רלוונטי לצמחים) . מה שאומר, שלא מתבזבז לך אנרגיה על גוונים שהצמח גם ככה בקושי משתמש בהם (רציתי להגיד בכלל לא משתמש אבל נזהרתי, לדעתי הבריאה יותר מסובכת ממאמר או שתיים באינטרנט,אז אי אפשר לדעת.)
    אם זה בזכות הפילטר או לא. אני מאמין שלא, אבל בשביל להסיר את הספק, אני אבדוק עם היצרן ואחזיר תשובה.
    אם באלך להמשיך להתווכח, תפתח אשכול השוואה.
    חג קציר שמח לכולם מי יתן ותזכו להנות מהשפע שהטבע מעניק לנו בלי לגדל אותו בארון

15. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    שמע אני מבין שקראת קצת באינטרנט אבל אתה עוד פעם עושה סלט.
    דבר ראשון אין לי לקוחות ואין לי אינטרס גם אם ימכרו קיט שלי זה היה דרך מישהו ואני לא מתכוון לגזור קופון על יבוא חלקים לארץ.

בוא נתחיל מהבסיס כי יש לך חוסר ידע רציני-

אור= קרינה האלקטרומגנטית היא גם שטף של חלקיקים הנקראים פוֹטוֹנִים, שהם היחידה הבסיסית ונושאי הכוח האלקטרומגנטי, וגם גל שמקיים את כל התכונות של גלים.
    קרינה אלקטרומגנטית נושאת אנרגיה ותנע ועשויה להעביר אותם לחומר עמו היא באה במגע - למשל, הצמח לוקח את האנרגיה האלקטרו מגנטית והופך אותה לאנרגיה כימית וככה הוא גדל
    הקרינה האלקטרומגנטית כוללת את הסוגים הבאים, בסדר תדירות עולה: גלי רדיו, גלי מיקרו, תת-אדום, אור נראה, קרינה על-סגולה, קרני רנטגן וקרינת גמא.

אורכי גל- זה המרחק בין השיאים של הגל ומה שאנחנו מכירים בתור NM

פוטון-
    הוא החלקיק היסודי המייצג מנה של אור הנושא את הכוח האלקטרומגנטי. הוא אחראי לתופעות הקרינה האלקטרומגנטית השונות בכל אורכי הגל, ובכללן מגוון רחב של תופעות פיזיקליות הכוללות את צבעי האור.
    הפוטון משתנה בכמות האנרגיה שלו בין אורכי הגל והכמות שלו.

לדוגמא- אם ניקם 1W אור ב400NM ו1W אור ב700NM, ב400 יהו פחות פוטונים אבל כל אחד יהיה עם יותר אנרגיה וב700NM יהו יותר פוטונים עם פחות אנרגיה לכל פוטון, בשני המקרים יהיה סהכ אותה אנרגיה, אבל ב700 יהיה יותר פוטונים

ספקטרום-
    כולנו מכירים את הגרף עם שני הפיקים של הכלורפילים, שהגרף הזה הגיע מלקיחת הצמח בידוד הכלורופיל עם אלכוהול ומדידה שלו וככה בהתחלה יצרנים יצרו מנורות לד עם 660 ו440 אדום וכחול אבל המנורות האלה לא נתנו תוצאות טובות.
    למה? כי בכל אורך גל הצמח קולט אנרגיה אלקטרומגנטית באחוז שונה מוזמן לקרוא פה-
    http://www.inda-gro.com/IG/sites/default/files/pdf/ACTION-SPECTRUM-KJMCCREE.pdf
    אם תקרא את זה תבין שבכל אורך גל הצמח קולט אנרגיה (אפילו בתחום הירוק)

PFF- זרם פוטנים לפוטוסיתזה, זה מדד שמודד כמה אור זמין לצמח בכל שניה המנורה נותנת או כמה PAR בכל שניה, זה לא מודד כמה פוטונים מגיעים לצמח, היחדות זה מיקרומול/שניה או μmol/second.

PFFD -צפיפות הזרם פוטנים לפוטוסיתזה, זה מדד שמודד כמה אור זמין מגיע לצמח או לשטח מסויים, היחדות זה מיקרומול/שניה/מ"ר .

לומן זה יח מידה פוטומטרית, היא מתייחסת למה שהעין האנושית מגיבה או הספקטרום הנראה (390-750NM)
    זה.
    האור הנראה מבוטא בעזרת העקומה הפוטופית הזאת-
    https://wikimedia.org/api/rest_v1/media/math/render/svg/3b7b65cafe3d313e3751a5d9115a01d15b1ed752
    ברגע שיש לך משוואה אתה יכול בעזרת קצת ידע במתמטיקה, פוטומטריה ורדיומטריה להמיר את הלוקס (או לומן לחלק השטח) לPPFD.
    יש קשר ישר בין הלומן לPPF, כמובן שלא התכוונתי שתשים מנורה ירוקה.
    כמובן שלכל ספקטרום יש המרה אחרת, בוא נקח לצורך העניין נלג כל 820 לוקס= 10 PPFD .

ובקשר לציפים הנה המפרט המלא שלהם-
    http://www.tme.eu/de/Document/3f6fe574d565240841dc290356cc620b/CLU05H-170/400.pdf
    CLU05H-170/400-PRB-01 זה הציפ עם הספקטרום שהעלת.

קח את הPPF הטיפוסי - 275.6 או 1.64 PPF ל W .

קח את הציפ של קרי CXB3500CRI80CD , (ב 85 מעלות טמפ עבודה) לאותה כמות של W 1.62*103.9=168)
    תקבל 660 PPF או 3.92 PPF לW

ככה שיכול להיות שהציפ הזה מוציא אור יותר רלוונטי לצמח (אבל גם זה נתון במחלוקת)
    אבל הוא מוציא פחות אור!!!.
    אשמח אם תעשה יומן עם הציפים החדשים האלה כי מה שאני שמעתי וראיתי הם לא להיט.

המדד היחד שאני מקבל ליעלות של מנורה זה גרם לוואט.

אם מגדל, אם ישתמש בתאורה מעולה ( נגיד מה שהצעתי עם הXPG-3) שלמנורה של 530W שתתן מעל 800PPFD לחלל של 1.2 על 1.2 תעלה באזור ה7000 שקל כולל הכל.
    גם בתנאים אופטמלים של מגדל מנוסה בחלל של 1.2 על 1.2 עם מנורת נלג של 1000W יהיה קשה לעבור את 1.1 גרם לוואט.
    עם מנורה כמו שהצעתי תגיע ל1.5-1.7 לוואט.

הבדל ענק!!!!

CobKits ו-Potter אוהבים את זה.
  16. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    יואו מה ממליצים שארכיב אשמח להצעה משנייכם
    אני כרגע עם אוהל 60*60*160
    חושב לעבור ל 90*90*200
    רוצה לרכוש מנורת לד שתתאים גם לבא
    איזו מנורה לרכוש/להרכיב

שמיל החתול ו-CobKits אוהבים את זה.
  17. OUTDOOR - שיטות ונסיונות

לייקים:
    8
    וואלה יש פה תותחים בתאורה חייבים לפתור את העניין הזה של לקנות נורה במיליון שקל ...
    למדתי בעבר חישוביי תאורה לחדרים עוצמות אור מרחקים לומנים החזרות תאורה מקיר וכדומה.. כבר הספקתי לשכוח אבל אפשר להציץ בחומר ..
    גם אני מחפש קיט הרכבה או מישהו שמייעץ או אתר להזמין או הכוונה איזה נורות כמה מה מו מי ...
    יש פה הרבה מספרים שמות אותיות חישובים שאכלתי כבר בלבלות בראש בקיצור מי יכול לתת מענה לבניית מערכת תאורה לחדר 2על2על2 ??
    תודה מראש וחג שמח

Potter, שמיל החתול ו-CobKits אוהבים את זה.
  18. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    טוב בוא נתחיל-
    אתה רוצה 850PPFD
    כדאי לקבל את PPF אנחנו מכפילים 850 בשטח החלל.

לחלל 90X90 - נצטרך 689PPF
    לחלל 2X2 נצטרך- 3400 PPF .

אני אדגים על COB אבל יש עוד מלא פתרונות שאפשר ליישם ( רק הQER משתנה )

QER לCOB CXB3590 הוא 4.67 .
    690/4.67 - 148 WPAR
    כפול 1.51 (באמפר של 1.05) -W224
    224/37 זה 6 COB
    ל2X2 זה 30 COB

יש כמובן כמה אופציות -

COB -

http://www.cutter.com.au/products.php?cat=COB+Led+Engines

http://www.rapidled.com/cobs/

סטריפ של LED -
    http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut3021

Quantum Board

https://horticulturelightinggroup.com/collections/diy

עוד לוח נחמד
    https://chilledgrowlights.com/product-category/diy-led-grow-light-parts/diy-led-boards-and-heatsinks

שני הלוחות האלה מיוצרים ע"י ויטלי ויוגין שהם אנשים על הכיפכיפאק ויתנו לך כל מידע שתרצה.

כמובן שכדאי להוסיף UVB ואדום רחוק בשליטה נפרדת.

19. CobKits

CobKits חבר חדש

לייקים:
    4
    היי,
    כדי למקד את התשובה יותר, אשמח אם תרשמו
    כמה עציצים אתם מתכננים לגדל +-

לגבי החדר צריך גם:
    סידור שולחנות
    גודל שולחנות
    חלוקת החלל (צמיחה\הפרחה\ייחורים)

potter, מהמלאי שאני מחזיק כרגע, הייתי ממליץ לך ללכת על 450-500W של cree תלוי בתקציב (מחר או מחרתיים בע"ה אצרף מדריך קצר איך להרכיב מסילה) - אני יכול למכור לך קדוח מראש, אבל אם יש לך קצת זמן וידיים טובות, תוכל לקנות מסילות בטמבוריה וליצור אחלה מסילה
    אם תרצה "להסתכן" ולחסוך, ,תוכל לערבב בקיט נורה או 2 של citizen מקסימום זה קיט, תוכל לשדרג מתי שתרצה, וגם המחיר לא יהיה נורא
    בשביל להרכיב קיט של 450W cree כמו שהצעתי הנה המרכיבים שתצטרך בגדול:

9 X סט נורה CXB3590 3500K cree ,מחברים נורה, מחבר רפלקטור, רפלקטור ופד טרמי -
    2 X דרייבר - MW driver HLG-240H-C1400A (250W) - הדרייבר יריץ את הצ'יפים על 50W - אם תרצה אפשר להחליף את הדרייבר לדרייבר עם דימר.
    9 X כיור חום אלומיניום - Φ133*H70mm(מתאים ל - 60-70W) - קירור פאסיבי, בכוונה הכיורי חום מתאימים ליותר מ50W כדי ששינוי הטמפרטורה בחלל לא ישפיעו עלינו מאוד. כך או כך מומלץ לכוון גם מאוורר לכיוון, זה יאריך את חיי הנורות (נורה שרופה זה אף פעם לא כיף)

10 כבלי לד, ברגים ומחבר כבל

אם תרצו, תוכל להציץ באתר שלנו cobkits.co יש שם קישורים גם למפרטים של הרכיבים.
    אם תרצו לקנות, מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בפורום\טלגראם במידה ותהיה דרישה וסבלנות, נשמח לעשות עוד הנחה לחברי הפורום

חג קציר שמח

-----
    עריכה:
    עכשיו ראיתי מה ששמיל רשם, ייתכן מאוד שגם -300-400W יעשה את העבודה מצויין
    אם כך, הדרייברים שתרצה לדעתי הם 200W כל אחד
    MW driver HLG-185H-C1400A
    מקסימום תוכל תמיד להוסיף עוד 2 נורות

#19 CobKits, ‏30/5/17
    נערך לאחרונה ב: ‏30/5/17
  20. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    זה יעלה לך 2300 עם משלוח
    http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut3103

וגם אם תזמין מפה יעלה עם משלוח 2300
    http://www.rapidled.com/
    6 COB CXB3590
    1 דרייבר HLG-320 או ZPE 400
    6 גופי קירור בcutter עד 100W ובrapidled עד 80W
    חוטים, פד גרפיט וכל העיניניים.

המלצה שלי קנה את הגופי קירור והנורות כולל העדשה והמחזיקים מג'ירי,

https://kingbriteled.en.alibaba.com/?spm=a2700.8304367.0.0.bJcL9d

הוא גם סבבה ואפשר לשחק איתו על הדמי משלוח.

את הדרייבר והפדים והחוטים תזמין מאחד האתרים או יש גם בארץ כמה שמוכרים אותם.

CobKits ו-Potter אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!