1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול השוואתי בין חב' הדשנים Ecogen, Adnvanced nutrients [הסתיים]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏12/3/17.

?

לאחר המסקנות שפורסמו, באילו דשנים תבחרו?

1. אקוגן, למה לשם יותר כשאפשר להוציא תוצאה יפה מאוד בלי כל הכאב ראש?

2. אדוונס, מתאים לי האחוזים שבהחלט מחזירים את הוצאות הדשנים ואת הוצאות הכאב ראש

3. חברת דשנים אחרת

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אם אתה עובד במיי אוסמוזה חסרים לך הרבה יותר מאשר קלמג ואתה משלים את זה בעשרים בקבוקים .. אם תסתכל על קובץ אקסל של דשן תעשייתי למי ברז כמו "שפר" תגלה 300 קומבינציות שונות שאפשר להרכיב אותו..ואז מגיע אגרונום ומתאים קומבינציה לדגימת מיים וקרקע . ככה שאין דשן מושלם. תמיד אשר לתת מיקרואלמנטים כדי לאזן מי ברז - בבקבוק נפרד, אבל כשרוצים להראות יעילות של תוסף סופר יקר מוותרים על זה. וככה מקבלים 40% שיפור. וזה מוכר יופי. מי שיעבוד באדמה טובה עם מי ברז בהתבסס על נתוני החברות סתם יצור עודפים ויחנוק את המצע. וכמו שלטבלת דישון מתיחסים בערבון מוגבל, אז גם לנתוני השיפור אני מתייחס ככה כי הם לא מתאימים לסטאפ נוחכי שלי (אדמה מדטשנת + מי ברז) ..מה שאומר צרות של אחרים.

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אתה אומר בעקיפין מה שאני אומר שנים - לדשן חצי כמות מהמומלץ בטבלה - כי את הטבלה הכינו עם מי אוסמוזה.
    הכל טוב ויפה, איפה החלק שהכנסת שאקוגן "בנוי למי ברז"?
    אני מוסיף את כל המיקרואלמנטים החיוניים בקל-מג ומנקה את כל המתכות המיותרות. האקוגן עובד מעולה עם אוסמוזה ולא ראיתי אישוש לטענות שלך שהוא "בנוי למי ברז" או "עובד יותר טוב במי ברז".
    מבחינתי זו טעות וחשוב לא להעביר את המסר הזה הלאה. במי אוסמוזה יחד עם קל-מג יש רק מקום לשיפור ביחס למי ברז. בכל אופן - אני מניח שאתה לא מדשן עם אדוונס ולא עם אקוגן, אז הטענות שלך ע"ס תיאוריה בלבד, שגם את זה חשוב שתציין.

3. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אחי לא קראת מה שכתבתי כנראה
    יש לי כרגע 4 בקבוקים של אדוונס בבית ..
    לעיניין מיקרואלמנטים ...אתה יכול לחתום שהקלמג השלים מיקואלמנטים בצורה מושלמת ?
    אין לאף אחד מושג מה קיבלו הצמחים באמת וכן כל הניסוי שלך הוא בעצם בלון.
    פעם ראיתי גידול בקוקוס על הרצפה ..בגלל שלא היה אםשר להשקות לנגר נוצרו עודפים, פתאום המגדל הבין שהוא מדשן כפול, אז גם אצלך הנגר יוצא בעצם שוטף את כל העודפים שהאדוונס מייצר לך..אבל מה עם לשים את האקוגן על המינימום ההכרחי ?

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מה אתה צריך חתימות? יש תמונות, יש ייבול..
    אני לא יודע למה אתה אומר שאתה לא יודע מה יש בבקבוק. בניגוד לתוספים רשום הכל וכמה מכל דבר.
    בשורה תחתונה - קל-מג משלים את כל מה שאתה מנקה באוסמוזה. שימוש בקל-מג בהכרח יספק לך את מה שאין גם במי ברז.
    הבדיקה שאני עשיתי כאן אמנם לא בתנאי מעבדה עם קבוצת משתנים גדולה יותר אך ממש לא בלון.

חוץ מלא להבין מה רשמת כאן אני מבין שגם אתה לא מבין. למה אתה קופץ למסקנות שהאדוונס מייצר לי עודפים, או להפך - שהאקוגן מייצר חוסרים? אל תקפוץ למסקנות שאנשים אח"כ יכולים לקרוא כל עוד אין להן בסיס.

אני בדיוק קראתי מה שרשמת, יש לך 4 בקבוקים של אדוונס.
    יש 20 סה"כ שהשתתפו כאן בבדיקה, אז הדעה שלך לגבי טיב המוצר לא רלוונטית לפחות לא לכאן ובטח שלא המסקנות שאתה מסיק מהדישון בחברה זו, כשיש לך חמישית מהסחורה שהחברה הזו מציעה סה"כ.

canna420 אוהב/ת את זה.
  5. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אחי יש קצר בהבנה
    כל מה שאני טוען בתור מי שמשחק בהמון דשנים ורואה צורות עבודה שונות, זה שאין שום ערך למסקנות על סמך כמה עציצים בודדים. יש המון סיבות כנראה שבגללן השימוש בצורת העבודה הזו מתאימה לך. אבל אין צורך לשרשר את זה הלאה.
    גם אם ניקח
    יש כאן מישהוא עם ידע מדעי שיכול לאשר שבקבוק קלמאג ממלה את כל החוסרים שיצרה אוסמוזה ?
    יש לך איזו אינדיקציה שהכמות קאלמאג שהשתמשת היא אופטימלית ?
    מה בדיוק שווה ניסוי על שמונה פרטים ? כשבחדרים גדולים של מאה חתיכות רואים שונות טיבעית בין צמח לצמח באותם תנאים ?
    אף פעם לא השתמשתי באקוגן..אבל מול אטאמי (בלומבאסטיק נשאר אצלי ..תתפנן על אוברדרייב ) אני ממש לא חותם על 20% פער.
    דשן עדניות בבדיקה חובבנית עד לא הופך את אדוונס נוטריטס לתורה מסיני.

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש ערך גם על צמח בודד, וזה אומר לך מי ששיחק ומשחק עם המון דשנים.
    אתה לא יכול לשלול נתון כלשהו על סמך מחשבה אישית. אתה יכול להתחיל משפט ב"לדעתי" אבל קח בחשבון ששם זה מסתכם.
    יש כאן הרבה עם ידע מהשטח, שבלעדיו אין שום ערך למדע. ידוע לכל (בעולם ככלל) שהשקיה עם מי אוסמוזה מחייבת קל-מג. אז כן, זה עונה על השאלה שלך בחיוב.

אף אחד לא אמר שאדוונס זו תורה מסיני, להפך - הנוסחה שלהם עובדת ומנצחת.
    אקוגן לעומת זאת, הייתה בגדר לאקונה לא פתורה כאן שדי פתרתי אותה ביומן הזה, אם תרצה ואם לא.

7. Bazilio

Bazilio קנאביסט

לייקים:
    32
    קנאת סופרים תרבה חכמה.... חשוב מאוד

8. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    הוא מתאים לכול אורך הגידול? מאיזה גיל כדאי להתחיל לדשן איתו וכמה ממנו לגדילה אני צריך לשים על 5 ליטר מים ?

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אקוגן מתאים לכל אורך המחזור בשילוב עם קלמג.

צמיחה -
    2 מל לליטר
    קלמג 1 מל לליטר
    פריחה -
    2.5 מל לליטר
    קלמג 1 מל לליטר.

10. Pandaph

Pandaph חבר חדש

לייקים:
    6
    עמיתוס אני רואה שאתה תמיד ממליץ על קל-מג ושזה גם עוזר להרבה אנשים

השאלה שלי, במידה ומישהו משתמש הבא המלא של אדוונס הוא צריך להוסיף גם קלמג? או רק במידה ורואים מצוקה מסויימת מהצמח אז לחשוב בכיוון

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    גם בסט המלא צריך להשתמש בקלמג מהסיבה שאתה גר בישראל, שמחסור כזה הוא מכנה משותף של כולנו.

Pandaph אוהב/ת את זה.
  12. Pandaph

Pandaph חבר חדש

לייקים:
    6
    אוקי נוסיף לרשימת קניות :) חשבתי זה משהו כמו ה ancient earth שלהם, שהוא תוסף לכאלה שלא משתמשים בבסיס שלהם.

ובלי קשר כל הכבוד לך על כל התרומה פה לקהילה :)

Potter ו-Amitos אוהבים את זה.
  13. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    עד לפני שנה הייתי מריץ גידולים במי ברז בלי חוסרים של קלציום מגנזיום.
    משנה שעברה משהו קרה פה ואין מחזור שאני לא משתמש בקלמג לא משנה עם איזה זן אני עובד.

Pandaph אוהב/ת את זה.
  14. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    זה עמיתוס עשה שת"פ עם מקורות מעקרים לנו המים כדי שהוא ידחוף יותר קלמג

canna420 ו-Pandaph אוהבים את זה.
  15. De_Vinci

De_Vinci קנאביסט

לייקים:
    32
    שאפו על הכתבה אלוף

Amitos אוהב/ת את זה.
  16. Bazilio

Bazilio קנאביסט

לייקים:
    32
    @Amitos על תשכח אותי שתיהיה גדול !!!

חחחח .. אין מה להגיד פירגון ענק אחי

Amitos אוהב/ת את זה.
  17. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    אני מאוד אוהב ניסויים. מי שרוצה ללמוד חייב לנסות.
    והאמת כל הטענות שהניסוי הוא לא מדעי הן פשוט לא רלבנטיות.
    לא היה ניסיון לייצר ניסוי מדעי. ובכלל היכולת לייצר ניסוי מדעי על תא שטח כל כך קטן עם כלכך מעט עציצים הוא מאוד מאוד מוגבל.
    זה שמשהו לא מדעי לא אומר שלא ניתן ללמוד ממנו.

לצערי הדברים שניתן ללמוד מהניסוי הזה הם בעיקר דברים לא טובים. מכיוון שהדבר היחידי שהוספת למים זה הדשן היית חייב להשוות רמת ec. במקום זה החלטת מראש לתת כמות מסוימת מאקוגן שהיא פשוט לא מספיקה!!!.
    ואיזה קטע הצמח שדישנת פחות הראה חוסרים. אם היית לוקח את כל הסדרה של אדוואנס ומדלל אותה ככה שהרמת ec הייתה כמו של האקוגן גם האדוואנס היה מראה חוסרים.
    המינונים של אקוגן בהם השתמשת מתאימים לאדניות עם צמחי תבלין לקנאביס צריך בין פי 1.5 לפי 2 מהמינונים האלו.

וכמובן שאין צורך להוסיף קל מג אלא אם יש חוסרים בקלמג.

18. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    אבל אנשים שמתחילים לדשן עם אקוגן לא מסתמכים על ec הם מסתמכים על הכמות המומלצת, ואם הוא היה משווה רמת ec של אדוונסד לאקוגן הוא היה יוצר חוסרים במודע בצמחים של אדוונסד.

אתנול אוהב/ת את זה.
  19. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    בגלל זה אמרתי רק A וB של אדוונס נגד אקוגן

20. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בפעם ה-1000:
    אין קשר בין רמת המוליכות במים לדשנים שנמצאים בהם. התמיסה יכולה להיות עם 3EC אבל רמת חנקות מתחת ל-100PPM. אני אענה ברצינות לאנשים שיעשו ש.ב בסיסי לפני שבאים אלי בטענות שאין להן בסיס לא במדע ולא בספר בדיחות קרש.

לצורך העניין - אקוגן ב- 2EC יכיל חנקן לדוגמא 250PPM בעוד שאדוונס ב- 2EC יכיל חנקן בערך של 150PPM. מאוד קשה להעלות את המוליכות באקוגן, אבל בטח לא ניסית בעצמך.

במינונים בהם השתמשתי משתמשים בחוות גידול רפואיות. אין הבדל בין דישון צמחי תבלין לדישון קנאביס. אני חוזר ומפנה אותך שוב לש.ב בסיסיים.

כמו כן, חשוב לי לציין שאני לא מנסה לפגוע באף אחד בתגובות שלי אליו. כשמישהו פונה אלי בביקורת (בתנאי שהיא רלוונטית, שלא כמו במקרה הזה) הוא צריך לצפות לתגובה, גם אם היא תהיה ביקורתית כלפי הידע (או החסר בידע, במקרה הזה) לגביו הוא טוען.

canna420 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!