1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בלוג הפסקה מעישון

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Etnica, ‏9/7/17.

1. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    ערב טוב סטלנים יקרים, המטרה של הפוסט היא בגדול לדחוף אותי להפסיק לעשן, קריאה מהנה.

כבר הרבה זמן שאני חושב על להפסיק לעשן , אני מעשן כבר 8 שנים , בשנים האחרונות השימוש הגיע לצריכה יום יומית של הסם, "עם הקפה של הבוקר" כמו שאומרים . ולאורך כל היום גם כן.

אני מגיע לכתיבת פוסט זה אחרי שכבר אני די מקיא מעצמי , מחוסר היכולת שלי לחיות כמו בנאדם נורמאלי בלי הסם הזה,
    או להשתמש פעם ב..(פעם בשבוע , פעם בשבועיים , וכו' ) אפילו ה"קו האדום" של לעשן "רק בערב, אחרי העבודה" כבר מזמן נשבר. היום אין בוקר שלא מתלווה אליו גילגול.

הפוסט נכתב די בשביל עצמי, כחלק ממהלך של התבגרות והבנה שאני כן מכור, ושאני צריך לטפל בזה.
    מחר בבוקר אנסה לא לעשן עד שמונה בערב, משימה קשה עבורי,
    אבל הגעתי כבר לנקודה שהדבר המדהים הזה שולט עלי ומנהל אותי במקום שיועיל.

נ.ב

המלצה לקבוצת תמיכה ?
    משהו חברי ונעים, אני ממש שוקל את האופציה .

עריכה:
    בוקר טוב סטלנים יקרים, אתמול המשימה עברה בהצלחה , שאכטה ראשונה של היום נפתחה בשעה 20:00.
    ברור שעד שהלכתי לישון, שאכטות אללה איסטור , אבל זאת גם התקדמות לא לעשן כל היום.
    היום זה היום השני בו אני מנסה לעשן רק בערב, בהצלחה לי, יום נפלא לכולם !

עריכה 2:
    ערב נפלא סטלנים יקרים, היום העברתי את היום כמעט בהצלחה , נשברתי ב18:00, פתחתי , ולא התבאסתי על עצמי,
    כי כן הצלחתי להחזיק עד 20:00 כמעט..בכל זאת יום שלם, מהבוקר..

מצד שני כן יש אכזבה כי באמת עוד שעתיים זה בקטנה, לא בוגר מצידי ועל הקטנות האלה יתבסס הבלוג הזה,
    על מנת לעזור לי להבין את החומרה של המצב ולקחת אחריות ולהשתלט על הסיטואציה.

מחר שוב אבחן את עצמי, ואנסה לא לעשן עד 20:00, מקווה להצליח, לילה טוב לכולם.

נ.ב

תודה על העיצות בתגובות, לא מובן מאליו !
    מדיטציה זה מדהים, ניסיתי יוגה אבל לא הצלחתי להתמיד . בכל מקרה ההתמכרות שאני מנסה לגמול כאן עמוקה מזה,
    הייתי הולך לשיעור יוגה מעושן.

עריכה 3 - היום השלישי בכתיבת הבלוג (12.7)
    ערב טוב סטלנים יקרים ואהובים,כותב לכם אחרי יום לא פשוט שבו נשברתי כבר בשעה 3 בצהריים,
    גלגלתי ג'וינט, והסתכלתי עליו איזה חצי שעה לפני שהדלקתי אותו ביסורי מצפון רציניים..בסוף הודלק.
    מצטער אם זה נשמע מגוחך אבל זאת המציאות שלי..
    אחרי ששברתי את המחסום הזה כבר היה מאוד קל להדליק עוד אחד בסביבות 6 בערב ועכשיו נדלק עוד אחד
    תוך כדי עדכון הפוסט.

אני כן מעשן פחות מאז פתיחת הבלוג הזה וזה דבר שמשמח אותי , יחד עם זאת יש לי עוד המון לעבוד על עצמי.
    ובעיקר לא מעשן בבוקר עם הקפה מה שממש פתח לי את היום .

מחר אנסה להדליק רק אחרי 20:00 שוב, מקווה הפעם לעמוד בזה כמו ילד גדול :)

תודה לכל המגיבים , לא מובן מאליו, התמיכה שלכם היא חלק בלתי נפרד מהבלוג הזה, בהצלחה לכולם.

#1 Etnica, ‏9/7/17
    נערך לאחרונה ב: ‏12/7/17
  2. 521

521 קנאביסט

לייקים:
    56
    קח כמה המלצות:
    א)השאכטה של הבוקר היא הכי קשה להפסקה ברגע שעברת את זה החלק הקשה מאחוריך.

ב) נסה ללמוד או לעבוד או כל דבר אחר עם מחויבות.

ג)בקש מרופא המשפחה הפניה לספיכולוג או עובד סוציאלי, זה עוזר שיש מי שמקשיב לך.
    וגם הם יוכלו לעזור לך בשיטות.

ד)תעשן יותר סיגריות, אם אתה מערבב עם הטבק אז אתה מכור גם לטבק (וזה באמת ממכר).

ה)תזכור מי שולט בגוף שלך, אתה ורק אתה!

בהצלחה.

Etnica אוהב/ת את זה.
  3. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    בוא נתחיל ותכנס לפה https://www.reddit.com/r/leaves וגם לפה https://www.reddit.com/r/Petioles
    ההבדל בין הלינקים הוא שהראשון מדבר יותר על הפסקה לגמרי של העישון והשני יותר בהתנהלות עם הסם ביום ביום או הפסקות יותר קצרות..
    בנוסף הייתי הולך על מדיטציה https://www.reddit.com/r/Meditation אולי תתחבר אולי לא.

בעיקר לשתות מים והרבה, לאכול נכון ולא ג'אנק פוד.
    תכין את השטח למה שהולך להיות לך בחיים עכשיו, שים את כל הציוד בארגז ותתכונן נפשית לצעד הבא..
    בהצלחה מאמין בך!:):)

Etnica אוהב/ת את זה.
  4. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    תסביר בבקשה את העיקרון של לשתות מים ולא לאכול ג'אנק פוד .

5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה ממש לא קשה להפסיק.
    השבוע הראשון - ירגיש חרא

אבל אחרי 3 יום כבר יחול שיפור הדרגתי, ולאחר 20-30 יום אתה תהיה די סאחי וגם תהנה מזה!
    עשיתי את זה הרבה. מתקופה של לעשן 3-4 ג' ליום במשך כמה חודשים, להפסקה טוטאלית של חצי שנה

אם אתה רוצה טיפ להתגבר על התופעות לוואי מההפסקה -
    ספורט, הרבה ספורט. זה יחזיק אותך שפוי. אבל הרבה. בדודא קשה אני עושה 3 ריצות ביום
    קקאו, והרבה
    תקנה שוקולד 92%, ותאכל הרבה ממנו.
    אל תעשה מזה יותר ממה שזה. מדובר במשימה פשוטה, רק כוח רצון צריך

הערה קטנה רק: אתה עשוי לרדת במשקל
    כשאני מפסיק לעשן אחרי כמה זמן, ברוב מוחלט של הפעמים אני יורד במשקל ומהר מאוד. התיאבון ז"ל
    בשביל להחזיר את התיאבון תעשה ספורט, לפחות בשבילי זה עובד...

Etnica אוהב/ת את זה.
  6. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה על התגובה,
    ונכון שמתי לב שהתיאבון באמת נעלם לי, דווקא חשבתי שלא אהיה מעושן אחפש כל הזמן מה לאכול וקרה בדיוק הדבר ההפוך כמו שאמרת שדי מפתיע אותי.כי העישון מדכא תיאבון בטווח הארוך כבר אין לך מאנצי'ם שאתה מעושן נון סטופ.

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מקריאה קצרה עלו לי כמה נקודות שלא יכולתי לשתוק לגביהן:

1. אתה מעשן שמונה שנים ומכנה קנאביס כ"סם"? "אתמול עישנתי את הסם"?
    2. אתה הגעת למסקנה שלהיות מעושן כל היום זה מוריד את התיאבון בטווח הרחוק?
    3. אתה נשמע כמו cooldude ביומן שלו.

נשמע כמו חרטה על מצע צנים ועלי חסה שבישל חרטטן גרוע.
    בכל אופן, אם זה מעודד אותך שאתייחס לפוסט שלך ברצינות אז הנה תגובה: אין לי משהו חכם להגיד לך חוץ מ- אתה בסדר העולם עקום. למה להפסיק.

8. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אני מבין שרוב צרכני הקנאביס ופעילי הלגליזציה נרתעים כאשר מכנים
    את הקנאביס כ"סם" - אבל הכל שאלה של טרמינולוגיה.

רוב המקורות העוסקים בתחום הפירוש והבלשנות כן יגרסו
    שצריכת קנאביס (ברוב המקרים) עונה על הגדרה מסוימת של "סם":

ההגדרה מתוך "ויקימילון":

סַם: חומר שהאדם צורך שלא למטרות תזונה ואשר משפיע על תפקודו, כגון רעל או תרופה. בפרט, כזה המשפיע בעיקר על מערכת העצבים המרכזית וגורם לשינויים זמניים בהכרה, בהתנהגות וכדומה. ביטויו העיקרי הוא טשטוש החושים. ידוע גם בשם סם פסיכואקטיבי.

ההגדרה מתוך "מילוג":

סַם: 1. חומר משנה תודעה 2. תרופה 3. רעל, ארס

בכל מקרה, עמיתוס, אתה רוצה לומר לי שמעולם לא ראית/שמעת/הכרת אנשים שצריכת הקנאביס הפכה עבורם לבעיה?

ולעניין החבר - המון בהצלחה, אם אתה מרגיש שצריכת הקנאביס משפיעה על החיים שלך באופן שאתה לא מרוצה ממנה אני חושב שלנסות להפסיק (או למתן) אותה יהיה רעיון טוב. סחתיין על הפתיחות והיוזמה לשתף כאן, מאחל לך בהצלחה בתהליך. מקווה שהחברים פה בפורום יוכלו לעזור לך איתו במידת הצורך :)

Etnica אוהב/ת את זה.
  9. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    אדון עמיתוס, ממש לא צריך את ההתיחסות שלך בפוסט שלי, יכלת לחסוך את זה ממני.
    אבל אם כבר בחרת להיות חכמולוג ולהגיב, אז לידעיתך "סם" גם יכול להיות כוס קפה, או כוס קולה, או סגריה, או צ'ייסר ערק, או כפית סוכר. אז כן, "סם". אם לא נאה לך לקרוא לזה סם מי יודע אולי אתה בהדחקה בדיוק כמוני וגם אתה צריך איזה בלוג כזה.

10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בגדול, הנטל הכלכלי וההתמכרות לטבק הם מה שעושים את ה"דודא" לאותם חבר'ה שאני שמעתי על המקרים שלהם ממקור ראשון. הבעיה בארץ היא שאנשים נוהגים לערבב תרופה עם מחלה, ולהתמכר למחלה שבעישון - שזה חבל.

לגבי המקורות לפירוש "סם" - אני סבור כי מדובר בפירוש קזואיסטי, בדיוק כמו חקיקה קזואיסטית - כזה שהגיע אלינו במיוחד לגבי קנאביס, ובגלל זה זה "נראה מתאים", מסיבות שאתה בטח יודע.

אז אתה אומר שהיית יכול לרשום - "מעשן את הסם עם הסם של הבוקר"?

יש לי כמה בלוגים בפורום יומן גידול, בין היתר. ממליץ לך לצפות ואולי לגדל לך בפינה איזה "סם" קטן. במקביל, הייתי ממליץ לך להפסיק עם הסיגריות ולא עם התרופה. כשבא לך שאכטה תהיה בטוח שזה לא התרופה שקוראת לך בלחש.
    כשלא יהיה לך נטל כלכלי או זיקה רבה לפיליפ מוריס, יכול להיות שתהנה מה"סם" בשעות הערב אחרי העבודה בלי להרגיש שאתה לא יכול בלעדיו.

hydrotony ו-Etnica אוהבים את זה.
  11. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    יכול מאוד להיות שהעבודה העיקרית כאן היא באמת התגברות על ההתמכרות לסגריות , לפני ההתמכרות לפרח.
    אני מודע לזה, כשאני מעשן את הפרח, אני בכלל לא חושב על לעשן סגריות (כן אני מערבב עם טבק) ברור לי שאני מקבל סיפוק לשני ההתמכרויות באותה העט, סגריה לבד מגעיל אותי להדליק , מכבה אותה אחרי 2 שאכטות.

אבל כן הגעתי לנקודה , שבטווח הקצר כרגע אני מעדיף לעשן סגריה לעומת הפרח, מה שלא אמור להיות.
    ברור לי שסגריות זה "סם" הרבה יותר קשה מהפרח. כן עכשיו בימים האחרונים שאני מנסה להפחית.
    אין ספק שיש לי דודא לסגריה , ואני מדליק , אבל זה גם ההרגל עצמו של העישון מעבר להתמכרות לטבק או לניקוטין לדעתי.

אולי במקביל לזה שאני מנסה להפחית, אני צריך את השאכטות שאני כן מדליק , לא להדליק עם טבק , ואז לאט לאט לחסל גם את ההתכרות לטבק.

המלצות לתחליפים לטבק ? משהו שאפשר לערבב איתו את הקסיסה ושיהיה פחות רעיל וממכר?
    ניסיתי את "ריליף" תערובת אורגנית לעישון ללא ניקוטין, אבל הטעם של זה מבאס אותי ממש.

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    או, הנה. זאת הבעיה!
    שמח שעלית עליה לבד ופתרת את סוגיית הבלוג.

זאת בעיה חמורה שדורשת טיפול - אתה מכור לשני דברים:
    1. ניקוטין, שבא לידי ביטוי בדודא.
    2. פעולת העישון.

אני אגיד לך את הדרך לפתרון ותעדכן אותי אם זה עובד:
    1. כל פעם שבא לך שאכטה בעצם בא לך ניקוטין, הוא אומר לך בראש שבא לך שאכטה.
    2. זרום איתו, תדליק ג'וינט נקי של קנאביס. ההשפעה/טעם/חוזק תהיה חדשה לך, והדודא תעבור די מהר.
    3. חזרה לעיל על ס' 1 תוך כדי קיום ס' 2 בפסקה הקודמת בעצם יגמלו אותך מטבק ומהדודא. התרופה לא עושה דודא והאמת שאי אפשר לתפקד איתה כשמעשנים אותה בכמות מרוכזת כל היום, כך שמן הסתם אתה תפחית גם בזה. מנסיון שלי עם מכורים לסיגריות - ג'וינט אחד נקי וגדול מספיק ליום שלם, כל פעם שאכטה או שתיים.

Etnica אוהב/ת את זה.
  13. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    הבעיה עם הרעיון שלך, היא שאני לא מעוניין להיות בהשפעת הקנאביס במהלך היום, המטרה של כל הבלוג הזה בסופו של יום, היא להביא אותי למצב שאני לא תלוי בפרח ומסוגל לעשן אותו פעם בשבוע ביום חמישי בערב עם חברים, זאת המטרה . אם עכשיו אני גם חותך את הסגריות, ולפי מה שאתה אומר אני יעשן ג'וינט אחד במהלך היום, אני עדיין נשאר סטול , כן לפי מה שאתה אומר ברור שאעשן פחות מהפרח, ולא אעשן סגריות בכלל.
    אבל עדיין אשאר מסטול מה שאני לא רוצה, המטרה העיקרית של הבלוג הזה , היא להגיע לצלילות(כמה שאפשר אחרי 8 שנים של עישון יום יומי, חח ) זאת אומרת להפסיק שימוש יום יומי ולעבור לשימוש מבוקר ומועט.
    בלי קשר אנסה את השאכטה הבאה להדליק בלי ניקוטין ונראה איך נתקדם משם :)

תודה על ההתייחסות, ואחלה יום..

נ.ב
    עוד בעיה עם ההתמכרות לפרח היא שכבר ההשפעה לא מפריעה לתפקוד , ואז אני יכול ללמוד\לעבוד תוך כדי השפעה(ברור שהיכולת יורדת באחוזים משמעותיים, זאת בגדול הסיבה שהבלוג הזה נפתח, כי אני כן מרגיש חוסר מימוש פוטנציאל בעקבות השימוש בפרח). Tolerance בקיצור . ככה שגם אם אדליק ג'וינט אחד נקי, אסיים אותו מהר מאוד , ואחרי שעתיים ארצה להדליק עוד אחד . you fell me bro?

14. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    וואלה אחי, לקחת את זה קשה
    לא רוצה לעשן - אל תחזיק וויד בבית
    כן רוצה לעשן - גלגל אחת גם בשבילי

אבינועם ו-Pandaph אוהבים את זה.
  15. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    חברים, באמת, למי שאין מה להגיד ולתרום לדיון, שלא יגיב, תודה.

לא להחזיק וויד בבית זה לא פתרון, מיד יתגלגל אלי חבר עם שאכטה או שאני אקפוץ לחבר עם שאכטה.
    או שאקפוץ להתסתדר.
    עם תגובה כזאת אתה כנראה לא יודע מזה להיות מכור, וטוב שכך, מקווה שגם לא תגיע לזה.
    לאנשים יש נטיות והרגליים שונים ומגוונים, בבקשה תחסכמו ממני את התגובות המתוחכמות האלה שלא תורמות לשום דבר. אחלה יום..

jizzpants אוהב/ת את זה.
  16. AlphaRalphaBoulevard

AlphaRalphaBoulevard חבר חדש

לייקים:
    3
    מחזק את מה שכתבו מעליי,לטעמי ההתמכרות האמיתית היא הניקוטין מהטבק או לחילופין הפעולה עצמה של המשיכה מהג'וינט או אצלי אפילו ההכנה\גלגול של הג'וינט עצמו זה סוג שלי ריפוי בעיסוק
    .
    מה שעבד לי בעבר (בסוגי הצלחה שונים) זה:
    1.לא להפסיק בבת אחת לעשן וויד וטבק. ז"א אם אתה מפסיק לעשן וויד אל תנסה להפסיק גם עם הטבק באותה הנשימה, או להפך (אני עובד עכשיו על להפסיק ניקוטין לחלוטין, מצטער לעדכן שזה לא כל כך עובד לי)

2. מסטיקים. מלא מלא מסטיקים. שאתה בדודא חזקה דחוף מסטיק חדש כל 5 דקות. פעולת הלעיסה עזרה לי כתחליף אוראלי (באמת שניסיתי להמע מהמילה הזו בפוסט :D ) וגם יעזור בלהחזיר תיאבון שירד (יש את הקטע הזה שאתה לועס מסטיק והקיבה שלך מתוכנתת להגביר פעילות מיצי קיבה ברגע שיש לעיסה אינטנסיבית)

3. פרוייקט חדש. אם זה עבודה, אם לבנות איזה DYI קטן בכל נושא שבא לך, או בכלל להתחייב למשהו שייקח לך את הפוקוס למקום אחר.

4. חברים סאחים - יש לך דודא? קפוץ לבקר חבר סאחי ולך איתו לדרינק או משהו או סתם לטייל ברחוב.

5.מצא משהו לשחק איתו בידיים - סטייל שרשרת מסבחה, או מר גמיש כזה או כל דבר בסגנון.

6. אם כלום לא עבד, תעבור לחשיש. הטעם המסריח של החשיש בדוק יוציא לך את הדודא :)

שיהיה בהצלחה חבר, ותזכור שרוב הפעמים כשזה מגיע לקאנביס ההתמכרות היא מנטלית ולא פיזית, הכל בראש (הילדים שלי מתים על הסרט הזה, תבדוק אולי גם זה יעזור)

Etnica ו-canna420 אוהבים את זה.
  17. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני אחלוק על זה שמעלי ואוסיף
    קנאביס כן ממכר פיזית.
    לא מדבר עכשיו על מחקרים וכדומה.
    אבל זה היגיון פשוט
    שימוש תכוף גורם למשוב שלילי ברצפטור CB1
    וזה אומר שכשתפסיק להשתמש יהיה לך כמה ימים של חסר אנדו-קנאבינואידי
    שזה לא נעים בכלל.

אבל עובר די מהר

מה שכן, CBD נוגד את כל הפרוצדורה הזאת לגמרי. הוא גורם להעלאה עקיפה באנדו-קנאבינואידים
    אם באלך להפסיק, שמן CBD בצד מסוגל לעשות פלאים. לא צוחק

אני אוסיף נתון לא בהכרח חשוב - בימים שאתה לא משתמש בקנאביס, יש אחלה סיכוי שאקמול יוכל להקל עלייך (פראצטמול)
    מכיוון שהמטבוליט הפעיל שלו מתפקד על המערכת האנדוקנאבינואידית

jizzpants ו-Etnica אוהבים את זה.
  18. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    חחח לא ראיתי תסרט, תודה רבה על התגובה .. אני חושב שאצלי ההתמכרות היא גם פיזית וגם מנטאלית ,
    בגלל זה הבלוג הזה , כדאי לטפל בחלק המנטאלי , והאמת שעם העיצות שלכם אני בטוח שאצליח גם להתגבר על החלק הפיזי.

19. דוביק

דוביק חבר חדש

לייקים:
    2
    הקטע הזה של למשוך את השעות האחרונות של האיסור ששמת על עצמך הן באמת קשות... אני יודע על עצמי לפחות שזה ממש קשה, גם כשאני מנסה להוריד קצת בעישון וגם בדברים עמו אוכל וכאלה...
    מה שאני עושה לפעמים זה נועל את זה באיזה מגירה ושם את המפתח במקום אחר. ברור שאני יודע איפה המפתח ואני יכול להוציא מתי שבא לי אבל עצם זה שיש עוד איזשהי פעולה אקטיבית בדרך עוזרת לי להתפקס ולהתאפק עוד קצת...
    וכשאתה באמת מצליח לעמוד ביעדים שלך זה הכי כיף
    שיהיה בהצלחה!

Etnica אוהב/ת את זה.
  20. Etnica

Etnica חבר חדש

לייקים:
    1
    רעיון חשמל דוביק , תודה ..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!