1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מזיקים חייב עזרה דחוף!!

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Consumer, ‏6/7/17.

1. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    מה קורה אנשים?
    אז ככה המצב הוא כזה
    אינדור חלל 1 1 2 600 וואט
    טמפ ממוצע של 27.5
    לחות 40 +-
    כבר חודש בפריחה וזבובי תסיסה או מנהרות או איך שלא קוראים לשרמוטות האלה רק מתרבים אצלי
    וואלה אני עושה טיפול עם טרייסר אולטרה . אחרי 2 טיפולים ראיתי ירידה בכמות מלא מתים אבל נשארו קצת
    ומאז רק מתרבים והחומר נראה שלא מדגדג אותם יותר או שאני עושה משהו לא בסדר (מה שלא נראה לי כי אני משקיע בריסוס - מכסה את כל הצמח וגם מדייק במינון לפי הטבלה של היצרן )
    סהכ גידול מאוד יפה ובריא של מסטר קושיות והבנתי שזה המזיק הכי ״פחות מזיק״ אבל הם מחשמלים לי את המח
    דברו אליי חברים מנוסים

עזרה וטיפים יתקבלו בברכה

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    זה מעט טריקי אבל אפשרי...
    דבר ראשון להפסיק לרסס ,אתה בפריחה
    2- להביא מדבקות צהובות ולתלות בחלק העליון וגם בתחתון (ממש ליד תחילת הגזע קרוב למצע)
    3- וזה החלק הטריקי, להוריד מעט במשטר ההשקייה (לנסות בגדול שהשכבה העליונה של המצע תהיה יבשה לזמן מה).. הזחלים שפוגעים בשורשים מתים בסביבה יבשה... נכון עלול להכניס את הצמח למעט סטרס אך אם נישארים בגבול השבוע ואז חוזרים להשקייה תקינה הסבירות לסטרס רציני נמוכה..

בהצלחה

3. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה על העזרה רק לא הבנתי מה זה אומר להשאר בגבול השבוע?? יעני עד שבוע בלי השקיה ?
    הבנתי כבר שצריך קצת יותר לייבש אבל השאלה מה הגבול מרגע שהעציץ נהיה קל זה הרגע שצריך להשקות מהנקודה הזאת לחכות שבוע עם השקיה אם הבנתי נכון זה קצת מפחיד
    ומה לגבי המשך ריסוס בחלק התחתון של העציץ למטה איפה הם יוצאים ומעל האדמה בלי לגעת בעלים/פרחים? זה כדאי?
    מקווה שיהיה טוב מקסימום גם אותם אני אעשן סעמקק

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ממש לא זו הכוונה.. באיזה מצע אתה מגדל? נניח ובאדמה שבשיטה הזו אני נשאר על מצב קבוע של כל יומיים השקייה ולא מחכה שהעציץ נהיה קל.. הכוונה היתה להגיע לגבול שבו העציץ נהיה קל ואז להשקות שוב.. כך למשך שבוע ימים בערך .. בגדול בין 2-4 השקיות רצופות ואז לחזור להשקייה רגילה (בהנחה שמשקים כל יומיים בהשקייה רגילה)
    לגבי הריסוס לדעתי אתה צריך להפסיק .. זה לא בריא בשלב זה...
    המדבקות והשינוי בהשקייה זו הדרך שהכי פחות פוגעת לדעתי בצמח ביחס לשלב בו אתה נמצא.. ריסוס זה הברירת מחדל של הברירת מחדל וגם אז עדיף להיות עוד קצת יצירתיים ולא לרסס..

5. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    הבנתי ..... אני על מצה אדמה עם עציצים של 11 ליטר .
    ככה אני תמיד משקה - מחכה שיהיה קל בערך כל שלושה ימים השקיה . ולא ראיתי שום סימנים של סטרס.... אזמה שאתה אומר זה שאני גם לא משקה טוב?
    באדמה הרעיון זה מחזוריות של רטוב יבש לא?
    כי מה שאתה מגדיר משטר רגיל זה השקיה כל יומיים לא משנה התייבש לא התייבש נכון?
    ווואלה אחי אם גם בעניין הזה יש לך איזו עצה לסגור פינה גם תתקבל בברכה

6. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    המצע לא צריך להתייבש ולהגיע למצב שהוא קל.. העיקרון הוא השקייה סדירה וקבועה (כמו בטפטפות)... אם האוורור טוב אז רק ה 2-3 סנטימטר של האדמה עליונה בעציץ יתייבשו בין השקייה להשקייה..
    כל מגדל והשיטה שלו אך זו השיטה הכי יעלה שניסיתי (למצע) וששווה להעביר אותה הלאה..
    אז פשוט תמשיך כמו שאתה אולי אפילו תיתן עוד חצי יום- יום אקסטה בין ההשקיות אך לא יותר מזה לדעתי.. זה לא פותר אותך מהמדבקות הצהובות באזור הגזע והאדמה..

7. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    טרייסר אולטרה יעיל מאוד לזבובוני תסיסה, חשוב להקפיד לרסס על המצע.

אין שום צורך לרסס את הצמח כולו, את זה אני עושה בשביל תריפסים.

כמה ריסוסים בהפרש של 5-7 יום, כדי לחסל גם את אלו שבדיוק היו בשלב הביצה\גולם\תולעת
    למעשה, זבוב תסיסה מבלה רק רבע מתקופת חייו בתור הברחש המוכר לנו

לתת לצמח להתייבש אכן מפחית במידה מסוימת את האוכלוסייה, אבל לא משמיד אותה.

דרך אחרת למנוע מהם להטיל ביצים במצע, זה לכסות אותו בשכבה של חול ים או פרלייט.

אם אתה מכסה את המצע בשכבה של 2 ס"מ חול ים או פרלייט רטוב, הם לא יכולים לחדור את זה. אני מרטיב את הפרלייט ואז שם שכבה על המצע, אם הפרלייט יבש הוא עף מהמאווררים ונתקע לך בבאצים

8. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    פרלייט חלופה הרבה יותר הגיונית... חול ים מפוצץ במלח.. ממש לא טוב עבור המצע והצמח..

9. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    לזבובוני תסיסה תארגן טבליות BTi
    Bacillus thuringiensis israelensis

שיטה יותר גטו היא לעטוף את כל העציץ והאדמה בגרביון.

ההולנדי המעופף אוהב/ת את זה.
  10. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל המון תודה על הטיפים חברים!

לא ביקרתי פה תקופה
    אני אנסה את הפרלייט הרטוב נראה אם יעזור
    בכל מקרה הבובות נמצאות בתווך של שבועיים גג שלוש לקציר נראות מדהים
    התוססים לא נעלמו אבל אני מצמצם בעזרת המדבקות הצהובות פורש מלא מסביב לגזע
    לגבי הטרייסר עשיתי כמה טיפולים נראה שעוזר אבל כמו שציינתי אני שבועיים שלוש מקטיף והבנתי שלא ככ מומלץ גם אם זה רק על המצע. תקנו אותי אם אני טועה.
    ושיטת הייבוש בעייתית צריך להיות יותר מידי זהיר עם זה אחת הבנות התבאסה עליי אפילו חחח

וואלה לא יודע מה להגיד הכל נראה פצצה רק שהברחשים האלה מבאסים
    מקסימום נשרוף גם אותם

11. 230294

230294 חבר חדש

לייקים:
    4
    גבר תפסיק עם הריסוס. יש לי פיתרון בן ז*** בשבילך .. . תקנה אדמה דיאטומית
    https://www.wildpet.co.il/p/אדמה_דיאטומית
    יש לך פה אם אתה רוצה .. תשים על האדמה שכבה יפה כחיפוי קרקע.
    מה קורה עם זבובי תסיסה הם יוצאים מהאדמה ומתכבים שם . לרוב על המדבקות לא תראה כלום אלא אם אתה שם את המדבקות הצהובות קרוב לאדמה אם באמת יש אז הם ידבקו בכמויות וכל המדבקה תיהיה שחורה ...
    בכל אופן האדמה הדיאטומית בעצם תהרוג אותם, ולא תיתן להם לצאת . ותהרוג את הביצים בתוך האדמה
    קודם תשקה ואז תשים את האדמה הדיאטומית כי היא עובדת הכי טוב שהיא יבשה.

ערוך: דבר נוסף שהאדמה רטובה הם חיים הכי טוב. המלצה שלי השקייה יבש רטוב כל 4 ימים בערך ואם תשקה מהשורש ותשאיר את האדמה למעלה יבשה עוד יותר טוב . האדמה הדיאטומית זה חומר טבעי העדפה אישית שלי כמה שפחות ריסוסים וכימיקלים במצע שלנו . בהצלחה :)

#11 230294, ‏26/7/17
    נערך לאחרונה ב: ‏26/7/17
  12. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    נשמע טוב
    מעניין אם יעיל ומה ההשפעה על המצע חוץ מההדברה
    @אגרונום

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אדמה דיאטומית עשירה בצורן בעיקר, בברזל אבל גם באלומיניום.. לא יודע כמה זה בריא כחיפוי קרקע..
    @אגרונום ?

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חחחחחח נפלתי על הרצפה מרוב צחוק!
    אדמה דיאוטומית זה חול. נכון, חול מאוד יפה אבל חול.

אתה רוצה לעשות חיפוי קרקע? תעשה עם משהו קצת יותר נח כמו פרלייט, ורמיקוליט או שברי חרס.

15. 230294

230294 חבר חדש

לייקים:
    4
    שמחים שמשעשע אותך. בוא תסביר לי איך פרלייט רימקוליט ושברי חרס הורגים זבובי תסיסה ?
    אולי הם טובים בשביל להרוס פטריות והם אחלה כחיפוי קרקע, אבל לא להרוג את הזבובים . דרך אגב פרלייט במידה ואתה משתמש בו כחיפוי קרקע ויש לך מאוורר על הצמחים הוא יכול לעוף מהרוח אבל בסדר..
    שאתה משתמש באדמה דיאטומית שידועה גם כקוטלת חרקים ומשמשת כהדברה הזבובים והתולעים ינסו לצאת וזה יהרוג אותם .
    כל אחד והשיטה שלו , הוא לא חייב להשתמש בה ואתה יכול לחלוק על הדעות שלי , יש לי הערכה אליך וכבוד לידע שלך ,אבל - לפני שאתה מבטל משהו שמישהו אמר תבדוק . סביר להניח שאנשים מדברים מניסיון.

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חיפוי קרקע (שכבה עבה) מפריעה לאורגניזמים להתרבות, להיכנס ולצאת מהמצע. חיפוי מהווה מאין מחסום פיזיקאלי.
    נכון, חול (או אדמה דיאוטומי כמו שאתה קורא לזה) גם יכולים להוות מחסום פיזיקאלי, אך זה ממש לא נח לשימוש והופך את העציץ לממש כבד.

אני חייב לציין שהדברים הללו נבדקו בעבר בסדרי גודל עצומים. עוד בשנות ה 80 (שזה מקור המידע של מרבית המגדלים ביתיים). מסתבר שאדמה דיאטומית לא עושה שום דבר ממה שאתה אומר וזה נחקר לעומק.
    בעבר יחסו לחול הזה עוד כל מיני אי אלו תכונות חיוביות והיו אף שנתנו אותו כמזון לבע"ח.
    אין צורך לבוא ולהגיד לי לך תקרא. זה המקצוע שלי ואני מבין בכל המושגים הללו. זכורה לי לטובה מעבדה בתואר הראשון שבה הסתכלנו על חול דיאטומי (שאריות שלאצות צורניות) במיקרוסקופ. זה באמת נראה מדדהים, אבל בסופו של דבר זה חול ממקור ביוגני. כלומר חול לכל דבר ועניין.

אני לא רק מדבר מניסיון כי אם כבעל מקצוע.

#16 אגרונום, ‏26/7/17
    נערך לאחרונה ב: ‏26/7/17
    Potter אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!