1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחפש עצה נבונה

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י DrGreenTumb, ‏16/8/17.

1. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    האלן אנשים ,נתחיל מחפירה קצרה שתבינו את התמונה.
    יש לי חדר 272X327X300 מתוך זה מוקדש 120X120X200 לגידול.אני הולך לשנות מהידרופוניקה חזרה לאדמה -המטרה מינימום התעסקות,ועל הדרך לטפל בבעית חום וסירקולציה לא יעילה בחדר ובאוהל-ז"א למסגר דיקט שיש בו 2 חורים(למפוחים כן...)
    והאוויר החם יוצא ישר החוצה(שעד עכשיו השרשור היה על עדן החלון) בהתחלה חשבתי לקנות עוד מפוח אבל אז התחלתי לחשוב(וזה משהו שלא קורה הרבה) שברגע שהחדר סגור והמפוח יונק החוצה מספיק רק שאני ישאיר חור לכניסה פסיבית ,עכשיו אני רוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה ולקמבן סט אפ כזה שיש רק מפוח אחד חזק שמוציא מחוץ לחדר ובכניסה לחדר ולאוהל יהיה פסיבי.עד כמה זה ריאלי ואם בכלל שווה את החסכון של ה 500שקל????
    והקטע הכי חשוב איזה מפוח אני אצתרך לסיטואציה כזו????(כל המידות למעלה)
    תודה גדולה לעוזרים

2. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    יש לי חדר טיפה יותר גדול משלך. אוהל 120 ואוהל 100.
    בהתחלה עבדתי בדרך שאתה מתאר. חלון סגור (עם גבס במקרה שלי). מפוח בכל אוהל מוציאים ישר מהחלון את החום. כניסה אחת פאסיבית בחלון (קטנה מדי - יש לציין). עובד אבל יהיה לך תת לחץ בחדר כל הזמן (קשה לסגור דלת, עומס על המפוחים).
    אחרי זה ניתבתי את השרשורים מהחלון לתוך החדר אבל השארתי את הפתחים פתוחים. עובד והחיים של המזגן נהיו קלים יותר. אין בעיה של חוסר בחמצן או פחמן דו חמצני (יש מד לוודא את זה).
    אחרי זה הפכתי את המפוחים והפילטר פחם ככה שהמפוח דוחף את האוויר דרך הפילטר שתלוי מהתקרה מחוץ לאוהל. סגרתי את החורים של הפליטה והשארתי קצת מהפאסיבי פתוח. עובד יופי ושמחתי שאני לא זורק את האוויר הקר מהמזגן החוצה מהחלון.
    עכשיו אני עם קונסטרוקציה קצת יותר מושקעת. מפוח אחד שקט וחזק (כמו שני המפוחים שהיו לי קודם) ששואב את שני האוהלים יחד דרך קופסת ניתוב וזורק חזרה לתוך החדר. כל החורים סגורים אבל לא הרמטי כך שיש רק זליגה של אוויר פנימה. אין שום בעיה של חמצן או פחמן דו חמצני. אני מוציא יבולים מרשימים כי הטמפרטורה אצלי קבועה 24 שעות ביממה ולמזגן קל. הלחות אצלי נמוכה (מדי, מתחת ל-40) כי אין תחלופה של אוויר לח מבחוץ. לא יהיה לך מזיקים בחדר אם תפסיק להחליף אוויר מבחוץ (אם אתה תשמור על ניקיון כמובן).
    לסיכום, מה שאתה רוצה לעשות יעבוד ואולי נתתי לך רעיונות שלא היו בתוכניות שלך..
    והמלצה שלי היא לשים מפוח שקט וחזק ממה שאתה צריך. הטריק לשמור על טמפרטורה באוהל היא להחליף את האוויר בו כמה שיותר מהר. זה אומר מפוח או ונטה כניסה כמעט חזקה כמו ביציאה. לי היה 160 מק"ש כניסה ו-500 מק"ש יציאה על האוהל 120. עכשיו יש 800/1000 מק"ש יציאה על שני האוהלים יחד ול-120 שמתי את ה-500 מק"ש כניסה ויש לי עוד כניסות פאסיביות באוהל כדי לאזן את הלחצים בכל המערכת.
    בהצלחה

DrGreenTumb אוהב/ת את זה.
  3. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    DANKLING ממצב גבר,תמיד בא עם איזו הברקה יא שפיץ

4. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אבולוציה של חדר גידול, אתה יודע..
    אני מקווה שזה עוזר אפילו קצת. אני משקיע בתחביב הזה קצת יותר מהממוצע ולפעמים הרעיונות שלי נשמעים מוגזמים. אני לא הראשון שעשה דבר דומה והיו לי חששות שלא יעבוד ועוד יש לי רעיונות לשיפור. זה לא נגמר.
    אני מקווה שחסכתי לך קצת דאגות אחי.

DrGreenTumb אוהב/ת את זה.
  5. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    עוזר אחי כמו תמיד ,תודה רבה.
    האמת נופי עשה לי דודה לSOG ואני בידיוק בהכנות לפני מחזור חדש וניראה לי אני ילך על זה.אז כדי להשאיר נפח באוהל אני לא ישחק עם לחץ שלילי עכשיו יותר מידי
    באיזה שעה של מחשבה זה מה שעלה לי :
    מפוח S&P 500 מושתק שרץ על המהירות הנמוכה 420 מקש אם אני לא טועה , להוצא ישירות החוצה מהאוהל(פילטר פחם+שרשור של חצי מטר לכל היותר ) ו280 מקש לכניסה לאוהל ,אני ישאיר את הפתחים הקטנים באוהל פתוחים ,הבעיה פו זה מה קורה שבאים חברים או איזה דייט.... אני יהיה חייב לסגור תדלת ,ההפרש לא קשוח מידי?? כי זה SOG שיפוד אחד ארוך ושברירי
    מה אתה אומר?

6. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    צריך לשבת על זה סאחי,היה לי יום פסיכי הורדתי איזה 4 גרם היום

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!