1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה זמן מחזיקים לכם הפילטרים לאוסמוזה?

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י Dankling, ‏31/7/17.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא אין לי.
    לך יש בעיה בהבנת הכתיבה. כל דבר שאתה כותב יכול להשתמע שלני פנים. אתה אחד מהאנשים הפחות ברורים פה בפורום.
    פילטר מיקרוני זה פילטר מיקרוני. תפסיק לתחמן את זה שלא דעת מה זה. זה תמיד פילטר פיזיקאלי שמסנן חלקיקים גדולים. בין אם זה חלק ממערכת האוסמוזה או בראש קו המים שלו.
    לא ידעת את זה עד היום וזה סבבה. עכשיו אתה יודע. שמח שהצלחתי להחדיר את המידע הזה לראש שלך.

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    (סמיילי של מחיאות כפיים) אתה תמשיך לנסות להקניט אותי ואני ימשיך לעזור לאנשים פה בלי להתייחס לבילבולי מוח שלך והרדיפה החסרת תקנה שלך אחרי וויכוחים כדי לראות כמה אתה חכם.

תתקדם אני לא מגיב לך יותר לא כאן ולא בפרטי

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה? דווקא עזרתי לך די הרבה.
    אבל אם האגו שלך מפריע לך לקבל ממני תשובות אני מבטיח לך שאצליח לחיות ללא התקשורת בה אתה שאלת אותי שאלות וקיבלת תשובות מאיש מקצוע.

אני מתנצל אם נפגעת או הורגשת מוקנט. המטרה שלי היתה בסה"כ להצביע על הטעויות שלך. לא חשבתי שתתנגד לכך.

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אגרונום אתה פשוט מנסה בכל הכח להוציא בנאדם צודק טועה, מענין שגם אני וגם אתה קראנו את מה שההולנדי כתב ורק אני הבנתי למה הוא התכוון..שתי הפילטרים המדוברים הם מיקרוניים! גם החיצוני שאני המלצתי לפותח הפוסט להתקין לפני המערכת וגם הפילטרים של המערכת עצמה. (גם פילטר של מכונת קפה הוא מיקרוני!)
    ההולנדי מנסה להבין איזה פילטר מבין הפילטרים המיקרונים שיש למערכת אוסמוזה נסתם לפותח הפוסט ואם אני מנחש זה כדי לוודא שהוא לא הרכיב אותם בסדר שגוי (בגלל שאתה כזה אנטי לגבי מערכות אוסמוזה אתה כנראה לא יודע איך הם בנויות וזה נשמע שדווקא אתה לוקה בחוסר ידע..) מערכות אוסמוזה בנויות מכמה פילטרים ראשוניים ומימברנה כפילטור אחרון
    אם בא לך להרחיב:https://he.wikipedia.org/wiki/אוסמוזה_הפוכה
    תחת התת כותרת ''טיהור מים ביתי'' יש פירוט של סוגי הפילטרים שההולנדי המעופף ניסה לעופף לכיוונם ואתה חתכת לו את הכנפיים:D

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אנטי? מערכות אוסמוזה הן אחלה.
    אתה פשוט לא צריך כזה דבר לצמחים שלך.

אם אתה רוצה סיכום של מה זה מערכת אוסמוזה זה מסתכם בממברנה שלא מעבירה מלחים.

אתה רוצה מים יותר נקיים ובכמות יותר גדולה?
    קנה קולונה מחליפת יונים.

אתה עובד במעבדה ואתה צריך מים מזוקקים ברמה גבוהה יותר?
    תשתמש במערכת שמזקקת מים (אידוי ואיבוי).

אתה צריך מי יותר נקיים?
    תעביר את המים הללו אוטוקלאב.

אתה עובד עם חלבונים?
    תעבוד עם מסנן מיקרוני של 0.22 מיקרון.

אני לא חושב שאתם מודעים למורכבות האמיתית של מדיום כמו מים.
    ממברנת אוסמוזה ביתי היא די צעצוע. יש כלים קצת יותר מתקדמים כדי לקבל מים נקיים. אבל זה ביקר תלוי מה הצרכים שלך.
    וזה עוד בלי שדיברנו על סינון של RNA-אזות וזיהומי DNA.
    מים הם עולם ומלאו.

#25 אגרונום, ‏11/8/17
    נערך לאחרונה ב: ‏11/8/17
  6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    סבבה אחי. עובדות. עובדות. ועוד קצת עובדות.. אבל איך כל זה עונה על השאלה של פותח הפוסט או עוזר לו להגיע לפיתרון? אפשר להסיק מנתונים אלו כמה זמן מחזיק מעמד הפילטר?
    קראת בכלל את מה שכתב פותח הפוסט או רק את מה שכתב ההולנדי וישר חיפשת איפה הוא טועה?
    או יותר נכון איפה אתה הכי צודק..
    אני באמת לא מבין את הגישה שלך אחי.. אתה סתם מרחיק אנשים שעושה רושם שיכולים לעזור לפורום הזה

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בוא נניח לרגע שהבעיה היא בפילטר שמכיל את הממברנה.
    במקרה כזה, אני הייתו פונה לייצרן כדי לשאול כמה מים הפילטר יכול לסנן.
    אני מעריך שזה איפשהן בסדר גודל של כמה מאות ליטרים.

החלקים האחרים (פחם ומיקרוני) הם יחסית שוטים וסביר שיחזיקו הרבה יותר זמן מעמד. סדר גודל של קובים להערכתי.

אני מהרגע הראשון הייתי ענייני וכתבתי שאין צורך באוסמוזה לצמחים.
    אתה חושב שזה לא ענייני לענות כזה דבר? זאת הבעיה שלך.
    לא צריכים לטפס לי על הגב על כל תרומה שלי כאן הידרוטוני. אם הגישה שלי לא "נוחה" לך אתה יותר ממוזמן לעזוב.

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לתגובה המקורית שלך הייתי עושה לייק ושותק, אבל את החלק הזה הוספת בעריכה אחרי כמה דקות של שעמום כנראה אז אני יזרום איתך כי גם לי משעמם,
    כשבנאדם שואל כמה זמן מחזיק לנו החברים בפורום פילטר אוסמוזה ואתה עונה לו שאין צורך להשתמש בפילטר אוסמוזה לגידול צמחים זו תשובה לא עיניינית זה כמו שמישהו ישאל מה השעה ואתה תגיד לו שבדקה יש 60 שניות!? :confused:
    אף אחד לא מתפס לך הגב , מי כמוני מעריך את התרומה שלך לפורום והשיחות בינינו בפרטי יעידו אבל במקרה הספציפי הזה לא תרמת כלום לדיון מלמבד טעם רע,
    ואם הגישה שלי לא נוחה לך אתה יותר ממוזמן לעזוב.

shlomiabab אוהב/ת את זה.
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אבל אין מה לעשות. אין צורך באוסמוזה ובזה זה מסתכם.
    מגדלים שמנסים ללכת מסביב זה לא חדש לי. הם מנסים לפתור בעיות שכלל לא קיימות. לי יש ראיה מרחבית יותר גדולה ואני בסה"כ מקצר תהליכים.
    אני עומד מאחורי כל מה שאמרתי בשירשור הנוכחי (עברתי עליו שוב כדי לוודא שלא עשיתי טעויות).
    אם יש בעיה באחד מהדברים שטענתי אתה יותר ממוזמן להציג את זה בפני וננסה להבין ביחד אם טעיתי או לא. איך אני איתך?

10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תאמין לי אין עליך:D הייתי שולח לך הזמנה לחתונה שלי אם הייתי יכול, נשבע
    אין טעם להמשיך אני מכיר אותך כבר, אתה תמיד צודק,
    אני מתחיל לחשוב שאתה אגרונומית בכלל ולא אגרונום..;)

לסיכום: פותח הפוסט, כנראה שלא עזרנו לך להבין כמה זמן מחזיק כל פילטר במערכת, תחזור למי שמכר לך אותה.. אבל היי! לפחות קיבלת שרשור של תגובות לא קשורות להעביר איתו את הזמן:)

11. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    וואו מה קורה איתכם חברים? לא כיף לראות אתכם רבים..

בזמנו שאלתי לגבי פילטר כזה בדיוק את המוכר בחנות הידרו והמוכר בחנות אוסמוזה ושניהם פסלו את הרעיון. אני רואה בלינק שצירפת שהם יורדים עד 22 מיקרון שאני מעריך שיכול בהחלט לעזור. יש שם גם פילטר בשם Lite TDS 3 עם חיבורים שנראים מתאימים יותר לצינור 6 מ"מ של האוסמוזה, אולי במיוחד בשביל זה. אני אברר על זה. תודה על העצה.

כל חנות שמוכרת אוסמוזה קוראת לזה בשם קצת שונה אבל כמו שכבר ענו לפני, מדובר בפילטר הראשון שהמים פוגשים, ברמה של 5 מיקרון (שהפתיע אותי כי שני הפילטרים פחם שאחריו הם ברמה של 10 מיקרון). תפקידו לסנן את החלקיקים הגדולים כדי לא לסתום את הפילטרים שאחריו.

אתה עולם של מידע, אני הולך לברר על קולונה מחליפת יונים, מזקקת מים ואוטוקלאב למרות שאני משוכנע ששלושתם מעבר ליכולת או לצרכים שלי.
    אוסמוזה כן השתלבה לי ביעדים ובנתיים ואולי יותר מכך, העובדה שהתחלתי לעקוב אחרי המליחות, אני מרוצה מהתוצאות. אני מרגיש שלמדתי להכיר את הצמח הרבה יותר טוב בתקופה הזאת ונראה שההשקעה משתלמת, אני רואה את זה בתוצר הסופי.
    את היבול הגדול ביותר שלי הוצאתי במחזור בו חיפשתי את המינונים הנמוכים ביותר שאני יכול לתת לבנות מבלי לעורר חוסרים. עבדתי עם מליחות של 1.6 מה שלא מאפשר הרבה דישון עם מי הברז שיוצאים במליחות של 1.0 EC..
    אני מסכים איתך ששימוש באוסמוזה הוא זניח אם הוא נועד לפתור בעיות אבל הוא הכרחי אם אתה באחוזון 90 ומנסה להגיע ל92 (תסלחו לי השוויץ).
    לא הכל מסתכם בכמה דשנים אתה יכול לדחוף. אני חסיד של פרח נקי ככל האפשר. אני עושה flush רציני שבועיים לפני קציר ואז leech עד קציר עם מי אוסמוזה. לא אוכל להגיע לרמה כזאת עם מי ברז. את הטכניקה הספציפית למדתי מ-Grand Level Master ביוטיוב.
    הקיצר, זה בדברים קטנים..

אכן התפתחות מרתקת ויש לי כמה דברים להוסיף משלי:
    החלפתי את כל הפילטרים ועדיין מליחות 0.4, אני אחליף גם את הממברנה. מעכשיו אחליף את הפילטר מיקרון כל שלושה חודשים כדי להגן על הפילטרים שאחריו.
    על מסנני הפחם שקניתי רשום בגודל מיקרוני :confused: אבל ברור שהם טובים ל-5000 ליטר או שנה.
    בחישוב מהיר: 120 ליטר לשבוע בערך x שמונה חודשים = 4200 ליטר. מוריד 3 תיקוני צנרת מהחיים של הפילטר וקיבלתי את התשובה שלי. חלקית. אני לא יודע מה משך החיים של הממברנה. מחר נדע.
    תודה לעוזרים. אני מבטיח לעדכן.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  12. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    טוב אז קניתי ממברנה חדשה והבחור בחנות אמר שאני לא היחידי שהתלונן על המים באיזור וזה כנראה כתוצאה ממים מותפלים.
    מצאתי כתבה שאכן חברת מקורות הגדילה את תמהיל המים המותפלים המסופקים וזה תלוי בעיקר בקירבה למתקני ההתפלה. לא מצאתי מידע לגבי הישוב בו אני נמצא אבל אני יודע שמסופקים פה מי מקורות והיו באיזור שלי השנה יותר הפסקות מים מהרגיל. התקשרתי לתאגיד המים על מנת לקבל קצת מידע בנושא ותאמינו או לא אבל הייתי צריך להגיד לבחורה שזה מותפלים ב-ת' ולא ב-ט' :(. ישר הבנתי שכל הנושא נפל עליה בהפתעה ויקח קצת זמן לקבל מידע. אני עדיין מחכה שיחזרו אלי.
    בנתיים החלפתי את הממברנה ועכשיו יוצאים לי מים במליחות 0.1 (90ppm יסלח לי אגרונום).
    נאלצתי להשקיע המון כוח לחלץ את הממברנה הישנה כי היא התקשתה לכדי נבוט מכל המלחים ולחצה את האטם גומי כנגד הדופן. החלק ממנו יוצאים המים "המלוכלכים" היה לבן ומסוייד לגמרי. ממברנה סתומה. זה בהחלט מסתדר עם רמות גבוהות של מלחים כמו שיש ב.. מי ים מותפלים נגיד?
    אולי פילטר קו כמו של מקררים להפחתת סידן זה מה שאני צריך..

hydrotony אוהב/ת את זה.
  13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אבל אלה מים מותפלים, אמורים להיות נקיים ממלחים.
    תהליך ההתפלה הוא בדיוק כמו הממברנת אוסמוזה שלך, רק בהבדל קטן שההתפלה נעשית בסדר גודל קצת יותר גדול ממערכת האוסמוזה הביתית שלך.
    דווקא במקום שבו מקור המים שלך הוא ממים מותפלים לא אמור להווצר משקע.
    ואם כבר המקור מים שלך מותפל, למה להשתמש באוסמוזה?

14. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    @אגרונום אתה צודק. אני מודה שאני לא מכיר את נושא המים המותפלים. קראתי קצת ואכן, מים מותפלים אמורים להכיל מעט מלחים. אני לא יודע להגיד אם יותר או פחות בהשוואה למי הבארות שסופקו פה. עכשיו זה תמהיל כלשהו לפי הבנתי. מצאתי איזכורים לזה בכתבות ובדיקת מט"ש שמזכירה את זה.
    אני יודע שהמליחות מהברז אצלי הכפילה את עצמה מתישהו בשנה האחרונה. אולי הרמות האלו לא נחשבות חריגות בארץ שלנו. אולי זה מצריך דיון חדש נפרד, רק על זה. מים מותפלים היא מציאות חדשה בישראל ויש לה השלכה ישירה על חקלאות בכלל ועלינו המגדלים הביתיים בפרט.
    אני מקווה שלתאגיד המים יהיו בשבילי קצת תשובות בשבילי כי אתה צודק, אם הייתי מקבל תמהיל גבוה של מים מותפלים, לכאורה לא הייתי צריך להשתמש באוסמוזה..

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה צודק לגמרי, וזה עוד נבדק בימים ראשונים של פרוייקט ההתפלה בישראל.
    מסקנות?
    במי ההתפלה חסרים שני יסודות חשובים הן לצמחים והן לאדם. סידן ומגנזיום.
    החקלאים צריכים להתחיל לדשן בסידן ומגנזיום באופן קבוע.

אתה לא צריך להשתמש באוסמוזה. נקודה סוף פסוק.
    אתה רוצה להמשיך להתעקש על אף העובדה שאין לך באמת מושג איזה מים הצמח צריך? זאת בחירה שלך.
    אני איש מקצוע ואני אומר לך להמשיך להשתמש במי ברז. העקשנות והבורות שלך לא יובילו אותך לפתרון.

16. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    @אגרונום קודם כל תודה על המילים היפות, במיוחד כשהן לא מתנשאות.
    אתה לא יודע מי אני ומה הרקע שלי או מה הצרכים שלי אבל החלטת ישר שאני בור רק על סמך שימוש באוסמוזה.
    אתה לא צריך להתווכח איתי, אתה צריך להתווכח עם התעשייה בארה"ב שמשתמשת באוסמוזה.
    לפי המידע שמצאתי וגם אתה ציינת את זה, החקלאים מגלים יתרונות רבים במים המותפלים (בחלק מהגידולים) ומה הם מים מותפלים אם לא מי אוסמוזה הפוכה? קצת הפוך ממה שאתה טוען. או שאתה טוען שאני לא צריך להשתמש באוסמוזה מכיוון שהמים בברז שלי אמורים להיות כבר מי אוסמוזה (מותפלים)?
    אם המים בברז שלי הם מי אוסמוזה (מותפלים) והם יוצאים במליחות 1.2EC, הסידן והמגנזיום בהם נמוכים כפי שאתה אומר, אז מה הם מכילים? למה שלא אוכל לנקות את ה-1.2 האלו ולהכניס משהו שהצמח יוכל להשתמש בו יותר טוב. אם אני רוצה לדחוף את הכישורים שלי בתור מגדל לקצה אני צריך להשתמש בכל הטריקים.
    קצת הסקת מסקנות שכל זה נובע מבעיות שיש לי בצמחים, ההפך הוא הנכון. הבנות שלי נראות נהדר. אני עדיין לומד כל הזמן לקרוא אותן יותר טוב אבל המחזורים אצלי עוברים עכשיו חלק וללא עיכובים.
    הבעיה שלי היתה פילטר אוסמוזה והעקשנות והבורות שלי כבר הובילו אותי לפיתרון. החלפתי פילטרים, למדתי על הנושא, עכשיו אני ממשיך לעדכן פה כי יתכן ויש עוד חברה שישמחו לקרוא את ההתנסות שלי וללמוד.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אין לך מה לנסות להסביר את עצמיך בפניו אחי...
    אתה רק תקבל עוד תשובה יותר מתנשאת.

18. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני מכבד את כולם. אם זה ידרדר אני אתעלם.
    Peace

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא אני לא ציינתי את זה!
    כשאני אומר שיש מחסור בסידן ומגנזיום זה חיסרון.
    אתה רוצה ללכת על סמך התחושה הפנימית שלך ולהתעלם מעובדות? בהצלחה.

איך פתאום המליחות אצלך בברז 1.2?
    שאלתי אותך מקודם מה המליחות שלך במי הברז ואמרת 0.4-0.5.
    אתה מנסה לחרטט אותי?

20. 521

521 קנאביסט

לייקים:
    56
    עד שתגמור את הפוסט הזה כנראה שתצטרך להחליף.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!