1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה זמן מחזיקים לכם הפילטרים לאוסמוזה?

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י Dankling, ‏31/7/17.

1. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    סליחה, ערכתי את המשפט והוא יצא הפוך, ההתכוונתי שאתה ציינת שהתפלה זה תהליך אוסמוזה בסוף המשפט.
    המשפט הזה עדיין נכון.​

גם לי ברור שמחסור בסידן ומגנזיום זה חיסרון. למה שתחשוב שלא אדע דבר כזה?

אני גם לא מנסה לחרטט אותך. בהודעות הראשונות שלי עם ההולנדי המעופף אכן כתבתי שהמוליחות בברז אצלי היא 0.5-0.6EC (הודעה #7) וחטאתי בזה שכתבתי נתון לא מעודכן. זה מה שהיה לי בברז כשהתקנתי את האוסמוזה שנה שעברה. כבר בהודעה #9 תיקנתי את עצמי לאחר שביצעתי בדיקה עדכנית ל-480ppm. עכשיו תסלח לי עם אגחך שלא הבנת את הנקרא או שהתעלמת כי זה לא בלקסיקון שלך, אבל אתה הופעת בהודעה #10 ואישרת שזאת מליחות סבירה לגמרי. אני רק מציין עובדות.

לפחות אנחנו משאירים את השרשור חי ובועט, אולי מישהו יציץ ויהיה לו משהו לתרום..

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התנצלותך מתקבלת.

1. הגידולים החקלאים היחידים שאני יכול לחשוב שמצריכים מי אוסמוזה הם ורדים וסחלבים. האם על הסעיף הזה אפשר להסכים? או שאתה חושב שיש עוד גידולים שמצריכים מי אומוזה?

2. המי ברז שלך הם בעלי מליחות של 480? האם על הסעיף הזה אפשר להסכים?

3. האם אתה מסכים איתי שמי הברז הללו הם בעלי מליחות מצויינת? אם לא, מה הבעיה במליחות הזאת?

3. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני משתדל לעקוב אחרי התפתחויות בתחום הקנאביס וגידול בפרט ויש המון עדויות לשימוש באוסמוזה מהמגדל הביתי ועד חוות גידול. יוטיוב מפוצץ. לגבי מים מותפלים לא ידעתי כלום עד תחילת השרשור הזה. את המידע הבא מצאתי בדף תוצאות הראשון בגוגל כשחיפשתי מים מיתפלים וחקלאות:
    על בננות http://www.netafim.co.il/filehandler.ashx?fileid=107443
    כמה גידולים http://iwwaportal.co.il/index.php/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA/30-%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%A2%D7%AA-%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%A7%D7
    פלפלים http://agri.arava.co.il/wp-content/uploads/Pepper-Zohar-desalinated-saline-water.pdf
    לא קראתי הכל בעיון אבל המסקנות בכולם מדברות בעד עצמן.
    אולי התפוקה ברמות מליחות ממש נמוכות לא שווה את ההשקעה לחקלאי אבל האחוז הנוסף הזה והפרח הנקי שמקבלים בסוף שווה לי אישית.

המליחות כבר 600ppm כמו שכתבתי בהודעה האחרונה שלי והעובדה שזה ממשיך לעלות מדאיגה אותי יותר מהערכים הגבוהים.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יוטיוב זה לא מקור.
    אני גם "עוקב" אחר עולם הקנאבסי ואני יכול להגיד לך שאף חקלאי קנאביס רציני לא משתמש באוסמוזה.
    הדוגמאות שהבאת הינן במצע לא מנותק. מה גם שמדובר ביקולים סביבתיים לאורך זמן ולא בגידולים קצרי טווח במצע מנותק. ככה שכלל לא קלוונטי אלינו, אם אתה משקה נכון אתה לא תגיע להמלחה. בהחלט לא מצדיק שימוש במי אוסמוזה.
    עוד דוגמא שהבאת פשוט מדגימה את הכדאיות הכלכלית של התפלת מים מליחים (מים יותר מלוחים ממי שתיה) אצל החקלאי מאשר רכישת מים מותפלים.

אף אחת מהדוגמאות הללו לא רלוונטית לגידול קנאביס.
    אתה כל הזמן מציג את העמדה הלא ממש מבוססת שלך. אך כאשר מגיע אלייך מומחה למצעים מנתקים אתה שולל אותו בהינף יד. מדוע כאשר אתה חסר כל בסיס בנושא אתה לא מסוגל מנטלית לקבל עמדה מיקצועית ולא חובבנית?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!