1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה במערכת השקיה אוטומטית _-_-_--_--_

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י TomatoLover, ‏24/8/17.

1. TomatoLover

TomatoLover חבר חדש

לייקים:
    7
    שלום לכולם ותודה לכל העוזרים
    הביאו לי כמה זרעים של פלפלים חריפים אקזוטיים מספרד ,יש לי שטח של 1.20 מטר מרובע וחשבתי על 9 עציצים. כבר הכנתי דלי של 20 ליטר שישמש כמיכל השקיה שיעמוד צמוד לאוהל, אני רוצה לחבר את זה למשאבה טבולה פשוטה של
    ATMAN
    דגם: AT-102
    ספיקה: 800 ליטר לשעה.
    גובה העלאת מים: 1 מטר.
    צריכת חשמל: 8W

שתחובר לטיימר דיגיטלי .יהיה גם משאבת ואבני אוויר שיופעל שעה לפני כל השקייה ,עכשיו הכל נשמע טוב בתאוריה ומכיוון שזו פעם ראשונה שאני בונה שיט כזה אשמח לכל מיני עצות ,אולי שיטה יותר טובה ,המלצה לטפטפות/צינורות של חברה מסוימת,אופן תחזוקה וכל מה שלא עולה לי עכשיו

תודה ענקית לעוזרים

2. 521

521 קנאביסט

לייקים:
    56
    לא כל כך ברור לי מה אתה רוצה לעשות? האם מדובר על מערכת הידרו או גידול באדמה?

3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אהלן אחי.
    -לפי גודל השטח ןמספר העציצים אתה תהיה צריך מאגר מים גדול יותר לפחות של 50 ליטר
    -משאבת מים גדולה יותר, מהסדרה של אטמן ה104/105 תעעשה לך את העבודה.
    -משאבת אוויר ומשאבת מים לערבול עובדות כל כל הזמן, לא רק שעה לפני השקיה..
    *המלצה שלי שלי זה לעבוד מגש ניקוז ונוזל לניקוי הטפטפות והמאגר (כמו אטאקלין או דריפקלין או פלורהקלין..)

TomatoLover ו-דוד גו אוהבים את זה.
  4. TomatoLover

TomatoLover חבר חדש

לייקים:
    7
    הידרו עם מערכת השקייה אוטומטית??
    . מצע:דשנית,קוקוס+וורמיקיוליט .
    לא רואה איך זה קשור בכלל

5. TomatoLover

TomatoLover חבר חדש

לייקים:
    7
    האלן טוני
    לגבי הדלי בגלל שכבר היה בהישג יד ומוכן עם המופה ובלי בריחות ,מתאמי חיסכון אני ישאיר אותו בגל זאת אני לא חושב שאני צריך חלון זמן של יותר מ 48 שעות ,ואני לא יתן להן לפתח כזה רעב ,מקסימום נקמבן משהו בהמשך.כמובן עבודה מסודרת עם מגש ניקוז והכול .לגבי המשאבת מים תוכל להסביר לי איך אני מחשב את זה כי ניראה לי 800 ליטר בשעה זה יותר מידי...
    ולגבי ניקוי הטפטפות וזה כל כמה זמן מומלץ לנקות? בערך ..
    לגבי משאבת האוויר הבנתי תראש שלך אבל ניראה לי מספיק שאפילו שיעבוד כל שעה ,15 דקות וזה יערבב תתמיסה לא?
    ולא יודע למה יש לי הרגשה ששכחתי משהו

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    המיכל הזה יכול לספק לך השקיה אחת של 2 ליטר לצמח, בהנחה שזה יספיק ולא תעבוד עם עציצים גדולים יותר מ10 ליטר..ובהנחה שהמשאבה תרוקן את הדלי לגמרי (לא מצב אפשרי עם מששאבה טבולה)
    קיצור אני ימליץ פעם נוספת ואחרונה- תגדיל את המאגר אחרת אתה תרוץ אחריו במקום אחרי הצמחים;)
    אני לא מכיר את כל הנוסחאות האלה, אני לומד מנסיון.
    80 ליטר בשעה בהחלט מספיק אבל זה לא מה שתקבל במציאות אחרי שתחבר צינור ותגביל אותו עם פיצולים ומעבירים לצינורות דקים יותר וטפטפות..אטמן 102 מתאימה לאיזה שתיים שלוש נקודות טפטוף עם אתה מעמיד מאגר מים בקרבת האוהל.
    תנסה ותראה, מקסימום תהפוך את ה102 שהיתה אמורה למשוך מהמאגר למשאבת עירבול, ותקנה אחת גדולה יותר..
    לגבי ניקיון טפטפות, אני מנקה כל סוף/התחלה של מחזור ומשתמש בנוזלי ניקוי/שטיפה ואים סתימות כמעט בכלל.
    אם תשמור על מאגר נקי גם המערכת השקיה תשאר נקיה, עבודה עם אוסמוזה עוזרת לשמור על מאגר ומערכת השקיה נקיים יותר.
    לגבי משאבת אויר אני לא יודע להגיד לך בודאות אבל אם משהו ממש מונע ממך להפעיל אותם רצוף אז גם רבע שעה בשעה זה סבבה..
    *ממליץ לך לעבוד עם דשנים מינראליים ובלי יותר מידי תוספים כי זה מזין את המים במאגר לאורך זמן(אני נותן אותם ידני, במאגר יש רק NPK..)

TomatoLover אוהב/ת את זה.
  7. TomatoLover

TomatoLover חבר חדש

לייקים:
    7
    זהו שניסיתי לתת כמה שפחות פרטים על הגידול (הגיון סטלני בריא )
    אז בגדול 9עציצים של אינדיקה (הם טוענים 60-65 יום) ,כמובן שהכל הולך להתפרס על scrog ,גם אם הן יקבלו חודש צמיחה אני אמור להיות על הקסקס אבל מה שאתה אומר זה נכון אבל גם עם דלי של 50ליטר יהיה צורך באיזון ph ec יומי לא???(אני מתכוון שבמקום לבוא בסוף יום לרוקן ולמלא מחדש בערכים קבועים וידועים ,אתה תהיה חייב למדוד,לחשב,להוסיף ולבדוק שוב וזה לא פחות תעסוקה לדעתי)
    לגבי המשאבת מים כבר עידכנתי את הסל קניות.
    דשן-ברור מינרלי (בסיס בקבוק אחד+קל מג ואיזה pk לסוף)

לגבי ההתקנה-פישפשתי פו ושם והבנתי שזה עולם שלם בפני עצמו:וויסות לחץ,ומלא כל מיני דברים אז חשבתי אולי אני יעלה כמה תמונות שיהיה ברור כל המצב ותעזרו לי להרכיב משהו מועיל

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!