1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תוסף העוזר לחום קיצוני

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Dash1, ‏14/9/17.

1. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    מישהו יכול לתת לי שם של תוסף טוב ודי זול שנותן לצמח את היכולות להתמודד במצבי חום קיצוניים כמו שיש בארץ למשל?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תגדיר חום קיצוני.
    ואין שום מוצר כזה.

3. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    אני מדבר על החום בארץ, אני מגדל בגידול חוץ
    והטמפ׳ בחוץ גורמות לעלים העליונים שלי וגם במרכז קצת להתקפל כלפי מעלה, מה אני צריך לעשות בשביל לעזור לצמח להתמודד עם החום הזה? בערך משהו כמו 32 מעלות עד 34
    הרי להשפריץ עליו מים כשאין שמש זה לא נראה פתרון כי אמרו לי שאי אפשר לעשות אתזה בתקופת הפריחה.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חבוב, או שאתה חופר לי על מה קורה בארץ או שתקבל אינפורמציה.
    באיזה חום מדובר? 34 צלסיוס?
    בטמפ' כאלה תקבל האטה מסויימת בקצב הגידול, אבל שום פגיעה מעבר לזה. נקודה.

5. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    זה לא ייפגע ביבול?
    רגע, כל התכשירים האלה כמו leaf coat של ביוביזז או rhino skin של אדוונס, הם לא קשורים לטיפול בחום?

6. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    קבל: TORNADO INVERTER

7. Mr.Maldini

Mr.Maldini קנאביסט

לייקים:
    9
    שים עליו רשת הצללה וסגור סיפור

8. Dash1

Dash1 חבר חדש

לייקים:
    1
    אם אני שם עליו רשת הצללה אני סוגר לו את השמש ואז יהיה פחות טוב לפרחים לא?

9. fuckthesystem

fuckthesystem חבר חדש

לייקים:
    8
    ביונובה תוסף סיליקון בשם - silution​
    Silicon Nutrient – The solution for the highest yield
    Silution is a plant strengthening liquid fertilizer based on stabilized silicic acid. In recent years there has been a growing interest in the use of silicic acid and its positive effects on plants. The effectiveness of silicic acid in strengthening the plant and stimulating growth and flowering is particularly visible with growers that have less optimal growing conditions such as in greenhouses, indoor crops, growing in warm climates and high risk infection conditions.

Even though silicon can be found in the soil almost everywhere on earth, it is usually not plant available. Most substrates do not contain enough plant available silicon. Mono-silicic acid is the only form of silicon that is plant available. Moreover silicic acid is very unstable, allowing insufficient uptake through the roots. Mono-silicic acid molecules have a tendency to bind together forming ever larger chains (polymerisation), which the plant is unable to absorb. Furthermore silicic acid also binds to other elements such as aluminium, iron, manganese and other minerals, that precipitate in the soil and therefore are no longer plant available as well.
    Silution consists of a stabilized and bio-available form of silicic acid. It is a highly plant available and bio-active product that has positive effects on the plant. Silution results in a better harvest: higher yield and a better quality.
    Silution’s unique qualities are enhanced and intensified even more with the addition of high-grade and purified biological fulvic acid. This pure fulvic acid not only further stabilizes the present silicic acid, it also stimulates the plant’s natural defense mechanism.
    The combination of silicic acid and the natural fulvic acid as well as other trace elements such as boric acid and zinc, even further increases the stability and effectiveness.
    Because most substrates have a shortage of plant available silicic acid, Silution should be given right from the start of the growing period. Using this stabilized silicic acid will show a significant improvement of the growth. This will be clearly visible in the increased size of the plant’s rooting system compared to control plants. Bigger roots take up more nutrients, which in turn allows the plant to grow better and faster. Because the plant becomes stronger and has a better defense mechanism (bio-fortification), the plant will be better able to resist external influences and diseases.
    Silution is the ideal silicic acid fertilizer for drip irrigation systems. A fertilizer schedule using biologically available silicic acid combined with the high-grade fulvic acid results in among others:
    A crop that has a higher resistance against the negative impact of stress.
    Stronger cell walls.

A stronger defense against plant infections and pests.
    A stronger defense against temperature differences and/or extreme temperatures.
    A higher quality and yield.
    A higher dry weight content of the end product.
    Combine Silution with the fertilizer scheme throughout the entire growing cycle. Silution is a unique product and is not comparable to other silicon products . This product is protected by a patent.
    Dosage
    To the soil as root irrigation: 2 ml/10 litres pure water. More is unnecessary and works counterproductive.
    Foliar spray: 2 ml/litre pure water with a pH of 5.0-6.0. Spray every two weeks.
    First apply water to the nutrient tank, then add the correct amount of Silution and mix thoroughly. After this add the normal dosage of other fertilizers and additives and mix thoroughly again.​

#9 fuckthesystem, ‏20/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏21/9/17
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @fuckthesystem
    יא! איזה יופי!
    רק חבל שבכל הקשקשת טקסט המוצאת הזאת לא רשום דבר אחד.
    מה המוצר מכיל?
    ככה הכי קל לבדוק אם הם אשכרה מחרטטים אותך (סביר מאוד לפי כמות הטקסט) או שיש דברים בגו.

11. fuckthesystem

fuckthesystem חבר חדש

לייקים:
    8
    לשמור על תרבות הדיבור בכל זאת :)
    stabilised Mono-silicic acid
    ec fertilizer :
    Mixture of micro-nutrients
    Boron (B) 0.6% water-soluble
    Zinc (Zn) 1.4% water-soluble

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אז בורון ואבץ? זה הכל?
    לא יעזור לצמח בשום צורה מלבד לספק את שני היסודות הללו.
    תוסיף לזה את העובדה שהאבץ כנראה לא יהיה זמין בצורה היונית שלו ואת העובדה השניה שצמח כמעט לא צריך בורון.
    עושה רושם שמישהו דחף שני יסודות ראנדומאלים שלא קשורים אחד לשני למיכל וקרא לזה "מוצר כנגד חום".

ואיפה הסיליקון?
    אתה בטוח שהבאת את ההרכב הנכון?
    קשה מאוד למצוא מה ההרכבים של הדשנים הללו. מאוד חובבני מצד היצרן.

13. fuckthesystem

fuckthesystem חבר חדש

לייקים:
    8
    stabilised Mono-silicic acid
    זה לא סיליקון?

כפי שבטח ידוע לך חברות הדשנים חייבות לכתוב בהרכב ה-ec fertilizer רק את האלמנטים ואתה לא מצפה שהן יכתבו את כל ההרכב של מה שהם עשו שם כי זה נכנס תחת סודות מסחריים בדרך כלל.
    יש שם סיליקון וזה בוודאות, אתה מוזמן לבדוק. תוסיף כמה טיפות למים מזוקקים ותראה את הפולימריזציה.
    וממה ששמתי לב אצל אנשים וגם חברי הפורום מחסור בבורון דווקא נפוץ יחסית. איך החלטת שהאבץ ״״״כנראה״״״ לא יהיה זמין בצורה היונית? ביונובה אחד השמות היותר מכובדים בתחום הדישון בעולם ומשתמשים במוצרים שלהם בהרבה גנים בוטניים ולא רק בתחום הקנאביס.

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה שאני אראה כזה דבר בעין? זה חומצה צורנית, מסיס במים.
    ומה זאת אומרת למה שהם יכתבו מה יש במוצר שלהם? כדי לדעת מה יש בו! אם אני לא יודע מה יש בו מה המוצר שווה בשבילי?

עד עכשיו לא הצלחת להוכיח שהמוצר הזה עוזר במשהו. קצת צורן, אבץ ובורון. איך זה עוזר לצמח להתמודד עם חום?
    אני לא מצאתי שום מידע שקושר את היסודות הללו להתמודדות עם חום.

איך החלטתי? אני איש מקצוע (אגרונום). וזה דבר ידוע שהצמח לא יכול לקלוט אבץ בצורתו היונית בצורה טובה. כדי שהצמח יצליח לספוח את היסוד הזה בצורה יעילה יחסית היסוד צריך לבוא בכילאציה. בד"כ כ EDTA.

אני לא ממש מכיר אותם, וכנראה שגם שום חקלאי בארץ מעולם לא שמע עליהם. ככה שאורז דשנים הזה (הם לא יצרני דשנים, רק אורזים במיכלים יפים) ישאר אנונימי בעיני אנשי המקצוע בישראל.

#14 אגרונום, ‏22/9/17
    נערך לאחרונה ב: ‏22/9/17
  15. fuckthesystem

fuckthesystem חבר חדש

לייקים:
    8
    סבבה אז אורז הדשנים הזה ישאר אנונימי בעיני יו״ר איגוד אגרונומי הפורומים :) לגבי שאר הטענות שלך - אני לא הולך להוכיח לך שבתוסף סיליקון יש סיליקון כמו שאני לא אמור להוכיח לך שבבקבוק קולה יש קולה. אולי פעם אחת אתה תיקח בקבוק ליד ותוכיח לנו מה אין שם או יש. ולגבי תפקיד הסיליקון ועזרה בחום, תחפש בגוגל או גוגל סקולר.

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין צורך. זה בסדר, אני מאמין לך שיש סיליקון במוצר הזה.
    אני רק שואל לגבי היכולת של קנאביס לספוח צורן. עד כמה שידוע לי הוא לא סופח את היסוד הזה. רק חלק מצומצם של צמחים בעלי יכולת ספיחה של היסוד הספציפי הזה.

זה בסדר, כבר עשיתי תואר בנושא. מכיר את הספרות לא רע. לכן אני פונה אלייך, טוען הטענה.
    אם מישהו צריך להוכיח את הטיעון שלו זה אתה. בכל זאת, אתה טוען שצורן תורם לעמידות לחום?
    בכיף. תביא מאמר ונראה אם הוא רלוונטי לקנאביס. או לצמחים באופן כללי לצורך העניין.

עד אז כנראה שנצטרך ללכת לפי שהספרות הרלוונטית בנושא אומרת לגבי צמחים וצורן. צמחים שסופחים צורך סופחים אותו כדי למנוע מהרביבורים (בע"ח אוכלי עשב) מלאכול אותו.

אבל סבבה, זרקת משהו לאוויר ולא הוכחת אותו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!