1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול במצע אדמה מנותק

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י KusaMachSHI200, ‏17/8/18.

1. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    שלום ולילה טוב טרולים יקרים,

*אני מתנצל מראש על חוסר הבנה מקצועית ואי שימוש בשפה והגדרות מן המניין!

ברצוני להתייעץ לגבי גידול על מצע אדמה מנותק. אתן דוגמאות ואהיה ספציפי ככל הניתן.
    יש ניסיון בגידולל קוקו פרלייט, אך הגיע שלב התייעלות.
    האם פרלייט מומלץ כמצע בפני עצמו?
    למיטב הנתי ישנם מספר מצעים מנותקים מומלצים, התכנון הבא הוא ליצור מצע %70-30 המורכב מפרלייט וורמיקולייט בהתאמה.
    האםהשילוב הזה הוא נכון?
    הערה : אין ברצוני למצוא את המצע הטוב והיעיל ביותר. יש רצון לקבל תשובה החלטית שתניב תוצאות חיוביות וטעימות כך שעל טעם וריח אין להתווכח!

עריכה:
    נתונים טכניים:
    עציץ אייר-פוט
    דישון מינרלי
    השקיה מי אוסמוזה הפוכה
    תאורת LED לצמיחה והפרחה.

2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לא המצע משפיע על הטעם והריח.
    השקייה נכונה, דישון במינון נכון, אור וחושך בזמנים הנכונים, שטיפת הדשנים לפני הסוף, הייבוש, והריפוי בצנצנות ומשך הזמן שלהם משפיעים.
    רוצה מצע מנותק לגמרי? אקוואהפוניקה. לגדל על מים בשילוב אקוואריום דגים בצד, היא השיטה הכי מתקדמת באמריקה ובטח גם בעולם עכשיו.
    לגדל בקוקו פרלייט לא נקרא גידול הידרו. הידרופוניקה היא שיטת גידול על משטחי קלקר שצפים על מים. (הידרו=מים).

Jeff green אוהב/ת את זה.
  3. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    בפרלייט לבד אי אפשר לגדל, כל המים יברחו כמו לשפוך אותם על דלי מלא בפירורי קלקר.
    הקוקוס או קליפות הקוקוס שמכנים קוקו, סופג את המים כמו ספוג ולצמח יש מספיק זמן לשתות.
    שים לב מה יש יותר במצע קוקו פרלייט, קוקוס או פרלייט? אם פרלייט כל המצע היה לבן, אבל הוא לא, הוא חום עם נקודות לבנות, כדי שהשורשים יכנסו לקוקוס הדחוס יותר בקלות, הפרלייט כמו נקודות חלולות במצע שמסביבן השורשים נכנסים לקוקוס.

4. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    פיספסת את הנקודה שלי מאסטר...
    אקוואפאניקה? היידרופוניקה? גדול עלי לגמרי . לא מכיר את הדברים בגדולים הללו.
    מצע קוקו פרלייט שאפשר לקונת כבר יש לי. אני מדבר על מצע ברמה קצת יותר רצינית, בשביל זה הגעתי לפורום להתייעץ. אני מתייעץ על משהו ספציפי אם תאכל לענות על השאלה שלי אשמח.

אני רוצה לייצר מצע של ורמיקולייט ופרלייט. השילוב בינם ייתן לי השפעה לטובה על הגידול? אני מבין ממך שעדיף לי להישאר על מצע קוקו-פרלייט שקונים במשתלה.
    מה היתרונות של ורמיקולייט בתוך מצע האדמה?
    מה היתרונות של הפרלייט בתוך מצע האדמה?
    מה היתרונות של הקוקוס במצע האדמה?
    לגבי מצע פרלייט נטו - אני מבין שלא אופטמילי ולא יעל בעליל :D . תודה על התשובה הפשוטה. אבל יכול לעזור בשילוב עם עוד סוג של מצע כלשהו.
    לגבי מצע קוקו פרלייט - כרגע אני מבין שהוא היעל והאפטמלי ביותר וכל סוג של ניסיון ותהייה לגבי מצע מנותק כלשהו יהיה לא שווה מבחינה מעשית.

על אחת כמה וכמה, אם כבר אז כבר, מה הם היתרונות של אקוופאניקה על גבי מצע אדמה פשוט בתוספת של פרלייט בפנים כמו בגידול ההתחלתי שלי?

5. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    כאן בארץ קוראים לכל מצע מנותק הידרופוניקה (מצע מנותק = ללא אדמה עשירה בדשנים כמו שעצים גודלים טבעי ביער, אלא מצע שחייבים להוסיף לו דשנים).
    זה לא נכון.
    ורמיקולייט ופרלייט סופגים טוב את החמצן ומאפשרים לשורשים לקחת מהם את החמצן הזה וגם משמשים כנקודות איוורור בתוך מצע מהודק יותר (אדמה, קוקוס) שבתורו סופג את המים עם הדשנים, מהם שותים וניזונים השורשים.
    הידרופוניקה אמיתית - היא גידול על מים בלבד, ללא מצע, כשאת הדשנים מוסיפים למים, ובין המים לשורשים יש מרווח של אוויר (חמצן) כדי שלא יירקבו מלהיות במים כל הזמן.
    אקוואפוניקה, לא משתמשת בדשנים.
    מחברים את המערכת ההידרופונית לקחת מים מאקווריום של דגים (מקטן ועד בריכת דגים) ולהשתמש במים עם הפרשות הדגים כדי שהשורשים יינקו את הפרשות הדגים ויחזירו מים נקיים לאקוואריום.
    כל מה שצריך, במקום להוסיף דשנים למים, הוא להאכיל את הדגים.
    בזבל שהם מייצרים יש כל מה שהשורשים צריכים בתור מזון, ובתמורה הצמח מחזיר לדגים את המים נקיים מרעלים, שלא טובים לדגים.
    זאת סימביוזה אמיתית והיא מחקה את הסימביוזה שקיימת בטבע (למשל בביצות או נחלים כשבשפת הנחל או האגם או הביצה גדלים עצים וצמחים, שמנקים את המים לדגים, ולוקחים מה שהשורשים צריכים מהמים).
    באדמה רגילה, גם אם תוסיף לה פרלייט, עדיין תצטרך להוסיף דשנים כי כמות הדשנים שנמצאים באדמה לא יספיקו לכל תהליך הגידול וייגמרו בשלב מוקדם של הצמיחה.
    אדמה רגילה היא גם יותר דחוסה ממצעים אחרים ותקשה על השורשים לקבל חמצן.
    הכי מומלץ (לדעתי), שאם לא משתמשים במצע מים בלבד (הידרופוניקה), להשתמש בקוקו פרלייט.
    לא חושב שיש משהו רציני יותר בהרבה, אלא אם תעבור להידרופוניקה מלאה.

6. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    קיבתי מה שאמרת מאסטר,הסימביוזה הנ"ל נשמעת לי רצינית אולי בהמשך הדרך אנסה להקים מערכת דומה...
    כרגע, אני חושב שהצעד הבא יהיה להוסיף ורמיקולייט למצע הקוקו פרלייט.
    ברצוני לשאול עוד שאלה ולקבל הכוונה כלשהי
    מה הדרך הנכונה ללהכנת המצע לפני שתילה?

7. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    יש כאלו ששותלים את הזרע ישירות בעציץ.
    אני השתמשתי בשיטת המגבת נייר, ואחרי שלושה ימים העברתי לכוס פלסטיק שחורה מלאה במצע מהודק טיפה, חצי ס"מ לתוך המצע ולהדק, ואז להשקות.
    לא לשכוח לגזור 4 פינות בתחתית הכוס לניקוז.
    אחרי עוד שבוע, למלא עציץ במצע, לדחוס עם היד, לחפור בור קטן, להכניס את הכוס לבור כדי שיקבל צורה של הכוס, להפוך את הכוס עם השתילון ליד עם המצע שלו (זהירות על השתילון) ולהכניס לבור.
    ליישר את המצע, להדק בעדינות ולהשקות.

8. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    אין צורך להשקות במים את המצע לפני השתילה של השתילון?
    הבנתי מאחד ששתילה במצע יבש זו טעות

9. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    זה לא מצע יבש, במקום לחפור בבוץ אתה חופר ביבש, מניח, סוגר עליו יפה ומשקה. והופ הוא נהיה רטוב.
    מה יבש בזה?
    זה משנה אם תרטיב לפני או אחרי? אין דשנים במצע עדיין גם ככה, מה זה יעשה אם תרטיב לפני? שום הבדל.
    סתם לעבודה קלה.

10. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    הלכנו על דרך השלילה. תבורך איש יקר!

11. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    בכיף

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש צורך בהגמעה גדולה של מים לפני השתילה. מבלי להרחיב כי יש יותר מדי לתקן, אני מייעץ לך לקחת בסופר ערבון מוגבל את מה שהפרופסור כתב פה עד כה.

13. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    אז בבקשה תעשה לי טובה. ותנסה להריב לי קצת בכל הנוגע לשרשור הנ"ל דוקטור

עריכה:
    להרחיב *^!

14. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    האם השילוב הזה הוא נכון?

עד כמה יחס כמות ההשקיה צריכה להיות? הגמעה מילה גדולה עבורי

עריכה:
    דרך אגב, מה זה סימביוזה?

15. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אכן קח את כל מה שהוא אמר בערבון מוגבל .
    המצע שאתה שואל עליו בפוסט הראשון שלך הוא הוא ממש על גבול ההיידרופוני... וכן .. כן אפשר לגדל אך ורק עם פרלייט .. וזו תהיה היידרופוניקה .
    ברמת העקרון כל מצע שהוא אינו באדמה בחוץ הוא מצע מנותק שיש לשמור על איזונו וערכיו .
    אתה רוצה מצע אוורירי שיעניק לך תוצר טוב... אתה יכול לעשות מיקס של 50/50 אדמה ופרלייט ולפי דעתי תשיג את מבוקשך.. אך אתריע שככל שהמצע יהיה יותר אוורירי כך יהיה הצורך בהשקיות יותר תכופות.

16. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לכו תזדיינו אחד עם השני יא הומואים. אל תשים לב אליהם. 2 שלא גידלו עציץ בחיים שלהם ומסתובבים עם ספר ביד.

Deep Roots אוהב/ת את זה.
  17. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    בסדר גמור נעשה חישוב מחדש. איש איש ואמנתנו, הכל בסדר. מאסטר תודה על שום דבר

על כל מקרה, ישנה דרך כלשהי שאומרת להשקות שהמצע יבש. האם במצע מנותק (כל מצע שהוא חוץ ממצע מים) תכיפות ההשקיה במצב דומה? זתומרת שאם לדוגמא אני משתמש במצע שהוא נטו פררלייט (בלי לדבר כדאי או פחות כדאי אבל נגיד ו...)תכיפות ההשקיה נעשית לפי יובש המצע?
    לדוגמה: בזמן פריחה בעציץ 17 ליטר אדמה, אני משקה שתיים וחצי ליטר וכעבור בערך 36 שעות המצע מתייבש, משקה עוד פעם. במצע מנותק כניראה שהזמן בין השקייה להשקייה יתקצר, אבל אני שומר על אותה הדרך?

#17 KusaMachSHI200, ‏20/8/18
    נערך לאחרונה ב: ‏20/8/18
  18. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אם אתה משתמש רק בפרלייט משמע ששיטת הגידול תהיה הידרופונית.. כיוון שלפרלייט כושר ספיגת מים מאוד נמוך ולכן לא נותרים כמעט נוזלים במצע לאחר השקייה רוויה...
    להפך הגמור - אדמה.. כושר ספיחת נוזלים מאוד גבוה ביחס לפרלייט וזמני ההשקייה יהיו ארוכים יותר לעומת מצע שהוא 100% פרלייט.
    אגב לנפח העציץ שלך ממליץ להשקות 5 ליטר בכל השקייה.. (על קבלת נגר של כ 10%-20%)

19. Tuta

Tuta קנאביסט

לייקים:
    27
    השקיית יבש-רטוב זאת טעות ותוביל לחוסר מיקסום ייבול. אתה תרעיב את הצמח ותמנע ממנו הזנה תקינה. זה כמו שאתה תאכל פעם בכמה ימים. צריך להשקות כל יום/יומיים עד ל20-30% נגר

Amitos אוהב/ת את זה.
  20. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    תותי לדעתי השורשים לא מספיק חזקים כדי שאשקה כל יום עם 30 אחוז נגר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!