1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

O.CD , אספרגר קל ופוסט טראומה חלקית, עדיין עם סימן שאלה, עיזרו!

הנושא בפורום 'עזרה בקבלת אישור' פורסם ע"י שהם, ‏10/10/18.

1. שהם

שהם חבר חדש

לייקים:
    0
    מישהו קרוב לי המטופל בתרופה אנטי חרדתית, ביקר אצל פסיכיאטרים רבים ושנים שהוא צורך תרופות פסיכיאטריות על OCD, חרדות, ואף התברר שהוא סובל כנראה גם מהפרעת פאניקה. לאחרונה, הוא היה באשפוז ואף התחיל לקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי. הוא ניסה הרבה תחלופות של תרופות פסיכאטריות בחייו, כולל אולי את כל הSSRI (גם ציפרלקס 20 מ"ג), ויאפקס, ועוד כל מיני תרופות, כולם במינונים הגבוהים, ואפילו ריטלין. לצערנו, כל אלה לא עזרו לו והוא לא ממש מגיב לטיפולים. יתרה מזאת, חלק מהתרופות גרמו לו לתופעות לוואי קשות עד שהופסקו באופן מיידי בהוראת רופא. לאחרונה הוא דיבר על אפשרות לנסות קנאביס. שוחחנו על כך והוא ניסה את זה ואז קרה דבר מדהים: מצאנו את התרופה שעוזרת לו, "הקנאביס"! זה פשוט עושה את העבודה בצורה מדהימה. אין לנו ספק שזה הדבר היחד שיעזור לו. האמת שהוא רצה כבר שנים לנסות את צמח הקנאביס אך תמיד הרופאים והפסיכיאטרים היו נגד, הם טענו שאין מספיק מחקר על הקנאביס והוא עלול דוקא להגביר חרדה. לאחר שהניסוי האישי שלו הצליח מעל ומעבר כאמור, הוא פנה לפסיכיאטר שמטפל בו כעת, בתב"ן (תחנת בריאות הנפש), ודווח לו על הבשורה. להפתעתו, הפסיכיאטר מחד גיסא אמר "כן זה באמת יכול לעזור אתה יכול לנסות" אולם בפגישה שלאחריה הוא לא גילה הרבה אמפתיה לעניין, ניסה אפילו לאיים בצורה עדינה ואף הצהיר שאצלם במרפאה הציבורית לא מגישים המלצות לקנאביס, למעט במקרים מאוד מסויימים, "נסה אצל מישהו פרטי" הוא אמר. לא היתה ברירה אחרת והוא קבע תור לפסיכיאטר פרטי שמגיש ליק"ר המלצות למתן אישור לקנאביס והלכתי אליו יחד איתו. במהלך הפגישה הפסיכיאטר אמר שמהסיפור נשמע שאכן יש מאפיינים של פוסט טראומה אבל קשה להגדיר את זה באופן מובהק בגלל שאין "פלאשבאקים" של ממש. הוא אמר שהסיכוי לקבל אישור לא גבוה. סוכם שלמרות הכל נלך על זה והוא נתן שלש אבחנות: OCD, אספרגר ופוסט טראומה חלקית. הוא אמר שהאספרגר יגדיל את הסיכויים לקבל אישור. בנוסף, הוא אמר שלפעמים אנשים נזכרים בדברים חדשים וחוזרים אליו ומחזקים את האבחנה של ה"פוסט טראומה" בהצלחה.
    הוא ביקש להגיש את מסמך האבחנות לקופ"ח ולהוציא מהם אבחנה חדשה על סמך האיבחונים שנתן ולשלוח לו.
    יש לנו סימני שאלה די גדולים, האם בסופו של דבר זה יצליח? היק"ר כידוע לא עושים חיים קלים לאף אחד. וגם האם יש עוד משהו שניתן לעשות על מנת לשפר את הסיכויים לקבל אישור מהיק"ר?
    אשמח לקבל את עצותיכם בעניין,
    תודה:)

#1 שהם, ‏10/10/18
    נערך לאחרונה ב: ‏10/10/18
  2. לירוי

לירוי חבר חדש

לייקים:
    4
    הוא הרגיש שיפור משמעותי מקנאביס לא רפואי?

3. שהם

שהם חבר חדש

לייקים:
    0
    כל הדברים שכתבתי מתייחסים לקנאביס רגיל, לאו דוקא מתועש. לדעתי השם "קנאביס רפואי" הוא מותגי אבל בפועל הוא חסר משמעות. האבחנה היחידה שנכונה לגבי הקנאביס היא האבחנה בין האיכויות השונות, יש קנאביס באיכות גרועה ויש באיכות טובה. זה תלוי בהרבה דברים ואחד העיקריים שבהם הוא כמות הרכיב הפעיל של הצמח, הTHC. ככל שהוא יותר גבוה ככה הצריכה של הקנאביס יותר אפקטיבית ויעילה לצרכן. לדעתי, כל מה שעושים עכשיו ל-CBD זה זריית חול בעיני ציבור תמים, כי לדעתי לצרוך CBD זה כמו לשתות מים..
    למה את/ה שואל/ת?

4. לירוי

לירוי חבר חדש

לייקים:
    4
    אני סובל מפוסט טראומה ולוקח כדורים פסיכיאטריים וזה לא ממש עוזר.. הגשתי בקשה לקנאביס רפואי בהמלצת פסיכיאטר לפני חודשיים בערך ועדיין אין תשובה.. אני לא מנוסה בזה בכלל אז אני פוחד לקנות מהרחוב.. לא יודע איך זה ישתלב עם התרופות הפסיכיאטריות ואולי יביאו לי חומר בעייתי.. שכתבת שזה עזר לו אז חשבתי שאולי כדאי לנסות.. מה דעתך ? תוכל להסביר אם ואיך זה הרגיע לו את החרדות?

5. שהם

שהם חבר חדש

לייקים:
    0
    תשמע, ברוב המקרים לפחות, אם אתה צורך קנאביס איכותי הוא משפיע היטב ורק לטובה. אינני סבור שכמתחיל תוכל לעשות סלקציה ולבחור את האיכותי בכוחות עצמך. בנוסף, אם יש לך OCD תדע שתרופות מרשם פסיכיאטריות קלאסיות, במקרים רבים, פשוט לא עובדים! לעומת זאת, מחקרים שראיתי וגם המציאות מראים שצמח הקנאביס יעיל מאוד ל-OCD.
    אגב, מה שמו של הרופא?

6. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    צמח הקנאביס *יכול* לעזור לOCD, לא הכל עוזר ולפעמים גם מעלה את הרמות של הOCD.
    צריך קנאביס עם אחוזי CBD גבוהים וזן ספציפי שיעזור (יש כאלה עם סיבידי גבוה שלא עוזרים)

7. לירוי

לירוי חבר חדש

לייקים:
    4
    זה נכון גם לפוסט טראומה?

8. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אין לי מושג, אני בטוח שיש זנים שיעזרו יותר מאחרים

9. שהם

שהם חבר חדש

לייקים:
    0
    מנין לך? אפשר מקור בבקשה?
    אמנם מחקרים ישנים על OCD
    (2010-2013) מדברים על שיפור באמצעות הCBD והCB1, אבל הם מעולם לא שללו את היעילות של הTHC. לדעתי, הTHC הוא הרכיב הפעיל בצמח הקנאביס והוא החשוב ביותר, לא הCBD, וכפי שמדגיש פרופסור רפאל משולם, והעובדות מדברות בעד עצמן. למשל, בחורה עם OCD שנטלה למשך מספר שבועות טיפות CBD שהזמינה מחו"ל, דיווחה לי שלא חל שום שיפור במצבה!
    לעומת זאת, נוכחות של THC בקנאביס בהחלט מראה על שיפור מיידי, וזאת גם כן על סמך עובדות שאני מכיר מקרוב. לדוגמה, בחור הסובל מOCD שעישן כמה פעמים קנאביס נקי (ירוק נקי בסלנג), ידע להגיד מתי זה חזק ו"עושה את העבודה" ומתי זה חלש, נותן קצת סאטלה ולא יעיל לחלוטין!
    לדעתי, כל הסיפור של הCBD זה לא יותר ממסחרה שרלטנית שנכנסה חזק לשוק הישראלי בגלל החוקיות של הCBD, תוך ניצול מצוקתם של אנשים חולים שאינם מצליחים להשיג רשיון לקנאביס, וזה בגלל השליטה של "הביג פארמה" הדורסונית והרצחנית".
    האבחנה בין סוגים/זנים לאיננה חשובה לדעתי, האבחנה החשובה ביותר היא בכמות הקנאבינואידים שהצמח הנצרך מכיל. זאת משום שלפי הידוע, אותו זן/סוג יכול להכיל כמות משתנה של קנאבינואידים. למשל, בפעם אחת הוא יכול להכיל THC בכמות גבוהה ובפעם אחרת כמות נמוכה יותר, וזה למרות שמדובר באות הזן ובאותו הסוג בדיוק!
    לירוי, נסה לעשן (כשיהיה לך רשיון כמובן) ותבין בעצמך. עשה טובה לעצמך ואל תמהר "לקנות" או לחשוש מכל דבר שמישהו כותב לך. מה שאתה צריך זה חזק, חלש לא יהיה לך אפקטיבי מספיק.

10. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אין לי מקור, מדבר על עצמי אחרי הרבה זמן של ניסיונות בזנים שונים ובודק מה עוזר לי יותר ומה פחות.

11. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    האם ניסית טיפול CBT?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!