1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נהיגה תחת השפעה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י TCS, ‏18/6/19.

1. TCS

TCS חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן,
    צריך ייעוץ במצב מסוים.
    יש לי סעיף נהיגה תחת השפעת סם שחטפתי לפני חודש (לא רלוונטי איך ולמה, יצאתי מפגר)
    הביאו לי שלילה 30 יום, ועדיין לא נקבע לי משפט. בעיקרון הבנתי שאני אחטוף איזה כמה חודשים שלילה, הכל טוב אני אתמודד.
    השאלה שחשובה לי היא כזאת :

אם עוצר אותי היום שוטר, סתם לבדיקת רשיון, והוא רואה במחשב שלו שיש לי סעיף כזה, יש לו "חשד סביר" לעשות לי בדיקת שתן על סמך העבירה הזאת ?
    כי אני לא מתכוון לעשן בזמן נהיגה או לשמור משהו באוטו, אבל נטו בגלל הסעיף הוא יכול לתפור לי את הבדיקה הזאת ?
    כי בבדיקה הזאת גם אם עישנתי לפני שבוע אני אצא מלוכלך, ולפי החוק המפגר במדינה, אם הבדיקה מלוכלכת זה לא משנה אם אתה מסטול או לא, אתה תחת השפעה.

אני כרגע לא מעשן בכלל בגלל הסיפור הזה, כי הבנתי פעם שנייה זה כבר שלילה של מינימום 4 שנים, פעם שלישית יש דיבור על מאסר.

מצד אחד, אני יכול להיות הכי זהיר ולקוות לטוב, אבל אני לא יודע אם בגלל שיש לי כבר סעיף, בדיקת רשיון רגילה או סתם שוטר שלא באתי לו טוב בעין יכול להתגלגל לעוד יותר בלאגן. (נוהג גם בשעות מאוחרות של הלילה)

מצד שני, מה אני לא אעשן עכשיו כל החיים או עד שיסדרו את החוקים המפגרים פה ?

תודה אנשים.

2. קנאביס וצדק

קנאביס וצדק קנאביסט

לייקים:
    52
    אני לא חושב שזה מהוה חשד סביר, אבל זאת רק דעתי.

3. TCS

TCS חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התשובה,

אשמח לשמוע עוד.

4. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    תלוי במצב רוח שלו . יותר מזה גם אם
    לא תעשן . עדיין יהיו כאלו שיציקו לך גם בחיפוש
    בגלל שהם רואים במחשב ומנסים מזלם

5. TCS

TCS חבר חדש

לייקים:
    0
    החיפוש לא מפריע לי, לא ימצאו כלום.
    מה שמפחיד אותי זה בדיקת שתן שיכולה להכניס אותי לבלגן.

6. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אין לך יותר מידיי אופציות לצערי

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נהיגה בשכרות*, סם זו נסיבה מחמירה. בגדול יש עונש מינימום לעבירה זו שעומד על שנתיים שלילה, ובנסיבות מיוחדות (החריגים נקבעו בפסיקה) ניתן לחרוג לקולא.
    מעבר לכך, למעט בדיקה שגרתית במכשור ייעודי (דראגר, "חוק הרוק"), קיום העבירה בדיעבד לא מקנה חשד סביר לביצוע עבירה עתידית. עם זאת, יכול להיות שבמחסום, עמדת בידוק או במעבר גבולות בינלאומיים - תתבקש לאפשר לביצוע חיפוש בכליך על מנת לעבור - נוכח עבירה לפי פקודת הסמים המסוכנים. יש לשים לב כי במצב זה לא מדובר בחיפוש רנדומלי בו עליך לתת הסכמה מדעת (אחרי שנאמר לך שמותר לך לסרב), אלא לפי סעיף 3 לחוק חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, תשס"ה-2005.

בהצלחה!

8. TCS

TCS חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובה,
    אז עקרונית אם האוטו נקי, ואין עליי סממנים, אז הכל פיקס ? אין בעצם חשד סביר לבדיקת שתן.
    אני לא מתכוון לנהוג תחת השפעה, הבעיה פה שגם אם עישנת לפני שבוע אתה נחשב תחת השפעה.

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כן, אתה לא תיענש פעמיים על אותה עבירה. אתה שלול, בתקופה זו אתה מתנקה.

10. TCS

TCS חבר חדש

לייקים:
    0
    רב תודות

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!