1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה דחוף

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י אחי, ‏16/7/19.

1. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
  2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    נראית כמו סאטיבה מעולה.
    גם הגיזום שלך של העלים המיותרים הוא נכון ומושלם, ככה צריך לגזום כל צמח בפריחה, כדי שהצמח ישקיע בפרחים ולא בעלים וכדי שתיהיה חדירה טובה של אור וסירקולציה טובה של אוויר.
    הצמח עמיד בחום, גם ב 40 מעלות, אבל עדיף למנוע ממנו סבל, אז תשים מתחת למשהו, שהאור יבוא מהצד ולא ישירות, וגם כבל מאריך לגג עם מאוורר קטן מכוון לצמח ממרחק של 2 מטר, יזיז ממנו אוויר חם ועומד, ויחזק לו את הענפים, רק לימים חמים ביותר, כמו מחר.
    בכללי, הצמח נראה במצב מעולה, ויש לך עד סוף ספטמבר, תחילת אוקטובר, לקטיף, אז אוטוטו.

3. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה אחי

4. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
  5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    גיזום עלים בריאים זו טעות, בטח ובטח בגידול חוץ...
    הפעם היחידה שאפשר לגזום עלים בריאים בגידול פנים זה אם יש לחות מאוד גבוהה וחשש לעובש - אז אפשר קצת לגזום בשביל סירקולציית אוויר יותר טובה. בגידול חוץ אין לזה משמעות.

הצמח לא "משקיע" בעלים במקום בפרחים, זאת עובדה ממש לא נכונה. אם כבר אז העלים משקיעים בצמח - הם אלה שקולטים את אור השמש, עושים פוטוסינטזה, ואחראים על קצב קיבוע הפחמן (שזה קצב הגדילה\צמיחה\פריחה). מעבר לזה - עלים שנגזמים בשלב הפריחה כבר לא יצמחו בחזרה (כי בשלב הזה הצמח כבר משקיע את הכוח שלו בפרחים עצמם). העלים הם "בית החרושת למזון" של הצמח, בלי עלים קצב הצמיחה\פריחה יותר איטי ותקבל פחות יבול בוודאות.

6. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    הקרח ששמת ממש מיותר - לא ממש תורם ולא מקרר. מצד שני, כמו שהידרומאסטר אמר, בגידול חוץ אין בעיה להגיע ל 40 מעלות, רק חשוב להשקות מספיק שלא יתיבש

7. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אל תזיין במח בקשר לגזימה, זה כן מבזבז אוכל על עלים מיותרים וגם אם יהיו רק 2 עלים תיהיה פוטוסינטזה.
    יעידו כאן עשרות מגדלים שגזמו ושלחו לי תמונות של אחרי הגיזום, שבועיים וחודש וקטיף ותמיד יוצאים עלים חדשים וממלאים מחדש את כל הצמח.
    אפשר לספר סיפורים, אבל מי שגידל אלפי צמחים יודע שגוזמים בפריחה גם פעמיים ושלוש ובמקום לקבל פרחים דלילים בתפזורות, מקבלים שיפודים בעובי בקבוק מים מינרלים.
    אם אין לך נסיון, אל תעיר שטויות.

אחי אוהב/ת את זה.
  8. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה על התגובות בינתיים מוריד רק עלים שחוסמים את הפרחים והם משמינים וגם בשלב זה מוריד בנוסף למה שרשמתי רק עלים ללא קריסטלים הקרח לא נועד להשקייה קבועה אלא להתמודד עם חום לא רגיל אצלי נמדוו מעל 40 מעלות
    בינתיים הקרח עזר

9. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    https://anonfile.com/68daZez4n1/IMG-20190110-WA0008_jpg
    https://anonfile.com/V9d8Z0zbn6/IMG-20190111-WA0000_jpg
    התמונות כאן של גיזום בפריחה (תמונה ראשונה) והתוצאה בקטיף (התמונה השניה).
    שייך לבחור כאן במגזין שחי ומגדל בגרמניה, ואם יש עוד שאלות אז תשאלו לעניין, ונגמר הוויכוח על גיזום בפריחה, וכל מי ש "לימד" אתכם שאסור, כמו עמיתוס הבילוש המטעה בכוונה, שיזדיין.
    מאסטר יש רק אחד, אני, ואם לא בא לכם להיות מקצוענים, אל תשאלו מקצוענים.

אחי אוהב/ת את זה.
  10. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    נראה מעולה תודה רבה אני לא מקצוען וזה גידול ראשון מזרע שנמצא אעדכן בקרוב בתחילת שבוע 6 אם יש לל עוד עצות להמשך הגידול אשמח לשמוע

11. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    תמשיך בדיוק ככה, לפי ההרגשה וההגיון הפשוט, גזמת בלי שיגידו לך. כשיתמלא שוב בעלים, וזה יקרה בערך עוד שבועיים, תנקה עוד פעם שיגיע למצב של עכשיו. רק שים לב מתי זמן הקטיף שלך לפי צבע הטרפנים (סוכר), וכשיהיה בערך 20 אחוז ענבר חום והשאר עדיין חלביים, קטיף.
    שלושה שבועות לפני קטיף תפסיק עם דשן ותתחיל שטיפות (השקייה עם פי שלוש מים מהרגיל), למשך שבועיים, ותשקה רק כשהאדמה 90 אחוז יבשה (תוקעים שיפוד עץ עד לתחתית העציץ ומוציאים, החלק התחתון לח והשאר יבש, תשקה).
    שבוע אחרון בלי מים בכלל, רק שמש, יש תהליך שהופך את הגלוקוז בצמח לקנבינואידים וזה בשבוע הזה ובשבוע שהוא תלוי הפוך (כל הצמח, שלם, ולא פרח פרח על מתלה רשת) והוא גם שואב כל טיפה של מים שעוד נשארה באדמה.
    אחרי השבוע בלי מים, תוריד עלי מניפה ותגזום את כולו קרוב לאדמה, ולתלות הפוך בחדר חשוך וקריר ומאוורר לשבוע עד עשרה ימים.
    אחר כך שלב הצנצנת, אבל תעדכן כשתגיע לזה, ואני אדריך.

אחי אוהב/ת את זה.
  12. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה נקווה שאצלח זה זן לא ידוע אמשיך לעדכן

13. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    הידרומאסטר - אתה יכול להמשיך להגיד מה שאתה רוצה - אתה שואב את הידע שלך מפורומים של סטלנים ומאתרים מפוקפקים, אני שואב את הידע שלי מעולם המדע.
    אם אתה מאמין קצת במדע, אז:
    1. לא מורידים עלים בריאים בגלל כול הסיבות שאמרתי קודם.
    2. ברור שאפשר להוריד את כול העלים והצמח לא ימות. אתה גם יכול לגדל אותו ב 13 מעלות ולהשקות פעם בשבועיים והוא עדיין לא ימות. זה לא אינדיקציה. העלים זה בית החרושת של הצמח - תפגע בבית חרושת תקבל פחות יבול. כול יבול שקיבלת עם צמח שהורדת לו הרבה עלים בפריחה - היית יכול לקבל יותר אם לא היית מוריד. בשום מקום בעולם שבו מגדלים למטרת רווח (יעני חווה מקצועית שצריכה כמה שיותר יבול כדי למכור) לא מדללים עלים בריאים. אתה מוזמן לברר את זה אצל כול סטודנט שנה ב' בפקולטה לחקלאות. זאת אחת העובדות הכי בסיסיות בצמחים.
    3. משקים כול יומיים עם הרבה נגר ולא מחכים שהאדמה תתייבש. כמובן שצריך לעבוד עם אדמה ייעודית ומאווררת - לא עם אדמה ממשתלה רגילה אחרת הצמח ייחנק.
    4. התהליך שמפיק את הקנבידואידים בצמח מתחיל שבועיים אחרי הפריחה. אם היית נותן דגימות למעבדה במהלך הפריחה היית מגלה שאחוז ה THC לדוגמא מגיע למכסימום הרבה הרבה לפני הקציר - מה שקורה בשבוע האחרון זה התנפחות של הפרחים ויצירה של טרפנים ולא הפיכה של גלוקוז לקנבידואידים. זאת חתיכת שטות שאלוהים יודע מאיפה הבאת. יש גם קצת קנבידואידים שממשיכים להתפתח כול הזמן אבל הם הרבה פחות רלוונטים. THCA לדוגמא מתפרק עם הזמן לקנבידואיד CBN
    5. בהמשך לסעיף 4 - אין קשר בין צבע הטרפנים (שזה ממש לא סוכר כמו שרשמת - https://he.wikipedia.org/wiki/טרפן_(כימיה)) לזמן הקציר. זה כבר נבדק מספיק פעמים במעבדות. זמן הקציר הכי טוב זה כשהפרחים מסיימים להתנפח. ואם כבר להיות ממש מדוייק - אתה מדבר על הצבע של הטריכומות. את הטרפנים אתה לא יכול לראות. טרפנים אלה מולקולות כימיות שנותנות לצמח את הריח שלו. כול צמח בעולם מפיק טרפנים שונים.
    6. לפחות המלצת על טרים יבש אחרי תליה הפוכה של הצמח שזה מעולה. יש לך עוד הרבה עצות מועילות ונכונות כאן אבל אתה יותר מידי נתפס לעובדות לא נכונות ולדברים שקראת בכול מיני מקומות ונשאר עם ראש סגור...תלמד משהו ילד - בעולם הזה, לא משנה כמה תלמד משהו - תמיד יהיה מישהו שיודע יותר טוב ממך ותמיד יש ממי ללמוד.

אבו ג'וינט אוהב/ת את זה.
  14. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    יעקב הלוי, בתור חבר חדש כאן שלא ראיתי מגיב אף פעם בשנה האחרונה, אתה יכול לכתוב מה שבא לך.
    אני ילד? יש לי 5 ילדים.
    אני לא כותב מה שאחרים לימדו אותי, אלא מה שהנסיון שלי לימד אותי, ואף נגלת גידול שלי היא פחות מ 200 שתילים לנגלה, אז אל תזיין במח.
    בכמעט שנה, אני כאן כל יום, עונה, מגיב, משתתף ועוזר, ואתה לא, אז אני כאן השוס, ולא אתה.
    אתה יכול להתחבר לעמיתוס עם ה 2 עציצים שלו באוהל, כל מי שלמד ממני כאן, יעיד בשבילי.

15. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה על העזרה עד עכשיו העצות היו יותר ממועילות לא שווה להתעצבן משטויות בשביל זה אני מעשן ובעזרת הלימוד שלך משהו יותר טוב תודה

16. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    לא יודע אם זה מדעי אבל חלק מהעלים שהורדו תפסו נפח מיותר ובלטו וגם מבחינה בטיחוטית נאלצו לרדת וגם שמנעו אור סך הכל היידרו מאסטר אתה אח על מלא

HidroMaster אוהב/ת את זה.
  17. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
  18. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אחי, מאסטר, יש רק אחד כאן.
    אני יודע שזה קורה כבר 3 שנים, ומאז אומר לכולם.
    מי שמפחד לגזום, שישאר עם פרחים בודדים ודלילים, מי שלא, יוציא 300 גרם ממוצע מכל צמח.
    חכה, יש להם עוד חודש וחצי, הם יתנפחו פי 2 מעכשיו ויעלו עוד בגובה, לא תוכל להפריד פרח פרח, אפילו עם מספריים.
    הכל ייראה לך פרח אחד.
    שים לב לעוד דבר שאמרתי וקורה: יצאו ויצאו עלים חדשים.

19. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    שאפו
    השבוע נכנס לשבוע פריחה 6
    יש המלצות לשבוע הקרוב?

20. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אפילו לא הערה אחי.
    תמשיך לתת לו אהבה וקרח בימים חמים, ולטפל בדיוק איך שטיפלת עד עכשיו, גאה בך.
    עוד שלושה שבועות תפסיק עם הדשן ותמשיך רק מים, לשבועיים, שבוע אחרון בלי כלום, לא מים לא כלום, ואז קטיף.
    עוד שבועיים תגזום את כל העלים הגדולים עוד פעם.
    אתה בדרך להיות מקצוען, עכשיו זה ייתן לך תיאבון להרים חדר, וכשזה יקרה, שלח הודעה, אני אקים אותו איתך צעד צעד.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!