1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה לגבי תאורה מתאימה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י מגדל מתחיל ., ‏20/7/19.

1. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    אהלן חברים ראיתי לא מעט יומני גידול ואני מתחיל עכשיו אחד משלי רציתי לדעת מה הייתם ממליצים לי לקנות מנורת לד או מנורת נלג ולמה
    תודה מראש לעוזרין

2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    נל"ג בלי וויכוח.
    יותר צמיחה, יותר פריחה, יותר ייבול, זה למה.
    ולא צריך יומן, מספיק לדעת כמה דברים בסיסיים ולהתמיד בהם כמו שווייצרי, והכל יצא מעולה.

3. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה רבה חבר. עוד שאלה זה גידול ראשון שלי ורציתי לדעת מה הכי מומלץ לי כמגדל מתחיל מנורה 400 w עם קולטיוב או 250 רגילה. והבנתי שבנלג אני צריך לקנות מנורה לצמיחה ומנורה לפריחה אשמח אם תעשה לי סדר

4. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לא חייב קולטיוב בכלל אם יש מפוח כניסה ומפוח יציאה, הכל ישאר בטמפרטורה נכונה.
    400 לצמיחה, 600 לפריחה, או עם משנק כפול, ואז רק מחליפים נורה, או עם משנקים נפרדים לכל אחד.

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כמובן שמנורת לד. אל תתיחס למשתמש ההוא שענה לך קודם, הוא כאן על מנת להטעות אנשים והוא עושה זאת בכל הודעה, מן סוג של הטרלה שאין לה מזור.
    מנורת לד מפיקה יותר אור בפחות חום, כלומר יעילה יותר. נורות לד בטכנולוגיית קוואנטום עם צ'יפ lm301b מפיקות 2.5 מיקרומול ל-וואט, שזה פחות או יותר פי 2 מנורת לחץ גבוה, בכל הספק. שורה תחתונה - כמובן שמנורת לד + השמר מעצותיו של הטרול.

6. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    יש לך מנורה מסיימת שהיית ממליץ? אני לא מתכוון לחסוך על נורה אבל גם לא מתכוון להשקיע יותר מדי.

7. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    יש לי נל"ג 250 וצמחים בני שבוע אפשר להשתמש איתה בנתיים למשך שבוע עד 10 יום עד שאני יחליף לאחרת

8. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    כן. אפשר.

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כן, לוח קוואנטום עם צ'יפ lm301b. אתה יכול לראות על מה מדובר בדף של חנות בארץ שנקראת בוטניקס, הוא מזמין את המנורה מסין. לחלופין אפשר להזמין את הדגם האמריקאי באינטרנט (אתר שנקרא ledgrowlightsdepot הוא המשווק הרשמי) בעוד כמה שקלים. מה שמבדיל בין הנורות אלו איכות חומרי הגלם.

10. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    יש לך ניסיון איתה?

11. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אני קניתי שני חיקוי QB סה"כ 240W כולל ספק באיביי, עלה לי 800 שקל עם משלוח חינם (המכס לא עלה על זה אז לא הייתי צריך להוסיף). המחיר קצת עלה מאז.
    בינתיים מחזור ראשון הייתה לי עלייה של כ20-30% בייבול מול מחזור ממוצע בנל"ג 250W שהייתה לי קודם, למרות שעשיתי פדיחה עם השעות של האור שגרמה לעיכוב מסויים. כך שאני חושב שהפוטנציאל גדול יותר.

12. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    250 וואט נל"ג לא עושה את העבודה והפונטנציאל גידול בעייתי לא ידוע למה
    צריך להשקיע בסירקולציה ואוורור בהתאמה ולהשקיע בתאורת גידול טובה 400/600 בהתאמה

13. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    מה ההבדל בין HM ל-hps לצמח (לא בכסף)

14. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    Mh ולא hm, מטאל היילייד, היא מנורה מעולה לגידול, אבל מחממת יותר מדי וצורכת יותר חשמל, מנורה שווה לה בוואטים של hps, ולכן עדיף hps, גם מבחינת יעילות וגם מבחינת חום יתר.

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  15. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    תודה לכם חברה.
    תותחים

16. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שניהן מנורות לחץ, ההבדל ביניהן הוא בגוון. מטאל הליד תתן לך אור לבן בעל ספקטרום כחול בעוד שנלג תתן אור צהוב שזה איפשהו בין הכחול לאדום, התדרים אותם הצמח צורך ע"מ לבצע פוטוסינתזה.

חייב לציין בהערת אגב את התשובות הגרועות שאתה מקבל מהמשתמש אידרומעסתר. הוא נמצא כאן על מנת להטריל ורושם מידע מומצא רחוק מהמציאות במסווה של מידע מועיל. הוא הרגע אמר לך שנורת לחץ גבוה יותר יעילה מנורת לחץ גבוה אחרת, ועוד בטמטומו אמר שנורת מטאל הליד מחממת יותר מנלג, שהרי זה בהכרח לא נכון כי הצבע הצהוב הוא הצבע החם בין השניים, זה אפילו שם מוכר לאור "צהוב/חם" או "לבן/קר" (מוזמן לגגל בכל חנות שמוכרת תאורה). אני מקווה שלא תיפול להטעיות מכוונות של משתמשים מזיקים בעלי אינטרס. מדובר באדם שבבירור נגד כל דבר הקשור לצמח הזה והוא מנסה להוציא לפועל פעולות לסיכול הגידול המוצלח של אנשים על ידי הטעייתם. השמרו מ @HidroMaster.

17. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    וואלה אחי שניכם תותחים.אני לא נכנס לויכוח בניכם. אני בתכלס חדש פה קראתי הרבה לא מבין אור כחול או אדום ( ספקטרום) לד יקר לי הכי טוב זה בשפה עמך לפני שאני יוציא עוד סכום .תכלס מה אומר לו למוכר וגם לא בלי בלך תחזור. חייב תאורה טובה יש בנתיים 3 קטנים בני שבוע תחת נל"ג 250 לא מספיק טוב להמשך .כמה שאני יקרא בגוגל לא יותר טוב מבעלי נסיון .
    תודה לכם

18. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בשבילי פעם אחת תוותרו ותגידו מה הכי טוב. וזה גם טוב לאחרים במסגרת התקציב. כולנו פה בשביל ללמוד ולהסתפק.
    תודה רבה לכולם
    מצטער על החפירה

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כבר רשמתי מה הכי טוב ולמה. נשמע שמטעמי תקציב אתה מצדיק איכות נמוכה יותר של תאורה, שזה בסדר, אבל זה בשום פנים לא יהפוך את הפתרון הזול יותר לפתרון הטוב מבין הפתרונות.
    למען הסר ספק - לד>נל"ג.
    מטאל הליד/נל"ג שונות בגוון, כך שנורה אחת (MH) מתאימה לצמיחה בלבד ונורה שניה מתאימה יותר לפריחה.

20. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אני אף פעם לא מצדיק איכות נמוכה. אני מבין אותך אבל לא תמיד יש תקציב בלתי מוגבל מנסה לעשות את הטוב ביותר. וזה לא כזה פשוט בלי נסיון בגידול פנים. אני עד עכשיו עם נסיון רק בגידול חוץ וזה הבדל שמים וארץ .
    .אחי כל אחד והחבילה שלו לך תדע .
    תודה רבה לך

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!