1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה | מערכת גידול ביתית - המלצות ורעיונות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י סינתי, ‏5/8/19.

1. סינתי

סינתי חבר חדש

לייקים:
    0
    היי לכולם,
    קורא בשבוע האחרון בערך את כל המאמרים מהלינקייה בפורום הזה מספר ה SimisuGuide על מנת להבין איך בעצם אני מתחיל לגדל בגידול ביתי עצמאי.
    אז ככה אחרי שראיתי את כל המערכות המוכנות אוהלים למיניהם ארונות שיצרו בעצמם הייתי רוצה לדעת מה הכי עדיף במידה ובמטרה שלי היא משהו סופר קטן וקומפקטי (מן הסתם אינדיקה) ראיתי כמה רעיונות של גידול במארז מחשב שיכול להתאים מבחינת המידות שאני מכוון אליהם אבל אני פתוח לרעיונות.
    בעיקרון המטרה היא לצמצם כמה שאפשר בעלויות ועוד לא הצלחתי להבין מה מהרכיבים במערכת הוא קריטי ומה פחות..
    ממה שהצלחתי להבין נורת נל"ג 250W אמורה להספיק לי עם רפלקטור בסיסי ומשנק (שהצלחתי למצוא בסכום של 300 ש"ח) מה שתהיתי זה עד כמה רלוונטי שהוא יהיה מקורר (האופציה להכניס שרוול עם קירור לתוכו או שאני יכול להסתפק בונטה בתחתית המערכת + וונטה מעל הרפלקטור + מאוורר שמכוון על הצמח עצמו)
    האם קריטי מפוח ? או פילטר פחם ?
    מה בעצם דרוש לי בשביל לגדל בצורה הבסיסית והפשוטה ביותר ?

אני יוצא מנקודת הנחה שאני רוצה לגדל עציץ אחד שישמש קבוצת חברים ולא משהו בסדר גודל מסחרי ..
    המלצות על מערכות כלשהם אפילו כאלה שנבנו בעצמכם יתקבלו בברכה!
    אשמחלדעת עלויות שלהם ומה דרוש (מספיק יצירתי בשביל לבנות בעצמי אם אקבל רעיונות טובים)..

2. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    במארז מחשב לא תוציא יותר מ20-30 גרם, ובכל מקרה לא תוכל להכניס לתוכו נל"ג, גם מבחינת מקום וגם מבחינת חימום. מציע לך למצוא חלל גדול יותר.
    שאלת הקולטיוב (מה שקראת שרוול) תלויה בטמפרטורה בסביבת החלל. אם יש מזגן אז פחות צריך קולטיוב.
    מפוח גם נגזר מגודל החלל, אתה צריך להחליף את כל האוויר פעם בכמה דקות, אז אם נגיד שיש לך חלל של שני קוב אתה צריך משהו כמו 300 מק"ש.
    פילטר פחם זה רק להסוואת הריח, לשיקולך בלבד. אבל קח בחשבון שאם אתה שם פילטר הוא צריך להיות מחובר למפוח (ונטה לא מספיק).

3. סינתי

סינתי חבר חדש

לייקים:
    0
    אז יש לך המלצה שתניב בין 50-100 גרם ומה דרוש בשביל דבר כזה ? קונסטרוקציה מסוימת ?

4. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    צריך חלל מספיק גדול, אטום לאור, עם כניסת ויציאת אוויר.
    לדעתי כדי לקבל 100 גרם צריך חלל של לפחות 50X50X150.
    נל"ג 250W יספיק לכמות כזאת, רק צריך להשגיח על החום בקיץ.

5. סינתי

סינתי חבר חדש

לייקים:
    0
    מחיר משוער בערך?

6. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    משהו כזה יכול להספיק לך
    https://www.hydroshop.co.il/products/ערכת-הנסיך/
    הייתי מחליף את העציצים לעציץ אחד של 18 ליטר, ואת הדשנים לאקוגן פרפקט+קלמג, מה שיוריד קצת את המחיר.
    אם תבנה את החלל לבד זה יהיה כמובן זול יותר מלקנות אוהל, קולטיוב אפשר להוסיף מאוחר יותר אם יהיה צורך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!