1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שבוע 10 רואים את הסוף?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י אחי, ‏18/8/19.

1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אם אני כפייתי, נניח בלמתג טועים ומטעים כאן בפורום - מהי הכפייה שלך? מלבד למונה ההודעות כמובן.

2. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    תמצע בעצמך מה, לבנתיים אני בטוח שאתה כפייתי, אתה משתמש ב 5 חשבונות פיקטיבים בשביל לכתוב בכמה כובעים ושיחשבו שעוד חושבים כמוך, אבל זה כולם אתה וכולם כאן יודעים את זה.

3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    חשבתי שאצליח לנהל איתך דיון אחד בלי שאצטרך להכריז עליך מטומטם, אבל מה לעשות, אתה מטומטם, אין מנוס.

4. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אדיוט מטומטם זה רק אתה, אתה וכל שכירי המקלדת הפיקטיבים שלך.

5. כדילהגיבלאידיוט

לייקים:
    1
    מצטער אבל אתה מסכן.. יותר הגיוני לך שהבן אדם פתח כמה משתמשים בפורום מאשר שכמה אנשים תפסו אותך על טעות.
    כמה חולים בפורום אחד.

6. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    את השם כבר אמרת בעבר פה בפורום שפתחת כדי להגיב למשתמש אחר שפתחת אז די עם השקרים והשנאה חינם אנשים לא קונים את זה
    https://anonfiles.com/53u52932n9/20190820_065957_jpg
    זה מהפרח התחתון שאנשים ייראו וישפטו לפי דעתם אתה לא חייב להסכים אבל תגבה בעובדות אתה לא חייב אבל לפחות ככה אולי יאמינו לך או יקשיבו לך יותר אנשים, הפוזות בתמונוה שתיים שהעלית זה עושה רושם על ילדים גידולי עבר

7. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    זה נער שליח שאמרו לו להגיב כאן אז הוא מגיב, אולי הוא חשבון פיקטיבי, אחת מהאופציות, בכל אופן הם לא מרשימים אותי, ואין להם כבוד לאף אחד הם יזהמו כל פוסט כאן בשביל המלחמה שלהם, מה שמצחיק או עצוב זה שאפילו לבעל הבית של הפורום לא אכפת. אמיתוס אפילו העז לכתוב גזענות על זה שתימנים מגיע להם שיחטפו אותם בגלל הרמה האנושית של ההורים שלהם, כמה מגעיל אפשר להגיע בשביל להוכיח טענה גם שאתה חושב שאתה צודק.

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא הוכחתי טענה באמצעות התיאור הנחות שהצמדתי לך. אני בסה"כ הבאתי את ההסבר ההגיוני היחיד לרגשי הנחיתות שלך. אתה כל כך מתגמד לאמת כך שאתה סבור שכל מי שמגבה אותי הוא בעצם - אני. רדוד, עלוב ומטומטם.

כמו שאמרתי לך, וזו ההודעה הראשונה שאני מגיב באמת אליך בפוסט הזה - אתה זה שנשאר עם הייבול הזה. התמונות שלך עושות אותך מבסוט? אז גם אותי. מברוק, שהקהל יצפה וישפוט. אותי זה לא מעניין.

9. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    גזען עלוב

10. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    חברים, בבקשה, בואו ננסה לשמור על תרבות דיון!

כבר כואבות העיניים מלקרוא את כל ההתנצחויות הללו - אנחנו כאן בכדי
    להעשיר וללמוד אחד מהשני, אם נמשיך להתגושש כל היום בטוח שנפספס את המטרה :-/

עכשיו לענייננו - AMITOS בהחלט צודק שהקנאביס הוא צמח שיחסית לא נחקר הרבה עד
    לפני פחות מעשור, וזו אחת הסיבות המרכזיות שיש לא מעט פרקטיקות בגידול קנאביס
    שאינן מגובות בסימוכין מדעיים אך הן עדיין נפוצות למדי בקהילה.

ספציפית לגבי עניין הקציר - הפוסט המופיע במגזין ("מדריך מתי קוצרים את הקנאביס")
    נשען בעיקר על הספר "האנציקלופדיה לקנאביס" של חורחה סרבנטז (Jorge Cervantes). שם הוא מונה את שלושת הסימנים שמוזכרים במדריך (צבע עמודי העלי, צבע ראשי הטריכומות ולסיום גם נפח עלי העטיף (Bracts) (בפוסט מופיע במונח 'גביע' - למרות שהוא לא מדויק כלכך).

בנוסף גם בספר Marijuana Botany של חוקר הקנאביס Robert C Clarke מצוינים הסימנים הללו כאינדיקציה לתזמון הקציר:

As the flower begins to age and mature, the pistils grow longer and the calyx enlarges slightly to its full length. Next, the calyx begins to swell as resin secretion increases, and the pistils reach their peak of reproductive ripeness. From this point on, the pistils begin to swell and darken slightly, and the tips may begin to curl and turn reddish brown....

Since resin secretion and associated terpenoid and cannabinoid biosynthesis are at their peak just after the pistils have begun to turn brown but before the calyx stops growing, it seems obvious that floral clusters should be harvested during this time. More subtle variations in terpenoid and cannabinoid levels also take place within this period of maximum resin secretion, and these variations influence the nature of the resin's psychoactive effect.

אזכור נוסף בספר Cannabis: A Complete Guide של הבוטנאי הקנדי DR.Ernest Small, שיצא לפני שלוש שנים הוא כותב:

The transition from white to brownish or orange stigmas is commonly used as an index of the ideal stage of maturity for harvesting the female inflorescences for marijuana (buds).

לצערי באמת לא הצלחתי למצוא סימוכין מספיק חזקים לנושא של שקיפות הטריכומות (מלבד האזכורים של חורחה, רוברט, ואולי עוד כמה חברים), אבל אני מאמין שבעתיד הקרוב כבר יופיעו טקסטים מדעיים שיתייחסו גם לסוגיה הזו (אשמח אם AMITOS או אחד החברים יאיר את עינינו במידה ומישהו מכיר מסמך רלוונטי).

כך למשל בספר Cannabis sativa L. - Botany and Biotechnology שיצא בשנה שעברה וכולל
    22 פרקים (כמעט 500 עמודים) שנכתבו על ידי חוקרים ואנשי מקצוע מארה"ב, קנדה, ישראל ועוד - לא פירטו
    על עניין תזמון הקציר מעבר לטקסט הבא:

Identifying the optimum harvesting stage is a critical an important step in Cannabis cultivation. Daily monitoring of the THC content allows harvesting material with the desired THC content. Since it is observed that the levels of THC is higher during the morning hours and gradually decreases with the noon and afternoon hours, harvesting is recommended during the morning hours. Within the plant, the top mature buds may be harvested first and the rest of the immature buds may be allowed time to mature.

כאן העצה היחידה שנתנו הייתה לעשות בדיקות THC על בסיס יומי - פרקטיקה לא מעשית עבור רוב המגדלים הביתיים...

כנ"ל לגבי עניין ההשפעה והטעם - למה שתזמון הקציר לא ישפיע על הטעם וההשפעה הפסיכואקטיבית של הקנאביס? הרי הפרופיל הכימי משתנה כל הזמן - גם לפני וגם אחרי הקציר - אז מדוע שזה לא ישפיע
    על הפסיכואקטיביות ועל הטעם והארומה?

Amitos אוהב/ת את זה.
  11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תזמון הקציר כמובן ישפיע על הרכבם הכימי של החומרים, ועל הפרופיל הטרפני בכללותו. אין זה אומר שבין המשפט הנ"ל לבין מה שחברינו לדיון אמר "אם תקצור ב-X יהיה יותר טעים, ואם תקצור ב-Y יהיה יותר ממסטל" יש גו. זו דוגמא למשפט שגוי מיסודו.

לעניין ההפניות לספרות, אני יותר ממעריך את רוברט.C קלארק, אך כמו שציינת בתחילת ההודעה, פרקטיקות של תחום אפור קיימות גם היום, ובמקרים מסוימים, כמו הנ"ל, הושרשו לכדי ספרות, אך לא מדובר בסימוכין שאפשר להשען עליו.

בספר הזה ובציטוט לגבי תזמון שעות הקציר - הרי שמדובר בנדיפות חומרים פעילים שנובעים בעיקר מחום. יש קשר סיבתי מוכח בין אור לחום, לכן הפרקטיקה הנוהגת היא לקצור סמוך לשעות האור, כדי "להפסיד" כמה שפחות חומרים נדיפים. מהציטוט הנ"ל אתה תגיע למיתוסים מסוימים שלא אתפלא אם אותם מיתוסים לא פסחו על המשתמשים שהגיבו בפוסט הזה - ותשמע דברים כמו "48 שעות חושך לפני קציר" ועוד דברים שאתה בטח שמעת קודם לכן. כמובן, לצורך ההבהרה - אין תועלת אמיתית בשעות חושך נוספות מעבר לשעות החושך הטבעיות לפני הקציר.

לעניין חומרים פעילים - ידוע לנו כי רוב החומרים הפעילים כבר יהיו על הצמח בממוצע בשבוע 4-5~ לפריחה, תחילה כ-CBG, ואח"כ לכדי הצורות המוכרות לנו (והלא מוכרות) כיום. הייתי מציע לכל מי שעניין הטעם חשוב לו - לבצע יישון טוב של כמה חודשים טובים, לפחות חודשיים. לעניין השפעה פיסכואקטיבית, לצערי או שלא - הפרקטיקה בספר האחרון שצוטטת היא גם הפרקטיקה הנוהגת למגדלים ביתיים - תוריד טעימה, תטעם, אם ההשפעה טובה לך - תקצור, אם אתה סבור שצריך עוד כמה ימים, תוריד טעימה עוד כמה ימים. במתודה הזו אפשר לאדות בכל מכשיר אידוי טוב או לחמם את הפרחים בתנור על 50 מעלות למשך כשעתיים לפני העישון.

לפי מה שידוע לי בפרקטיקה אין כל קשר לצבע הטריכומות לבין התיאור שאתן בפסקה הבאה ל"בשלות הפרחים". למעשה זוהי פרקטיקה שמיישמים רק או לרוב רק מגדלים ביתיים. בכל מקרה, אחפש לך סימוכין בעניין ואדאג לעדכן ולתייג.

שורה תחתונה - בשלות הפרחים - כשהפרחים בשלים צריך לקצור, לא לפני כן ולא מאוחר מדי, וזאת בתירוץ של הרכב כימי משתנה וכנראה לא מורגש על הטועם האינדבידואל. כפי שאמרתי, כשעלי הגביע (calyx) מגיעים לצורתם הסופית, בה ה"שיערות" (pistils) "נבלעים בתוכם - זהו זמן הקציר הטוב ביותר מבחינת יחס ייבול:חומרים פעילים.
    אצרף תמונות שאני נוהג לשלוח למגדלים ששואלים אותי "איך יודעים מתי הצמח מוכן לקציר" -

בתמונות לעיל מדובר באותו פרח, בהפרש שלושה שבועות. התמונה האחרונה היא התמונה שעונה לתיאור הנ"ל ושם הצמח הזה מוכן לקציר. כמובן - דרוש נסיון, זה לא דבר שניתן ללמוד "על עיוור" מבלי לקצור כמה עשרות צמחים ורצוי מגנטיקות שונות.

12. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אמיתוס תפסיק לשקר מה שאמרתי לא שונה ממה שאדיב מציין רק שפה שונה, אתה לא באמת אכפת לך מהתוכן, אפילו אם הייתי עושה העתק הדבק של מילים שלך, קודם כל היית קופץ ושולל ורק אחר כך שם לב שזה מילים שלך, אתה פשוט מנהל מלחמה ומצדיק כל מהלך על מנת להיות צודק, אפילו הטקסט העלוב שליבוביץ עשה לך טובה ומחק.

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא נכון. להגיד "השפעות פסיכואקטיביות נתונות לתמרון על ידי תזמון הקציר" זה ממש לא כמו להגיד "אם תקצור שבוע קודם יהיה לך יותר טעים, ואם תקצור שבוע אחר כך יהיה לך יותר סטלה" - זה שגוי, מביך ואף גובל בבורות. כמו שהצעתי לך כמה פעמים קודם לכן - תלך תגיב במקומות שלא זרים לך. אתה לא מגדל כלום, לא ברור למה אתה בכלל נדחף לדיון של מגדלים, או של אנשים שקראו ספר או שניים בנושא גידול. אתה קורא בלוגים ומעמיד מולי דיבייט שהתוצאה שלו ברורה מראש ומביכה את הקוראים. אני משתדל לכבד את המנהלים ולהתנער מכל שיח איתך, אתה גם ככה לא רלוונטי - לא כמגדל, ולא כיצור חי. אני יותר מממליץ לך לחפש עניין בפורום פטריות הזיה כלשהו ולא במקום שכל כך זר לך.

14. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אין לך כבוד לכלום, אתה פשוט יודע שהגזמת עם המלחמה שלך גם בלי קשר אליי, מה שכן אני ממש לא מתכוון להתייחס להמלצות שלך, מי מקשיב לאדם עם תאוריות של נאצי, ועוד משהו יש מאתמול מלא פניות של אנשים שמבקשים עזרה לגביי מצב הצמח שלהם לאף אחד מהם לא ענית וזה מוכיח מי אתה.

#34 alongold, ‏21/8/19
    נערך לאחרונה ב: ‏21/8/19

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!