1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיה באחד מהצמחים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י לוקו 2, ‏21/8/19.

1. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    שלום לכולם.
    מצע אדמה
    דשן supermix של ביו נובה +קלמג
    השקייה כל יומיים .מדשן השקייה כן השקייה לא.
    באחד הצמחים הצהיבו החמסות העליונות לכל אורך העלים וגם מתקפלים פנימה והיום ראיתי שבקומה למטה התחילו העלים להתקפל פנימה.
    איך אפשר לפתור את הבעיה בבקשה?
    מצטער לא יודע להעלות תמונות.
    העברתי לפריחה לפני 4 ימים.
    לילה טוב ותודה מראש.

2. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    עזרה מישהו

3. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    אני לא מגדל מאוד מנוסה וגם בלי תמונות קשה לישפוט אבל לגבי העלים העליונים זה נראה לי עודף מלחים בקרקע.
    והעלים התחתונים יכול ליהיות שהם מבוגרים/ לא מקבלים אור.

לפי דעתי תעשה שטיפה לאדמה בכמות גדולה של מים עדיף עם אפשר מזוקקים(מהמזגן) ולאחר מכן תוסיף בהשקיה הבאה עוד ברזל (ליבפר, קלמג)
    לגביי העלים התחתונים תקטום אותם.

4. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אוקי תודה גבר

5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לא לא לא.....
    אמנם בלי תמונות קשה לדעת, אבל אם העלים מצהיבים זה בוודאות לא מליחות יתר של הקרקע. מליחות יתר מתבטאת ב"שריפה" של קצוות העלים (ממש חום יבש, לא צהוב)
    אם העלים העליונים מצהיבים יש לך חוסר כולשהוא - בלי תמונות אי אפשר לדעת.
    תדשן כול השקיה עם מינימום 20% נגר. כשאתה מדשן פעם כן ופעם לא זה מעט מידי.
    שטיפה לאדמה לא צריך לעשות אף פעם, ובטח שלא עם מים מזוקקים. זה קאנביס, לא סחלב מזן נדיר.

אם אתה לא יכול להעלות תמונות אז תעלה את כמות הדשן ב 20-30% לכמה השקיות ואז תחזור למינון הרגיל. ואני מזכיר - לדשן כול השקיה ולתת הרבה נגר.

Amitos ו-לוקו 2 אוהבים את זה.
  6. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    א. עודף מלחים יכול לתבטא גם בהצהבה של העלים,
    בדרך כלל עם חוסרים של נוטרינטים שגורמים להצהבה זה ברזל לכן המלצתי לו שישים ליבפר או עוד קלמג.
    השטיפה במים מזוקקים זה נטו כי זה מוציא יותר עודפי מלחים מהקרקע לעומת מי ברז שיש בהם גם מלחים...

ולסיום מה שאני המלצתי לו עליו זה פרוטוקול שיכול לסייע בהרבה מצבי עקה לצמח בכל מיני מצבים....

7. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בוקר טוב.
    תודה על התשובה המפורטת אתמול השקעתי רק מים (לא מזוקקים).
    אני ישנה את משטר ההשקיה כמו שאמרת.
    ראיתי כמה פעמים שהמלצת על אקוגן פרפקט. והיחס של הדשן שלי לא אותו הדבר אני יקנה היום אקוגן פרפקט.
    שאלה קטנה העברתי לפריחה לפני 5 ימים וראיתי שיש דעות חלוקות לגבי PK 13 /14 זה שניים משלושת היסודות העקריים של קנאביס.
    או שיש לך המלצה על תוסף אחר לפריחה.
    תותח אתה יום טוב

8. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    תודה רבה גם לך גלן על העזרה אני מקווה שהכל יסתדר .
    יום טוב ותודה

9. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    אישית מרגע הפריחה אני משתמש בדשן פורח פשוט 6/2/8 ונותן קצת גופרת אמון להחמצה של הקרקע ואנרגיה לצמח ואם יש לך אפשרות לקנות חומר שנקראkf אחלה של עבודה יוצא.
    לא ממליץ להוציא יותר מדי כסף על דשנים מיוחדים חוץ מהkf שהוא יסית לא מעוד יקר ולא צריך ממנו הרבה

10. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    ועם אתה קונה kf תזכור שאסור לשים אותו ביחד עם דשנים כימים!!!!
    הוא מאבד את כל היעלות כשנותנים אותו בילד עם דשן כימי

11. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אחלה תודה ואני לא משתמש בשנים כימיים. גידול פנים פעם ראשונה לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים.

12. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    אני יקנה היום אקוגן פרפקט. כן, זה עובד יופי, ביחד עם קל מג. מינון: אקוגן 2 מל"ל, קל מג 1מל"ל, להשקות כל יומיים, לדשן בכל השקיה חצי מנפח העציץ עם הרבה נגר שיש לפנות בערך אחרי שעה, תשקה לאט. זה באופן כללי, באופן ספציפי לבעיה שלך, קטונתי, צריך תמונה ורצוי להאזין בתשומת לב ליעקב לוי. מבלי לפגוע באף אחד

Amitos אוהב/ת את זה.
  13. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    את זה אתה אמרת ואני מצטט אותך וממליץ לבצע את מה שאמרת. בהצלחה

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  14. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    זה ההבדל בין "דעות" של אנשים שמגדלים קנאביס ע"פ אלילי היוטיוברים והבלוגרים, ובין אנשים שקראו מחקר או שניים וראו את המסקנה החד משמעית שזרחן במינון של מעל 40PPM במצע יפגע בהכרח בייבול. שורה תחתונה - לא להשתמש בPK, לא בKF ולא בכיפכף. אותו משתמש שאסר עליך דישון בדשן "כימי" למעשה אסר עליך דישון בדשן מינרלי, זו פשוט עוד אחת מעוויתות האמת שמגדלים לא מנוסים נוטים להטעות איתם מגדלים לא מנוסים אחרים, בלי לפגוע באף אחד כמובן. אני לא מאשים אף אחד בחוסר ידע, רק בהטעיה מכוונת והפצה שלו.
    דשן מינרלי הוא דשן זמין מיידית לצמח, והדשן היחיד שמומלץ לגידול קנאביס. כל העולם מורכב מיסודות כימיים, כך למשל חנקן מגיע בצורתו הזמינה לצמח רק כ-No3 (ניטראט). לשיטתו של הבחור שאסר עליך שימוש בדשן "כימי" ("מינראלי" למעשה, פשוט המילה המפחידה נועדה להטעות ולהרתיע אנשים תמימים) כנראה מציע שתתן לצמח שלך חנקן בצורתו הלא זמינה כגון אוריאה (שתנן) שהצמח צריך לפרק אותו לאט לאט עד שלבסוף יגיע לצורתו היחידה בה הצמח מסוגל לקלוט אותו - כאמור No3. המשתמש שהטעה אותך כנראה סבור שה-No3 שיש באקוגן פרפקט וזמין מיידית לצמח הוא לא אותו No3 שהצמח יפרק ממקור אורגני אחר, כלומר למעשה הוא טוען שהיסוד הכימי מקורו לא בכדור הארץ, אחרי הכל כל מה שכאן נמצא גם בטבלה המחזורית, הלא היא כימית?

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  16. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    א.כשכתבתי על הדשן כימי /מינרלי. כתבתי על זה שלא צריך ללת אותו ביחד עם הkf כי הוא פשוט פוגע ביעלות התכשיר. שבו במילא צריך להשתמש אחת 10ימים עד שבועיים. בשום שלב לא אמרתי לו לא להשתמש ואף כתבתי שאני בעצמי משתמש...
    ב. בנוגע לkf
    Kf הוא לא דשן אלה ביו סטימולנט שיש בו גם מיקרו אלמנטים לקרקע והפעולה שהוא עושה בגדול זה לשפר את קליטת החומרים מהקרקע והרחבת "עורקי" הצמח.
    בנוסף יש גם עוד שני סוגים של kf אבל אישית אני לא קונה אותם כי הם יקרים ופחות יעלים

Amitos אוהב/ת את זה.
  17. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אבו ג'וינט תודה על ההמלצה.
    שמתי לב שיעקב הלוי הוא אחד האנשים שצריך לקחת בשיא הרצינות ויש עוד אנשים פה שמי שיש לו קצת שכל והיגיון בריא ידע למי להקשיב.
    אהבתי את הקטע של הציטוט קניתי כבר אקוגן פרפקט.
    אמיתוס גם אתה המלצת עליו .
    הפרחת לפני 5 ימים לא הוספתי שום דבר ואני ימשיך ככה לכל אורך הגידול פשוט לא רוצה לטעות .
    תודה רבה לכולם

Amitos אוהב/ת את זה.
  18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אגב, היחס המומלץ לקנאביס הוא 2:1:3 (NPK), לכן פרפקט שהנו 5-3-8 זוכה להמלצותי, הוא בדיוק ביחס הזה, כמו כן גם אדוונס גרו a+b וכו. הייתי ממליץ גם לך לקנות בקבוקון חמישה ליטרים זול של פרפקט, יחד עם קלמג כמובן.
    אז אתה מציע תכשיר שלא עושה כלום על פני דשן מינראלי שעומד בדיוק בדרישות ליחס הדישון הנכון של קנאביס, הרי הדשן מינרלי. דשן>תכשיר שלא עושה כלום.

19. גלן דניאל'ס

גלן דניאל'ס חבר חדש

לייקים:
    1
    אתה יודע בכלל מה זה ביו סטימולאנט
    שאתה אומר שזה לא עושה כלום?!

תקרא קצת על התכשיר לפני שאתה מדבר עליו סתם בקטילה...

20. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    ההמממ...לא ממש - עודף מלחים לא מתבטא אף פעם בהצהבה של העלים - אלא רק ב"שריפה" של קצוות העלים ואם המצב ממשיך להחמיר אז כול העלה מתחיל להישרף ולהתפורר - עלה שרוף הכוונה שהקצה של העלה מתחיל להפוך מירוק לחום.
    לגבי ברזל - חוסר בברזל מתבטא בהצהבה של עלים חדשים, לא של עלווה ישנה...
    לגבי שטיפה - אם עובדים עם משטר השקיה נכון ומספיק נגר אין שום צורך לעשות שטיפה - גם לא בסוף הגידול. מי שחושב שהוא מצליח לטעום דשן בקאנביס שלו מוזמן אליי לטעימה עיוורת של פרחים שעברו שטיפה ושלא עברו שטיפה, ומי שיצליח לזהות נכון יקבל מיליון דולר. או במילים אחרות - זה שטויות - אי אפשר להבדיל בין קאנביס שעבר שטיפה לקאנביס שלא עבר שטיפה - הדשן גם ככה לא נספג בצמח בצורתו המקורית (כמו שעמיתוס הרחיב כאן קודם לגבי חנקן).
    עלים תחתונים שמצהיבים - לא לקטום - לתת להם ליפול לבד - כול עוד הם מחוברים לצמח הם מועילים, אפילו אם לא הרבה.
    ודבר אחרון גלן - המשפט הראשון שלך בתשובה הראשונה שלך הייתה "אני לא מגדל מנוסה" - אם אתה מודה שאתה לא מנוסה אז כדאי שתקשיב לאלה שיותר מנוסים ממך ולא תשלול את מה שהם אומרים.

לוקו 2 ו-Amitos אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!