1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בזיהוי חוסרים - תמונה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Mr.Maldini, ‏22/9/19.

1. Mr.Maldini

Mr.Maldini קנאביסט

לייקים:
    9
  2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אי אפשר להגיד בודאות ככה - צריך לראות את כול הצמח ואת המצב שלו.
    הייתי מהמר על חוסר בחנקן שזה הכי נפוץ....
    העלים הצהובים אלה עלים תחתונים או עליונים בצמח ?

3. Mr.Maldini

Mr.Maldini קנאביסט

לייקים:
    9
    בעיקר בעלים התחתונים,
    אני גם חשבתי שמדובר במחסור בחמצן
    אבל ממה שהבנתי מחסור בחנקן מתחיל מהעלים הבוגרים ואצלי זה מתחיל דווקא מהעלים הצעירים
    איך אני פותר את זה?

https://anonfiles.com/jch38560n5/20190923_194010_jpg

https://anonfiles.com/n8h28d66n1/20190923_183653_jpg

#3 Mr.Maldini, ‏23/9/19
    נערך לאחרונה ב: ‏23/9/19
  4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    מחסור בחנקן מתבטא בהצהבה של העלים התחתונים של הצמח - לאו דווקא עלים צעירים\בוגרים. חנקן הוא יסוד נייד - מה שאומר שכאשר יש מחסור בצמח בחנקן הצמח יעביר את החנקן שלו מהחלק התחתון של הצמח (איפה שיש פחות אור) לחלק העליון של הצמח ולכן העלים התחתונים הם הראשונים להצהיב.
    איך לתקן ? להעלות קצת את מינון דשן הבסיס שלך בשלושת ההשקיות הבאות.

אליהו 33 אוהב/ת את זה.
  5. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    אני לא חושב שזה חוסרים. מכיוון שזה גידול חוץ הייתי מהמר שפשוט הצמח מאותת לך שהוא בישורת אחרונה לפני שטיפה.
    הצמח באופן טבעי הוא לא ירוק עד, ולכן כשמסתיים התהליך (בגידול חוץ, כשמגיע הסתיו) העלים מתחילים להצהיב. הייתי ממשיך עם דישון קל שבוע (בקוקוס שבועיים) ועובר לשטיפה. השטיפה באדמה שבועיים ובקוקוס שבוע.
    לדעתי אל תעלה מינון זה לא יעזור.

6. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    על פי התמונה האחרונה פה זה בהחלט נראה שאתה לקראת סיום שבועיים שלושה...

7. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אהלן גבר
    אין קשר לגידול חוץ או פנים .
    אם יש חוסרים זה יתבטא באותו אופן.
    תעלה תמונה עדכנית תקבל פה תשובות עדכניות לגבי מצב הצמח
    שלך

8. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    כמובן שחוסרים יתבטאו באותו אופן, וגם הצהבת העלים בסוף הפריחה הם אותו הדבר. אבל סוף הפריחה בא בזמן אחר לכל צמח. וזה תלוי גנטיקה, וכן תלוי באם יש רק שמש או גם צל במהלך היום ועוד הרבה גורמים משתנים.
    בגידול חוץ, תמיד העלים יצהיבו בסוף הקיץ כשהסתיו נכנס. היו לי ייחורים מאותה אמא, בפנים 8 שבועות, בחוץ 14 שבועות, אז אל תגיד שאין הבדל בין חוץ לפנים אם אין לך ניסיון עם אותו צמח גם בחוץ גם בפנים.
    תפסיקו להטעות אנשים.

9. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אהלן גבר
    אני יתחיל מהסוף הדבר האחרון שאני ירצה זה להטעות אנשים כמו שאני לא רוצה שיטעו אותי.
    אין לי נסיון עם יחורים אבל יש לי ניסיון בגידול חוץ ורק עם גנטיקה טובה.כרגע זה תקופה של קטיף בגידול חוץ. כמו שאמרת יש הרבה משתנים לגידול חוץ .
    אני מעולם לא הגעתי למצב שבו עלים הצהיבו(אולי יש חוסר במשהו) בתור פרמטר שזה הזמן הנכון לקטוף חייב להיות עוד משתנים לגבי הצמח מתי הוא מוכן לקטיף.
    הסתיו הוא לא דוגמא כי יכול להיות שעבר זמן הקטיף לגבי הזן הספציפי הזה .
    וברשתוך שאלה שלי כרגע אני נמצא בשבוע השמיני לפריחה בגידול פנים. לפי מה שכותבים באתר שבערך עוד שבוע לקטוף ( לא מאמין להם הם יכתבו מה שתרצה לשמוע) מהתמונה שהם מראים אתה כבר נהיה מסטול.
    אחרי חפירות באינטרנט זה זן שמתאפיין עם שערות לבנות.
    חוץ מתמונה למה אני צריך לשים לב או שכמה פרמטרים יחד יתנו לי את הזמן המדיוק לקטיף תודה מראש .
    ושהיה לך שנה טובה וצום קל

10. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    זמן קטיף נתון לוויכוח תמידי. אפשר לקטוף גם באמצע פריחה. השאלה היא מה אתה מנסה לעשות.
    בכל מצב, אם אתה רוצה להגיע לתוצאות דומות יחסית בכל מחזור גידול, השיטה הכי טובה היא להסתכל על הטריכומות דרך מיקרוסקופ. לאחר כמה מחזורים לכל היותר אתה תדע מה המצב האידאלי לקציר מבחינתך.
    כרגע ההמלצה שלי תחכה ש30% מהטריכומות (השרף, לא השערות) יהיו וורודות, והשאר חלביות תתחיל לשטוף.

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  11. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אחלה תודה ושנה טובה

12. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לא מדוייק - צבע הטריכומות לא משפיע על משהו שהמדע עדיין יודע. לצורך העניין, כמות ה THC בצמח מגיעה למכסימום כבר אחרי 5 שבועות פריחה פלוס מינוס. מה שקורה שבועות הבאים זה התפתחות של קנבידואידים נוספים (ויש המון כאלה) וגם של טרפנים (מולקולות שנותנות את הריח והטעם). ההמלצה שלי לקטיף היא כאשר הפרחים מפסיקים להתנפח ועלי הגביע מתחילים להעלם בתוך הפרחים.
    לגבי שטיפה - אין שום צורך - גם ככה הדשן לא נספג בצמח הצורתו המקורית ואין שום סיכוי שאתה יכול "לטעום" את הדשן בתוצר הסופי. מה שכן, בגלל שהאדמה בד"כ כבר רווייה במלחים אפשר בשבוע האחרון להשקות רק במים על מנת לחסוך בדשן.

13. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    לא אמרתי שהמדע יודע, דיברתי על תוצאות דומות יחסית.
    להגיד שהשיא של הthc מגיע אחרי 5 שבועות זה לא מדוייק. לא לכל צמח, לא לכל פנוטייפ ואפילו משתנה מייחור לייחור מאותה אמא.
    לא צריך לסתור את דבריי רק בשביל הוויכוח.
    קל להגיד כשהפרחים הפסיקו להתנפח אבל זה לא משהו שרואים מיד. עם הניסיון זה גם יבוא.
    לגבי השטיפה. מניסיון, כשלא שטפתי החומר לא ירד חלק בגרון. צריבה ושיעול. לא אומר שזה מסוכן, אבל כששטפתי לפחות שבוע, החומר חלק ומרגיש נהדר.
    מה שאתה אומר לגבי הדשנים זה נכון! בתיאוריה. במציאות אחרי שטיפה החומר פשוט יותר טוב.

14. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אני האחרון שייכנס סתם לויכוחים, אין לי זמן לשטויות כאלה...אני כאן כדי להביא לאנשים את העובדות הנכונות.
    רשמתי שבערך אחרי 5 שבועות רמת ה THC מגיעה למכסימום - ברור שזה משתנה מצמח לצמח, אבל באופן סטטיסטי זה נתון די מדוייק. בזנים עם זמן פריחה קצר אפשר להגיע למכסימום THC כבר אחרי 4 שבועות ובזנים עם זמן פריחה ארוך מין הסתם נקבל את אותה תוצאה אחרי יותר זמן. ברור שאף אחד לא הולך לקצור אחרי 5 שבועות - רק רציתי שהנקודה תהיה ברורה שלא ככול שמחכים יותר אז יהיה יותר THC בפרחים.
    צודק לגבי העניין של "תוצאות דומות יחסית", איכשהוא זה ברח לי כשקראתי את התשובה שלך (אפילו שהדגשת את זה :) )
    לגבי דשנים ושטיפה - אין לי ממש איך להתווכח או להוכיח שאחד מאיתנו צודק והשני טועה, הרי טעם וריח זה דברים די סובייקטיבים. אני כן יכול להגיד לך שבטעימה עיוורת שנתתי לכמה חברים הם לא הצליחו לזהות מה עבר שטיפה ומה לא. אני גם יכול לספר שבתקופת בגידול החשוכה שלי, כשהשתמשתי בדשנים אורגניים (ביוביז לצורך העניין), הגיע אליי לביקור מחו"ל חבר ילדות שכבר שנים ארוכות חי אי שם באירופה ומפה לשם השיחה התגלגלה והוא סיפר שהוא התחיל לגדל. אני לא סיפרתי לו על הגידול שלי (זה חבר עם נטייה לפטפוט יתר ועד כמה שאני אוהב אותו אני לא סומך עליו שזה לא ייפלט לו בטעות שאני מגדל). תוך כדי שאנחנו מעשנים ואני משחק אותה תמים ושואל אותו כול מיני שאלות על הגידול שלו, הוא מספר לי על דשנים ואומר שחבר שלו מדשן עם דשן אורגאני ויוצא לו קאנביס מסריח שאי אפשר לעשן. תוך כדי הסיפור הזה הוא גם מהלל את הפרחים שאנחנו מעשנים באותו רגע (שכזכור הושקו בדשן אורגאני, ולא עברו שטיפה)....
    הבעייה העיקרית בגידול קאנביס הוא שעדיין לא קיים בעולם פרוטוקול גידול מסודר...ברגע שיהיה אחד כזה החיים שלנו יהיו הרבה יותר קלים. לפתח פרוטוקול שכזה לוקח שנים - עד כמה שאני יודע המקום היחידי בעולם שהתחילו לבנות בו פרוטוקול גידול הוא במכון וולקני...עד שלא יהיה לנו פרוטוקול מסודר כנראה שנהיה בויכוחים תמידיים. לפחות איתך הויכוחים נשארים ברמה גבוהה, יש כאן חברים אחרים עם פה יותר מלוכלך מביוב...

אבו ג'וינט אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!