1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה באבחון

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י lalalalala, ‏11/10/19.

1. lalalalala

lalalalala חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברים,
    שבוע שעבר קיבלתי מתנה את שני החמודים האלה שהגיעו קצת עייפים וצהובים.
    החלפתי להם אדמה ועשיתי שטיפה פעמיים. הם ממשיכים לגדול אבל עדיין נראים ככה. הם נמצאים במרפסת במשך היום בשמש ועוברים למטבח בלילה כי קצת קר.
    אני לא ממש מבין בזה ולא בעניין של להשקיע בזה יותר מדי, רק להבין איך אפשר לעזור להם קצת..
    אשמח לשמוע את דעתכם ✌️❤️

https://ibb.co/YjgvVJL
    https://ibb.co/kHr1MYb
    https://ibb.co/7vBVTfN
    https://ibb.co/0BSQjBZ

2. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    תראה העונה לגידול חוץ נגמרה ואם אתה לא מוכן קצת להשקיע אז חבל על חבל על הזמן והמאמץ .
    חכה לסביבות מאי יוני ואז תתחיל לגדל.
    שיהיה בהצלחה

3. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    עוד טמבל שלא מבין כלום. תגדל במרפסת בשילוב עם הבית. 12 שעות אור לא מספיקות לצמיחה, אז שים את הצמח מלפני שמחשיך לעוד 6 שעות מתחת לנורה בתוך הבית. כמה יותר חזקה הנורה, ככה יותר טוב, וכדי שהצמח לא ימתח עם גבעול ארוך ובקושי עלים, שים את הצמח כ 30 עד 40 סמ מתחת לנורה.
    בנובמבר תעביר לחוץ, במקום שיגיע אליו אור השמש, אבל מוגן מגשם, ואת כל הפריחה הוא ימשיך בחוץ. אין דבר בלתי אפשרי, יש רק מטומטמים כמו לוקו 2, שלא יודעים את התשובה הנכונה, ובכל זאת בוחרים לענות שטויות.

4. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    סוף סוף חזרת את הנשמה אני יוצא לך.

הארון אוהב/ת את זה.
  5. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    חזרתי? עשיתי הפסקה מכל הטמבלים כאן. למה? התגעגעת? לא היה לך עם מי לריב? הכי הרבה אתה יכול להוציא את הכלב להשתין, אני זה שמוציא נשמות ושולח לבורא, יא ארנב.

6. lalalalala

lalalalala חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה!
    נראה לי שעם כל המדע המדוייק כאן לפעמים קל לשכוח שצמח צריך בעיקר אדמה וקצת מים :)

7. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לא מדע מדוייק אבל כן אפשר להתמקצע. גם ילדים יכולים להכין עוגיות, אבל רק שפים מכינים עוגות טעימות ויפות.
    אדמה, קצת מים, והכי חשוב, אור.
    ונכון. הצמח הכי פשוט לגידול בעולם. נסיון עם אלפי צמחי קנאביס, ועדיין לא יוצאות לי העגבניות בגינה, עגבניה הרבה יותר קשה לגדל מקנאביס, שהוא צמח עמיד וקל.

8. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    הבן אדם כתב שהוא לא ממש מוכן להשקיע אז לא יעזור כלום.
    נראה לי אתה חי במדינה אחרת איזה שמש יש בנובמבר שאתה אומר לו תוציא החוצה ועוד שימשיך את הגידול בחוץ.
    מה יש לך עם עגבניות רוצה ללמוד להכין סלט ירקות אני ישלח לך מתכון.
    וחלאס עם אמיתוס מה קשור אליו

9. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    איזה שמש יש בחורף? של 12 שעות ביום. לא צריך חום, צריך אור. לא חיים באיסלנד חצי שנה חושך חצי שנה אור. חיים בישראל, בקושי יורד גשם פעם בכמה שנים.
    ולא אמרתי לו להשקיע, מנורה טובה יש בכל בית.
    ואיפה שעמיתוס מגיב אתה ישר אחריו, זה הקשר (זוכר לך ימים עברו בהם התנהגת כמו מנייאק, לא שוכח מנייאקים).

10. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אני מנייאק סבבה .
    אם יש 12 שעות שמש אז עדיף גידול חוץ כל השנה .יותר טוב וגם לא צריך להשקיע הרבה

11. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    נכון. גידול חוץ הכי מומלץ למתחילים, אבל אם יוצא שהצמיחה בחורף (רק 12 שעות יום), אז צריך להשלים עוד 6 שעות תאורה (אפילו במרפסת, רק נורה חזקה, ומעל הצמח). ואת הפריחה, שגם ככה נכנסת לחורף בגידול חוץ, אפשר בקלות בחוץ גם בחורף.

12. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    להזכירך גראס הוא צמח עונתי. הוא
    צריך שמש בחוץ לא אור יום.
    לפי מה שאתה אומר אפשר לגדל בחוץ כל השנה (גם בחורף)

13. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אם צמח חייב רק שמש, ולא אור (כל אור), אז איך מתקיימים גידולים ביתיים?
    מה שאמרתי (שאפשר לגדל בחוץ כל השנה), הוא האמת.
    אפשר גם לשתול לכל החורף, מנובמבר עד מרץ, אוטומטיים, והם כבר בכלל לא תלויים בשעות אור, אלא במנגנון פנימי של רודרליס (פורח לבד גם בלי קשר לשעות האור), וגם עם עשר שעות אור ביום הם יצמחו, יפריחו, ויוציאו ייבול ממוצע לא רע. אם באוטומטיים אפשר, גם בנקביים רגילים אפשר, צריך רק להיות יצירתי. גם נורת פלורסנט הכי פשוטה, שלא מפיקה חום, בטח לא של שמש, משמשת לגידול זרעים מנבט וייחורים בפרופוגטור, לשבועיים שלושה הראשונים של הצמח. אז איך זה אפשרי? בלי שמש? כן. אפשרי ביותר.

14. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אתה רואה? לא חייב לעקוב בשקיקה אחרי מי שתוקף מגיבים בלי סיבה, ובלי לענות לגוף השאלה, רק כדי להתחרות במגיבים כאן.
    תלמד מהמאסטר, כי יש רק אחד.
    ואין שאלה שאין לי תשובה עליה בקנאביס, כולל כל התחומים.

15. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    ואני לא מגדל עציץ אחד פעם בחצי שנה, כמו החבר שלך. הקמתי עשרות מעבדות, בארץ ובעולם, וגם בטכניון מתקשרים אליי לעצות גידול בקשר למחקרים שלהם, אז אל תזלזל באחיך שובר החוק.
    כל כמה שבועות אני עוזר בקטיף למעבדה אחרת, וכבר עברו לי בידיים יותר מ 10 אלף עציצים, אז קשה מאוד למצוא מישהו שיכול ללמד אותי. להיפך, תילמדו, אני מלמד חינם והשקעתי כאן חודשים כדי לענות לכולם.

16. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    קודם עזוב אותך מהקטע של מאסטר. אף אחד לא דיבר על אוטומטים.
    בגידול פנים הנורה מדמה חום ושמש.
    ולא תצליח לגדל צמחים נקביים בחורף בחוץ.תסביר איך אפשרי ועכשיו אני יוצא ושם זרע בחוץ.
    אם כן בשיא הרצינות תרשום על זה פטנט.
    יש לך פה דיון על אי הפללה תקרא את הפתיח מדובר על אנשים ללא עבר פלילי אז להגיד שאתה מייעץ לטכניון זה קצת יומרני ולא הגיוני.
    אתה מכיר את החוק לא ? תשאל עו"ד ותראה מה הוא אומר.

הארון אוהב/ת את זה.
  17. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    הסברתי איך אפשר. בארץ, חוץ מירושלים והגולן, אין טמפרטורת מינוס בחורף.
    והצמח גדל ברוסיה, אם ברוסיה, שתמיד קפוא, איך לא כאן?
    אף צמח לא צריך חום. תראה לי איפה זה כתוב, ואני אשתחווה לך.
    צמח צריך שלושה דברים, ואת השלושה האלו בלבד: אור, אדמה, מים. כל השאר תוספות שיכולות לעזור, כמו דשן וחום וחוסר לחות, אבל הם לא חובה ולא הבסיס.
    ומה קשור הדיון על אי הפללה, וייעוץ?
    אתה חושב שכל הערוצים הממשלתיים משתמשים תמיד באנשים נקיים מעבר פלילי כדי ליישם או לייצר או לחקור?
    יש אישור לטכניון לבצע מחקר על קנאביס, ולפעמים צריך לשאול מומחה שאלה שאם לא ידעו עליה את התשובה, ימותו כמה עשרות צמחים, אז גם הטכניון, כן, שואלים את מי שצריך, בלי קשר לעבר שלו, אלא עם קשר לידע והמומחיות שלו. האקרים שנעצרו על פריצות לא חוקיות, עובדים בשביל הממשלה, המוסד והמשטרה.
    תשאל אותם למה לא אכפת להם מהעבר הפלילי שלהם? כי מה שיש להם במח יותר חשוב ממה שכתוב עליהם במחשב, והמדינה תעבוד גם עם רוצחים, אם יש להם משהו ביכולות שלהם שהמדינה צריכה.
    אל תחיה באשליות שזאת מדינה שומרת חוק.
    כשבן אדם חופשי משרשראות החוק המגבילות, גם השמיים הם לא הגבול.
    אם הצמח בגינה שלך, או כמו כאן, במרפסת, אפשר לעטוף את העציץ בבד, כמו חממות שמגינות על הצמחים בחורף, כדי שיגדלו ירקות כל השנה, ולא תאכל עגבניה רק שלושה חודשים בשנה, אז גם כאן אפשר לעטוף.
    לשים מנורה לעוד כמה שעות של אור בתור השלמה לאור החיצוני, לא דבר גאוני ומסובך, אלא הכי פשוט בעולם.
    מה לא מובן?
    עכשיו צא ושתול זרע, מילה זו מילה.
    וכשיצליח לך, שבח בבקשה את אחיך המאסטר, לא יפה רק לתקוף ואז כשמגלים שצדקתי, לא לבקש סליחה ולהגיד כאן לכולם שצדקתי, כמו שעשו כאן כבר רבים לפניך בנושאים שונים.
    זאת לא בושה להפסיד לסלוודור.

18. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    עוד נקודה למחשבה: אם צריך וחייב חום, איך כל העצים, השיחים, הדשא והפרחים בארץ, לא מתים כל חורף ומתחילים מחדש בקיץ? לא צריכים חום? מה? גם בלי חום הם צומחים וחיים כל החורף? פלא עולמי לא? כאן אני מסטלבט כדי שתבין את הטעות בקשר לחום, ושכל הצמחים בעולם, צומחים ולא מתים, אפילו בחורף.

19. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    למה אתה חושב בגידול פנים יש 18 שעות אור ו 6 חושך בצמיחה, ו 12 12 בפריחה?
    כדי לדמות קיץ וחורף של הבחוץ.
    בקיץ, מהיום הארוך בשנה, 21 למרץ, מתחילים 18 שעות אור. לאט לאט שעות האור יורדות, עד ל 12 שעות אור, ואז מתחילה הפריחה בגידול חוץ, עד סוף ספטמבר תחילת נובמבר, תלוי בזן וזמן הפריחה שלו, כשאת כל הפריחה הוא עובר עם 12 שעות אור (והוא עדיין חי, אפילו שחורף) עד לקטיף.
    אם כל מה שחסר הוא 6 שעות אור לצמיחה נורמלית, אז מוסיפים לו בעזרת אור מלאכותי. כמו שצמחים בגידול חוץ לא מתים בחוץ בחורף, עם הקור והרוחות והקצת שעות אור, ככה לא ימותו כשתהפוך את התהליך ותשתול בחורף, רק צריך לתחמן קצת את השמש.
    אתה יהודי לא? תפעיל קצת את המח היהודי וגם אתה תגיע למסקנות חכמות.

20. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    תראה אני קופץ לפעמים מנושא לנושא אז תקשר בין הדברים ותבין.
    אין לי בעיה לשים זרע בחוץ אבל אתה מציע לי להשלים אור מלאכותי אז זה כבר לא גידול חוץ נטו כי אתה מתערב בגידול.
    עצים או דשא גם להם יש מנגנון פנימי לגבי פריחה או שלכת וחלקם בלי חום או קור לא יצמחו פשוט שנת חורף לא .(כמו שיש חיות שישנות בחורף) ובלי סתלבט או פלאי עולם פשוט עונות השנה.
    ומשהו שלא קשור אתה מכיר ויודע שיש או שחור או לבן אין אפור או לעגל פינות וברגע שיש מישהו צודק אני יצדיק אותו גם אם אלוהים יתערב וזה נכון גם לגביך. אם יש משהו לא מובן בהסבר תגיד מה ואני אנסח מחדש. שבוע טוב

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!