1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בבקשה עזרה מקרה שלא פגשתי קודם

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י החיים זה לא הכל, ‏19/10/19.

1. החיים זה לא הכל

לייקים:
    2
    מצע אדמה פריחה שבוע 10. בשבוע שעבר צצו לי שתי פטריות לבנות עם גוון ירוק בהיר וראש עגול וקמור ....הוצאתי אותם מייד בעדינות והשלכתי לפח .היום בבוקר שוב גדלה לי אחת מסקרן אותי איך היא הגיע ומה זה אומר על המצע ועל בריאות הילדה . מצורפות תמונות https://anonfiles.com/mdw4Hc86n7/IMG_20191019_074413_jpg. https://anonfiles.com/k4w0H180nd/IMG_20191019_074306_jpg. https://anonfiles.com/l7wbH38dn9/IMG_20191019_074402_jpg

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    נבגים של פטריות מתעופפים להם באוויר כול הזמן, את חלקם אנחנו אפילו נושמים...
    בגדול הן ממש לא מזיקות לקאנביס, אלא אם כן מתחיל להתרבות שם יער שלם של פטריות ואז סביר להניח שתהיה בעייה בשורשים. כשמדובר על פטריות בודדות פשוט להוציא ולזרוק כמו שעשית - שום דבר רע לא קרה

3. החיים זה לא הכל

לייקים:
    2
    תודה ...הבנתי שזה אומר שהמצע בריא זה נכון?

4. NaTiTaM

NaTiTaM חבר חדש

לייקים:
    0
    פעם אחרונה שסיפרו לי על פטריות, הצופציק שיוצא, הוא רק איבר הרביה, ודי זעום ביחס לגודלה במצע.
    ופטריות מבריאות קרקע,לא להפך.

5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לא. זה אומר שנבגים של פטריות הגיעו לאדמה שלך ובמקרה היו תנאים מתאימים כדי שיגדלו פטריות.
    ובכלל, מה זה "מצע בריא" ???

"פטריות מבריאות קרקע" ??? מאיפה הבאת את המשפט הלא נכון הזה ?

6. NaTiTaM

NaTiTaM חבר חדש

לייקים:
    0
    "פטריות מבריאות קרקע" ??? מאיפה הבאת את המשפט הלא נכון הזה ?[/QUOTE]

לא הבנתי, עדיין מדוע אתה חושב שהמשפט שלי לא נכון.
    לענינו, פטריות, בקרקע, בדקדוק, מיקרויזה. זה?

7. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לא הבנתי, עדיין מדוע אתה חושב שהמשפט שלי לא נכון.
    לענינו, פטריות, בקרקע, בדקדוק, מיקרויזה. זה?[/QUOTE]

המשפט שלך לא נכון כי באופן כללי פטריות לא עושות את המצע יותר "בריא" לגידול קאנביס, או לגידול צמחים באופן כללי. כן צדקת בעובדה שגוף הפטריה נמצא ברובו המוחלט מתחת לאדמה ומה שאנחנו רואים שיוצא החוצה זה איבר הרבייה.
    דבר שני - אם כבר אתה מדבר על דקדוק נכון, אז אומרים "מיקוריזה" ולא "מיקרויזה".
    ולעיניינינו - מיקוריזה זה אחלה דבר, רק שעוד לא פיתחו\מצאו מיקוריזה שמתאימה לקאנביס. (ואל תשלח אותי ללינק של מוצר שמוכרים בחנויות היידרו - גם אני יכול להכניס שטויות לבקבוק, למתג אותו יפה, ולרשום עליו מה שאני רוצה כי הרי אין שום פיקוח מינימלי על הדברים האלה).
    ודבר נוסף - מיקוריזה זה לא הפטריה עצמה אלא מושג שמתאר את יחסי הגומלין בין פטריות לבין שורשי צמחים.

אז לסיכום:
    1.פטריות הם פטריות והם לא הופכות קרקע לבריאה יותר.
    2. מיקוריזה יכולה לקרות בין סוגים מסויימים של פטריות לסוגים מסויימים של צמחים אבל עוד לא מצאו מיקוריזה יעילה לקאנביס.

8. החיים זה לא הכל

לייקים:
    2
    בכללי שכחתי לציין שזה גידול פנים בתוך החדר. אדמה ...טוף רמת הגולן פטריות התחילו לצוץ רק לאחרונה ..בפריחה..הפטריה לא מיקרוזיה

9. NaTiTaM

NaTiTaM חבר חדש

לייקים:
    0
    המשפט שלך לא נכון כי באופן כללי פטריות לא עושות את המצע יותר "בריא" לגידול קאנביס, או לגידול צמחים באופן כללי. כן צדקת בעובדה שגוף הפטריה נמצא ברובו המוחלט מתחת לאדמה ומה שאנחנו רואים שיוצא החוצה זה איבר הרבייה.
    דבר שני - אם כבר אתה מדבר על דקדוק נכון, אז אומרים "מיקוריזה" ולא "מיקרויזה".
    ולעיניינינו - מיקוריזה זה אחלה דבר, רק שעוד לא פיתחו\מצאו מיקוריזה שמתאימה לקאנביס. (ואל תשלח אותי ללינק של מוצר שמוכרים בחנויות היידרו - גם אני יכול להכניס שטויות לבקבוק, למתג אותו יפה, ולרשום עליו מה שאני רוצה כי הרי אין שום פיקוח מינימלי על הדברים האלה).
    ודבר נוסף - מיקוריזה זה לא הפטריה עצמה אלא מושג שמתאר את יחסי הגומלין בין פטריות לבין שורשי צמחים.

אז לסיכום:
    1.פטריות הם פטריות והם לא הופכות קרקע לבריאה יותר.
    2. מיקוריזה יכולה לקרות בין סוגים מסויימים של פטריות לסוגים מסויימים של צמחים אבל עוד לא מצאו מיקוריזה יעילה לקאנביס.[/QUOTE]

אז מספר שאלות לך:
    1 מה שלא מפוקח אתה לא משתמש? לא תנסה לא תדע לא יהיה לחברה לקוחות או אי לקוחת ואז הם ישנו את המוצר. מה גם, בוא, זה לא שזה עול כלכלי. תעשה ניסוי, תתפרע, אני אולי חדש במילים אבל הרבה זמן קורא אותך, וזה נשמע שנמנעתה מלהשתמש.

2 שגם את הפטריות שתורמות לתהליך המיקוריזה צריך להאכיל, תחשוב שמרים, בצק. לא?

3 נסכים שלא להסכים על פטריות הם פטריות והם לא הוכפכים קרקע לבריאה יותר. האם התרגלת יותר מדי לגדל על אקוגן ומצע אדמה מנותק ולהוציא אחלה תוצאות, שלא בא לך לתת חיים למצע המנותק, ולגלות יותר?

למה למחמצת או קימצי, מותר, ולאדמה לא.

10. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אז מספר שאלות לך:
    1 מה שלא מפוקח אתה לא משתמש? לא תנסה לא תדע לא יהיה לחברה לקוחות או אי לקוחת ואז הם ישנו את המוצר. מה גם, בוא, זה לא שזה עול כלכלי. תעשה ניסוי, תתפרע, אני אולי חדש במילים אבל הרבה זמן קורא אותך, וזה נשמע שנמנעתה מלהשתמש.

2 שגם את הפטריות שתורמות לתהליך המיקוריזה צריך להאכיל, תחשוב שמרים, בצק. לא?

3 נסכים שלא להסכים על פטריות הם פטריות והם לא הוכפכים קרקע לבריאה יותר. האם התרגלת יותר מדי לגדל על אקוגן ומצע אדמה מנותק ולהוציא אחלה תוצאות, שלא בא לך לתת חיים למצע המנותק, ולגלות יותר?

למה למחמצת או קימצי, מותר, ולאדמה לא.[/QUOTE]

1. לא רשמתי שמה שלא מפוקח אני לא משתמש - רשמתי שבכול תחום הדשנים\תוספים וכו' אין שום פיקוח, כלומר כול אחד יכול לייצר מה שבא לו ולרשום על הבקבוק מה שבא לו, בין אם זה נכון או לא נכון. תחום הקאנביס עדיין לא חוקי ברוב העולם ולכן הרבה חברות מנצלות את זה ומוכרות דברים שלא באמת עוזרים. אני אשתמש במוצר של חברה ברגע שהיא תפרסם מחקרים שהיא ביצעה והמחקרים האלה יוכיחו שהמוצר עובד. אני לא אשתמש\אנסה מוצר סתם כי יש לו בקבוק יפה, או שם שנשמע טוב - את זה כול איש שיווק יכול לרשום.
    2. הפטריות שמשתתפות בתהליך המיקוריזה מקבלות את הסוכרים שלהם ישירות מהצמח שאיתו הם בסימביוזה.
    3. לגדל סתם פטריות (או כול צמח אחר) ביחד עם קאנביס ממש לא יועיל וסביר להניח שגם יזיק. המגדל הביתי לא יכול בשום אופן לנסות דברים חדשים ואז להסיק מזה אם משהו הוא טוב או לא. בשביל דברים כאלה צריך שדות של הרבה דונמים ולא כמה עציצים, וצריך לעשות ניסויים בתנאי מעבדה על פנאי כמה מחזורים ולא בתנאים חובבנים של מגדלים ביתיים. אז לא, לא בא לי לנסות שטויות שאף אחד בעולם עוד לא הוכיח שמועילות ואני לא ממליץ לאף אחד לנסות.
    4. אתה רוצה לגדל קאנביס באיכות טובה ואפילו מצויינת - זה מאוד פשוט - אדמה מאוורת, השקייה כול יומיים עם הרבה נגר ועם דשן מתאים, תאורה מתאימה, טמפ' מתאימה וגנטיקה טובה. אתה רוצה לעשות כול מיני ניסויים - לך על זה ובהצלחה, רק אל תמליץ לאף אחד על השטויות האלה.

החיים זה לא הכל אוהב/ת את זה.
  11. Bullbazman

Bullbazman חבר חדש

לייקים:
    4
    המיקוריזה עוזרת לצמח ומושכת אליו מינרלים ממקומות שלא נמצאים שורשים במצע.
    המיקוריזה אוכלת את הסוכרים שהצמח מפריש. זו הסימביוזה.
    לעניינינו בוודאי שהמיקוריזה עוזרת לקנאביס. במספר מחזורים שנבדקו ע"י משתמשים שונים באתר https://www.ilovegrowingmarijuana.com/,
    היבול יצא בממוצע כ30% יותר כמות.

הארון אוהב/ת את זה.
  12. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    זה שכמה מגדלי ארונות גידלו כמה עציצים אצלם בבית ומצאו "עלייה בכמות" זה מרשים אותי בערך כמו שהשמש זורחת בבוקר. אני רוצה לראות מחקר רציני, עם גידולים על שטח של עשרות דונמים, עם קבוצת בקרה....כמו שמבצעים ניסוי מדעי רציני באמת....לא משהו אקסטרא חובבני.
    מיקוריזה ממש ממש לא קיימת עבור כול הצמחים על כדור הארץ, וגם לקאנביס עדיין לא הוכח שקיימת מיקוריזה יעילה, או במילים אחרות - עוד לא מצאו פטריה שמקיימת סימביוזה יעילה עם קאנביס. אני יותר מאשמח שתביא לי מחקר שכזה על מנת להוכיח שטעיתי ואז אוכל גם אני להשתמש במיקוריזה.
    מזכיר לי את כול משתמשי ה PK שיכולים להישבע שבלי תוספת PK בפריחה היבול יותר דל. מצחיק.

אבו ג'וינט אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!