1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קאנביס רפואי - חוויה אישית והתייעצות

הנושא בפורום 'זני קנאביס' פורסם ע"י Shirslu, ‏12/12/19.

1. Shirslu

Shirslu חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם, אני חדשה בפורום,
    מטופלת בעזרת קנאביס רפואי כבר חצי שנה עקב פוסט טראומה בעזרת מיצוי מאוזן מאוד של T10C10, ו- T5C10
    עוד לא רואה יעילות מוצלחת במיוחד, ועדיין לומדת ומנסה יחד עם פסיכיאטרית צמודה, להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורי..
    עם זאת, המידע שיש לי על המוצרים/זנים/דרכי צריכה מאוד דל..

אשמח לשיתופים, חוויות אישיות של מטופלים נוספים שמשתמשים בקאנביס רפואי,
    במיוחד בתחום הפסכיאטרי (פוסט טראומה, פיברומיאלגיה וכו') אך לא בהכרח.
    אני רושמת לי הכל וביחד עם הרופאה אהיה יותר חכמה להתאים.. במקום להחליף כל פעם והפרוצדורה הארוכה והמתסכלת..

בבקשה לציין:
    - איזה סוג/זן
    - מינון
    - דרך צריכה (מיצוי, אידוי, עישון)
    - השפעה נפשית (חרדתיות, רגיעה, סיוטים, איכות שינה, דיכאון, במידה ויש)
    - השפעה פיזית (הרפייה, כאבים)

תודה רבה רבה מראש לכל המשיבים והעוזרים! יעזור לי מאוד שיהיו כמה שיותר תשובות!

2. במבוק

במבוק חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום שיר!
    ראשית, גם אני עם פוסט טראומה ועם פיברומיאלגייה - את לא לבד.. :))
    צריך להיות בתשומת לב עם השימוש בקנאביס, מאחר שזנים מסויימים עשויים להרע את המצב, בעוד אחרים בהחלט יכולים לשפר אותו ולתרום להרגשה כללית טובה יותר.
    שני דברים עיקריים שצריך לשים לב אליהם:
    1. הזן עצמו (כאמור).
    2. אופן השימוש - לא פחות חשוב מהזן עצמו! ולא מספיק מתייחסים לנקודה מאד חשובה זו. ואפרט:

אופן השימוש:
    ראשית - חייבים להתחיל לאט. לאט
    . הדרגתיות.
    זה אומר בהתחלה מעט חומר, שאיפה אחת או שתיים, ולחכות לפחות חצי שעה, עדיף שעה.
    לפני שמתחילים - לוודא שהבטן לא ריקה, כלומר שאכלנו ושתינו (עדיף מים), אחרת ההשפעה עלולה להיות קיצונית יותר ממה שרצינו.
    סביבת העישון חייבת להיות נינוחה ותומכת, משמע - לא לעשן בנסיבות לא נוחות נפשית, למשל - עם אנשים שמרגישים לא בטוח איתם, או בסביבה שמעלה דברים לא טובים. מנסיוני זה מאד מאד משפיע על החוויה! לפעמים זה עושה את ההבדל בין חוויה טראומתית לחוויה מרגיעה וטובה. בקיצור - סביבה בטוחה ורגועה ואנשים טובים ותומכים.
    אחרי שווידאנו כל זאת, לקחנו שאכטה או שתיים וחיכינו לפחות חצי שעה (רצוי שעה) - אם מרגישים טוב - אפשרי לקחת שאכטה או שתיים, מתונות. וזהו לאותו יום.
    אם החוויה הכללית היתה טובה - אפשר אחרי יומיים לנסות שוב, בלי להעלות מינון או התנהגות, אלא אותו הדבר. הגוף והנפש צריכים זמן הסתגלות לכל העסק הזה שנקרא קנאביס, אז לא להקשיב לאנשים שמבטלים בזלזול את נושא ההדרגתיות, שכל כך חשוב כאן.

בחירת הזן:
    מראש צריך לדעת - הנושא מורכב. אין כאן דברים חד משמעיים לכאן או לשם.
    ישנם בכל זאת מספר כללי אצבע:
    - CBD איננו חומר פסיכואקטיבי. אדרבא, הוא ממתן את ההשפעות הפסיכואקטיביות של ה THC.
    - THC כאמור בעל השפעה פסיכואקטיבית. הוא החומר העיקרי בקנאביס שממסטל, הוא זה שיכול לגרום לרוגע ולאופוריה כמו גם לפאניקה ולחרדה.
    - בנוסף לשני חומרים עיקריים אלו, ישנו איפיון נוסף לכל זן: אינדיקה או סאטיבה. אינדיקה נחשב יותר "כבד" (גם גופנית וגם נפשית) ומרגיע, סאטיבה נחשב יותר "קליל" ומרומם. אינדיקה יותר מרדים בעקרון מאשר סאטיבה.
    - לכל זן, מעבר לאחוזי ה CBD וה THC שלו, ישנה השפעה סינרגטית (כוללנית) משלו. וזאת עקב הימצאות מאות חומרים נוספים הקיימים בקאנביס ומהווים גם הם פאקטור חשוב בהשפעה של כל זן ספציפי. מספר זני הקנאביס בעולם כל כך גדול (כולל אינספור תתי זנים) שכמעט בלתי אפשרי למפות עבור כל זן את השפעתו. בנוסף לכל האמור, ההשפעה הינה מאד אינדיבידואלית. לכן מה שזן מסויים עשה לי ממש לא בהכרח יעשה לך.
    אז מה לעזאזל עושים עם נושא מורכב זה?
    מתחילים עם זנים שיש בהם כמות נכבדת של CBD (סי בי די לא יכול להזיק), או לפחות עם כמות מאוזנת בין CBD ו- THC. כמובן בהדרגה ובתנאים שפירטתי למעלה.
    קוראים קצת בכל זאת על ההשפעות של זנים כאלו ואחרים מצד משתמשים אחרים. כי למרות שכאמור ההשפעה אינדיבידואלית, אם הרבה אנשים מדווחים על דברים דומים לגבי זן מסויים - כנראה שיש דברים בגו.
    ולפעול בשיטת ניסוי וטעייה. וסבלנות.
    ולא להתפתות לקיצורי דרך או לכאלו שמזלזלים ומשטחים את התופעה כאילו לכולם הכל אותו הדבר. צריך לזכור שישנם אנשים שכמעט לא משנה מה הם יעשנו - שום דבר רע לא יקרה להם (יש לי חבר כזה..), ולכן ברור שיגידו שהכל חארטה..
    שיהייה בהצלחה! :)

הארון אוהב/ת את זה.
  3. THCBD

THCBD חבר חדש

לייקים:
    2
    ההמלצה היחידה שיש לי לתת זה להתחיל לחשוב איך כל המטופלים יכולים להתאחד יחדיו ולדרוש ייבוא זנים מקליפורניה עם לפחות 30 אחוז THC
    בתמונה פרחי גירל סקאוט קוקיס מקליפורניה עם השפעה שבאמת עובדת לשעות וטעמים אלוהייים.
    זה מה שמגיע לנו המטופלים!! טיפה לא פחות!!!
    אם המדינה לא יכולה לספק לנו את האיכות הנדרשת והזנים הנדרשים אנו נדרוש ייבוא!!! רק צריך להעלות את כל זה למודעות הציבורית כמה שיותר

4. מאיר כהן

מאיר כהן חבר חדש

לייקים:
    3
    צודק לגמרי

5. באנגיסטית

באנגיסטית חבר חדש

לייקים:
    0
    היי מתנצלת לשאול בפורום לא מתאים, אבל איך פותחים ת'רד חדש או הודעה?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!