1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בבקשה עם טמפרטורה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י דדה, ‏17/12/19.

1. דדה

דדה חבר חדש

לייקים:
    0
    מה מינימום הטמפרטורה שצריכה להיות בחלל הגידול?
    ואיך מומלץ להעלות את הטמפרטורה ?

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    הטמפ' האידיאלית היא 30 מעלות.
    ב 25 מעלות אתה לא תראה כנראה שום שינוי (כי אין לך ציוד מעבדה לבדוק דברים במדויק) וזאת הטמפ' מינימום שאני ממליץ עליה.
    ב 20 מעלות כבר בהחלט תראה פגיעה ביבול וקצב צמיחה איטי
    ב 15 מעלות הצמח כמעט ולא יתפתח
    ב 10 מעלות הוא כנראה ימות, או יהיה מאוד קרוב לזה.

הסיבה לכך היא שב30 מעלות קצב קיבוע הפחמן הוא המהיר ביותר - קצב קיבוע הפחמן=קצב גדילה.

אתה יכול לחמם איך שבא לך - מזגן\תנור\מדורה קטנה...

#2 יעקב הלוי, ‏18/12/19
    נערך לאחרונה ב: ‏18/12/19
  3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    מחזק את דבריו של יעקב - למעט העניין שקיימים זני קנאביס שלא ימותו גם
    בטמפרטורה של 5 מעלות (אך הם יסבלו מעקה).

לפי חוקר הקנאביס ההודי-אמריקאי סומאן צ'נדרה:

מתוך:

Chandra, Suman, et al. "Photosynthetic response of Cannabis sativa L. to variations in photosynthetic photon flux densities, temperature and CO 2 conditions." Physiology and Molecular Biology of Plants 14.4 (2008): 299-306.​

4. דדה

דדה חבר חדש

לייקים:
    0
    מפזר חום גם טוב ?
    התחלתי את הפריחה עם 12 השעות של האור משבע בבוקר עד שבע בערב , אני בשבוע השלישי של הפריחה
    אני יכול להפוך את שעות האור ?
    האם זה יגרום נזק לצמח ?

#4 דדה, ‏18/12/19
    נערך לאחרונה ב: ‏18/12/19
  5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    כן - גם מפזר חום זה טוב. תיקנה טרמוסטט בחנות היידרו כולשהיא כדי לחבר למפזר חום ולשלוט על הטמפ' באופן מדוייק
    וכמובן שהאוויר החם לא יגיע ישירות לצמחים - אלא רק חימום של חלל הגידול עצמו.
    לגבי העברה של שעות - בעיקרון אין שום בעייה וזה לא יגרום שום נזק בתנאי שעושים את זה חד פעמי ולא משחקים עם השעות כמה פעמים במהלך הגידול כי אז זה יכול "לבלבל" את הצמחים. תתן 24 שעות חושך רצופות ואז תחזור למשטר 12\12

6. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    שבוע 1-4 30 מעלות מקס 33 מעלות לחות 65%
    פריחה
    שבוע 1-3 27-30 C לחות 60%
    שבוע 5 25 C לחות 55%
    שבוע 6 22C לחות 50%
    שבוע 7 20C לחות 45%
    שבוע 8 16-18C לחות 40
    כמו כן יש מגדלים מקצוענים שיודעים לעבוד אם טמפרטורות יותר נמוכות בשביל להוציא צבעים ועוד דברים אחרים מהפרח שיכולים לקרות רק בטמפ' נמוכות ברמות של 10-15C

#6 progrow, ‏25/12/19
    נערך לאחרונה ב: ‏25/12/19
  7. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    חבר - כמות השטויות שהצלחת לפלוט בכמה שורות פשוט מדהימה - לפעמים עדיף לשתוק....
    הטמפ' האידיאלית לכול אורך חיי הצמח היא 30 מעלות.
    לגבי לחות - בפריחה כדאי להיות על לחות של פחות מ 70% ואיוורור טוב אחרת מסתכנים בעובש - מעבר לזה אין לזה שום חשיבות.
    אין כזה דבר "לעבוד עם טמפ' נמוכות בשביל להוציא צבעים ועוד דברים אחרים". מה זה בדיוק מבחינתך "דברים אחרים" ??? לגבי צבעים - יש זנים מסויימים שיכולים לקראת סוף הפריחה לקבל קצת גוונים כחולים\סגולים - בשביל זה צריך הפרש טמפ' בין שעות האור לשעות החושך של למעלה מ 12 מעלות (לצורך העניין 30 מעלות בשעות האור ו 15-18 מעלות בשעות החושך)

אין לי מושג מאיפה הבאת את המידע שכתבת, אבל כדאי שתפסיק להקשיב לכול סטלן שמעלה סרטון ליו טיוב

8. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    תגיד אבל באמת גידלת בחיים שלך יותר מי 5 צמחים
    האם יצא לכה לדגל בחיים שלך תחת מנורות CMH או DE
    האם פעם בחיים נכנסת לחדר גידול אם יותר מי 200 מנורות 1000W וראיתיה אך החדר מתנהג בתנאים כאלה אתה בכלל יודע איזה מערכות צריך לחללים בגודל כזה ומה קורה בחללים כאלה בשעות היום והחושך מה קורה בחללים בסדר גודל כזה ליפני השקיה ואחרי השקיה אתה יודע מה עלול ליקרות לחלל בגודל כזה אם הלחות שלך תהיה 70% או 65% וה PM שעלול להיבצר בגלל רמות לחות גבוהות שאתה מדבר
    וזה שאתה לא יודע אך מה קורה בטמפ' שונות בשלבי הפריחה חוסר ידע מוחלט
    ודרך אגב אתה נישמע כמו מגדל מי YOUTUBE
    גבר זו לא בושה ללמוד החיים הם בית ספר אחד גדול רק על תזלזל באף אחד גם אם יותר טוב מימנו ואתה לא
    סתם לתת לכה טיפ הטמפ ביום שבוא אתה שותל את צמח שלך והטמפ ביום שאתה מוריד את הצמח שלך הם אותו דבר ?מעניין

9. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    תקשיב חבר, כול פעם שאתה תרשום כאן בפורום דברים כולכך כולכך לא נכונים אני אתערב. הפורום הזה הוא מקום לחלוק ידע מקצועי ולעזור לאנשים, תמשיך להמליץ לאנשים על שטויות אז תמשיך לקבל ממני כאלה תשובות.
    אתה מוזמן לבדוק בספרות המקצועית מה הטמפ' האידיאלית לקאנביס ותגלה שבשלושים מעלות קצב קיבוע הפחמן הוא הגבוה ביותר מה שאומר קצב הגדילה\צמיחה המהירים ביותר. וכן, זה לכול אורך החיים של הצמח.
    להמליץ לאנשים להיות על 20 מעלות לקראת סוף הפריחה זה פשע.
    אני באמת לא אגיב על שאר הדברים שרשמת שהם ממש לא קשורים לכלום.

הארון אוהב/ת את זה.
  10. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    גבר תפסיק פשוט תפסיק כך את הספרים שלך ואתה יודע לאן תדחוף אותם צא מהסרט שאתה נימצא בוא אני מדבר איתך ואתה כניראה לא קולט אני לא מישראל ואיפו שאני נימצא מותר וחוקי לגדל פירות אתה נשמה בחור נחמד שקרא הרבה הרבה ספרים וראה הרבה הרבה YOUTUBE המציאות כצאת בעצם כצאת הרבה שונה מהספר שאתה כול כך גאה בו אני חיי את התחום ולא ברמת האוהל
    אך אני יגיד את זה בעדינות הרמה של הסחורה שיש לכה בארץ היא ברמת ??? ולא יותר כדאי לדעת ליצר סחורה ברמה גבוהה דבר שתאמין לא כתוב ולא נימצא ב YOUTUBE ובשביל זה צריך פשוט ניסיון והרבה
    כול זן אוכל בצורה אחרת כול זן מגיב לתנאי השטח בצורה אחרת אבל פה זה לא המקום ואני גם לא הולך לחשוף יותר מידיי סודות על אך מגדלים פירות על ו לגדל פירות על זה לא כתוב בשום ספר
    ספר זה דבר נחמד לרכוש ידע בסיסי אבל הניסיון הוא מעל הכול והתוצאה לא משקרת
    כצאת קשה לכה להבין את הטיפים שנתתי פה כי פשוט אתה לא מכיר אותם צא כצאת מהקופסה שאתה נימצא בה כי בחיים מה שלא נורמלי יוצר את הנורמלי החדש
    בקיצור אני לא יגיב לכה יותר אבל תמיד תדע שתמיד יהיה מישהו שיודע משהוא שאתה לא יודע וזה בסדר החיים הם בית ספר אחד גדול והכי חשוב ליפני שאתה שולל משהוא תבדוק טוב טוב ולא מסיפורים ספרים וסרטים
    יום טוב לכה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!