1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה עם צמחים צעירים - נקודות חומות מופעיות על העלים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י menash, ‏26/1/20.

1. menash

menash חבר חדש

לייקים:
    1
    הי חברים

שתי החמודים למטה בני 8 ימים בערך, גדלים באוהל, מנורה 250w hps.

שומר על חום עם הנורה ומדליק מזגן שהנורה לא דלוקה.

נשתלו באדמה שקניתי ממשתלה.

משקה במי ברז(נותן להם לעמוד כצה שעות לפני ההשקיה)

ממה הם סובלים ומה גורם לנקודות האלו?
    הצמח הקטן יותר מושפע מזה יותר מהגדול כמו שאפשר לראות למטה

https://anonfiles.com/L104A5Q3nc/20200126_190235_HDR_jpg

https://anonfiles.com/ja0fA3Qcna/20200126_190308_HDR_jpg

https://anonfiles.com/R6y0AaQ5nb/20200126_190316_HDR_jpg

אשמח לעזרה כמה שיותר מהר שלא יעלמו לי
    תודנ רבה מראש :)

Hgg אוהב/ת את זה.
  2. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    שלום לכה יש 2 אפשריות שריפה מעודף אור ומחסור בCAL
    אני מציע לכה תוסיף 1 מיל לליטר CAL ותרים את מנורה שלך למקסימום גובה

3. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    תשתדל להבא לא לצלם באור הצהוב הזה כי בלתי אפשרי לראות את הצבעים האמיתיים של העלים.
    אדמה ממשתלה ? זה לא טוב - זאת אדמה דחוסה מאוד ולא אוורירית מספיק (למרות ה"קלקרים" הקטנים האלה שיש שם). תקנה אדמה מחנות היידרו כולשהיא ותעביר אותם דחוף...
    כבר התחלת לדשן ? אם לא אז לגמרי הגיע הזמן - מתחילים לדשן כשיש 2 זוגות של עלים אמיתיים משוננים, ואין שום סיבה לתת למים לעמוד כמה שעות.
    כול כמה זמן אתה משקה ? בכוס כזאת קטנה צריך להשקות כול יום.
    בימים האחרונים הייתה לחות נמוכה מאוד ברוב הארץ - יש מצב שזה גם השפיע...
    בקיצור - תתחיל לדשן, תחליף אדמה, ואם המנורה קרובה אז תעלה אותה כמו ש progrow רשם - בגיל כזה הצמחים עדיין לא יכולים לקלוט כמויות קרינה גבוהות כולכך.

4. menash

menash חבר חדש

לייקים:
    1
    קודם כל תודה על המענה.

לגבי דישון הצמחים בני 9 ימים כולה אתם אומרים להתחיל כבר לדשן? פחדתי שהם קטנים מידי שלא יקבלו טראומה.

יעקב:
    אדמה ממשתלה אבל מאווררת מאוד(יש לי ניסיון טוב איתה) וקלקר אני הוספתי, אתה ממליץ לקנות עם מצע קוקוס אני מבין?

כן משקה פעם ביום כרגע ללא תוספים.

כן הרחקתי את המנורה אבל אחת הסיבות שהם תחת מנורה hps זה בעיקר בשביל לשמור על טמפרטורה, כנראה שהנורה הייתה קרובה מידי.

מה הטמפ המומלצת לשלב הזה? מנסה להגיע ל25 אבל אחרי שהרחקתי תמנורה עומד על 22 23

5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    כן - מתחילים לדשן כשיוצא הזוג השני של עלים משוננים שזה יוצא פלוס מינוס שבוע אחרי נביטה.
    2. יש לך ניסיון טוב עם האדמה הזאת לקאנביס או לצמחי נוי ? בכול אופן כדי לאוורר את המצע צריך להוסיף פרלייט ולא קלקר. אני ממליץ לקנות אדמה ייעודית מחנות היידרו כולשהי, לא קוקוס. באדמה של חנויות היידרו יש הרבה פרלייט וסיבי קוקוס בפנים ולכן היא יותר מאווררת מאדמה רגילה ממשתלה.
    3. טמפ' מומלצת לכול שלבי הגידול היא 30 מעלות - בטמפ' הזאת קצב קיבוע הפחמן הוא הגבוה ביותר מה שנותן את הצמיחה המהירה ביותר. ב 25 מעלות אתה לא תראה הבדל גדול בקצב הצמיחה, ב 20 מעלות כן תראה האטה. אני לא עובד עם HPS אבל עד כמה שאני יודע הנורה צריכה להיות במרחק של 40-50ס"מ מהצמחים...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!