1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שתיל שנכנס למחזור פריחה לפני הזמן?!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Mr white, ‏21/4/20.

1. Mr white

Mr white חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם..ניסיון ראשון עם זרעים מתפרחת.
    בהתחלה התפתחו עם נורת לד רגילה עם חיבור E24 (הרגילות של מנורות לילה למשל) עד שהתחלפה בתאורת לד יעודית 600W

העניין הוא שהשיערות התחילו לצאת בזמן שקיבלו אור במשך 18 שעות לפחות, לא באופן מבוקר, אחכ כך עברו למשטר תאורה של 16/8 (עם התאורה היעודי) כאשר הפרחים המשיכו לגדול והגבעול והענפים פחות הם עברו למשטר אור של 12/12 הפרחים מתפתחים יפה אך הענפים והגבעולים לא, כבר עבר המון זמן מעל לחודש ולא רואים שום שינוי מהותי בגדילה של השתיל.
    מקבלים דישון עם BIOBIZZ בהתחלה אחת ל2 השקיות אחרי שהעלים הצהיבו מעט השקתי כשבוע שבועיים עם דישון קבוע.
    מה לא נכון כאן?
    חשוב לציין שהפרחים נראים מעולה אך לא בכמות שהייתי מצפה.

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    מה זותומרת מה שרשמת "שהשיערות התחילו לצאת בזמן שקיבלו אור במשך 18 שעות לפחות, לא באופן מבוקר" ? מה זה אומר "לא באופן מבוקר" ???
    ולגבי זרעים מתפרחת - אתה אף פעם לא יכול לדעת אם תקבל נקבה\זכר\הרמי ובכול אופן אתה ממש לא יכול לצפות למשהו טוב. בשביל גידול טוב צריך זרעים נקביים מגנטיקה טובה - לא זרעים שאספת מאיזה פרח (טוב ככול שיהיה)
    התאורה שהייתה לך בהתחלה ממש לא טובה, זה כמובן גם משפיע על התפתחות הצמח.
    ודבר אחרון - דשנים אורגניים באופן כללי (כמו ביוביז) הם הרבה פחות מומלצים מדשנים רגילים.

3. Mr white

Mr white חבר חדש

לייקים:
    0
    הכוונה לא מבוקר היא שהאור היה מופעל בין18 ל24 שעות, וללא שעון שבת, מאחר וקראתי שניתן בשלב זה לתת אור רצוף.
    לגבי הזיהוי מדובר בשתיל נקבי וידוע שהסיכוי של 50/50 זכר לנקבה, עברתי את השלב הזה, יש לי שתיל נקבה.
    ברור לי שאיכות התפרחת תלויה בגנטיקה אבל לשם התחלה והתעסקות ראשונית אני מניח שהתוצאות יהיו משביעות רצון.
    האם שלב הצמיחה למעשה נפגע בגלל התאורה ויכול להיות שמוביל למצב פריחה לא תקין? על אף שנראה שיש פרחים מאוד יפים. הבעיה רק שהוא לא מכפיל את הגודל שלו כפי שקראתי שאמור לקרות.

איזה דשן מומלץ? משום מה אני מבין שהרבה משתמשים בדשן אורגני ומדובר בחברה טובה יחסית.

תודה על התשובות.

4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אוקיי, אז בעיקרון אפשר לתת לצמח 24 שעות אור רצוף אבל זה לא מומלץ...לא יודע איפה שמעת על זה - הצמח צריך את שעות החושך להרבה מטרות - אחת החשובות שבהם זה צמיחת מערכת השורשים.
    זה שנתת כול יום שעות אור אחרות זה לא אידיאלי אבל לא נראה לי שזאת הבעיה. נראה לי שהבעייה זה שהשתמשת בזרע מתפרחת וכמו שרשמתי - אי אפשר לדעת מה ייצא מזה, אבל זה בטוח לא נחשב "גנטיקה טובה" גם אם הפרח המקורי שממנו הוצאת את הזרע היה הכי טוב בעולם. כדי להוציא זרעים עם גנטיקה טובה צריך לעבור תהליכים שהמגדל הביתי פשוט לא מסוגל לעשות.
    ההכפלה של גודל הפרחים מגיעה בשבועות האחרונים של הפריחה.
    לגבי דשנים - החברה אולי טובה, הדשן לא (לא מספיק בכול אופן). די בקיצור אני יכול להגיד שבעיקרון המינרלים שיש בדשנים לא נספגים בצמח בצורתם המקורית אלא צריכים ללעבור תהליך כולשהו לפני זה. בדשנים אורגניים התהליך הרבה יותר ארוך מאשר בדשנים רגילים. אין שום מגדל רציני של שום צמח מבוסס יבול שמדשן בדשנים אורגניים (גם בגידול אורגני דרך אגב)
    בעיקרון יש הרבה דשנים שנחשבים "ייעודיים" לקנביס ועולים המון. זה כמובן שטויות כי קנביס זה צמח שגדל על כדור הארץ כמו שאר הצמחים ואין כזה דבר דשן מיוחד לתפוחים\חצילים\תותים\עצי אורן וכו'. אני יכול להמליץ לך על "אקוגן פרפקט 5-3-8" שאפשר לקנות אותו ברוב המשתלות בארץ ועולה בערך 50ש"ח ל 5 ליטר. כמו כן צריך תוספת קלמ"ג של חברה כולשהיא (בגלל המים המותפלים שיש בארץ). המינון הוא אחיד לכול אורך חיי הצמח - מהאקוגן 2 מ"ל על כול ליטר מים, מהקלמ"ג - זה תלוי בחברה אבל בד"כ זה 1 מ"ל על כול ליטר מים.
    משקים לאט ועם הרבה נגר.

5. Mr white

Mr white חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על התשובה המפורטת, בעתיד בהחלט אתארגן על זרע עם גנטיקה, ברור לי שזרע מתפרחת לא אידאלי מאחר ויתכן והוא נוצר כתוצאה מטראומה של השתיל ולמיטב הבנתי זה משפיע על הזרע.

למרות זאת התפרחת נראת דיי יפה עם כל הטריכומות והכל.

לגבי הדשן בכל מקום מפרסמים שהדשנים האלו הכי טובים משפרים ובלה בלה..טוב לדעת, הדישון שציינת גם יותר זול.

עכשיו למעשה אני רוצה להבין מתי אני יודע שתהליך הפריחה באמת הסתיים?
    כל התהליך נמשך המון זמן, התחלתי עם ההנבטה באיזור ינואר, התפרחת מתפתחת יפה אבל הגודל של השתילים כמעט כמו שהיה לפני כחודשיים.

שוב תודה על המענה, למרות שחפרתי ברשת לא באמת מצאתי תשובה תכלס.

6. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אז לגבי דשנים - אין שום רגולציה בנושא ולכן כול אחד יכול לדחוף מה שהוא רוצה לבקבוק ולשווק את זה בתור מה שהוא רוצה. לצורך העניין גם אתה מחר יכול לפתוח חברה שמייצרת דשנים - אתה רק צריך איש שיווק טוב שירשום דברים כמו "הדשן הטוב בעולם\מגדיל תפרחות ב 20%\עושה אותך גבוה ועם שיער שופע ובלונדיני. בשבועות האחרונים יצא לי לשמוע הדשן של "ג'וני גרין" - נכנסתי לאתר סתם בשביל לראות במה מדובר ורשום שם "ג'וני גרין מגדל הקנביס הטוב בעולם". אני בספק אם ג'וני גרין מגדל קנביס או אם בכלל קיים כזה בנאדם...יש מבין ? הכול עניין של שיווק. לצורך העניין אין שום הבדל בחנקן שיש בדשן שאני המלצתי עליו לבין החנקן בדשן הכי יקר שתמצא...כמו כן הדישון שקנביס צריך כבר נחקר מזמן וזה לא משהו סודי...אתה יודע מה מעניין - לא שמעתי על שום חברה שפיתחה דשן מיוחד לחצילים או תפוחים או תוסף מיוחד להשרשה של עצי אגס או בוסטר לעץ המישמיש שייתן פירות יותר "מנופחים"...הכול חרטא...מנצלים את העובדה שקנביס זה תחום שעדיין לא חוקי ברוב העולם
    לגבי סיום תהליך הפריחה - מבחינת גודל הצמח - הצמחים נמתחים בשלושת השבועות הראשונים של הפריחה ואז מפסיקים לגדול ומשקיעים את רוב האנרגיה בייצור פרחים. גם עלים חדשים כבר כמעט ולא יוצאים בפריחה ככול שהיא מתקדמת.
    מבחינת מתי לקצור - הדעות קצת חלוקות - בעיקרון הדיעה הרווחת זה לבדוק את צבע הטריכומות אבל אין לזה שום ביסוס מדעי. להיפך - אני יכול להגיד לך שאחוז ה THC בצמח מגיע למכסימום שלו הרבה הרבה לפני הקציר ומה שקורה בשבועות הבאים זה התנפחות הפרחים, לא הגדלה של אחוז ה THC. מצד שני יש עוד מאות מרכיבים פעילים בצמח שעוד לא נחקרו לעומק.
    אני אישית אחרי ניסיון של שנים כבר מזמן לא בודק את צבע הטריכומות אלא מסתכל על התפתחות הפרחים, על השיערות שעל הפרחים ועל הדחיסות של הפרחים. למגדלים מתחילים אני בהחלט ממליץ ללכת לפי צבע הטריכומות.

Mr white אוהב/ת את זה.
  7. Mr white

Mr white חבר חדש

לייקים:
    0
    ממש מודה לך על התשובות המפורטות, לגבי השדשנים קראתי את כל זה, בחרתי בחברה שבחרתי בגלל המחיר, ג'וני גרין הזה ממש יקר ואמרתי שאני לא רוצה להשקיע כל-כך הרבה כסף בהתחלה בשביל הנסיון.
    זה לא רק היצרנים במסע פרסום חברות ההידרו מעודדות שימוש הדשנים הללו כי הרוויח שם גדול יותר, הם מן הסתם מרווחים באחוזים.

לגבי השתיל שלי כמו שאמרתי הוא מפתח תפרחת בצורה יפה מאוד ואני רואה שיוצאים צמתים חדשים ופרחים ממשיכים להווצר השיערות של התפרחת משנות צבעים. ונראה יפה אבל אין כמות מספקת של פרחים לדעתי.
    לגבי העלאת תמונה אני אנסה לעלות בהמשך.

תודה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!