1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

HPPD

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י Willy Wonka, ‏10/12/20.

1. Willy Wonka

Willy Wonka חבר חדש

לייקים:
    0
    לפני קצת פחות משבועיים עשיתי LSD פעם ראשונה, ומאז לא חזרתי לראות "רגיל".
    בעצם כשאני סתם מסתכלת רגיל על כל דבר/על האוויר אני רואה "שלג" סטטי. זה לא מפריע לי בכלל, ואני יכולה להתעלם מזה אם כי בלילה זה נהיה מאוד ברור ובולט. חוץ מזה אני רואה גם ויזואלים. כן, ממש ויזואלים כמעט כמו בטריפ, אני יכולה לראות דברים רצים וזזים על הקיר, ספירלות, כאילו אני ממש יכולה לעלות על ה"תדר" של הLSD אם אני מתרכזת מספיק ואז הכול מתחיל להיות "גועש" ומתערבל. לדוגמה, אני יכולה להתרכז בנקודה מסויימת ואז לאט לאט הכול מתחיל לזוז ואני כאילו "מחליקה" לתוך העולם הזה של הLSD אם אתם מבינים. הכי מדהים, זה כשאני מסתכלת על פרחים. אם אני מתרכזת בהם אז אני יכולה לראות אותם בצורה ה"פסיכדלית" שלהם, קשה להסביר אבל זה כאילו הם הופכים להיות הדפוסים המדהימים האלה שרואים בטריפ.
    לשמוע מוזיקה ממש עוזר לי להיכנס למצב הזה, אני יכולה לשבת לשמוע מוזיקה ולהסתכל על הקיר שמולי ואז פשוט לאט לאט אני מתחילה לראות דפוסים יפים כמו celtic knot בצבעי ניאון של סגול וירוק והם ממש זזים ונעים על הקיר. ועברו 10 ימים מאז הטריפ.

בימים הראשונים קצת נלחצתי שאני אחרי הטריפ אבל עדיין יכולה לראות את הדברים האלה, ואז עשיתי חיפוש והגעתי למושג HPPD, שזו בעצם התופעה הזו- ממשיכים לראות ויזואלים גם אחרי הטריפ (לאו דווקא של LSD, יכול לקרות מכל סם פסיכדלי). בעברית לצערי אין על זה שום מידע ולא מכירה אף אחד שזה קרה לו, אבל מצאתי כל מיני פורומים באנגלית על הנושא. רוב האנשים שחווים את זה רוצים להיפטר מזה, ורוב העצות שקראתי הן בסגנון של "להתרחק לגמרי מכל סם, גם לא פסיכדלי ולתת לגוף להתנקות". עכשיו, הבנתי שיש את זה בדרגות חומרה שונות ויש אנשים שמאוד סובלים מזה אז אני מבינה את הצורך שלהם להיפטר מזה.
    אבל, נתקלתי גם בגישה שמתייחסת לזה בצורה יותר חיובית ועמוקה ורואה בזה כמו מין "מתנה". (שוב, מתייחסת למקרה הקל, לא למקרה שזה מפריע לחיים). הגישה הזאת גורסת שהHPPD זה בעצם מין דלתות תודעה שפשוט לא נסגרו ונשארו פתוחות, וזה נשמע לי הגיוני לחלוטין. אני ממש מרגישה כאילו אני יכולה ללהטט בין התודעות, אם בא לי אני יכולה לראות את הפרחים שנמצאים מולי, ואם בא לי אני יכולה לראות את הצורה "האמיתית" שלהם- דפוסים מדהימים שאי אפשר להסביר. לפי הגישה הזאת, השלג הסטטי הזה שרואים באוויר ובכלל כל ה"HPPD", זו לא איזו "הפרעה" אלא פשוט יכולת לתפוס מימדים/תודעות שהמוח באופן רגיל מתעלם מהם. הרי כשנמצאים בהשפעת LSD, המוח רואה את כל הדברים האלה, ואז כשההשפעה ניגמרת אז שוב החלקים האלה במוח "נכבים" ואנחנו חוזרים לתפיסה הרגילה. רק שבHPPD פשוט ממשיכים להחזיק בחלק מהתפיסה הזאת. מחרפן שלא חוקרים את זה, זה כל כך מעניין.

עכשיו, אני מאוד רוצה לנסות שוב LSD פשוט כי אני מרגישה שיש המון דברים שלא פתרתי ואני רוצה להיכנס לתוך עצמי, זאת הייתה הסיבה שבכלל ניסיתי מלכתחילה. היה לי טריפ מדהים שחוויתי בו התפוררות של האגו ואיבוד מוחלט של תפיסת הזמן, אבל עדיין אני מרגישה כאילו זה היה טריפ מאוד "כללי", כמו מין היכרות ראשונית עם המרחב הפסיכדלי ששינה את התפיסה הכללית שלי, אבל לא צללתי לתוך עצמי. (ניסיתי פעם גם פטריות אבל ממש לא היה ברמה הזו). ההמלצה הגורפת בכל הפורומים ובsubreddit של התופעה, היא להימנע לחלוטין מכל שימוש בפסיכדלים וסמים אחרים כי זה כביכול מחריף את הHPPD. אבל מה אם הHPPD הוא בעצם מין סימן לזה שהיה משהו לא גמור/פתור בחוויה הפסיכדלית של הבן אדם, וזו קריאה לחזור ולחוות אותה שוב כדי לתקן? אני מצד אחד מרגישה ממש צורך לעשות את זה שוב כאילו משהו "קורא" לי, אבל מצד שני אני מפחדת להחמיר את הHPPD למצב שאני כבר לא איהנה ממנו אלא אסבול מחרדה או ויזואלים שאני לא יכולה לשלוט בהם ויפריעו לי לתפקוד היום יומי.

האם יש פה מישהו שחווה את זה? מישהו שמכיר מישהו? מישהו עם ידע בנושא? אשמח גם אם סתם אנשים שמבינים בפסיכדליה יחוו דעה מה הם חושבים על התופעה הזו. האם זה סימן אזהרה להתרחק מפסיכדלים?

2. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    ההמלצה הגורפת בכל הפורומים ובsubreddit של התופעה, היא להימנע לחלוטין מכל שימוש בפסיכדלים וסמים אחרים כי זה כביכול מחריף את הHPPD. אבל מה אם הHPPD הוא בעצם מין סימן לזה שהיה משהו לא גמור/פתור בחוויה הפסיכדלית של הבן אדם, וזו קריאה לחזור ולחוות אותה שוב כדי לתקן? אני מצד אחד מרגישה ממש צורך לעשות את זה שוב כאילו משהו "קורא" לי, אבל מצד שני אני מפחדת להחמיר את הHPPD למצב שאני כבר לא איהנה ממנו אלא אסבול מחרדה או ויזואלים שאני לא יכולה לשלוט בהם ויפריעו לי לתפקוד היום יומי.
    אני חושב שלא כדאי לקחת סיכון מיותר שיכול להרוס לך את החיים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!