1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול משולב - חוץ ופנים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י itsJK, ‏6/2/21.

1. itsJK

itsJK חבר חדש

לייקים:
    1
    אהלן חברים
    הקטנות שלי בנות שבוע בתוך אוהל גידול בתנאים מעולים (תמיד שומר על 26-28 מעלות ו60-65% לחות וכן כל הציוד הנלווה).

בנוסף לזה יש לי אפשרות להוציא אותן לגינה בחוץ ב-שמש ישירה-
    אך המעלות ביום בחוץ נעות בין 18-22

ועכשיו לשאלה- האם אפשר לשלב? שבמהלך היום הם יהיו תחת שמש ישירה (לא אור, שמש ישירה) ובשאר הזמן בתוך האוהל?

גם כדי לחסוך בחשמל וגם כדי להעניק להן את היתרונות היחודיים של השמש וכמובן תחלופת החמצן

מישהו התנסה ולא הייתה עם זה בעיה?

2. R a f

R a f קנאביסט

לייקים:
    21
    חבר אני לא עשיתי זאת אבל תשמע אם זה כדי לחסוך חשמל באמת חבל ואין צורך

לדעתי זה אפשרי מבחינת היגיון אבל ויש אבל גדול בשביל מה כל הבאלגן לחכות לשעה של האור להוציא לחכות לשעה שצריך להחזיר ואז להחזיר זה ממש מסורבל
    אתה אומר שיש לך ערכה גידול והצמח בתנאים טובים תשאיר שם הכי טוב לצמח כמה אתה חושב כבר שתחסוך חשמל??? בכל אופן מה שתחליט לדעתי זה אפשרי אבל ממש מיותר

בהצלחה

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  3. itsJK

itsJK חבר חדש

לייקים:
    1
    תכלס חשבון חשמל לא באמת פקטור (מחכה לחשבונית ראשונה)

אני רוצה להוציא אותן כי לא משנה כמה המנורה טובה, אני יודע שאין כמו השמש
    בהנחה שחלק מהן זנים אוטומטים והשעון מתקתק אחורה אז אולי זה ייתן בוסט

בתכלס מה עדיף - 27 מעלות באוהל או 22 מעלות בחוץ?

4. itsJK

itsJK חבר חדש

לייקים:
    1
    ולגבי ההתעסקות אני עובד מהבית אח, רוב היום כבר נוכח במרפסת

5. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    אם יש לך תאורת פול ספקטרום ראויה אין שום צורך להשתמש בשמש.

R a f אוהב/ת את זה.
  6. Yanivshiran

Yanivshiran חבר חדש

לייקים:
    3
    אם יש לך תאורה טובה ומספקת הייתי מוותר על על ההתעסקות הזאת, לא רואה בזה יתרון משמעותי, קח בחשבון שצמח אשר גדל בתאורה ויוצא החוצה (גם הפוך)בהרבה מהמקרים יקבל סטרס רציני, וכשאר עושים זאת מומלץ לעשות זאת בהדרגה.ושלא תטעה גידלתי גם תחת השמש וגם תחת מנורה דווקה תחת מנורה הגעתי כמעט תמיד לכמות גדולה יותר.

R a f אוהב/ת את זה.
  7. הוד

הוד חבר חדש

לייקים:
    0
    תדע לך מדברים פה הרבה שטויות הדרך הכי טובה זה דרך ניסוי ותהייה .. אני עושה את זה משלב בין חוץ לפנים והם גדלים מפחיד וגם עשיתי דשן סרפדים לצמחים והם סוסים קטנים .. זה לא מכניס את הצמח לשום סטרס להיפך זה הופך אותו יותר עמיד לסטרס .. וגם עניין הנורות השתמשתי בלד רגיל פרוגקטור לד 50 וואט מהגינה ובינתיים הכל עובד מצויין אולי הם לא גדלים מזה אבל העיקר זה לא גורם להם לפרוח .. בינתיים אין .. וגם הדשן סרפדים הכנתי בעצמי הכל מצויין

8. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    הצמח יגדל בכל מקרה, השאלה נשאלת היא מהיא צורת הגידול הבטוחה ביותר שתוביל ליבול הגבוה ביותר. עובדתית תאורה מדגם מתאים משיגה תוצאות שלא נופלות מאור השמש, דשנים רגילים גם כן עושים את עבודתם היטב, מי שרוצה לשחק יכול תמיד אבל זה יאריך את הדרך לתוצאה הרצויה, חבל לשחק כשיש אנשים שכבר עשו את זה ויכולים לתת עצה.

R a f אוהב/ת את זה.
  9. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    גם אתה מדבר הרבה שטויות יש לו תנאים אופטימלים לגידול פנים למה להתעסק בלהוציא ולהכניס .לא כל יום יש שמש מה לעשות אנחנו בחורף והטמפורה נמוכה בחוץ בסופו של דבר הוא כן יכנס לסטרס.
    ומה תעשה בשלב הפריחה אתה בטוח שתצליח שלא תפספס אף יום 12:12 .
    קנית את כל הציוד לגידול פנים אז תשתמש איתו וגם תקצר את הזמן עד סוף הגידול.

אם אתה דואג מחשמל זה עוד תוספת של 50-60 שקל לחשבון(דו חודשי).
    בקיצור תשאיר בבית הכי טוב.

ואל תשכח להשקות ולדשן וקלמג.
    ולא דשן של שטויות שעשוי מסרפדים או לא יודע מה.

R a f אוהב/ת את זה.
  10. R a f

R a f קנאביסט

לייקים:
    21
    חחחחחחח הוא צודק מדברים פה שטויות לך לפי תחושת הבטן שלך חבר מה שאתה חושב לנכון

11. הוד

הוד חבר חדש

לייקים:
    0
    בשורה התחתונה אני לא מדבר מהסיבה הפשוטה שהם בריאים לגמרי בלי דשנים כימיים או כל הדברים האלו אולי אני יעלה תמונה ותיווכחו בעצמכם .. אני לא מדבר משהו שאני לא יודע אבל בשורה התחתונה זה כולה עשב זה בדיוק מה שזה הפכו את זה כאילו צריך להיות מדען כדי לגדל וויד .. אנשים חייבים לפלצן כל דבר .. זה עשב זה לא צמח מסובך לגידול ועובדה שזה פשוט עובד זה הכל יש לי תן לטבע לעשות את שלו .. מים דשן והכל טוב ועדיף תמיד הטבעי על המלאכותי

12. Yanivshiran

Yanivshiran חבר חדש

לייקים:
    3
    הוד אתה זכוח וקצת עף באוויר, מחיאות כפיים סוערות שהצלחת תרשום לי את הכתובת ואשלח לך ,
    לענייננו בסוף אתה צריך לחשוב על השורה התחתונה הכמות והתוצאה הסופית, נכון זה לא צמח מסובך אף אחד לא אמר ובכל זאת הצמח הלא מסובך הזה עובר מחקרים אין סופיים על מנת לשבח אותו כל הזמן, אתה יכול לשלב פנים וחוץ וכן בהדרגה עדיף , מוכח שחלק גדול מהצמחים בחשיפה פתאומית לשמש לאחר גידול פנים נכנסים לסטרס, בסופו של דבר השאלה שלך אני מניח מגיעה ממקום של שיפור התוצאה ולא ניסוי קליני, ולכן חם,קר,שמש,תאורה מלאכותית לא תתן לך תוצאה טובה יותר במקרה הטוב ובמקרה הרע תעשה נזק.

13. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    הוד אתה צודק לא צריך להיות מדען לגדל צמח העניין הוא איך אתה מגדל אותו.
    אין לך תאורה יעודית ולפי מה שכתבת אתה מתפלל שלא יפריח ואם אני מבין נכון אתה רוצה להמשיך בגידול חוץ אז לידע כללי גם אם הם נראים כמו סוסים קטנים הם יתחילו את הפריחה רק בסביבות אוגוסט ואת הקטיף תעשה בסוף אוקטובר.
    לפותח האשכול יש את כל הציוד הייעודי ותנאים אופטמלים יש לו שליטה על מחזור האור.
    ובזמן הזה עד שתעשה קטיף בסוף אוקטובר הוא כבר יהיה באמצע מחזור שלישי אם יחליט לגדל ברצף
    תעשה חשבון כמה כמות ואיכות תקבל ותחליט לבד מה יותר טוב.
    וכל הפלצנים למינהם (ככה קראת להם) עשו הרבה מחקרים על הצמח כדי שאנחנו המגדלים הבתיים נדע איך להוציא את המיטב מהצמח.
    שיהיה לך יום טוב ובהצלחה בהמשך הגידול

14. הוד

הוד חבר חדש

לייקים:
    0
    חס ושלום אתה אחלה חברה ואחלה פורום לא התכוונתי לפגוע באף אחד והתכוונתי לפלצנות שיש כי קראתי כמעט כל מה שנכתב .. ויש חברה פה שמנתחים לך את הזוויית האופטמלית לננו מטרים .. רבאק רוצים לגדל בכיף בלי חפירות על.. והאמת שאני ממש צריך עזרה יש לי בעית חנקן בצמחים .. זה ממש בהתחלה .. חשבתי שזה בגלל שלא בבית וזה מחסור במים.. אבל העלים מצהיבים ויש סגלגל על הענף .. בוודאות חוסר בחנקן .. עכשיו לא דישנתי עם כל מיני דברים טבעיים .. אבל חנקן זו בעיה קשה להשיג מחומרים בטבע .. ואני יעלה תמונה והצמחים שלי כולה בני פחות מחודשיים .. מה עושים ?? זו הבעיה היחידה שנתקלתי בה .

15. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    יש דשני חנקן אורגניים בשפע, אפילו במשתלות דרכים.

16. itsJK

itsJK חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה רבה חברים
    ראיתי שרוב הדעות חלוקות לכאן ולכאן אך בסופו של דבר החלטתי להשאיר תחת המנורה כי עולם החי אצלי בגינה שופע ויש להם מספיק צמחי תבלין לחורר

הוד - בני כמה הצמחים הקטנים שלך שכבר יש להם בעית חנקן כ"כ מוקדם?

הוד אוהב/ת את זה.
  17. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בוקר טוב.
    הכל בסדר אף אחד לא נפגע..
    תראה הוד אם אתה מתכוון לעשות גידול חוץ אחרי כל השילוב פנים חוץ תדאג לכמה דברים.
    אם אתה לא רוצה שהצמח יכנס לפריחה תדאג לזה שברגע שאתה מכניס אותו הביתה שיהיה מתחת למנורה(אפילו שהיא לא יעודית לגידול)ושיהיה במצב 18:6 עד שתוציא החוצה להמשך הגידול(בערך עוד חודש חודשי וחצי).
    בגדול חוץ עדיף עציץ 18 ליטר לפחות כמה שיש יותר מקום לשורשים להתפתח =יותר יבול .
    לא יודע מה גודל העציץ שלך אבל אתה במצב צמיחה אז עדיין אפשר להעביר (בפריחה לא כי אתה תהרוס אותו).
    תדאג לפחות ל 8-9 שעות שמש ישירה הוא יתחיל להפריח בסביבות אוגוסט ובכללי ברגע שתראה שערות לבנות תדע שאתה במצב פריחה כבר שבועיים.
    בגלל שהתחלת את הגידול מוקדם יצא לך מפלצת בסוף הגידול הכל תלוי גם בזן.
    בקשר לבעיה שיש לך בצמח אם אתה יודע בוודאות שזה מחסור בחנקן אז קיבלת עצה תשתמש בה.

עכשיו בא נדבר על דשן לך להום סנטר ותקנה אקוגן פרפקט (עולה 50 שקל 5 ליטר) זה דשן מינרלי לא כימי (אף אחד לא משתמש בדשן כימי לגידול) ותקנה קלמג בחנות היידרו על כל ליטר תוסיף 2 מ"ל מהאקוגן ו 1 מ"ל על כל ליטר מהקלמג. יש לך את כל המינרלים שהצמח צריך לאורך כל הגידול יותר פשוט וקל. ובלי לפגוע חס וחלילה סתם מיותר להכין את כל הדשנים בבית( אמרת שקראת הרבה אז יש אנשים שיגדו לך להוסיף קליפות בצים או בננה זה הכל חרטא).
    ואתה לא צריך להעלות תמונה להוכיח משהו למישהו.
    אם יש בעיה תעלה תמונה יש פה מספיק אנשים שיכולים לעזור.
    שיהיה יום טוב ובהצלחה בהמשך הגידול.

18. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בוקר טוב.
    אין פה שום דעות חלוקות .
    יש לך את כל הציוד ותנאים אופטימלים תשתמש בהם תוך 3 חודשים אתה גומר מחזור ומסודר לתקופה .

19. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    דשן כימי ומינרלי זה אותו דבר.

20. הוד

הוד חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חברים אני לא יודע כמה זמן חודשיים . ניסיתי לעלות תמונות אני לא מצליח הם כבר של 35 סנטימטר אני ייכתוב כמה קומות כמו שאמרתי קראתי כל הרבה מאמרעם שאיבדתי את הידיים ואת הרגליים יש בעיה של חנקן רצינית .. קנית kf30 ועוד דשן שיש בו 4-4-4 והוא לא נוזלי פשוט לא העה שום דבר אחר בשתלה ראיתי חנקן קניתי .. אני ממש זקוק לעזרה למעחה הם גדלים יפה למטה מתחילה צהבת .. הkf30 לא רשום עליו ערכים.. והדשן גרגירים כן 4--4-4 .. מה אני עושה עם זה עכשיו אשמח אם תעזר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!