1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מזיקים/מחלה לא ידועים-זקוק נואשות לעזרה.

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י CanabistGrow, ‏15/2/22.

1. CanabistGrow

CanabistGrow חבר חדש

לייקים:
    0
    היי, שלום לכולם, ראשית אציין שאני מגדל קרוב לעשור ויש ביידי ידע בגידול בייתי.
    צצה לי בעיה לפני כמה חודשים שאני לא מצליח להתגבר עלייה או אפילו קרוב בניסיון לכך. דיברתי והתייעצתי עם המון אנשים ואגרונומים ומאף אחד לא הגיע הפתרון. אנסה לפרט עד כמה שאפשר וארד לפרטי פרטים כדי לנסות ולהבין את הבעיה, לנוכח מה שיש לי הייתי אומר שזה לא משהו שקורה אצל כל אחד וזה מצב דיי נדיר...
    בכל אופן:
    הכל התחיל ביום בהיר אחד לפני כמה חודשים שצמח אחד שהוא אמא של גנטיקה מסויימת פשוט נבל כולו ומת בלי הודעה מוקדמת בלי הצהבה מוקדמת, כלום פשוט מת, עם חפירה בשורשים התגלו כמו מזיקים שאעלה תמונה שלהם, נאמר לי שאלו אקריות אדמה והן לא מזיקות, אבל עדיין הצמח מת. נפטרתי מהעציץ, סרקתי את כל העציצים שנשארו ואימתתי שאין עוד מזיקים ומאז התחילה ההדבקה צמח אחרי צמח, הפסקת גדילה לגמריי, התייבשות ומוות תוך ימים ספורים בלבד.
    החריבה לי את כל החללי גידול ואת כל הגנטיקות אחרי שניסיתי אני חושב את כל חומרי ההדברה שקיימים(נימיקס,נימגרד,סולפרון, שמן נים,טריסר אולטרה, קוצייד, רידומיל, נימיץ,דורסן)
    ושום דבר לא מגיב מלבד קוצייד שהגיב בפעם פעמים שריססתי ואז כאילו המחלה או הוירוס פתחו סיבולת. לצד זה הצמח לא שותה כלל ולעציץ לוקח פי כמה וכמה יותר זמן להתייבש מזמן רגיל לא מפתח מערכת שורשים. חששתי שיש לי פטרייה או וירוס ולא נותר אלה לזרוק הכל לאפס ולנקות הכל ולהתחיל מחדש, זה מה שעשיתי. התחלתי עם זרעים חדשים, והפלא בפלא הבעיה ממשיכה! מישהו המליץ לי שאולי יש לי נמוטודות בחדר איפה שהוא ומזהמות הכל והמליץ לי לקנות מוצר שנקרא "נימיץ" שגם בוא הגמעתי עם 8 מל לליטר והבעיה עדיין ממשיכה!
    מפרסם כאן תמונות של הצמחים כדי שתנסו אולי לעזור לי להבין איזה סוג של מזיק מיקרוסקופי כנראה שיש לי כי אני לא רואה כלום בעיניים.
    אשמח לשמוע כל מידע או פרט או מישהו שהיה לו את זה ואיך הוא התגבר על זה או כל משהו שיכול לעזור כי אני דיי נואש. תודה מראש!
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    התמונה הזאת זו תמונה ישנה מהצמחים שהיו בריאים גדולים וחזקים אז מהשורשיל שלהם

2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אהלן.
    בדקתי אונליין והכי הגיוני שזו לא בקטריה, או לא היא שהרגה את השורשים, אלא מחלת ריקבון שורש, שנפוצה כשיש בעיות אחרות, או חוסר חמצן לשורשים, או חוסר דשנים ותזונה לשורשים, או לחות, או מצע לא מעוקר (קוקו פרלייט) ושנמצאים בו חרקים, ככה שאם החלפת גידולים שלמים, משהו לא בסדר בתהליך, ולא בחדר.
    תן קצת פרטים על הגידול עצמו, אני אמצא מה לא בסדר:
    מה המשטר השקייה? (כמה מים לעציץ, כל כמה זמן)
    מה אתה נותן להם לאכול, מאיזה שבוע של הצמח?
    באיזה תאורה אתה משתמש? וכמה וואט?
    מה האיוורור בחדר? מפוחים? וונטות? מאווררים? מזגן?
    על כמה עומדת הטמפרטורה? וכמה אחוזי לחות?
    מה המשטר תאורה? (18 שעות אור, 6 חושך, או שעות אחרות?
    האם שתלת ישירות בעציץ גדול, או שהתחלת בכוס קטנה, כמו שצריך?
    תן פרטים מדוייקים, מבטיח למצוא את הבעיה.
    ואני לא אגרונום, אבל גידלתי יותר מ 10 אלף שתילים, והקמתי מעבדות כמו פטריות, אז אני יודע קצת...

3. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    נ.ב
    מומלץ להשתמש במיקוריזה, בקטריה שמתחברת לשורש ועוזרת לו להתפתח, וכך גם לצמח, כמו בטבע, בסימביוזה.
    לא מכיר? אסביר לך איך ומה.

4. CanabistGrow

CanabistGrow חבר חדש

לייקים:
    0
    היי, קודם כל תודה על התשובה והניסיון לעזור חבר
    אז ככה, התאורה היא hlg 480 עם ציפים של סמסונג מרחק של כ 80-100 סמ אוהל 120 120 מפוח 1000 מקש(שאמור להוציא משתי אוהלים) טמפרטורה בסביבת הגידול 25 לחות יחסית 75%
    קודם כל שתלתי בעציץ קטן מאוד בנפח 250 מל ואחרי שבועיים שראיתי כמה שורשין מבצבצים העברתי אותם לעדניות של 15 ליטרים, עוד משהו ששמתי לב זה שברגע שמתחילה לצוץ הבעיה ואני מעביר לעדנית יותר גדולה עם אדמה טרייה וחדשה הבעיה כאילו נקטלת ונעצרת לשבוע שבועים עד שהפטריה כנראה מתחילה להשתלט גם על המצע החדש והבעיה שוב חוזרת...
    עכשיו כרגע אני לא משקה כי העציץ לא מתייבש, גם שאני מרים אותו הוא אותי משקל כמו לפני שבוע. פשוט לא שותה.
    שלא נדבר על זה שאם אני מדשן ברבע מינון זה גזר דין מוות לצמח ניסיתי להוריד את הלחות כדי לנסות לשפר את האידוי אבל כאילו האדמה נהיית בוצית שחורה דחוסה ומגעילה, אני בטוח ב99 אחוז שיש לי שם פתוגן או מזיק כזה או אחר שמפריע לי ואני לא מצליח לקטול אותו.

5. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    בוקר טוב.
    לא חושב שיש פתוגן או מזיק, בטח לא כשזה קורה גם כשהכל חדש, מצע חדש, זרע חדש, אז מיליון אחוז לא פתוגן.
    הבעיה העיקרית והכי נראית לעין, גם לפי מה שציינת היא הלחות הגבוהה, שצריכה לרדת באיזה 15 אחוז, והאדמה הרטובה, שאומרת שצדקתי בזה שאין חמצן לשורשים.
    אחת הבעיות שאני מזהה, היא מעבר מכוס, ל 15 ליטר, שזה ענק מדי בשביל שורש קטן.
    תעביר, ולא כשכמה שורשים מבצבצים, אלא כשכל הכוס מלאה בשורש דחוס שמילא את כל הנפח, לעציץ של ליטר.
    ככה תשקה פחות, ולשורשים, יהיה קל יותר להתפשט בנפח הקטן.
    הם גם יגיעו מהר יותר לכל המים, כי הם לא יצטרכו להתאמץ.
    ציינת מפוח שמוציא אוויר, מה עם מפוח שמכניס? חייב 2, אחרת אין סירקולציה של האוויר, ואין חמצן חדש, רק חמצן שיוצא החוצה, ומה שנשאר, דל חמצן.
    לא ציינת כמה מים אתה שם בהשקייה, אבל אני מניח שיותר מדי, כי הנפח של העציץ יותר מדי גדול.
    תחשוב, במקום שתשקה חצי ליטר או ליטר על עציץ של ליטר, אתה משקה עציץ של 15 ליטר, ומנסה שהכל יהיה רטוב, אז איך אתה מצפה שיתייבש מהר? השורש הקטן, שותה אחוז קטן מאוד ממה שאתה משקה, והשאר לא מתנדף לבד, אז נשאר רטוב.
    ציינת גם אדמה, שזה מצע דחוס, למרות שראיתי בתמונות קוקו פרלייט, אז, אתה מערבב מצעים? או שכל המצע קוקו פרלייט ואוורירי, כמו שצריך להיות?
    1. מפוח לכניסת אוויר, זה השינוי הראשון שתעשה.
    2. תעביר את כולם לעציץ ליטר, רק אחרי כשבועיים שלושה מהגידול בכוס, או כשתראה שאם אתה מוציא את הצמח, השורשים מלאים בכל הכוס, ויש לשורשים צורה של הכוס מרוב דחיסות, ולא כמה שורשים בודדים וכל השאר עדיין קוקו פרלייט.
    3. תשקה פחות אחי, כוס קטנה, משקים עם כוס קטנה, ליטר, משקים עם חצי ליטר ועולים לליטר רק כשהשתיל התפתח טוב ותפס בעציץ ומתחיל לגדול לגובה ולרוחב.
    4. תוודא שיש חורי ניקוז טובים, ושכלום לא חוסם אותם.
    אם תוסיף מפוח, הלחות תרד אוטומטית.
    תשקה כל שלושה ימים, בכמויות הקטנות שציינתי, ולפי נפחי העציץ וגודל השתיל, לא בהגזמה.
    אני מאמין שברגע שתעשה את השינויים האלו, תיפטר הבעיה, אז תעשה, ואחר כך תעדכן, גם בתמונות, וגם במה שעשית.
    בקשר לעזרה, בכיף, אלווה אותך גם עד סוף הגידול אם תמשיך לעדכן.

6. CanabistGrow

CanabistGrow חבר חדש

לייקים:
    0
    הצמח לא זוכה לפתח מערכת שורשים בריאה בעציץ הקטן גם לאחר חודש וחצי הצמח ננסי עם שורשים מועטים מאוד...
    דרך אגב מפוח שמוציא אוטומטי יכנס אוויר חדש אל החדר על ידי לחץ שלילי באוהל אבל זה ממש לא העניין, כי עבדתי ככה שנים, והוצאתי מחזורים יפים מאוד, בעיה שצצה יום אחד ומסרבת להעלם וקשה להיפטר ממנה מאוד, הלוואי והייתי יודע מה מסתובב לי בשורשים

7. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לא יכול להסתובב לך כלום בשורשים, כי אמרת שהחלפת הכל ושתלת מחדש, אז אל תהיה נעול על שטויות אחי.
    עם המפוח, לחץ אוויר שלילי מובן, אך ורק אם יש חור באוהל, או פתח פתוח בלי כלום, אחרת מהיניקת אוויר, ואתה מדבר עם מכונאי מטוסים לא עם טמבל, האוהל היה מתכווץ על עצמו, כמו שמושכים את האוויר מגלגל הצלה או מתנפחים, ואם כן השארת פתח, זה פתח גם לאוויר לא מסונן מחיידקים וחרקים, אז זה שזה עבד, לא אומר שאתה מגדל מקצועי, אומר שסמכת על המזל.
    לפי דעתי, או שהזרעים שלך דפוקים, או שאתה משקה יותר מדי.
    עכשיו, מי שחכם, כשמבקש עצות או עזרה, שוקל לעשות מה שמייעצים לו, ולא ממשיך לחזור על עצמו כמו תקליט שבור.
    איך אמר איינשטיין? אם מנסים לפתור בעיה מיליון פעם, באותם השיטות, אף פעם היא לא תיפטר.
    נסה שיטה שלא ניסית, שכל של מישהו אחר, שלא גידל עשרות עציצים במשך השנים, אלא עשרות אלפי עציצים, ואולי תחכים!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!